'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Облік теплової енергії на ЦО та розрахунки за ГВП при недогріві.  (Прочитано 10078 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Звичайно, йдеться про інструментальні способи обліку теплової енергії на ЦО та розрахунки за ГВП при недогріві. Ілюстрації у виді прикріплених таблиць для двох київських квартир див. нижче. Щодо обліку ЦО - використовуються електронні розподілювачі радіаторні типу SIEMENS WHE30/S та два теплолічильники для їх калібрування (один зайвий, але нікуди було подіти). Подача теплоносія - вертикальна, однотрубна, через 5 трубопроводів.
Всього у квартирі 6 теплорадіаторів типу Calidor по 14 секцій у кожному. Причому два з них підключені до одного стояка послідовно. Решта 4 до окремих стояків. У цій квартирі параметри ГВП відповідають нормі, тому використовуються традиційний механічний витратомір (крильчатий).
Облік ГВП у іншій квартирі ведеться з використанням електронних 4-тарифних лічильників ЛВ-4Т. Довелося їх встановити у зв'язку з неякісним ГВП - відсутній циркуляційний трубопровід. При невеликому відборі у ранкові години воду доводиться зливати, поки надійде гаряча. Зайва холодна вода механічним лічильником обліковується так само, як і гаряча. Тому у подібних випадках виникає значна переплата (див. таблицю). Лічильник ЛВ-4Т дозволяє уникнути переплати, а головне - уникнути суперечок з ЖЕО щодо обсягів недогрітої води, яка не підлягає оплаті (t<40оС), або оплачується з понижуючими коефіцієнтами (0,7 та 0,9) згідно з Правилами, затвердженими постановою КМУ № 630.
Примітка: з 01.03.2010 р. недогріту воду з t<40оС доведеться оплачувати по тарифу ХВП у зв'язку з внесеними змінами до постанови № 630.
« Останнє редагування: 01 Березня 2010, 10:27:24 від gro-za »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Посилання на сторінки з інформацією про прилади обліку:
http://gro-za.org/gallery/displayimage.php?pid=85&fullsize=1 - лічильники та розподілювачі рідинно-випарні
http://gro-za.org/gallery/displayimage.php?pid=150&fullsize=1 - електроннні розподілювачі обліку теплової енергії
http://gro-za.org/gallery/displayimage.php?pid=145&fullsize=1 - контроль тиску та циркуляції теплоносія в радіаторі
http://gro-za.org/gallery/displayimage.php?pid=147&fullsize=1  - теплолічильник Actaris MaXX, підключений до трубопроводу з байпасом
http://gro-za.org/gallery/displayimage.php?pid=146&fullsize=1  - теплообчислювач МВТ-М та витратомір з імпульсним виходом, підключення через байпас
http://gro-za.org/story.php?id=80307 - чотирьохтарифний лічильник гарячої води ЛВ-4Т
http://gro-za.org/journal.php?page=141&ref=548006#idg548006  - про 4-тарифний лічильник у Форумі ДЗЕРКАЛА http://gro-za.org/img/large/00557192.jpg - зображення 4-тарифного лічильника гарячої води ЛВ-4Т

Результати пошуку у Форумі ДЗЕРКАЛА http://gro-za.org/search.php по фразі: 4-тарифний можете переглянути самостійно.
« Останнє редагування: 02 Березня 2010, 20:42:17 від gro-za »
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Шановні учасники форуму! З'явилася можливість одержання з закордону теплорозподілювачів типу Siemens WHE30. Орієнтовна ціна з доставкою у м. Києві буде становити 40 USD. Термін доставки - в залежності від набрання кількості замовлень для формування партії для доставки. Прошу бажаючих надсилати замовлення на адресу teplo_rozpod@ukr.net.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Шановні учасники форуму! З'явилася можливість одержання з закордону теплорозподілювачів типу Siemens WHE30. Орієнтовна ціна з доставкою у м. Києві буде становити 40 USD. Термін доставки - в залежності від набрання кількості замовлень для формування партії для доставки. Прошу бажаючих надсилати замовлення на адресу teplo_rozpod@ukr.net.

Маються на увазі квартирні електронні прилади-розподілювачі обліку теплової енергії радіаторні. Використовуються в вертикальних (однотрубних, послідовних) системах подачі теплоносія з метою уникнення необхідності монтувати теплолічильники на кожному радіаторі опалення (дорого!). У випадку горизонтальної (паралельної) розводки подібні розподілювачі не потрібні, оскільки для обліку встановлюється один теплолічильник на квартиру.
Мною використовуються розподілювачі даного типу вже декілька років. Їх зручно монтувати на алюмінієвих плоских радіаторах. На даний час у зв'язку з реорганізацією компанії SIEMENS розподілювачі виробляються правонаступником під маркою Q'WEDIS. Строк служби вбудованого елемента електроживлення - 10 років.
Детальніше можна дізнатися тут: http://gro-za.io.ua/album111326 http://viki1234.io.ua/album20799_0 http://viki1234.io.ua/album20799_1
 
Записаний

Пересічний

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 86
    • Перегляд профілю

В.І., ваш перший пост другий абзац не зрозумів: “традиційний механічний витратомір (крильчатий)” ви ж не для обліку тепла опалення використовуєте?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В.І., ваш перший пост другий абзац не зрозумів: “традиційний механічний витратомір (крильчатий)” ви ж не для обліку тепла опалення використовуєте?

Ви ж читайте:
Цитувати
У цій квартирі параметри ГВП відповідають нормі, тому використовуються традиційний механічний витратомір (крильчатий).

ГВП - це гаряче водопостачання. А раз воно в нормі - значить дійсно ГАРЯЧЕ, то нема потреби ставити чотирьох -тарифний лічильник ГВП (який воду різної температури обліковує окремо, і ціна її падає пропорційно зниженню температури. такий лічильник край потрібен там де воду недогрівають).
Записаний

Stag

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 116
  • City: Kiev
    • Перегляд профілю

Шановні учасники форуму! З'явилася можливість одержання з закордону теплорозподілювачів типу Siemens WHE30. Орієнтовна ціна з доставкою у м. Києві буде становити 40 USD. Термін доставки - в залежності від набрання кількості замовлень для формування партії для доставки. Прошу бажаючих надсилати замовлення на адресу teplo_rozpod@ukr.net.
Ознакомился с материалами форумов(текущего и предшествующих) по теме поквартирного учета тепла применительно к однотрубным (с вертикальной разводкой) системам отопления.
Нигде, кроме этого сайта, не нашел описания таких схем подключения и примеров их реализации.
Опрошенные мной монтажные организации (пять в г.Киеве) либо сразу заявляют о невозможности установки счетчиков тепла в таких системах, либо говорят о необходимости установки их на каждый стояк.
Рекомендованная же ранее уважаемым основателем сайта фирма "Будмережажитлосервис" уже не осуществляет такие работы.
Что касается использования теплораспределителей, о которых идет речь выше, то насколько правомерно их применение в таких системах учета, как и самой системы?
Если эти приборы не импортируются официально, не имеют соответствующих сертификатов, то, очевидно, что их невозможно использовать.
Приведу цитату из Сети о теплораспределителях(Статья опубликована в журнале AВОК №4/1998,   За оптимальное сочетание автоматизации регулирования подачи и учета тепла):
Цитувати
Есть решение, которое применяют в Западной Европе, когда на каждый отопительный прибор ставится датчик, по показаниям которого судят о доли теплопотребления данного прибора в общем количестве тепла, потребленного системой отопления всего дома. Эти датчики у нас называют теплораспределителями. Но в этом случае жильцу надо предоставить возможность влиять на изменение теплопотребления, то есть поставить на каждый отопительный прибор ещё и термостат.
Ноу-хау от Виктора Ивановича о применении такой схемы подключения с использованием теплораспределителей  на каждой секции как-то обосновано юридически?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Эти датчики у нас называют теплораспределителями. Но в этом случае жильцу надо предоставить возможность влиять на изменение теплопотребления, то есть поставить на каждый отопительный прибор ещё и термостат.
Цитувати
Ноу-хау от Виктора Ивановича о применении такой схемы подключения с использованием теплораспределителей  на каждой секции как-то обосновано юридически?
Відповідаю - не термостат, а термоклапан. А можна регулюючий/відсікаючий вентиль. Ніхто не забороняє. Навіть підтримує постанова КМУ від 27 листопада 1995 р. № 947 "Про Програму поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і  теплової енергії на 1996 - 2007 рок", яку я вже цитував.
Щодо юридичного обґрунтування - воно також було надане. "Дозволене (для фізичних осіб) усе, що не заборонене". На відміну від суб'єктів владних повноважень, яким "заборонене все, що не дозволене".
Відсталість інфраструктури по впровадженню квартирних приладів обліку теплової енергії в Україні знаходить виправдання для різного роду демагогії, до якої активно підключився шановний Stag. Краще було б, якби підключився з протилежного боку.
Запевняю Вас, якби мені у мої 72 роки довелося знову повторити "подвиг" кількарічної давнини, я б не зупинився. І всі штучні перепони подолав би. Чого і Вам бажаю.
На жаль, у Києві  лише 3 (три) квартири обладнані приладами обліку по моїй схемі. І ніяке це не "ноу-хау". Прийшло до нас не з Росії, а з Європи. Данія запровадила розподілювачі обліку теплової енергії (рідинно-випарного типу) ще в 20-х роках минулого століття. І я з них свого часу розпочав. А решта продовжують філософствувати ... Нагадую, що правовідносини у нашій державі регулюються не лише законами, нормативно-правовими актами, інструкціями тощо, а ще й судовими рішеннями. Ця норма прописана в ЦК України, в Конституції перед усім. А крім того, існує ще наука, висновки якої, перевірені практикою, є беззаперечними. Норми та правила взагалі-то завжди відстають у часі порівняно з практикою та потребами суспільства. Комусь же випадає доля пробиватися через стіну неуцтва! Скільки забобонів довелося спростувати? І те, що теплову енергію неможливо виміряти, і що для встановлення приладів обліку потрібен дозвіл (?) Київенерго, і що при вертикальних системах теплопостачання неможливо квартиру оснастити приладами обліку ... Так і хочеться спитати, а в космос можна полетіти?
Повторюсь, я узаконив свою систему обліку при укладенні Типових договорів. Решта мене не цікавить, бо змінити менталітет лінивого населення нашої країни та мільйонів чиновників мені не під силу. А кому під силу? То нехай Хома-невіруючий і далі платить за обсяги "фактично" спожитої теплової енергії, розрахованої Київенерго на підставі табуляграм, тобто даних "зі стелі". Цікаво отримати відповідь, а яка похибка цих табуляграм? За моїми даними - 100-200 відсотків. А Ви ставите під сумнів прилади обліку, які відповідають Європейським нормам?
Кожен повинен отримати те, чого заслуговує ...
« Останнє редагування: 27 Липня 2010, 22:38:01 від gro-za »
Записаний

Stag

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 116
  • City: Kiev
    • Перегляд профілю


Щодо юридичного обґрунтування - воно також було надане. "Дозволене (для фізичних осіб) усе, що не заборонене". На відміну від суб'єктів владних повноважень, яким "заборонене все, що не дозволене".
Відсталість інфраструктури по впровадженню квартирних приладів обліку теплової енергії в Україні знаходить виправдання для різного роду демагогії, до якої активно підключився шановний Stag. Краще було б, якби підключився з протилежного боку.
Запевняю Вас, якби мені у мої 72 роки довелося знову повторити "подвиг" кількарічної давнини, я б не зупинився. І всі штучні перепони подолав би. Чого і Вам бажаю.
На жаль, у Києві  лише 3 (три) квартири обладнані приладами обліку по моїй схемі. І ніяке це не "ноу-хау". Прийшло до нас не з Росії, а з Європи. Данія запровадила розподілювачі обліку теплової енергії (рідинно-випарного типу) ще в 20-х роках минулого століття. І я з них свого часу розпочав. А решта продовжують філософствувати ... Нагадую, що правовідносини у нашій державі регулюються не лише законами, нормативно-правовими актами, інструкціями тощо, а ще й судовими рішеннями. Ця норма прописана в ЦК України, в Конституції перед усім. А крім того, існує ще наука, висновки якої, перевірені практикою, є беззаперечними. Норми та правила взагалі-то завжди відстають у часі порівняно з практикою та потребами суспільства. Комусь же випадає доля пробиватися через стіну неуцтва! Скільки забобонів довелося спростувати? І те, що теплову енергію неможливо виміряти, і що для встановлення приладів обліку потрібен дозвіл (?) Київенерго, і що при вертикальних системах теплопостачання неможливо квартиру оснастити приладами обліку ... Так і хочеться спитати, а в космос можна полетіти?
Повторюсь, я узаконив свою систему обліку при укладенні Типових договорів. Решта мене не цікавить, бо змінити менталітет лінивого населення нашої країни та мільйонів чиновників мені не під силу. А кому під силу? То нехай Хома-невіруючий і далі платить за обсяги "фактично" спожитої теплової енергії, розрахованої Київенерго на підставі табуляграм, тобто даних "зі стелі". Цікаво отримати відповідь, а яка похибка цих табуляграм? За моїми даними - 100-200 відсотків. А Ви ставите під сумнів прилади обліку, які відповідають Європейським нормам?
Кожен повинен отримати те, чого заслуговує ...

Виктор Иванович, помилуйте, Вы сами пишите, что ваша схема подключения применяется в ТРЕХ квартирах Киева, которые, как я понял, имеют отношение к Вам и вашим близким. То что больше никто не пошел по вашему пути или не смог пройти его до победного конца  повинны "демагоги"?  :)
Наверное, причины все-таки в другом.
Выше здесь Вы вкратце упомянули какие препятствия пришлось преодолеть Вам на этом пути. Исходя из целей, анонсированных Вами для этого сайта, мне представляется весьма полезной  публикация всей необходимой информации по данной теме в одном блоке последовательно, чтобы ею можно было воспользоваться в качестве руководства.
Согласитесь, ссылка на использование теплораспределителей еще в родовом замке принца Гамлета для наших чиновников слабый аргумент.

P.S. Удалось все же найти хоть какие-то упоминания о нормативных документах по данной теме:
http://www.watercads.org.ua/articles/44-joomla-security-strike-team
« Останнє редагування: 28 Липня 2010, 00:48:59 від Stag »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю


Щодо юридичного обґрунтування - воно також було надане. "Дозволене (для фізичних осіб) усе, що не заборонене". На відміну від суб'єктів владних повноважень, яким "заборонене все, що не дозволене".
...
Кожен повинен отримати те, чого заслуговує ...

Виктор Иванович, помилуйте, Вы сами пишите, что ваша схема подключения применяется в ТРЕХ квартирах Киева, которые, как я понял, имеют отношение к Вам и вашим близким. То что больше никто не пошел по вашему пути или не смог пройти его до победного конца  повинны "демагоги"?  :)

P.S. Удалось все же найти хоть какие-то упоминания о нормативных документах по данной теме:
http://www.watercads.org.ua/articles/44-joomla-security-strike-team

Цитувати
Виктор Иванович, помилуйте, Вы сами пишите, что ваша схема подключения применяется в ТРЕХ квартирах Киева, которые, как я понял, имеют отношение к Вам и вашим близким. То что больше никто не пошел по вашему пути или не смог пройти его до победного конца  повинны "демагоги"?  :)

Помиляєтеся, шановний Stag!
З тих трьох квартир тільки одна має відношення до мене. Решта розташовані в різних районах міста. Власники, звісно консультувалися зі мною, коли знайшли інформацію на первісних сайтах.
А те, що решта мешканців міста Києва не пішла цим шляхом, дійсно, винні демагоги. А також ліниві "хохли", до яких я себе також відношу.
Відносно Вашої пропозиції зібрати та узагальнити всі матеріали по квартирних приладах обліку, на жаль, не маю часу займатися літературною діяльністю. Та й нічого і нікому вона дасть. Якщо людина хоче, щоб їй розжували, поклали в рот, а вона проковтне, то ради цього не варто втрачати час і нерви. Та ще ж виникає маса бажаючих посперечатися.
Я давно виробив позицію - будете добиватися, допоможу. А так, щоб задовольнити чиюсь цікавість, то це не до мене.
Крім того, у кожній справі є свої обставини. Тому усім чиновникам угодити не вдасться. Використовуйте свої права, даровані Конституцією, а також можливостями - інтелектуальними, матеріальними, фінансовими. В кінці кінців квартира - недешева річ. І витратити кілька тисяч гривень на її дообладнання приладами обліку, регулювання споживання, сучасними теплорадіаторами - це не гроші на вітер.
У Києві зараз налічується близько мільйона приватних автомобілів на три з половиною мільйонів мешканців. То невже один теплолічильник за 1600 грн. та 5-6 розподілювачів по 20-25 євро - велика сума для таких володільців?
« Останнє редагування: 28 Липня 2010, 13:07:36 від gro-za »
Записаний

Валери

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю

Доброго времени суток, Виктор Иванович!
Борюсь со своей эксплуатирующей организацией с момента "ввода дома в эксплуатацию" (2003 г.). Вполне согласен с Вашей позицией по поводу ленивости нашей. В нашем многоквартирном доме (газифицированном) газа не было до 2006 года (дом вообще не был подключен к газовым внешним сетям). Больше года ушло на то, чтобы заставить застройщика устранить все недоделки и действительно сдать дом в эксплуатацию. Пока не начали добиваться никто ничего и не собирался делать.
Теперь по теме.
Вчера звонил в АКВА Украина и спрашивал об оборудовании (счетчиках) тепла квартирных. В квартире разводка вертикальная. Ответ специалиста из АКВА - нельзя. Я тоже хочу пройти тот путь, что прошли Вы. Вопросов несколько:
1. Какая компания (фирма) делала работы по установке оборудования (счетчик и др) в Вашей квартире?
2. Если в квартире 5 радиаторов отопления и ко всем подается теплоноситель отдельно (по вертикальной трубе, подведенной к каждому), то сколько необходимо счетчиков и какое еще оборудование?
3. Т.к. у меня договори с эксплуатирующей организацией заключены в соответствии с типовыми договорами на содержание дома и коммунальные услуги, то какое дополнительное соглашение к этим договорам необходимо? Скорее необходимо доп. соглашение к договору по ком. услугам? Но какое? Чтобы в нем было прописано, что оплата производится по счетчикам, номера счетчиков и их первичные показания?
4. Каковы контраргументы я встречу от эксплуатирующей организации в отношении установки счетчиков и заключения доп. соглашения к договору?
Сумма затрат довольно приличная и поэтому не хочется, чтобы суд встал на сторону эксплуатирующей организации.
Спасибо
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Попробую на дещо відповісти:
Всю необхідну інформацію ви знайдете на посилання. які викладені у коментарях на цій сторінці.
АКВА говорить це усім - бо вони не хочуть вирішувати питання з ЖЕКом, якщо виникнуть проблеми.
1. Відповідь дасть краще Віктор Іванович.
2. Вам потрібно один теплолічильник і 5 розподілювачів. Крім того на всіх радіаторах повинні бути виконані байпаси і встановлені вентилі.
3. Ваш договір повинен відповідати Типовому договору постанові КМУ №630 у редакції постанов 03.09.2009 р. № 933 та від 17.02.2010 р. №151 . Якщо відповідає - робите додаткову угоду в якій вказуєте, які лічильники є (дивись п. 4 Типового договору. Характеристика засобів обліку води та теплової енергії) та вказуєте тариф у Гкал (п. 5. Тарифи на послуги становлять)
Якщо ж договір відповідає постанові КМУ №630 без урахування змін внесених постановами № 933, №151 – то додатковою угодою приводите його у відповідність.
4. Аргументи будуть з точки зору законодавства безпідставні.
- В квартирі спеціалізованою організацією, у відповідності до п. 9 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, про що подаєте відповідну заяву про взяття у тижневий строк на абонентський облік лічильників.
- п 7. Типового договору «Плата за надані послуги за наявності засобів обліку води і теплової енергії справляється за їх показаннями згідно з пунктами 10-13 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630»
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Цитувати
1. Какая компания (фирма) делала работы по установке оборудования (счетчик и др) в Вашей квартире?
Попробую на дещо відповісти:
Всю необхідну інформацію ви знайдете на посилання. які викладені у коментарях на цій сторінці.
АКВА говорить це усім - бо вони не хочуть вирішувати питання з ЖЕКом, якщо виникнуть проблеми.
1. Відповідь дасть краще Віктор Іванович.
2. Вам потрібно один теплолічильник і 5 розподілювачів. Крім того на всіх радіаторах повинні бути виконані байпаси і встановлені вентилі.
...
Відповідаю на перше запитання. Мені доводилося встановлювати теплолічильники в двох квартирах, крім того ще в одній - чотирьох-тарифний лічильник ГВП типу ЛВ-4т. Власники квартир - мої найближчі родичі. У першій квартирі - двотрубна система (паралельна), роботи виконувала АКВА-УКРАЇНА, проблем не було. Хоч насправді функція цього підприємства звелась лише до оформлення договору та акту про виконані роботи. Самі роботи були виконані самостійно. У другій квартирі - однотрубна розводка з 5-ма стояками. На одному з них встановлені 2 теплорадіатори, на решті - по одному. Тобто маємо 6 радіаторів, 6 розподілювачів обліку, еталонний теплолічильник Actaris. Сталося так, що потім мені дістався безкоштовно теплолічильник МВТ-М виробництва АКВА-УКРАЇНА. Ну, не викидати ж його. Тому встановив ще й його. Роботи виконані також самостійно, документи оформило ТОВ "Будмережажитлосервіс". На монтаж лічильників ЛВ-4т (2 шт.) документи видало те саме ТОВ. На жаль, чинність ліцензій у цього ТОВ закінчилася. Однак обнадійливою обставиною є наявність змін у законодавстві, яке тепер не вимагає ліцензії, а потрібно лише декларування відповідного виду господарської діяльності.
« Останнє редагування: 07 Вересня 2010, 17:33:42 від gro-za »
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Тож, самостійно встановити лічильник тепла і розподілювачі та запросити представників КП для проведення опломбування я не зможу?
Така сама ситуація і з ГВП і ХВП на даний момент?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email