'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: термінове запитання (передача будинку на баланс)  (Прочитано 36183 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олена Cтанiславiвна

  • Гість

Шановний Вікторе Івановичу!
Дозвольте звернутись до Вас з наступним терміновим запитанням, відповідь на яке я не можу відшукати у діючому законодавстві, а саме:
нещодавно, у моєму будинку (який збудовано 10 років тому за кошти інвесторів), виконавцем житлово-комунальних послуг у будинку (виконавцем є приватна юр/особа-ТОВ ХХХ), були проведені так звані «громадські слухання».  Я не витрачатиме зайвий час на коментарі щодо законності їх проведення але на цих зборах, я, як один з власників квартир у цьому будинку,  дізналась приголомшену новину – раптово виявилось, що у 2010 році, попередній балансоутримувач (Київміськбуд), якимось непомітним  (для власників квартир) чином,  передав  наш будинок на баланс  вище зазначеного ТОВ ХХХ ?!!!
В зв’язку з чим у мене виникає питання: якими нормативними документами регулюється порядок, підстави та умови зміни балансоутримуча будинку взагалі (особливо без згоди власників); законність передачі житлового будинку будь-який приватній особі (яка у будь-який час може збанкрутіти), наслідки для власників квартир такої передачі будинку, чітке визначення кола повноважень (в т.ч. обов’язків) балансоутримувача, інше (що може бути корисним для мешканців цього будинку)? Чи потрібно мешканцям будинку терміново вживати якихось негайних дій з цього приводу?

Якщо Ви допоможете мені у цьому питанні – буду дуже вдячна.

З повагою, Олена.
« Останнє редагування: 02 Січня 2012, 16:58:09 від Перо »
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: термінове запитання
« Reply #1 : 09 Грудня 2010, 21:43:55 »

Це ТОВ мабуть зветься "Новобудова".

"Рішенням правління АТ ХК "Київміськбуд" №142 від 16.06.2004р. будинок за адресою: м. Київ, вул. Харківське ш., 150/15 був переданий ТОВ "Новобудова" для експлуатації та обслуговування.
    Авізо №72 від серпня 2004р. ЖУ "Західне" передало ТОВ "Новобудова" на баланс для зарахування в основні фонди будинок за адресою: м. Київ, вул. Харківське ш., 150/15."

Само по собі авізо ще нічого не означає. Повинен бути підписаний і затверджений приймально-передавальний акт. Слід вважати, що він існує. Інакше у "Новобудови" не було б підстав утримувати будинок.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4690.0.html
« Останнє редагування: 09 Грудня 2010, 21:53:57 від Георгий »
Записаний

Нелен

  • Гість
Re:запитання
« Reply #2 : 10 Грудня 2010, 14:48:25 »

Ні, шановний Георгій - це не "Новобудова" але ТОВ ХХХ така ж аналогічна їй контора-ніконора.
У моєму випадку, наш будинок було нахабно передано на обслуговування ще 10 років тому, а «Київміськбуд» до недавнього часу був його балансоутримувачем. Однак, як було з’ясовано на зборах, останній тільки нещодавно передав будинок ТОВ ХХХ на баланс. А ось наслідки такої "тихої" передачі - мене дуже хвилюють.
Зрозуміло, що у них мабуть існують деякі документи,  але мені незрозумілі самі підстави, які виникли для  цієї передачі та чи повинні вони були погоджувати свої дії з власниками/співвласниками будинку? 
Бо я вважаю, що з таким підходом, в один день можливо прокинутись і дізнатись, що  ваш будинок ще комусь передали на невідомих умовах, Ви зі мною згодні?
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: термінове запитання
« Reply #3 : 10 Грудня 2010, 22:31:30 »

ЗУ про ЖКП
Стаття 24. Права та обов’язки балансоутримувача

2. Балансоутримувач зобов’язаний:
1) укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна;

Питання в тому, хто вважається власником (співвласниками) на момент укладання такого договору.(якщо такий договор десь у природі існує)
Також цікаво- чи буде мати юридичну перспективу витребування такого договору в судовому порядку.
ТОВ "Новобудова" на сьогодні вважає, що Рішення правління "Київмісьбуду" є актом прийому передачі будинку на баланс. Я так не вважаю. Чи не вважає також суд мені покищо невідомо.

Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: термінове запитання
« Reply #4 : 13 Грудня 2010, 14:09:18 »

В подібних випадках Віктор Іванович рекомендував заернутися до райдержадміністрації з запитом.
"Прошу повідомити, яке підприємство та на якій підставі виконує обов`язки балансоутримувача і управителя будинку №___ по вулиці _____ з ХХ.ХХ.20ХХ року і до цього часу."
"Прошу повідомити, яке підприємство та на якій підставі надаэ мешканцям будинку №___ по вулиці _____ з ХХ.ХХ.20ХХ року і до цього часу послуги з обслуговування будинків і споруд та рпибудинкових територій у відповідності до постанови КМУ № 529."
"Прошу повідомити, яке підприємство та на якій підставі надаэ мешканцям будинку №___ по вулиці _____ з ХХ.ХХ.20ХХ року і до цього часу комунальні послуги (теплопостачання, постачання холодної, гарячої води та водовідведення) у відповідності до постанови КМУ № 630."
Записаний

Нелен

  • Гість
Re: термінове запитання
« Reply #5 : 13 Грудня 2010, 16:38:28 »

У ЗУ про ЖКХ дійсно є загальне визначення хто є балансоутримувачем будинку та інше.
Також я знаю, хто саме повинен надати мені відповідь на запит про балансоутримувача/управителя будинку (якщо брати до уваги те, що станом на даний час  моя судова боротьба з цим ТОВ ХХХ, продовжується у спеціалізованому суді). Але,  для отримання повноцінної відповіді – потрібно ставити «правильні» запитання у зверненні (маю надію, що Ви розумієте в зв’язку з чим це потрібно, адже я свідомо не зазначаю назву ТОВ, так як доступ на сайт мають не тільки розумні споживачі, а й (нажаль) ці мерзотники.
Проте, я вважаю, що навіть при наявності  у цих «тихонь»  якогось договору десятирічної давнини – на сьогодні їх дії щодо передачі будинку можна визнати недійсними та оскаржувати на підставі Рішення КС.
Але, де знайти законодавчі норми щодо конкретних підстав та визначення самої процедури  зміни балансоутримувача?
На скільки мені відомо, "Київмісьбуд" взагалі-то й  району/місту немає права передавати будинок на баланс без згоди власників/співвласників, а тут – якесь ТОВ ХХХ!!
Також, може буде комусь цікаве наступне:
Суд признал незаконным повышение коммунальных тарифов в Киеве
13.12.2010, 13:50 0 комментариев
Шевченковский суд Киева признал незаконным повышение тарифов на коммунальные услуги в столице с 1 июля.​
Об этом говорится в сообщении пресс-службы Блока Виталия Кличко в Киевском городском совете.

10 декабря суд удовлетворил иск лидера этой политсилы Виталия Кличко к Киевской городской госадминистрации и признал незаконными и недействительными с момента принятия распоряжения КГГА от 30 ноября 2009 года N1332, N1333, N1335; от 30 марта 2010 года N191 и от 31 мая 2010 года N392.

Это постановление вступит в силу до Нового года, если Киевская городская госадминистрация не подаст апелляционную жалобу, говорится в сообщении.

В Блоке Кличко подчеркнули, что суд вынес такое решение учитывая то, что "КГГА приняла распоряжения о повышении тарифов с грубым нарушением норм действующего законодательства и принципа разделения властных полномочий".

"Решение суда в который раз подтверждает незаконность повышения коммунальных тарифов в Киеве. Жаль, что вместо того, чтобы признать свои ошибки, столичная власть делает все, чтобы вытянуть из карманов киевлян как можно больше средств", - заявил Кличко.

По данным политсилы, это не первый "тарифный" суд, который выиграли представители Блока Кличко.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: термінове запитання
« Reply #6 : 13 Грудня 2010, 17:02:07 »

Але, де знайти законодавчі норми щодо конкретних підстав та визначення самої процедури  зміни балансоутримувача?
На скільки мені відомо, "Київмісьбуд" взагалі-то й  району/місту немає права передавати будинок на баланс без згоди власників/співвласників, а тут – якесь ТОВ ХХХ!!
Шановна Нелен!
Як вже склалося в цій спільноті, якщо готова відповідь у когось з форумчан на питання є, ця відповідь публікується доволі швидко.
Але буває, і досить часто, що готових відповідей на поверхні немає. Треба шукати. Замість зацікавленої у відповіді людини ніхто такими пошуками займатись не буде. Бо таке життя. Учасники спільноти можуть підказати напрямок пошуків.
Якщо б питання балансоутримувача було у мене, я б шукала потрібну інформацію в законах "Про ЖКП", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про столицю України - місто-герой Київ", також в Статут територіальної громади м. Києва.

Також, може буде комусь цікаве наступне:
Суд признал незаконным повышение коммунальных тарифов в Киеве
13.12.2010, 13:50 0 комментариев
Шевченковский суд Киева признал незаконным повышение тарифов на коммунальные услуги в столице с 1 июля.​
З цього приводу - відповідь одна: "Опублікуйте копію рішення з печатками і підписами". Рішення як завжди буде оскаржене і до набрання ним законної сили ще ой як багато води утече...
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email