'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Стягнення боргу без договору та по закінченню строку позовної давності  (Прочитано 12378 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

sofiko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1
    • Перегляд профілю

Добрий день, підкажіть будь ласка на які нормативні документи я маю ссилатися при обгрунтуванні підстав для подання заяви про скасування судового наказу.
Був виданий судовий наказ про стягнення з мене заборгованості за комунальні послуги за період з 2005 по травень 2007 рік. Договору з КП я не підписувала, але на момент приватизації квартири у 2004 році, я оплатила три рази за ком. послуги, тому що це було необхідно для прийняття судом позитивного рішення стосовно приватизації. Чи є ці квітанції підтвердженням існування договірних відносин? Як я можу обгрунтувати відмову оплатити заборгованість. Чи існує строк поз.давності по даному питанню, оскільки з моменту припинення нарахування мені заборгованості у 2007 році, пройшло 3 роки,  ніяких повідомлень про заборгованість я не отримувала.
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Шановна sofikо!
На мій погляд, може бути доцільно викладення судового наказу в форумі.
Також рекомендую користуватися функцією пошук "судовий наказ".

Як скасувати с/н.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5694.0.html
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13930022
http://reyestr.court.gov.ua/Review/13660123
http://reyestr.court.gov.ua/Review/13767170

у наказному провадженні ви позбавлені що небудь заявляти(клопотання), просити. Ви маєте тільки право подачі заяви про скасування судового наказу.  при подачі даної заяви обгрунтуйте, що ви не погоджуєтеся з заявленими вимогами стягувача, оскільки вимоги заявлені поза строком позовної давності і договір на момент виненкнення спірної заборгованості не підписували(якщо жек у своїй заяві на цей договір не посилається).

Термін позовної давності минув. у вас є спір про право, яке треба вирішувати (якщо КП бажає) у позовному провадженні.  У позовному провадженні, якщо таке буде, ставте  питання про терміни позовної давності. тоді з вас гроші не стягнуть
« Останнє редагування: 03 Березня 2011, 07:15:43 від focus »
Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Тільки  майте на увазі, що добрий суд може  цей строк суд  поновити  або   продовжити за заявою позивача. 
Готуйтесь до  запеклої боротьби, якщо не хочете віддавати гроші вимогателям  нізащо.
Суд, у більшості випадків,  на превеликий жаль,   на  стороні  зла.   
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Тільки  майте на увазі, що добрий суд може  цей строк суд  поновити  або   продовжити за заявою позивача. 
Готуйтесь до  запеклої боротьби, якщо не хочете віддавати гроші вимогателям  нізащо.
Суд, у більшості випадків,  на превеликий жаль,   на  стороні  зла.
Питання поновлення чи подовження строку позовної давності за заявою позивача, чи застосування строку позовної давності за заявою відповідача суд має вирішувати у позовному провадженні ( це спір про право). В наказному провадженні це не вирішується, тож є підстави для відміни наказу. Що на даний час для sofiko й потрібно.
Як буде потім позовна заява, то будемо давати поради по позовному провадженню.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Дело в том что законодатель придумал п.3 ч.8 ст. 105 прим.1.
Если есть спор про срок исковой давности - суд может воспользоваться этим пунктом.
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

Дело в том что законодатель придумал п.3 ч.8 ст. 105 прим.1.
Если есть спор про срок исковой давности - суд может воспользоваться этим пунктом.

Не може....не може суд цю норму застосовувати..оскільки відповідно до ст 267 ЦК

3. Позовна  давність  застосовується  судом  лише  за  заявою  сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.
 4. Сплив  позовної  давності,  про застосування якої заявлено  стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

У наказному провадженні боржник нічого просити не може. Читайте ст.105 ЦПК (форма і зміст). Він тільки може подати заяву про скасування судового наказу, і обгрунтувати з посиланням на докази, чому він не згідний з вимогами стягувача.

Сам пропущений термін позовної давності (позовної наголошую) а отже і відповідна сума заборгованості і є спір про право.
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 22:44:15 від focus »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Ув. Фокус.
Я очень ценю Ваше умение найти вовремя уместное решение суда.
Но еще больше ценю - рвение все обяснить с помощью закона.
Иногда мне кажется что Вы 17-летний юноша.
Дырка в законе ЕСТЬ, и судья может ее использова КАК ХОЧЕТ.
Сомневаетесь: смотрите решение пана ПАРИНОВА. (в соответственной ветке)
ПС: раньше для отменения судебного приказа было достаточно ЗАЯВЛЕНИЯ (которое само по себе свидетельствует о том, что есть спор).
Счас же нужно подать заявление, да еще и ДОКАЗАТЕЛЬСТВА.
А если доказательством есть свидетельства? Если нужна ЭКСПЕРТИЗА или выезд для осмотра на место?
Приказным производством это не предусмотрено... То получается даже подать доказательства должник не сможет, а следовательно не сможет доказать, что есть спор про право и следовательно отменить приказ!
МАРАЗМ, АЛОГИЧНО, но "дура лекс, сед лекс". (дословный перевод(мой): "терпите, Вас имеют!")
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13753994
http://reyestr.court.gov.ua/Review/13205971


Да, доречі і  в наказному проваджденні боржник позбавлений можливості надавати докази( шляхом витребовування і т.д) http://reyestr.court.gov.ua/Review/12884956 . Хоча на мою думку, - ця думка -суперечна
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Да, доречі і  в наказному проваджденні боржник позбавлений можливості надавати докази( шляхом витребовування і т.д) http://reyestr.court.gov.ua/Review/12884956 . Хоча на мою думку, - ця думка -суперечна

Звідки така безапеляційність? З якого щастя плутати людей?
Досвід вже багатьох скасованих судових наказів - обов`язково подаються докази. І їх кількість та якість - важливий аргумент в питанні скасування судового наказу.
Подивіться, як працював по скасуванню наказу aliv, перечитайте мою тему по скасуванню судового наказу в Дарниці. Побачите, скільки приєднано доказів.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Дело в том что законодатель придумал п.3 ч.8 ст. 105 прим.1.
Если есть спор про срок исковой давности - суд может воспользоваться этим пунктом.
Так може. І багато наказів так і змінюють за згодою Стягувача. Якщо ж Стягувач заперечуватиме і наполягатиме на стягненні всієї суми, то суддя має скасувати наказ.
Хоча в наших судах може бути все...
Проте є й судді які взагалі відмовляють у відкритті наказного провадження, якщо з заяви видно,  що вимоги виходять за межі позовної давності. Нажаль  не всі. Такі реалії...
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Да, доречі і  в наказному проваджденні боржник позбавлений можливості надавати докази( шляхом витребовування і т.д) http://reyestr.court.gov.ua/Review/12884956 . Хоча на мою думку, - ця думка -суперечна

Звідки така безапеляційність? З якого щастя плутати людей?
Досвід вже багатьох скасованих судових наказів - обов`язково подаються докази. І їх кількість та якість - важливий аргумент в питанні скасування судового наказу.
Т.И. внимательно прочтите выделенный текст.

Фокус, Вы вообще читаете что Вам пишут?
...
Счас же нужно подать заявление, да еще и ДОКАЗАТЕЛЬСТВА.
А если доказательством есть свидетельства? Если нужна ЭКСПЕРТИЗА или выезд для осмотра на место? продолжим: [или вытребовать доказательства]
Приказным производством это не предусмотрено... То получается даже подать доказательства должник не сможет, а следовательно не сможет доказать, что есть спор про право и следовательно отменить приказ!
МАРАЗМ, АЛОГИЧНО, но "дура лекс, сед лекс". (дословный перевод(мой): "терпите, Вас имеют!")
В чем моя часть диалога(позиция) вступает в противоречие с Вашей позицией.... Не понимаю :(
Хотя может я просто неправильно понял Ваше выражение....
...
Да, доречі і  в наказному проваджденні боржник позбавлений можливості надавати докази( шляхом витребовування і т.д) ..... Хоча на мою думку, - ця думка -суперечна
слово И меня наводит на вопрос: а в каком еще производстве нельзя подавать доказательства.
ПС: раскройте Вашу мысль про  противоречивость!
« Останнє редагування: 06 Березня 2011, 23:01:25 від ВАВАНчик »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Т.И. внимательно прочтите выделенный текст.
У виділеному фрагменті є і т.д.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

...ЭКСПЕРТИЗА .... выезд для осмотра на место...
... и т.д. ::)
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email