Наводимо порядки
За неякісне комунальне обслуговування будинків віднині киянам повертатимуть коштиОстаннім часом місто сколихнуло три нововведення міської влади. Зокрема, демонтаж кіосків на станції метро “Лісова” насторожив власників МАФів, які чекають на можливі переміщення і своїх торгових точок. На вихідних 280 курців оштрафували за кинуті деінде недопалки та інше сміття. А мешканці столичних багатоповерхівок вивчають замислуваті договори з ЖЕКами.
Прояснив ситуацію щодо трьох найобговорюваніших у місті проблем перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак. Він зазначив, що в столиці є 10 700 кіосків. “Ці малі архітектурні форми здебільшого не прикрашають місто, а спотворюють його, і власники точок нічого не платять у міський бюджет. Нам треба створити схеми розміщення МАФів, щоб упорядкувати їх встановлення у місті. Цим питанням займемося на найближчій сесії Київради, — пояснив пан Мазурчак. — Кіоски на “Лісовій” встановлені на кабелі з напругою у 10 тисяч вольт, на газовій трубі й на інших комунікаціях, що створює небезпеку для киян: тих, хто користується послугами МАФів, і тих, хто працює в них. Наше завдання — забезпечити безпеку двох сторін: і покупців, і продавців. У зв’язку з цим було видано припис прокуратури про демонтаж цих будівель, який сьогодні виконується в обов’язковому порядку. На цьому не треба спекулювати і казати, що МАФи комусь полегшують життя. Або казати, що це дешевше — не варто. Сьогодні на ринках Києва є вісім тисяч вільних робочих місць, де можна стати всім підприємцям, які хочуть торгувати”.
А от від жорсткого санітарного контролю на вулицях подітися нікуди. Віднині тих, хто кинув недопалок або сміття не там, де потрібно, штрафуватимуть. Для фізичної особи ця сума становитиме від 340 до 1300 грн. Для юридичної особи або керівника підприємства — від 850 до 1700 грн.
І кількість урн і контейнерів для роздільного збору сміття в місті збільшиться. “Сьогодні їх 2 600, доведемо до семи тисяч, — каже Олександр Мазурчак. — Біля кожного магазину, ресторану і малої архітектурної форми повинно стояти не менше двох урн в обов’язковому порядку”. За санітарний стан має право штрафувати міліція, працівники ЖЕКів і санітарна інспекція.
90 % киян отримали на руки договори із ЖЕКами. У багатьох виникло запитання: яка від них користь? “Плюс договору в тому, що він створює двосторонню відповідальність, — тлумачить Олександр Мазурчак. — Як і раніше, людина за законом сплачує потрібний тариф. Але ЖЕК, як друга сторона договору, бере на себе відповідальність за надані послуги. Раніше договір був формальним. Нині, за розпорядженням КМДА, ми встановили критерії якості до комунальних послуг, і тепер ЖЕК зобов’язаний дотримуватися цих критеріїв якості. Також встановлено порядок перерахунку. Якщо якості не дотримуються, роблять перерахунок кожному мешканцю. Додатком до договору є обов’язкова калькуляція витрачання коштів, які сплачує людина за обслуговування її будинку та прибудинкової території. Людина бачить, скільки грошей із квадратного метра йде і на які цілі. Таким чином мешканець може самостійно контролювати надані послуги і вимагати перерахунку. Окрім укладеного договору, ми вимагаємо від ЖЕКу, щоб було зроблено паспорт будинку, в якому прописуватимуться всі затрати, зроблені на будинок. І в кінці року кожен киянин зможе подивитися, що для його будинку було зроблено”.
Ірина ЩЕРБАТА “Хрещатик”. Фото Павла ПАЩЕНКА
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3896/art/1305745301.htmlХтось бачив і чи може опублікувати скани цих договорів?