'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Горизонтальний трубопровід із гарячою водою  (Прочитано 145903 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Цитувати
п.11 Постанови Верховного Суду №9 від 01.11.1996р. “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя” - при  вирішенні цивільних справ суд має виходити з поданих сторонами доказів. Поряд з цим він може запропонувати позивачеві чи відповідачеві подати додаткові докази, а в разі, коли сторони не в змозі їх зібрати, а без них правильно вирішити справу неможливо, - за клопотанням сторін сам витребувати такі докази.

Мою заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з необхідністю подання додаткових доказів суд проігнорував!

Цитувати
ст.169 ЦПК - Суд відкладає розгляд справи у разі першої неявки в судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнано поважними.

Я повідомив про причину неявки та на судове засідання 27.02 не з'явився. Проте суд у цей день провів засідання та прийняв Рішення http://reyestr.court.gov.ua/Review/29747369
Чи правомірно прийняття рішення при наявності заяви про відкладення розгляду справи та моєї неявки?

Цитувати
Судом встановлено, що в квартирі позивача під стелею прокладено кільцеві перемички водорозбірних стояків, що дозволяється п. 5.7. СНиП 2.04.01-85*.

ПАТ “Київпроект” не наділений у встановленому порядку повноваженнями надавати роз'яснення будівельних норм. Жодних доказів правильності міркувань відповідач не надав!
Тому 22 лютого я зареєстрував заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з необхідністю подання додаткових доказів, оскільки вважав, що без відповідного роз’яснення будівельних норм компетентною організацією правильно вирішити справу неможливо.

Щодо заперечень відповідачів я підготував пояснення. Але не встиг їх подати. (Дуже оперативно суд вирішив справу.)

Цитувати
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши осіб, які приймали участь у справі, приходить до висновку що позивачем не доведено позовні вимоги не надано належних та допустимих доказів, тому у задоволені позову слід відмовити.

А як же моя заява про відкладення розгляду справи у зв’язку з необхідністю подання додаткових доказів?
« Останнє редагування: 07 Березня 2013, 09:29:20 від Roman »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Автор: Roman:
Цитувати
Чи правомірно прийняття рішення при наявності заяви про відкладення розгляду справи та моєї неявки?
Навіть якщо причини 1-ї неявки позивача є неповажними та не подано заяви про  розгляд справи за його відсутності:
Цитувати
1. Суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 157 цього Кодексу, у разі:
3) першої  неявки  без   поважних   причин   належним   чином повідомленого  позивача  в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки,  якщо від нього не надійшла заява про  розгляд справи за його відсутності;
У разі повторної неявки позивача суд залишае справу без розгляду.
Цитувати
3.  У  разі  повторної  неявки  в  судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд  справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Поздоровляю жіночий колектив форуму с міжнародним жіночим днем!
У вкладенні апеляційна скарга на судове рішення на редагування. У 3-х чи 4-х примірниках її подавати?

Цитувати
п.2 ст.303 ЦПК - Апеляційний суд досліджує нові докази, неподання яких до суду першої інстанції було зумовлено поважними причинами.
Як вважаєте, листи з роз’ясненням будівельних норм, що будуть отримані, краще прикласти до апеляційної скарги чи потім подати до суду першої інстанції?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
У 3-х чи 4-х примірниках її подавати?
Стільки, скільки участників (звісно крім свого).
Цитувати
Як вважаєте, листи з роз’ясненням будівельних норм, що будуть отримані, краще прикласти до апеляційної скарги чи потім подати до суду першої інстанції?
Чому першої? Апеляційної. Можно й потім, з клопотанням про долучення до матеріалів. У відповідачів буде менше часу на осмислення що заперечувати.
Скарга надто вже лаконічна. Не зазначено які норми порушив суд.
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Скарга надто вже лаконічна. Не зазначено які норми порушив суд.
На мій погляд, суд порушив:
  • ст.169 ЦПК України - суд провів засідання без моєї участі. Клопотання про розгляд без мене я не давав.
  • ст.60 ЦПК України - рішення суду грунтуються на припущеннях Київпроект, оскільки доказів щодо п.5.7 не надано. Київпроект не наділений у встановленому порядку повноваженнями надавати роз'яснення будівельних норм.
  • ст.309 ЦПК України - недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими.
Цитувати
Судом встановлено, що в квартирі позивача під стелею прокладено кільцеві перемички водорозбірних стояків, що дозволяється п. 5.7. СНиП 2.04.01-85*.
Вважаю, що ці обставини недоведені відповідачем. Київпроект не надав жодних доказів своїм міркуванням.
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Цитувати
п.1 ст.294 ЦПК - Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Чи зобов'язаний суд надіслати копію рішення рекомендованим листом? Звичайною поштою копія може не надійти ніколи.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
   Стаття 222. Видача або направлення копій судового рішення  особам, які брали участь у справі
3.  Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні,  копії повного судового  рішення  надсилаються рекомендованим  листом  з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються  їм  під розписку безпосередньо в суді.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Мою заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з необхідністю подання додаткових доказів суд проігнорував!

Немає підстав для відкладення (див. ст. 169 ЦПК). Подача заяви (клопотання) не означає "автоматичного" її задоволення судом. До таких справ потрібно ретельно готуватися: з доказами і обгрунтованою правовою позицією. Вас попереджали на Форумі про можливі наслідки спробувати вирішити обидві справи "наскоком", необхідність експертного дослідження:
Цитувати
Враховуючи вище наведене, перенесення трубопроводу гарячого водопостачання з квартири позивача на технічний поверх будинку порушить права інших власників квартир та є технічно неможливим, оскільки порушить систему гарячого водопостачання будинку.

...Судом встановлено, що аналогічний предмет спору, щодо зобов'язання Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації надати доручення Комунальному підприємству «Дирекція замовника з управління житловим господарством Дарницького району м. Києва» виконати функції замовника з підготовки проектно-кошторисної документації на приведення схеми стояків гарячого водопостачання у квартирі позивача у відповідність до чинних будівельних норм, розглядався Окружним адміністративним судом міста Києва у справі № 2а-14268/12/2670...
« Останнє редагування: 12 Березня 2013, 23:32:26 від Перо »
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

До таких справ потрібно ретельно готуватися: з доказами і обгрунтованою правовою позицією.
Ні у мене, ні у моїх знайомих, немає знайомих юристів. А звертатися до невідомого мені юриста...
Хочу щиро подякувати усім, хто допомогає мені порадами.
Я підготувався щодо п.9.8 СНиП, на який посилався Київпроект.
Звідкіля я знав, що у суді відповідач буде посилатися на інший пункт 5.7 цього СНиП?!

необхідність експертного дослідження:
Цитувати
Враховуючи вище наведене, перенесення трубопроводу гарячого водопостачання з квартири позивача на технічний поверх будинку порушить права інших власників квартир та є технічно неможливим, оскільки порушить систему гарячого водопостачання будинку.
Цей факт недоведений. Це ж лише припущення відповідача.
Суд провів одне засідання. На 2-ге я не з'явився, щоб відтягти розгляд справи. Але суддя швиденько виніс рішення. Про екпертизу я просто не встиг заявити!

Цитувати
...Судом встановлено, що аналогічний предмет спору ... розглядався Окружним адміністративним судом міста Києва у справі № 2а-14268/12/2670...
Окрему заяву про залишення позову без розгляду я вчасно не подав, тому не зміг "обнулити" рішення. Це моя помилка!
В цій справі були інші відповідачі. До 3-х осіб я вимоги не заявляв.
« Останнє редагування: 13 Березня 2013, 10:51:39 від Roman »
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Цитата з Постанови ОАС за справою №2а-14268/12/2670 http://reyestr.court.gov.ua/Review/27721178 (стор.11)
Цитувати
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін та 3-х осіб, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.
...
Проте, суд позбавлений повноважень надавати оцінку відповідності будівельним нормам проектів забудови, оскільки  безпосередньо ці проекти не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, що підлягають оскарженню в адміністративному суді згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, а ПАТ "Київпроект" не є суб'єктом владних повноважень в розумінні ст.3 КАС України.
...
З врахуванням викладеного суд, розглядаючи спір по суті, надає оцінку рішенням, діям та бездіяльності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації щодо розгляду звернень позивача, проте, не надає оцінку відповідності будвельним нормам проекту будинку АДРЕСА_1.

Як називається ця частина Постанови (вступна, резулятивна, мотиваційна)?

Цитувати
   Стаття 222. Видача або направлення копій судового рішення  особам, які брали участь у справі
3.  Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні,  копії повного судового  рішення  надсилаються рекомендованим  листом  з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються  їм  під розписку безпосередньо в суді.


Сьогодн я отримав копію рішення простим листом.
Чи є це порушенням процесуального права, та підставою для скасування рішення суду першої інстанції?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Мотивувальна.
Підставою для скасування рішення суду першої інстанції не є. Використати можна так: Подати заяву про видачу рішення у зв'язку з ненадісланням його по пошті (доказу отриманя Вами листа нема). Після отримання рішення почнеться строк на оскарження. У Вас буде більше часу на складання скарги.
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Цитувати
перенесення трубопроводу гарячого водопостачання з квартири позивача на технічний поверх будинку порушить права інших власників квартир та є технічно неможливим, оскільки порушить систему гарячого водопостачання будинку.

Цитувати
Згідно п.6.6 ДБН В.2.5-64:2012 “Внутрішній водопровід та каналізація”, що розроблено на зміну СНиП 2.04.01−85 та введено в дію з 01 березня 2013р., тиск води в системах питного водопроводу на відмітці найбільше низько розташованих санітарно-технічних приладів не повинен перевищувати 0,45МПа, на відмітці найбільше вище розташованих приладів - не менше 0,2МПа і не більше ніж 0,45МПа на всіх інших поверхах.
Чи може тиск після перенесення перемички з моєї квартири стати менше ніж 0,2МПа? Думаю, це може стати основним аргументом заперечення.
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

Подати заяву про видачу рішення у зв'язку з ненадісланням його по пошті (доказу отриманя Вами листа нема). Після отримання рішення почнеться строк на оскарження.
А скільки часу у мене є для подання цієї заяви?
Справа в тому, що лист, яким мені суд довів до відома про Рішення, датован 27 лютого. Але фактично я отримав простий лист 13 березня (на конверті стоїть штамп 11.03.13р.)
« Останнє редагування: 16 Березня 2013, 11:07:46 від Roman »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

"штамп 11.03.13р." це дата відправки листа з того ВПЗ, в яке потрапив лист з суду чи з поштової скриньки.
Час не регламентовано, але ж в "разумных пределах".
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Чи може тиск після перенесення перемички з моєї квартири стати менше ніж 0,2МПа?
0,2МПа  це 2 атм . Зрозуміло, що для такого тиску різниця в 1 м по висоті не буде перепоною, але Вам потрібен розрахунок.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email