Дії домофонної фірми та ініціатора монтажу нового домофону однозначно незаконні.
Ви маєте право на безперешкодний доступ до власного житла. Яким чином реалізувати? Варіанти різні. Безоплатні ключі, код доступу, приєднання існуючого абонентського пристрою за згодою сторін та індивідуальним договором, тощо...
Маєте право вимагати усунути порушення права спільної сумісної власності на спільне майно в будинку.
Відновлення порушених прав власника житла та споживача ЖКП - в судах цивільної юрисдикції.
Маєте можливість звернутись щодо притягнення домофонної фірми, ініціаторів монтажу, ЖЕО до адміністративної відповідальності.
Діяльність домофонних фірм та ініціаторів, "старших по під`їзду" зазвичай підпадає під визначення кримінального злочину "самоправство" і згідно КК оскаржується в порядку приватного звинувачення.
Цілком зрозуміло, що зараз Ваші вимоги суперечать бізнес-інтересам домофонної фірми (мінімізація витрат - максимізація прибутків).
Зараз є сенс вирішити проблему без звернення до суду. Слід вимагати забезпечити Вашій родині безперешкодний доступ до житла (яким чином - див. вище). З аргументацією, що відмова виконати Ваші законні вимоги призведе до збільшення витрат домофонної фірми, в тому числі судових, призведе до репутаційних втрат. Можна до податкової скаргу підготувати. Як додатковий аргумент в переговорах.
Такий шлях вирішення проблеми - не гарантований, але цілком реальний.
Паралельно слід готуватись до судового позову, збирати докази порушення Ваших прав домофонною фірмою, ініціатором монтажу, житлово-ескплуатуючою організацією. Пропоную опрацювати мою тему. Публікувала багато і судових ідосудових документів.
Одночасно не всі Ваші вимоги, на мою думку, є правомірними. Як вбачаєтся з Вашого допису, частина поточних проблем вже була закладена раніше, в 2007 році через недотримання норм законодавства при встановленні і прийнятті на обслуговування попереднього домофону. Прогнозую, що аналогічні проблеми будуть виникати у багатьох мешканців багатоквартирних будинків, ощасливлених домофонами. Правовий нігілізм і перерозподіл ринку.
Договори на монтаж домофонних систем в багатоквартирному будинку повинні укладатись з урахуванням вимог статей 369,382 ЦК України, за наявності згоди 100 % власників житла в цьому будинку. Також обов`язковим є дотримання норм Закону України Про житлово-комунальні послуги, Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом держжитлокомунгоспу від 17 травня 2005 року N 76. Договори на обслуговування домофонних систем також повинні відповідати вищезазначеним нормам. З обов`язковою участю балансоутримувача будинку. Однак цього ніхто не робить. От і маємо наслідки. Відповідального за стан спільного майна в багатоквартирних будинках не знайдеш. Хто хоче - той монтує. Відрізає. Приєднує.
Судова практика по відновленню порушеного права володіння, розпоряджання, користування спільною сумісною власністю на сьогодні на жаль не на користь власників житла.
Щодо відновлення порушеного домофонними фірмами права мешканців на доступ до житла - судова практика приблизно 50/50. Прийняті рішення залежать від багатьох чинників: аргументованість вимог, підготовленість справи, наявність належних та допустимих доказів, "нюансів національного судочинства" у вигляді колядувань, замовних рішень тощо...
Для правового аналізу Вашої проблеми пропоную опублікувати договори на монтаж та обслуговування домофону з фірмою ЦСС (від 2007 року). А також - всі наявні документи (протоколи зборів, рішення, договори тощо) по монтажу домофону новою фірмою. Тільки після цього можливі більш конкретні поради.