'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Доцільність зустрічного позову (питання про формулювання)  (Прочитано 15545 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВасьОК

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 96
    • Перегляд профілю

"Доцільно подавати зустрічні позови."
Як що зможете, поясніть про що слід подавати зустрічний позов (бо у мене за місяць буде судове засідання попередне, і слід позов підготувати)?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

"Доцільно подавати зустрічні позови."
Як що зможете, поясніть про що слід подавати зустрічний позов (бо у мене за місяць буде судове засідання попередне, і слід позов підготувати)?
Якщо мова йде про типову справу "борг за ЖКП".
Варіантів вимог по зустрічному позову багато, з огляду на численні порушення комунальниками законодавства.
Щоб отримати конкретні поради - пропоную опублікувати текст позову, додатків до нього, заяви про видачу СН з додатками та самого СН.
Записаний

ВасьОК

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 96
    • Перегляд профілю

Якщо зможете, то запропонуйте найбільш типові!
Зокрема на форумі я бачив "зобовязати зробити перерахунок", "визнати дії по нарахуванню за ЖКП протиправними", "зобовязати укласти договір на основі типового" тощо.
Проте жодного позитивного рішення (для споживача) я ще не бачив.
Судитися задля того щоб судитися (при цьому ще й витрачати кошти, час, зусилля), зокрема я - не бачу сенсу!
Тому ще раз звертаюсь  до Вас із проханням: запропонуввати найбільш типові предмети зустрічного позову, які хочаб інколи в судовому рішенні дають можливівсть судді написати щось, окрім "... в задоволенні зустрічного позову відмовити повністю..."

ПС: хочу звернути Вашу увагу, що типові - означає найбільш поширені, а не конкретно для мого випадку. З них ми підберемо найбільш приємний для конкретно моєї ситуації! Хосчук нагадати, що завданням сувдочинствса є ЗАХИСТ ПРАВ. Відсутність порушених прав - є підставою для відмови у позові!

"...Однак, в порушення ч. 1 ст. 60 ЦПК України, позивач не довів, що відповідач порушив його права.... Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ... -задоволенню не підлягають." http://reyestr.court.gov.ua/Review/24515099
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Автор: ВасьОК:
Цитувати
ПС: хочу звернути Вашу увагу, що типові - означає найбільш поширені, а не конкретно для мого випадку.
Річ у тім, що у випадку подання зустрічного позову, він має враховувати обставини саме Вашого випадку.
Цитувати
2. Зустрічний  позов  приймається  до  спільного  розгляду  з первісним  позовом,  якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним,  зокрема,  коли  вони  виникають  з  одних правовідносин,  або коли вимоги за позовами можуть зараховуватися, або коли задоволення зустрічного позову  може  виключити  повністю або частково задоволення первісного позову.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Шановний ВасьОК!
При аналізі судових справ я не бачу сенсу розмовляти "взагалі". Це - пуста трата часу, якого і так катастрофічно не вистачає. Вже перевіряли. Неодноразово.
Якщо є конкретна справа, з конкретними документами - опублікуйте матеріали. Тоді можна щось радити. Конкретно.

Щодо відсутності позитивних для споживачів судових рішень - тут Ви помиляєтесь. Такі рішення є. Хоч і не дуже багато.
Подивіться розділи форуму "Судові рішення". Найбільше законних рішень приймають господарські суди. Подивіться також матеріали сайтів-попередників.

Додатково. Ви можете самостійно виконати підготовчу роботу, проаналізувати матеріали форумів, підібрати і запропонувати іншим учасникам "типові, тобто найбільш поширені" теми для зустрічного позову. Вам будуть вдячні.

Щодо того - судитись чи ні. Це кожен вирішує для себе сам. Знову ж таки, з огляду на власні обставини життя. Кожен використовує свої права на власний розсуд.
Записаний

ВасьОК

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 96
    • Перегляд профілю

Юрій Васильович, щуже дякую за слушну думку... Проте у данівй категорії всправ все закономірно, і нічого наого не видумано: "відповідач послуги отримав, кошти не оплатив, ось розрахунок який це все доводить, здеріть у ньго кошти та віддайте нам!"

Подивіиввся я багато відповідних тем на форумі, та бачу, що ніхто не виграв зустрічний позов... Нажаль.
Бачив коли у зустрічному позові зобовязували зробити ремонт зовнішніх стін, пофарбувати будино, змінити(відремонтувати) освітлення у підїзді, сантехнічні прилади тощо, проте результат також стандартний. Єдину послугу яку має надавати ЖЕО - друк і доставку рахунків! А вівці мають іх оплачувати. 100%! і це підлягає оскарженню!
Оскільки все стандартно, то і позовні вимоги зустрічного позову також мають бути стандартними. Проте воголосити їх чомусь усі відмовляютьсся, а мені ще здається, що я не всі можливі варіанти вже побачив (на інших сайтах, у реєстрі тощо).
Очевидно що я помиляюсь!
Вот я і спитав у шановного правонаступника: так у чому ж я помиляюсь? (які можна зкаявити зустрічни вимоги, щоб суд зазначив у рішенні: "....зустрічнийпозов задовольнити, стягнути (зобовязати, визнати тощо) з відповідачва за зустрічним позовом $1000000, на користь позивача за зустрічним позовом...."

Нажаль, як завжди, відповідь правонаступника виявилась "дуже змістовною".
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

"Доцільно подавати зустрічні позови."
Як що зможете, поясніть про що слід подавати зустрічний позов (бо у мене за місяць буде судове засідання попередне, і слід позов підготувати)?

З Ваших повідомлень не можна зрозуміти -яким є первісний позов до Вас (його зміст). Тож -яким чином можна допомогти сформулювати зустрічний позов (до якого Ви готуєтесь)? Конкретизуйте суть спору.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Оскільки все стандартно, то і позовні вимоги зустрічного позову також мають бути стандартними. Проте воголосити їх чомусь усі відмовляютьсся

Вимоги ЖЕО до споживачів дійсно, у більшості, стандартні. Проте не можна вважати стандартними обставини справ. Це -чинність-нечинність НПА щодо тарифів; наявність-відсутність виконавця послуг чи законність призначення балансоутримувача; наявність чи відсутність претензій споживачів; оплата послуг напряму ЖЕО або через посередників (ГІОЦ для Києва); наявність чи відсутність договору (про надання ЖКП) чи його умов; інши чинники.
Записаний

ВасьОК

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 96
    • Перегляд профілю

Мабуть мене чи не чують, чи не розуміють.....
Нажаль...

Я звертаюсь із проханням сформулювати позовні вимоги для зустрічного позову за стандартних умов (зміст позовних вимог за первісним позовом: "стягнути заборгованість за ЖПК; 3% річних, індекс інфляції") .
ПЕРО, припустимо що стандартні позовні вимоги зустрічного позову мають формуватись із Вашої відповіді.
Ітак (лише у тій редакції, яка може допомогти):
1. Визнатити НПА на підставі яких проводилось нарахування заборгованості НЕЧИННИМИ
2. Встановити відсутність виконавця послуг (балансоутримувача)
3. Визнати незаконним призначення балансоутримувача
4. Визнати обгрунтованими претензії споживача
5. Визнати діяльність ГІОЦ незаконною
6. Визнати сплату коштів на рахунок ГІОЦ протиправною
7. Заборонити (зобовязати) ЖОЕ отримувати гроші на свій рахунок
8. Визнати наявний договір неукладеним
9. Встановити відсутність договору
10. Визнати п. Х.Х договору недійсним (протиправним, незаконним, нечинним, неукладеним)

(ще трішки фантазії, не повязаної із Вашим дописом)

11. Визнати договір між ЖОЕ та ГІОЦ (київліфт, київводоканал, київенерго, грінко тощо) - незаконним (неукладеним, протиправним тощо)
12. Визнати дії ЖОЕ по прибиранню прибудинкової теріторії протиправними
13. Визнати нарахування за прибирання прибудинкової теріторії протиправними
14. встановити відсутність прибудинкової теріторії
15. зобовязати ЖОЕ прибирати сніг та поливати квіти щоденно на протязі року незалежно від погоди
16. зобовязати ЖОЕ мати підїзд із шампунем "містер мускул" двічі на добу 7 разів на тиждень
17- 1000 ......

ПС: було-б дуже непогано зробити такий ФАК, щоб такі як я, могли швидко підбирати для своєї ситуації найбільш підходячі позовні вимоги для зустрісного позову. Проте мені чомусь здається, що немає реально таких вимог, які міг би суд задовольнити. Шановний првонаступник, зруйнуйте цей міф, бо я бачу Ви дуже прискіпливо відноситесь до дописів інших учасників, які інколи, на Вашу думку, помилкові, що є (на Вашу думку) неприпустимим, а самі собі дозволяєте давати людям беззмістовні поради! Свамек томув я і питаю безпосередньо у ВАС: які саме позовні вимоги для зустрічного позову Ви пропонуєте мені(кілька на мій вибір), а ще краще зазначте позовні висмоги для ТС (хоча-б одну, але конкретну)!
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

Цитувати
15. зобовязати ЖОЕ прибирати сніг та поливати квіти щоденно на протязі року незалежно від погоди
16. зобовязати ЖОЕ мати підїзд із шампунем "містер мускул" двічі на добу 7 разів на тиждень

це безполезно. по документах це все робиться, а фактично ні.
Записаний

ВасьОК

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 96
    • Перегляд профілю

"Якщо є конкретна справа, з конкретними документами - опублікуйте матеріали. Тоді можна щось радити. Конкретно."
Є конкретна справа, особа зверталась із допомогою, і що? Особисто Ви надали допомогу? http://gro-za.org/forum/index.php?topic=7189.240.html
Ні ну не можна кказати що ввзагалі не надали: "Ймовірність позитивного для Вас рішення касаційної інстанції дуже мала.
Тим більше - з огляду на всебічне "покращення" і стан судової системи.
Однак. Якщо розпочато роботу по захисту своїх прав - цю роботу варто завершити.
Без проходження касаційної інстанції немає перспектив оскарження неправосудних рішень української Феміди до ЄСПЛ." Це як ковток води у пустелі майже!

"руб за сто", що коли мною будуть опубліковані матеріали, я також не отримаю допомоги від Вас, бо зясується що у Вас "часу ... катастрофічно не вистачає. ".
Бо зокрема у мене ЖОЕ накидало приблизно 50 сторінок "сміття для розпалювання каміну". Відсканувати їх, викласти на сайт, а потім особам із форуму дослідити їх, займе ой як багато часу! А у Вас (зокрема) його немає. Очевидно що мені потрібно до юридичної консультації звертатись, оскільки нормальна людина безкоштовно не буде витрачати свій час на мене.
Оскільки реальних позитивних рвішень я не знайшов (справа Березюк - виключення, проте дуже цікаве), я конкретно і попросив допомоги: допомогти сформулювати позовні вимоги для зустрічного позову, з урахуванням всього одного обмеження (ЖОЕ має порушити мої права)! У Вас навить на це не знайшлось часу! Нажаль!
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Мене тут усі лають за вільнодумство, мабуть скоро заблокують,
але не можу змовчати.
Це не полеміка, а порада дописувачу, про яку він просить.
1. Якщо Ви бачите, що стандартні дії опонентів ЖЕКу не дають результату - спробуйте діяти нестандартно.
2. Звільнітть мозок від стереотипів - забудьте що Ви співвласник будинку і подивіться в правовстановлюючі документіи і НПА і прочитайте що в них написано буквами.

Ось наприклад ідея для Вас для заперечення, чи для зу стрічного позову.
В Рішенні нашої міськради "Про визначення виконавців послуг населенню з водо-, теплопостачання та водовідведення" записано буквами цитую :
"1. Визначити з 01.01.2006р. виконавцями послуг населенню у житловому фонді м. ...:
.....
1.2. З житлово-комунальних послуг у житловому фонді комунальної власності, комунальні підприємства «Виробничі ремонтно-експлуатаційні житлові об'єднання №№1-11, 13» "

Якщо Ваш будинок у комунальній власності, то він має утримуватись з міського бюджету (власник зобовязаний утримувати своэ майно якщо інше не встановлено договором або законом),

а якщо Ваш будинок у співвласності власників квартир, то рішення міскради про призначення виконавця послуг як і про тарифи на такі послуги не стосуються Вас і Вашого будинку.

Якщо сумніваєтесь - прочитайте ще раз наведене рішення моєї місьради і перечитайте своє.
А ось про відсутність договору
« Останнє редагування: 31 Жовтня 2012, 12:11:32 від mata »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Мабуть мене чи не чують, чи не розуміють.....
Нажаль...

Я звертаюсь із проханням сформулювати позовні вимоги для зустрічного позову за стандартних умов (зміст позовних вимог за первісним позовом: "стягнути заборгованість за ЖПК; 3% річних, індекс інфляції") .

ВасьОК, яке запитання -така і відповідь. Щодо формулювання позовних вимог -див. ст. 16 ЦК, а також вивчайте розділ Цивільні справи на Форумі. Фактично Ви просите повідомити Вам те, про що вже неодноразово повідомлялося на Форумі. Вибачте, але Ви просите витрачати час інших на "дурну роботу" (на що не бажаєте втрачати власний час). Численні приклади досвіду інших викладені -вивчайте.

Цитувати
було-б дуже непогано зробити такий ФАК, щоб такі як я, могли швидко підбирати для своєї ситуації найбільш підходячі позовні вимоги для зустрісного позову.

У свій час ця тема обговорювалася. Вимоги (у т. ч. зустрічні) формулюються з огляду на конкретну ситуацію. Зі "стандартного" позову ЖЕО, про який Ви кажете, неможливо зрозуміти -де це все відбувається, який період часу є спірним і за яких обставин (чинників), що мною перелічені попередньому пості. Тож, на яку пораду Ви чекаєте, якщо не даєте жодних вихідних даних і проекту "зустрічного позову" на рецензію? ::)

P. S. З тих 17 пунктів для початку розділить -що підлягає розгляду в цивільному, а що в адміністративному судочинстві.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Мене тут усі лають за вільнодумство, мабуть скоро заблокують,
але не можу змовчати.

Шановний mata, для Вашого "вільнодумства" на Форумі виокремлені теми, де Ви можете пропагувати своє бачення законодавства. Будь хто, кому це цікаво -може сперечатися чи погоджуватися з викладеними Вами "нестандартними" ідєями. Єдине прохання модераторів було -не нав'язувати їх (ідеї) в інших гілках, які не мають відношення до "комунального дому", співвласником якого нібито не є mata (власник квартири).
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

Раз така ситуація, то я  мушу висловити свою думку

Думка така. у  цих випадках, що вище описані, настікльки я поняв, то у цих справах предметом позову є стягнення заборгованості за надані комунальні послуги,
підстава позову, як правило, неналежне виконання обовязків відповідача по оплаті комунальних послуг, при цьому, як на підставу позову, позивач посилається на ст 64 ЖК УРСР або ЗУ про ЖК послуги ст.20 і фактичні договірні відносини, (які позивач не може довести). Не буду тут розказувати про правові позиції, але тут все ясно. Ясна річ, що є комунальний, громадський приватний фонд,, це все ясно. але у будинку, згідно зу про ЖК послуги повинен бути один виконавець послуг.

Іншими словами повинні бути встановлені правовідносини між сторонами,  а цих правовідносин немає і бути не може, якщо ясна річ сторони не підпишуть договори.

тому звідси і відповідний висновок, який  розумній людині  є понятним.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email