'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ПОЗОВ на захист прав споживачів послуг ХВ і ВВ та зобов’язання вчинити певні дії  (Прочитано 28136 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
« Останнє редагування: 02 Листопада 2015, 20:41:20 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Позовна заява до Дарницького районного суду від 31 серпня 2015 року   з проханням зобов’язати ПАТ «АК «Київводоканал» здійснити перерахунок нарахувань за послуги централізованого постачання холодної води та водовідведення і централізованого водовідведення гарячої води по квартирі № ХХХХХХХХХХ будинку № ХХХХХХХХХХ по вул. ХХХХХХХХХХ в м. Києві з 01.07.14р. по 30.04.15р., відповідно до останніх чинних тарифів для споживачів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення», зареєстрованого в КМУЮ 27.10.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р., № 2249 від 10.12.04р., № 499 від 31.03.05р.) - див. вкладення:
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Два клопотання про залучення доказів:
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

На попередньому засіданні 22 жовтня 2015 року представник відповідача заявила недовіру судді Набудович І.О. через те, що суд не надіслав відповідачу його екземпляр моєї позовної заяви, суддя пообіцяла подумати над цією пропозицією  ;D . Наступне засідання - 2 листопада 2015 року в 14-30 в Дарницькому суді...
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цікавить текст заперечень відповідача.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Цікавить текст заперечень відповідача.
Поки представник відповідача оголосила тільки відвід суду, бо вони не отримали мого позову. Якщо 2 листопада буде їх заперечення на мій позов - я, звісно, викладу його тут.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Прошу терміново (до обіду 2 листопада) зробити зауваження до зміненої позовної заяви (змінено предмет позову - замість "здійснити перерахунок нарахувань" стало "здійснити нарахування").
Жовтим виділений змінений текст.

І питання - раптом не змінив я разом з предметом і підставу позову? Начебто ні? Бо ЦПК це забороняє...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Відповідач надіслав 28 жовтня другий відвід судді - суд до цих пір так і не надіслав їм мою позовну заяву і не хотів давати матеріали справи їх представнику (другому), який приїхав у суд ознайомитися з  ними (суд хотів отримати розписку, а представник казав, що він має посвідчення представника відповідача і цього достатньо). Суддя після 30-хвилинної наради у нарадчий кімнаті оголосила, що обидві заяви про відвод не задоволені. Після цього суддя приєднала мою змінену позовну заяву до матеріалів справи  :). Наступне засідання - 3 грудня в 11 годин. Але мою позовну заяву і додатки відповідач мабуть так і не отримує від суду - цікаво, що буде далі...  Сюр якийсь :o ...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Я дізнався, що можна подзвонити на Контакт-центр Київводоканалу по телефону:

202-02-02 (з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00).

і передати показникі лічильників води, що я і зробив сьогодні.
Мені відповіли, що може навіть у платіжках за жовтень 2015 року можуть з'явитися ці показники з нарахованими суммами до сплати за послуги (за 16 місяців).

Справа у тому, що мої листи керівництву Київводоканала з показниками лічильників води були проігноровані і мені до сих пір Київводоканал нічого не нарахував. Але якщо я дійсно отримаю у листопаді нову платіжку з нарахуванням по тарифам, які не стосуються споживачів ЖКП, то мені треба буде ще раз змінити предмет позову і знов просити про перерахунок нарахувань.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Суддя Набудович сказала, що третього грудня почнеться розгляд справи по суті. Третього грудня також може з'явитись заперечення відповідача на мою змінену позовну заяву. У такому разі я хотів би заявити клопотання до розгляду справи по суті дати мені час для ознайомлення з запереченням відповідача.

Тим часом, у грудні я скоріше за все вже отримаю платіжку від Київенерго з виставленими мені нарахуваннями по ХВ та ВВ, що у свою чергу, дасть мені можливість повторно змінити предмет позову - на цей раз "здійснити перерахунок нарахувань" замість "здійснити нарахування", що підвищує шанс виграшу справи.

У мене питання - чи можу я так зробити? Може мені варто напередодні третього грудня подивитись матеріали справи і у разі, якщо там з'явилось заперечення відповідача, бути готовим одразу, як тільки суддя розпочне засідання третього грудня, заявити про клопотання до розгляду справи по суті дати мені час для ознайомлення з запереченням відповідача?

І чи можна міняти предмет позову декілька разів поспіль до початку розгляду справи по суті?
« Останнє редагування: 06 Листопада 2015, 15:11:08 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

...що у свою чергу, дасть мені можливість повторно змінити предмет позову - на цей раз "здійснити перерахунок нарахувань" замість "здійснити нарахування", що підвищує шанс виграшу справи.

У мене питання - чи можу я так зробити? Може мені варто напередодні третього грудня подивитись матеріали справи і у разі, якщо там з'явилось заперечення відповідача, бути готовим одразу, як тільки суддя розпочне засідання третього грудня, заявити про клопотання до розгляду справи по суті дати мені час для ознайомлення з запереченням відповідача?

І чи можна міняти предмет позову декілька разів поспіль до початку розгляду справи по суті?

Можете -змінювати предмет позову (до початку розгляду справи по суті): це Ваше право. Можете подивитися матеріали: це Ваше право. Можете змінювати предмет позову: це Ваше право. Див. ст. ст. 27, 31 ЦПК.
« Останнє редагування: 06 Листопада 2015, 20:29:38 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Сьогодні, 3 грудня, на с/з суддя оголосила, що представник Київводоканалу надала заперечення на мою змінену позовну заяву (див. вкладення). Я попрохав суд надати мені 1-2 тижні на ознайомлення і надання пояснення, але суддя Набудович відмовила мені і дала мені 30 хвилин :(. Аргументувала вона свою відмову тим, що я мав можливість ознайомитись із матеріалами справи вчора у канцелярії. Але ж мене ніхто не повідомляв про те, що представник відповідача 2 грудня надала у канцелярію свої заперечення! Тепер я буду знати, що у разі, коли потрібен час для отримання нових доказів по справі, не треба сподіватись на те, що суд задовольнить прохання про час для ознайомлення із запереченням, а просто використати своє право позивача один раз не з'явитися на с/з. Я заявив письмово про відвід судді, посилаючись на порушення моїх прав, згідно ст. 27 ЦПК, але суддя відхилила мій відвід і оголосила про початок розгляду справи по суті. Після недовгих дебатів суддя відмовила мені у задоволенні позову, після чого я отримав копію цього рішення зі вступною та резолютивною частинами. Цікаво, що представник відповідача договорилась до того, що "споживачі ЖКП можуть... самі встановлювати собі тарифи на ЖКП"  :o  ;D .

Моя ж аргументація полягала у тому, що факт виставляння мені тарифів виконавцем породжує для мене юридичний обов'язок, бо я не маю права сам собі їх призначати і мушу або враховувати їх при сплаті за ЖКП, або вважати ці тарифи незаконними і такими, що порушують моє право споживача у розумінні п. 7 ч. 1 ст. 21 Закону № 1023-XII «Про захист прав споживачів». Крім того, я підкреслив, що я ще 12 серпня 2015 року надіслав відповідачу акт-претензію з пропозицією зробити перерахунок платежів відповідно до останніх чинних тарифів для споживачів, вказавши відповідні показання квартирних лічильників води, але відповідач не пристав на мою пропозицію і проігнорував навіть показники моїх лічильників (і до сих пір не надіслав мені додому свого представника для звірки показників лічильників і не виставив мені борг за цими показниками, хоча я надав їх Київводоканалу і письмово, і через електронну пошту, і телефоном)...

У зв'язку з цим у мене практичне питання: чи є сенс надсилати письмову заяву від позивача про неможливість прийти на чергове с/з з одночасною пропозицією про нову дату с/з? Інколи ж до таких пропозицій суд дослухається?

Друге запитання. Як треба діяти після пропуску с/з - чекати на повістку про дату нового с/з, чи краще самому дізнатись про це у канцелярії? Коли це треба робити, щоб не пропустити і наступне с/з?

І останнє. Ч.3 ст 22 закону «Про захист прав споживачів» говорить, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав. Це стосується і апеляції і касації також?

 
« Останнє редагування: 04 Грудня 2015, 00:55:00 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
чи є сенс надсилати письмову заяву від позивача про неможливість прийти на чергове с/з з одночасною пропозицією про нову дату с/з?
Пропозицію висловити можна, чи врахує її суд, це питання...
Повістку можна чекати...
Стосується і апеляції і касації. Але зараз є проблема із затосуванням цієї норми судами через виключення її з ЗУ "Про судовий збір".
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Пропозицію висловити можна, чи врахує її суд, це питання...
Повістку можна чекати...
Стосується і апеляції і касації. Але зараз є проблема із затосуванням цієї норми судами через виключення її з ЗУ "Про судовий збір".
Дякую. У Дарницькому суді я подав два позови на захист прав споживачів і проблем з цією нормою не було.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

суддя відхилила мій відвід і оголосила про початок розгляду справи по суті. Після недовгих дебатів суддя відмовила мені у
задоволенні позову, після чого я отримав копію цього рішення зі вступною та резолютивною частинами.

У зв'язку з цим у мене практичне питання: чи є сенс надсилати письмову заяву від позивача про неможливість прийти на чергове с/з з одночасною пропозицією про нову дату с/з? Інколи ж до таких пропозицій суд дослухається?

З першої цитати випливає, що справа розглянута і рішення прийняте. Отже, треба готувати апеляцію, а не надсилати заяву про перенесення с/з.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email