'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.


Відповідь

Ім'я:
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:

Вкладення:
(Clear Attachment)
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 24000KB, maximum individual size 8000KB
Verification:

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Gelo
« : 13 Липня 2021, 13:27:28 »

Теоретично - можна.
Такой ответ вполне удовлетворяет. Будет прецедент, тогда и конкретное обсуждение. Главное - стоит ли ввязываться, ответ дан. Спасибо.
Автор: Юрій Васильович
« : 13 Липня 2021, 12:46:30 »

А так...
 Если местные органы власти отказали в выделении 2 га земли и затем следующему заявителю передали (продали) этот участок, можно в этом случае через суд признать сделку со вторым заявителем, недействительной.
Теоретично - можна. Практично -
Ми не ведемо обговорення у форматі "а может быть  ворона, а может быть собака, а может быть корова..."
Автор: Gelo
« : 13 Липня 2021, 12:07:55 »

Нашел правовую позицию ВС https://reyestr.court.gov.ua/Review/97074996
Где есть ответы на многие вопросы по выделению 2 га.
Автор: Gelo
« : 13 Липня 2021, 11:25:56 »

 Кассационная жалоба получена ВС 29 июня.
Автор: Gelo
« : 13 Липня 2021, 11:20:22 »

Не зрозуміло, про який документ мова... "Ваучер" - це розмовне...
Да не помню как назывался тот документ и где его получал. Даже имея его, в принципе, ничего не изменилось бы. Теперь понимаю, что он не подтвердил бы право на долю обязательных 2 га. Видимо тем ваучером передавалось право на бесплатные 2 га. Собирая те ваучеры в последствии можно было получать большие площади земель в одни руки.
Цитувати
До 01.01.2002р. діяв попередній ЗК. Вам це добре відомо. 
Теперь известно.
Цитувати
Ви у іншій своїй темі це питання опрацьовували...
Не помню такого. Преклоняюсь перед вашей памятью.
Цитувати
Ми не ведемо обговорення у форматі .....
А так...
 Если местные органы власти отказали в выделении 2 га земли и затем следующему заявителю передали (продали) этот участок, можно в этом случае через суд признать сделку со вторым заявителем, недействительной.
Автор: Юрій Васильович
« : 13 Липня 2021, 08:55:30 »

Это право закреплено ЗКУ, который принят в 2001р. Каким законом руководствовались в Украине до принятия этого закона?
До 01.01.2002р. діяв попередній ЗК. Вам це добре відомо. Ви у іншій своїй темі це питання опрацьовували...
Какое-то лицо подало заявление о бесплатной передаче земли, которая на момент подачи было свободной, но ему длительное время задерживали в рассмотрении его заявления.
Ми не ведемо обговорення у форматі "а может быть  ворона, а может быть собака, а может быть корова..." Це Вам теж добре відомо.
Автор: Юрій Васильович
« : 13 Липня 2021, 08:45:11 »

Сожалею, что ваучеры на землю не сохранил, тогда это стало не нужной бумагой, а сейчас это документ подтверждающий мое право на бесплатные 2 га земли.
Не зрозуміло, про який документ мова... "Ваучер" - це розмовне...
"Приватизаційні папери" мали реквізити -     серія та порядковий номер; дата випуску і строк використання (ЗУ "Про приватизаційні папери").
"Сертифікати на  право  на земельну частку (пай)"  (ПКМУ № 801 -1995р.) ЗКУ 2001р. визнаються є дійсними до виділення  власникам  земельних  часток  (паїв)   у   натурі   (на місцевості)  земельних  ділянок  та  видачі  їм державних актів на право власності на землю.
Сертифікат на   право   на   земельну   частку  (пай)  видавали громадянам України -  членам  колективного  сільськогосподарського
підприємства (сількогосподарського кооперативу, сількогосподарського акціонерного товариства).
Автор: Gelo
« : 11 Липня 2021, 20:01:27 »

Это право закреплено ЗКУ, который принят в 2001р. Каким законом руководствовались в Украине до принятия этого закона?

Какое-то лицо подало заявление о бесплатной передаче земли, которая на момент подачи было свободной, но ему длительное время задерживали в рассмотрении его заявления. Сейчас, после вступления закона о продажи земли, возьмут и продадут. Можно в этом случае через суд признать сделку недействительной. Это лицо было первым претендентом на приобретение этого участка, а его не уведомили о его продаже.
 
Автор: Юрій Васильович
« : 11 Липня 2021, 12:06:57 »

Це право, а не обов'язкова доля.
ЗКУ
Цитувати
Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

3. Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

{Статтю 121 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 1702-VI від 05.11.2009}
Автор: Gelo
« : 11 Липня 2021, 00:36:18 »

Спасибо!
Автор: Gelo
« : 10 Липня 2021, 22:07:22 »

Есть вопрос по земле. Не делаю новой темы, т.к. было уже замечание .... мол не надо создавать нового если есть открытая тема.
 Периодически, но давно появляются статьи о желании какого-то гражданина Украины получить 2 га земли и как ему в этом отказывают под разными предлогами.
Сейчас этот вопрос поднимается снова. За последние 1-2 года подано около 3 млн. заявлений о выделении 2 га земли, но землю не выделяют.
Помню, кажется, в 93 или 94г.г. после получения общеизвестного ваучера, получил на семью ваучеры на землю. У нас был такой. Обратился тогда до знакомых, занимающихся скупкой общеизвестных ваучеров - берете и почем ваучеры на землю. В ответ сказали, что они не подлежат купле-продажи, нет закона о продаже земли. Сожалею, что ваучеры на землю не сохранил, тогда это стало не нужной бумагой, а сейчас это документ подтверждающий мое право на бесплатные 2 га земли.
Вопрос такой - сегодня 2 га, это право на получение или обязательная доля гражданина?   

Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email