'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Про захист персональних даних  (Прочитано 105289 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #30 : 11 Вересня 2011, 20:20:47 »

Цікаво, а що саме буде перевірятися, якщо я додала до заяви 15 аркушів доказів, а саме ксерокопій тих паперів, які містили персональні дані сторонніх осіб?

Нічого перевірятися не буде. Майбутню відписку слід оскажити до суду.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #31 : 12 Вересня 2011, 19:11:41 »

Цікаво, а що саме буде перевірятися, якщо я додала до заяви 15 аркушів доказів, а саме ксерокопій тих паперів, які містили персональні дані сторонніх осіб?
Нічого перевірятися не буде. Майбутню відписку слід оскажити до суду.
Чекатиму на відписку... і обов'язково оскаржу, сподіваюсь форумчани допоможуть скласти заяву.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #32 : 05 Листопада 2011, 10:32:23 »

Історія має продовження, схоже на те, як писав Перо. Відмінність лише в тому, що ніби-то щось перевірялось, але зовсім не те, про що вказано у заяві. Суть така: ми опитали тих, хто, як вказано у вашій заяві, вчинив злочин, але вони нам сказали, що злочину не вчиняли, тому у порушенні карної справи ми вам відмовляємо.
І ще: заяву про скоєння злочину (розголошення персональних даних) я писала в Оболонську прокуратуру, ті передали в Дніпровське РУ ГУ МВС, яке передало її в Управління по боротьбі з економічними злочинами. Яке відношення до ВБЕЗ має порушення ЗУ "Про захист персональних даних"? Зрозуміло, що питання риторичне.
А тепер документи: моя заява та їх відповідь. Найголовніше: я заявляла про скоєння злочину не проти мене, а проти інших осіб, що не виключає того ж самого і проти мене.
Моя заява (під спойлером):
(click to show/hide)

« Останнє редагування: 05 Листопада 2011, 10:54:47 від Nimfa »
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #33 : 05 Листопада 2011, 10:52:47 »

Відповідь, датована кінцем вересня, опинилась у моїй поштовій скриньці в кінці жовтня.
Відповідь на 3-х аркушах. У відповіді чітко написано, що вони перевіряли, чи розголошуються саме мої персональні дані.
Про розголошення персональних даних сторонніх мені осіб (на що я саме і скаржилась) у відповіді жодного слова. Натомість купа слоблуддя з приводу моїх ЖК стосунків з ЖЄКом.
От тепер і думаю, який смисл подавати їм заяву про скоєння економічного злочину (неперерахунки по ЦО протягом 3-х років), якщо вони "опитають" цих злочинців, а ті скажуть, що вони все роблять у відповідності до закон-ва.
На конверті стоїть дата 27.10.2011. У відповіді сказано, що у мене є 7 днів на оскарження через суд. Час або сплив або спливає, що робити далі? Може писати у прокуратуру КИєва?
« Останнє редагування: 05 Листопада 2011, 11:04:01 від Nimfa »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Про захист персональних даних
« Reply #34 : 05 Листопада 2011, 16:20:51 »

У відповіді чітко написано, що вони перевіряли, чи розголошуються саме мої персональні дані.
Про розголошення персональних даних сторонніх мені осіб (на що я саме і скаржилась) у відповіді жодного слова. Натомість купа слоблуддя з приводу моїх ЖК стосунків з ЖЄКом.


Цитую з постанови про відмову:
Цитувати
Громадянин Лимарчук(начальник ЖУ «Лівобережне» прим.) повідомив, що під час подання позову працівниками зазначеного підприємства було надано довідки за «формою №3» про кількість мешканців вказаної квартири.Зазначена довідка є документом встановленого зразка в якій повинна міститися вказана вище інформація із вказанням повних анкетних даних та інформації щодо щодо адреси проживання.

У мене виникають такі питання до постанови МВС про відмову в порушенні крим. справи:
1) Чи є «інформація із вказанням повних анкетних даних та інформації щодо щодо адреси проживання» - персональними даними особи, захист яких передбачено Законом України «Про захист персональних даних»?
2)Чи мають працівники ЖУ  «Лівобережне» право, згідно статуту їхнього підприємства – збирати, зберігати, та поширювати персональні дані громадян без їхньої згоди на це?
3) Згідно  «Наказу» Міністерства Внутрішніх Справ України  N 96 від 03.02.2006  «Про затвердження Примірного регламенту з оформлення документів та контролю з питань реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні»:
Цитувати
(http://lawua.info/jurdata/dir156/dk156672.htm
   «Наказ» МВС N 96 від 03.02.2006р.
       I. Загальні положення
    1. Відповідно до основних завдань Державного  департаменту  у
справах  громадянства,  імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС
України його територіальні органи  і  підрозділи  (далі  -  органи
реєстрації)  з  метою  забезпечення реєстрації/зняття з реєстрації
місця  проживання  (перебування)  фізичних  осіб  в   Україні   та
відповідно  до  Закону України "Про свободу пересування та вільний
вибір місця проживання в Україні" повинні:
     - проводити  реєстрацію/зняття  з реєстрації місця проживання
(перебування) фізичних осіб на території їх обслуговування;
    - за  зверненням  фізичної   особи   видавати   довідки   про
реєстрацію   місця  проживання  (перебування)  фізичної  особи  за
примірною формою, наведеною відповідно в додатках 4, 9.

2. Працівникам  органів  реєстрації   заборонено   передавати
персональні  дані  фізичної  особи,  які зазначаються в документах
реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  іншим
особам,
крім випадків, передбачених законодавством.


    При цьому працівникам  органів  реєстрації   заборонено   передавати
персональні  дані  фізичної  особи,  які зазначаються в документах
реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  іншим
особам.

   То на підставі яких нормативних документів видають Довідки ф.№3 працівники ЖУ  «Лівобережне»?
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Про захист персональних даних
« Reply #35 : 05 Листопада 2011, 16:38:07 »

От тепер і думаю, який смисл подавати їм заяву про скоєння економічного злочину (неперерахунки по ЦО протягом 3-х років), якщо вони "опитають" цих злочинців, а ті скажуть, що вони все роблять у відповідності до закон-ва.
На конверті стоїть дата 27.10.2011. У відповіді сказано, що у мене є 7 днів на оскарження через суд. Час або сплив або спливає, що робити далі? Може писати у прокуратуру КИєва?

Цитувати
КРИМІНАЛЬНО - ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
http://code.leschishin.org/crpc/crpc22.php
N 2 від 28 грудня 1960 року
редакція від 22.12.2010 року
Стаття 236-1. Оскарження до суду постанови про відмову в порушенні справи

Скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцерозташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.

В мене мабуть скоро буде така ж сама ситуація, або ще гірша, тому, що мені на мої заяви про скоєння злочину навіть не хочуть постанову про відмову в порушенні крим. справи постановляти, а лише пишуть відписки - звертайтесь в суд.
Може фахівці пояснять - чи можна в такому випадку у разі оскарження постанови про відмову в порушенні крим справи, строк оскарження якої сплив - за допомогою подання клопотання про поновлення строку на оскарження постанови про відмову, вирішити це питання?
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #36 : 06 Листопада 2011, 00:55:06 »

...
У мене виникають такі питання до постанови МВС про відмову в порушенні крим. справи:
...
   То на підставі яких нормативних документів видають Довідки ф.№3 працівники ЖУ  «Лівобережне»?
Якщо уважно прочитати мою заяву до прокуратури, ту, що вище під спойлером, то там чітко виділено два пункти (і пронумеровано їх, щоб вони бува не сплутали мух з котлетами).
Перше, що на надіслані мені документи із суду, виконані посадовцями ЖУ, містять на зворотній стороні повні персональні дані невідомих мені осіб,які до моїх стосунків з ЖЕКом ніякого відношення не мають, отже, я стала свідком злочину, суть якого в розголошенні персональних даних (не моїх!) і заявляю в прокуратуру про цей злочин. У якості доказів я надаю на 13 аркушах копії цих паперів, зворотні адреси яких містять персональні дані сторонніх мені осіб. Так от у відповіді з МВС жодного слова підтвердження, що це дійсно є фактом розголошення персональних даних громадян України.
І лише в останньому реченні цього першого пункту я висуваю припущення, що у такий же спосіб ЖУ може розголошувати і мої персональні дані. У відповіді ж з написано, що перевірка проводилася з приводу розголошення моїх даних. А ті, кого опитали (тобто підозрюваних мною) заявили, що мої дані вони не розголошують! А де докази, що не розголошують? Невже перевіряючий пробіг по усіх судах, куди ЖЕК подавав документи на стягення заборгованості з інших осіб, і перевірив зворотні сторони тих документів та з'ясував, що там немає моїх перс.даних?
Бачу цю ситуацію так: йду по вулиці і бачу, що вбивають людину. Зрозуміло, що покійник вже заяву проскоєння злочину не подасть, а вбивця тим паче. але є я, яка все бачила, та ще й всигла сфотографувати злочинця. Написала заяву про скоєння злочину і приклала фото з місця події. Міліція злочинця по фото знайшла, а він сказав, що він нікого не вбивав, а просто повз проходив, адже, це не заборонено законом. Навіщо знімати у нього відбитки пальців, навіщо мене допитувати як свідка. Ну сказав же той злочинець, що не вбивав, значить не вбивав. А оскільки заява про це була від громадянки Х, то будемо перевіряти, чи не вбили її. Перевірили, вона жива і здорова. Отже, у порушенні КК громадянці Х відмовити.
У другому питанні я запитувала про правомірність взяття ЖЄКом Ф-3 з написом, що вона видана власнику квартири, який насправді такої довідки не замовляв і ЖЄКу не передавав. У відповіді з цього приводу жодного посилання на закон.
А ще піввідповіді містять інформацію про тарифи, взаємні претензії та інше, що має відношення до стосунків у сфері ЖКП, про що у моїй заяві про скоєння злочину не було взагалі жодного слова.
І найголовніше, чому моя заява була направлена саме у відділ по боротьбі з економічними злочинами. Невже розголошення персональних даних - це економ.злочин. Адже, я чітко у заяві писала, що ЖЄК вчинив адміністративне правопорушення.
Можливо саме тому, щоб видати постанову про відмову у порушенні будь-якої справи, адже справа попала не за належністю!
Та й що при такій відповіді можна оскаржувати в суді? Лише дії посадовців з МВС, які чомусь вирішили передати справу у ВБЕЗ? Термін 7 днів сплив. Дата на конверті 27.10, ну плюс 3 дні, можна відраховувати від 30.10, а наразі вже 6 листопада, тобто якраз 7-й день.

П.С. Із відповіді зрозуміло, що мої докази на 13 аркушах взагалі ніхто не роглядав (особливо їх зворотню сторону з персональними даними сторонніх мені осіб!!!).
Причому відмовлено у порушенні по ст.190 КК. Подивилася - це стаття про шахрайство. Яке вона має відношення до моєї заяви? Ну може ще до Ф-3, але до розголошення персональних даних яке?

Наостанок: що робити, адже, з таким "розслідуванням" змиритися не можна.
Враховуючи, що це відповідь Дніпровського РУ ГУ, то сподіватися, що справа ГІОЦу буде доведена ними до кінця (заслуженого) не варто.

З приводу Ф-3 якраз мені якраз не так важливо, а от розголошення персональних даних ніхто не перевіряв.
« Останнє редагування: 06 Листопада 2011, 01:06:00 від Nimfa »
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #37 : 06 Листопада 2011, 01:17:35 »

2. Працівникам  органів  реєстрації   заборонено   передавати
персональні  дані  фізичної  особи,  які зазначаються в документах
реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  іншим
особам,
крім випадків, передбачених законодавством.
Ну може для суду - то і є інший випадок. Якщо - ні, то мають просто витребовувати таку довідку у суді.
Але навіщо: у мене в квартирі немає жодної ЖКП послуги, яка б сплачувалась по к-сті зареєстрованих.
    При цьому працівникам  органів  реєстрації   заборонено   передавати
персональні  дані  фізичної  особи,  які зазначаються в документах
реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  іншим
особам.
   То на підставі яких нормативних документів видають Довідки ф.№3 працівники ЖУ  «Лівобережне»?
Нема таких підстав, своїми запитаннями, заявами та запитами, ми просто заганяємо "висококваліфікованих, компетентних, чесних і порядних" сучасних правоохоронців у глухий кут. Відповідно до своєї компетентності, чесності і порядності, вони і відповідають на наші заяви.

І все-таки, ст.190 КК, враховуючи усю мою заяву про скоєння злочину?
Це мабуть із серіїї неперерахунків за ЦО по РКМДА2306 (так собі 5,5 млн гривень) - стаття "службова недбалість".
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #38 : 06 Листопада 2011, 01:20:34 »

Може фахівці пояснять - чи можна в такому випадку у разі оскарження постанови про відмову в порушенні крим справи, строк оскарження якої сплив - за допомогою подання клопотання про поновлення строку на оскарження постанови про відмову, вирішити це питання?
І я сподіваюсь  ;)
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #39 : 07 Листопада 2011, 22:39:07 »

І все-таки, як правильно відреагувати на таку відповідь "органів"?
Та на застосуванням ст.190, яка до моєї заяви аж ніяк не відноситься (може тільки по п.2 одним боком щодо Ф-3)
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #40 : 07 Листопада 2011, 23:06:56 »

Пані Оксано!
Моя думка щодо Вашого звернення до прокуратури. Вважаю, що оскаржувати постанову про відмову в порушенні кримінальноєї справи, м`яко кажучи, неперспективно. Витратится купа часу і сил з передбачуваним нульовим результатом.

По-перше, через обставини саме цієї справи. По-друге, з огляду на "працьовитість і правосвідомість" нашої прокуратури (два найбільші нероби - прокуратура та ВДВС).
На Вашу заяву про злочин перевірку виконали і постанову надали. Що оскаржувати?
1. У Вас немає доказів, що Ваші персональні дані розголошувались. Отже - права не порушуються.
2. Щодо інших осіб. Ви не є представником тих осіб, вони не уповноважували Вас нікуди звертатись. Ось такі будуть контраргументи.

При зверненнях про економічні злочини з боку ЖЕО прокуратура так само писатиме відписки. Але там і можна і доцільно оскаржувати відмовні рішення. Бо є порушення ваших прав і є докази на підтвердження цих порушень.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #41 : 07 Листопада 2011, 23:20:23 »

   То на підставі яких нормативних документів видають Довідки ф.№3 працівники ЖУ  «Лівобережне»?
Степане, мабуть Ви найбільш фундаментально дослідили "джерела та складові частини" законності Довідки ф.3.
На підставі довідника "стеля" видають вони ті довідки. У відповідності до власної правосвідомості.

В мене мабуть скоро буде така ж сама ситуація, або ще гірша, тому, що мені на мої заяви про скоєння злочину навіть не хочуть постанову про відмову в порушенні крим. справи постановляти, а лише пишуть відписки - звертайтесь в суд.
Може фахівці пояснять - чи можна в такому випадку у разі оскарження постанови про відмову в порушенні крим справи, строк оскарження якої сплив - за допомогою подання клопотання про поновлення строку на оскарження постанови про відмову, вирішити це питання?

Перо неодноразово повідомляв алгоритм роботи в цьому випадку. Три етапа.
1. На відписку прокуратури району - скарга до прокуратури міста.
2. Скарга буде переадресована до виконання до рай. прокуратури. На повторну відписку прокуратури району - скарга до Ген. прокуратури.
3. Скарга буде переадресована до виконання до рай. прокуратури. На третю відписку прокуратури району - адмін. позов з вимогою надати копію відмовної постанови. Після її отримання - оскаржувати в порядку ст. 236-1 КПК.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Про захист персональних даних
« Reply #42 : 07 Листопада 2011, 23:33:11 »

Перо неодноразово повідомляв алгоритм роботи в цьому випадку. Три етапа.
1. На відписку прокуратури району - скарга до прокуратури міста.
2. Скарга буде переадресована до виконання до рай. прокуратури. На повторну відписку прокуратури району - скарга до Ген. прокуратури.
3. Скарга буде переадресована до виконання до рай. прокуратури. На третю відписку прокуратури району - адмін. позов з вимогою надати копію відмовної постанови. Після її отримання - оскаржувати в порядку ст. 236-1 КПК.
В мене зараз по одній справі моя скарга до Ген.прокуратури вже переадресована до районної.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #43 : 08 Листопада 2011, 00:04:17 »

На третю відписку прокуратури району - адмін. позов з вимогою надати копію відмовної постанови. Після її отримання - оскаржувати в порядку ст. 236-1 КПК.


Адмінпозов може допомогти тільки якщо до прокуратури було подано скаргу, яку не можна віднести до повідомлення (заяви) про злочин. Якщо подавалося повідомлення про злочин і немає "відмовної" постанови, то слід оскаржувати в порядку ст. ст. 110, 234, 236 КПК бездіяльність (відсутність процесуального рішення, передбаченого ст. 97 КПК). Про можливі результати є гілка:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5366.0.html
За наявності "відмовної" постанови -скарга до суду в порядку ст. 236-1 КПК.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Про захист персональних даних
« Reply #44 : 08 Листопада 2011, 00:17:14 »

І найголовніше, чому моя заява була направлена саме у відділ по боротьбі з економічними злочинами. Невже розголошення персональних даних - це економ.злочин. Адже, я чітко у заяві писала, що ЖЄК вчинив адміністративне правопорушення.

На такі "дрібниці" як адмінпорушення там вже давно не реагують. Щодо розголошення персональних даних згідно ст. 28 Закону відповідальність має бути з 2012 року. Поки що слід звернути увагу на ст. ст. 361-2, 362 КК (досудове слідство віднесено до слідчих міліції і одночасно СБУ). Може варто до останніх звернутися?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email