'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ШРС: позов до КМДА про відшкодування шкоди через незаконні акти і бездіяльність  (Прочитано 9396 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Дописувачі Форуму вже ознайомлені із судовою практикою нісенітницею при подачі позовів щодо здійснення перерахунків на ЖКП:
http://gro-za.org/forum/index.php/board,41.0.html
 
08.06.2012 р. я подав позов до КМДА про стягненння шкоди. Ухвалою від 15.06.2012 р. позов залишено без руху.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/24712552

26.06.2012 р. подані заперечення на дії судді, далі буде апеляція на повернення позову (щоб справу можна було слухати по суті).

P. S. У зв'язку із втратою чинності п. 4 ч.1 ст. 268 ЦПК позов слід подавати в межах 3-ох років (строку позовної давності). Саме тому затягується розгляд касаційних скарг з боку ВАСУ (по оскарженню "тарифних" розпоряджень). Розрахунок простий: коли позов в порядку ЦПК подаєш зараз, у позові відмовляють, бо немає рішень в порядку КАС, якими б були визнані нечинними РКМДА. А коли подаси потім (це якщо буде законне рішення ВАСУ) -відмовлять із застосуванням позовної давності. Тому раджу разом із позовом про перерахунок до свого ЖЕО одночасно подати позов до КМДА про відшкодування шкоди.

P. P. S. Щоб обійти проблему позовної давності слід посилатися, що про порушення своїх прав дізналися саме з моменту ознайомлення із постановою ВСУ від 28.11.2011 р.:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=7554.0.html
А раніше не знали про те, що РКМДА, що "діяли" з 01.12.2006 р. по 31.05.2011 р. не були зареєстровані органом юстиції і дізнатися про це з їх змісту (при оприлюдненні в газеті "Хрещатик") неможливо.
« Останнє редагування: 07 Липня 2012, 00:47:12 від Перо »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Суд вирішив не втрачати час на апеляцію, і це правильно. :) Ухвалою від 02.07.2012 р. відкрито провадження у справі.



Чи то попереднє засідання, чи то судовий розгляд призначено на 19 липня 2012 р. об 11-00.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

В суд крім мене з'явився представник 3-ої особи. З боку КМДА (повідомленої належним чином) нікого не було. Долучені деякі докази з мого боку. Судовий розгляд 08 серпня 2012 р. о 15-30.
Записаний

Stag

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 116
  • City: Kiev
    • Перегляд профілю

В суд крім мене з'явився представник 3-ої особи. З боку КМДА (повідомленої належним чином) нікого не було. Долучені деякі докази з мого боку. Судовий розгляд 08 серпня 2012 р. о 15-30.
Завтра состоится рассмотрение и у какого судьи, Волокитиной?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

В с/з з'явилася третя особа. З КМДА знову нікого не було. З боку КМДА і ГУ житлового забезпечення КМДА надійшли клопотання про відкладення розгляду справи (юрист у відпустці). С/з продовжено -я надав пояснення і відповів на запитання представника КП "Липкижитлосервіс". На питання -"чому не підписую договір?" надав відповідь: 1) Не відповідає Типовому (виключені або спотворені норми щодо відповідальності КП "Липкижитлосервіс"); 2) В запропонованій редакції договору вписана сума щомісячної оплати без зазначення правової підстави саме такого її розміру (не вказано чинного НПА, яким встановлено саме такий розмір оплати); 3) В редакції договору викладена умова сплачувати кошти за ЖКП через КП ГІОЦ, а мене не влаштовує оплата посередницького відсотку на користь цієї установи, з якою у мене немає жодних правовідносин (власне відсотки передбачені так саме нечинними РКМДА). Суд цікавило питання грошового виразу завданої шкоди -отже буду готувати додатково пояснення з цього приводу. Також надані пояснення 3-ою особою, яка вважає чинними РКМДА у 2009-2011 роках під час іхньої "дії", а зараз -"не знає". Перерва до 03 жовтня 2012 р. до 12-00.
« Останнє редагування: 08 Серпня 2012, 19:53:48 від Перо »
Записаний

mahsud

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 47
    • Перегляд профілю
    • Email

З боку КМДА і ГУ житлового забезпечення КМДА надійшли клопотання про відкладення розгляду справи (юрист у відпустці). ... Перерва до 03 жовтня 2012 р. до 12-00.

А непогано відпочивають юристи.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

КМДА у клопотаннях просило призначити справу після 19.08. Але суддя Волокітіна також йде у відпустку.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

03.10.2012 р. до суду ніхто не з'явився. Наступне засідання 19 листопада 2012 р. о 09-15.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

З боку відповідача і третьої особи знову нікого не було. Я надав пояснення з приводу неможливості обгрунтувати розмір завданої шкоди. Але суд не став відступати від "традицій" відмови у задоволенні позову для цієї категорії справ:



Позов залишено без задоволення. Мотиви стануть відомими можливо вже у п'ятницю (вірогідно це буде недоведеність одного з елементів складу правопорушення).
Записаний

Валентина

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 437
    • Перегляд профілю
    • Email

Ціківо було б подивитися на реакцію суду та чиновників КМДА на позов, в якому біля сотні позивачів.
Записаний

mahsud

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 47
    • Перегляд профілю
    • Email

З боку відповідача і третьої особи знову нікого не було. Я надав пояснення з приводу неможливості обгрунтувати розмір завданої шкоди. Але суд не став відступати від "традицій" відмови у задоволенні позову для цієї категорії справ:

У суді с ДАІ ситуація протилежна - якщо інспектор не прийшов, то це майже перемога :)

Позов залишено без задоволення. Мотиви стануть відомими можливо вже у п'ятницю (вірогідно це буде недоведеність одного з елементів складу правопорушення).

А якщо все ж порахувати суму збитків ? Приблизну хоча б.
Чекали результату майже півроку, а результат негативний ..
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

А якщо все ж порахувати суму збитків ? Приблизну хоча б.
Чекали результату майже півроку, а результат негативний ..


У мене жодних сумнівів щодо саме такого рішення суду не було. Це решення суду (з подальшими ухвалами АСК і ВССУ) необхідно як доказ вичерпання національних засобів правового захисту при зверненні до ЄСПЛ. Сьогодні отримав повний текст:



http://reyestr.court.gov.ua/Review/27622313

Щодо суми збитків.
Якщо протягом оспорюваного періоду Ви щось сплачували за нечинними тарифами (призначення платежу -плата за ЖКП саме в межах оспорюваного періоду, а не поза цими межами, наприклад, "борг" минулих періодів чи оплата наперед, як в моєму випадку), то розмір шкоди має дорівнювати різниці між останніми чинними тарифами (тобто до 01.12.2006 р.) і сумою коштів, що були сплачені протягом оспорюваного періоду.
Спрощено, на прикладі послуги утримання будинку -щомісячна різниця між 0,58 грн./1 кв. м (РКМДА № 748 від 19.05.2000 р.) і тим тарифом, за яким реально було сплачено кошти в конкретному місяці спірного періоду. Складніше з опаленням (ЦО): це різниця між 0,80 грн./1 кв. м. (РКМДА № 1245 від 20.06.2002 р.) і реально сплаченими коштами, але слід враховувати також нездійснення з боку ЖЕО перерахунків за кожний опалювальний період на підставі РКМДА № 2306 від 26.12.2002 р. В частині нездійснення таких перерахунків -це не тільки шкода, завдана КМДА, але й безпідставно стягнуті з боку ЖЕО кошти -саме до ЖЕО в цій частині слід одночасно подавати позовні вимоги. 
Якщо нічого не сплачували, але борг за ЖКП стягнуто через суд -то це стягнута сума боргу (за виключенням стягнутого за останніми чинними тарифами), а також(якщо стягувалася ДВС) -пропорційно сума виконавчого збору.
Слід для себе зробити табличку в Excel.

Тарифні РКМДА на сайті КП ГІОЦ:
http://gioc-kmda.kiev.ua/main/law/kmda/
В період з 01.12.2006 р. по 31.05.2011 р. не прийнято жодного законного (чинного) РКМДА.
« Останнє редагування: 27 Листопада 2012, 03:07:45 від Перо »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

29.11.2012 р. подав апеляцію.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Апеляційний розгляд призначено на 07 лютого 2013 р. о 10-30.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

У зв'язку із хворобою судді, розгляд апеляції перенесено на 14 березня 2013 р. о 12-30.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email