'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП  (Прочитано 13234 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #15 : 06 Березня 2016, 17:31:52 »

Цитувати
То що - це дає мені шанс по послугам з ЦО, ГВ, ХВ та ВВ просто визнати у суді (це якщо вони подадуть на мене) цей договір укладеним?
Визнати договір укладеним можноЗа позовом КП (якщо такі вимоги буде заявлено), за Вашим позовом, або за Вашим зустрічним позовом.
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #16 : 06 Березня 2016, 18:08:25 »

Цитувати
Визнати договір укладеним можноЗа позовом КП (якщо такі вимоги буде заявлено), за Вашим позовом, або за Вашим зустрічним позовом.
А згода на укладання договору КП присутня? Вона не потрібна?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #17 : 06 Березня 2016, 18:16:48 »

Цитувати
Визнати договір укладеним можноЗа позовом КП (якщо такі вимоги буде заявлено), за Вашим позовом, або за Вашим зустрічним позовом.
А згода на укладання договору КП присутня? Вона не потрібна?
Визнання договору укладеним рішенням суду  за позовом однієї з  сторін здійснюється тоді, коли друга сторона відмовляється укладати договір.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #18 : 07 Березня 2016, 01:12:15 »

Паралельно мможна навіть звернутися з вимогою про забезпечення здійснення нарахувань за  чинними тарифами,  та виконання перерахунку щодо нарахувань по  скасованим тариифам.
Мабуть прийдеться надіслати їм акт-претензію, у якому запропонувати перерахунок нарахувань за ГВ, ХВ та ВВ (а по послузі з "утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" - при умові надання належних документів про обсяг площі та межі прибудинкової території та звітності про обсяг та якість виконаних робіт) у межах 3 років давності (за 15 місяців) по останнім законним тарифам. Додатково вказати, що в період, що оскаржується, діяв договір "Про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" з  останніми законними тарифами. Думаю, що вони на це не погодяться і вірогідно, що подадуть заяву про видачу СН, а потім - позов про стягнення заборгованості.

ПИТАННЯ:

1) Я ж зможу тоді подати зустрічний позов про перерахунок нарахувань відповідно до вимог та обгрунтувань, які були у акті-претензії?

2) Треба буде заявляти також окрему вимогу про визнання договору "про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" укладеним?
Чи просто написати, що я оскільки "старе КП" не відмовилось від моєї оферти і продовжувало надавати вказані послуги, то згідно з п.2 ст.642 ЦКУ, воно прийняло умови моєї оферти?

3) Окреме заперечення на позовну заяву тоді не треба буде писати чи все одно треба?

4) Щодо послуги з "утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" - може краще не вимагати перерахувань по цим послугам, а просто вказати, що оскільки договору мін мною та "старим КП" не було (старий втратив силу, а нового не було підписано), а також, враховуючи, що послуги не надавались (звітності про обсяг та якість виконаних робіт немає), то нарахування по цим послугам за період, що оскаржується, треба визнати незаконними і такими, що не підлягають оплаті?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #19 : 07 Березня 2016, 11:06:55 »

1. Так.
2. Нове КП, новий договір.
3. Подавати чи ні, то право, а не обов'язок. Але краще подавати в будь-якому разі.
4. Відсутність договору не перешкоджає суду стягувати борг.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #20 : 07 Березня 2016, 13:38:56 »

1. Так.
2. Нове КП, новий договір.
3. Подавати чи ні, то право, а не обов'язок. Але краще подавати в будь-якому разі.
4. Відсутність договору не перешкоджає суду стягувати борг.
Так нового КП "Керуюча компанія..." все це не стосується, бо воно тільки з травня 2015 року надає ЖКП і тому поки що не входить у КК ЦКС. Я йому запропонував нещодавно оферту - вони над нею наразі розмірковують. Попередньому КП "Дирекція замовника..." я надав оферту 24 грудня 2012 року, а КП "УЖГ", яке було перед КП "Дирекція замовника..." - я надав оферту 9 березня 2012 року (ці два КП відрізняються тільки назвою).

Тож як краще діяти:
Цитувати
Треба буде заявляти окрему вимогу про визнання договору "про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" укладеним?

Чи просто написати, що я оскільки "старе КП" не відмовилось від моєї оферти і продовжувало надавати вказані послуги, то згідно з п.2 ст.642 ЦКУ, воно прийняло умови моєї оферти?
?

Не перешкоджає, але ж для цього потрібні хоч якісь докази того, ЖКП надавались, а їх у попереднього КП немає....

Зустрічний позов я можу подавати на захист прав споживачів?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #21 : 07 Березня 2016, 17:48:43 »

   
Цитувати
Чи просто написати, що я оскільки "старе КП" не відмовилось від моєї оферти і продовжувало надавати вказані послуги, то згідно з п.2 ст.642 ЦКУ, воно прийняло умови моєї оферти?
Це буде підставою для визнання договору укладеним.
Цитувати
Не перешкоджає, але ж для цього потрібні хоч якісь докази того, ЖКП надавались, а їх у попереднього КП немає....
Ви, окрім іншого, вказали:
Цитувати
просто вказати, що оскільки договору мін мною та "старим КП" не було
Я Вам відповів про договір.
Цитувати
Зустрічний позов я можу подавати на захист прав споживачів?
Так.
« Останнє редагування: 08 Березня 2016, 16:09:10 від Юрій Васильович »
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #22 : 07 Березня 2016, 21:27:35 »

Цитувати
Визнання договору укладеним рішенням суду  за позовом однієї з  сторін здійснюється тоді, коли друга сторона відмовляється укладати договір.
а якщо  сторони тривалий час не досягають згоди щодо укладання договору, то що робити?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #23 : 07 Березня 2016, 21:36:41 »

Цитувати
Визнання договору укладеним рішенням суду  за позовом однієї з  сторін здійснюється тоді, коли друга сторона відмовляється укладати договір.
а якщо  сторони тривалий час не досягають згоди щодо укладання договору, то що робити?
Це вже інша ситуація. А в даному випадку відмови не було, послуги надавались - це є "мовчазна згода" з умовами оферти, тобто, фактичне її визнання.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #24 : 07 Березня 2016, 22:05:46 »

Цитувати
Визнання договору укладеним рішенням суду  за позовом однієї з  сторін здійснюється тоді, коли друга сторона відмовляється укладати договір.
а якщо  сторони тривалий час не досягають згоди щодо укладання договору, то що робити?
Або домовлятися, або переносити спір до суду.
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #25 : 08 Березня 2016, 07:29:51 »

Цитувати
Або домовлятися, або переносити спір до суду.
домовлятися  можна довгий час, а згоди  однієї з сторін (або двох сторін) так і не буде. І в чому тоді полягатиме спір?

Цитувати
Це вже інша ситуація. А в даному випадку відмови не було, послуги надавались - це є "мовчазна згода" з умовами оферти, тобто, фактичне її визнання.

Не видумуйте. Якби була згода усіх сторін, договір був би укладений уже давно.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #26 : 08 Березня 2016, 18:05:44 »

Цитувати
Або домовлятися, або переносити спір до суду.

домовлятися  можна довгий час, а згоди  однієї з сторін (або двох сторін) так і не буде. І в чому тоді полягатиме спір?
На форумі завжди зазначалось,  що листування з комунальниками слід здійснювати лише з метою  збору письмових доказів для судового позову. "Розтягувати" у часі  процес узгодження не має сенсу. Спір щодо розбіжностей сторін по тексту договору, що передбачений актом органу державної  влади, вирішується в суді.
Цитувати
Стаття 649. Вирішення переддоговірних спорів
1. Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Цитувати
Це вже інша ситуація. А в даному випадку відмови не було, послуги надавались - це є "мовчазна згода" з умовами оферти, тобто, фактичне її визнання.
Не видумуйте. Якби була згода усіх сторін, договір був би укладений уже давно.
Пан Олександр має письмовий доказ - свою оферту. КП НЕ ВІДПОВІЛО  на цю  оферту. Тобто КП НЕ ПОВІДОМИЛО про ВІДМОВУ. Надавати послугу  КП продовжило. Є  підстави визнати у судовому порядку ( якщо КП заперечуватиме  укладення договору) договір ( у редакції пана Олександра) укладеним. Пан Олександр може в суді посилатися на ст. 642 ЦКУ.
Ви брали участь в обговоренні такої можливості у темі ВАВАНчика http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5616.0.html  То ж є  дивним отримувати коментарі та питання від Вас  повторно, що називається "по  колу".
Маємо Правову позицію ВСУ у справі  6-110 цс 12
Цитувати
Таким чином, укладення договору на надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить  вимогам ч. 3 ст. 6, ст. ст. 627, 630 ЦК України та ст. ст. 19, 20 Закону  України «Про житлово-комунальні послуги».
 У разі такої відмови, виходячи з положень ст. ст. 3,6,12 – 15, 20, 630, 640, 642, 643 ЦК України  виконавець послуг вправі звернутись до суду за захистом свого права, яке підлягає захисту судом на підставі п. 1 ч. 2 ст. 6 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов’язкової дії.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=7940.0.html   Так само і Споживач може скористатися таким правом, у разі відмови Виконавця укладати договір, що відповідає Типовому. Зважте,  що це навіть без урахування можливостей,  що надае ст.  642.

Зауваження 1. Вас ще Т.І. в http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5616.msg19759.html#msg19759 просила
Цитувати
Додаткове прохання для фокус - оформлюйте свої повідомлення більш компактно і читабельно.
Допоки від Вас отримуватимемо "розтягнуті" пости? Скільки можна зловживати пробілами?
Зауваження 2. Вам ще Т.І. в http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5616.msg19762.html#msg19762 зауважувала:
Цитувати
Фокус, Ви унікальна людина. Ну можна хоча б інколи, хоч зрідка прочитати повністю і зрозуміти те, що збираєтесь коментувати? Або не коментувати нічого, доки не розібрались.
Я Вам зауважував два дні тому в http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9454.msg55073.html#msg55073
Цитувати
Ви не читаєте дописи автора теми! Ви весь час подаєте голос невпопад! Вам вже декілька раз дописувачі зауважували не лізьте в чужі  теми з порадами з довідника СТЕЛЯ.  І я  вже це теж зауважував.
Робіть висновки, врешті-решт!
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #27 : 09 Березня 2016, 03:39:11 »

Маємо Правову позицію ВСУ у справі  6-110 цс 12
Цитувати
Таким чином, укладення договору на надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить  вимогам ч. 3 ст. 6, ст. ст. 627, 630 ЦК України та ст. ст. 19, 20 Закону  України «Про житлово-комунальні послуги».
 У разі такої відмови, виходячи з положень ст. ст. 3,6,12 – 15, 20, 630, 640, 642, 643 ЦК України  виконавець послуг вправі звернутись до суду за захистом свого права, яке підлягає захисту судом на підставі п. 1 ч. 2 ст. 6 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов’язкової дії.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=7940.0.html   Так само і Споживач може скористатися таким правом, у разі відмови Виконавця укладати договір, що відповідає Типовому. Зважте,  що це навіть без урахування можливостей,  що надае ст.  642.
Дійсно.
Крім ч. 2 ст. 6 ЦКУ:
Цитувати
2. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.
маємо ще п. 1 ст. 641 ЦКУ:
Цитувати
1. Пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору.
А також - ст. 29 ЗУ "Про ЖКП":
Цитувати
3. Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.

4. Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #28 : 09 Березня 2016, 08:08:35 »

] А також - ст. 29 ЗУ "Про ЖКП":
Цитувати
3. Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.
Слід  мати на увазі, що ця норма з'явилася в квітні 2014р. і до Вашої оферти 2012р. не має стосунку. На той час діяла норма:
Цитувати
Стаття 29. Особливості укладання договорів у багатоквартирному будинку
1. Договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.
Тобто КП повинно було бути балансоутримувачем, або виконавцем послуги, визначеним у встановленому порядку, якого було уповноважено укладати договори.

Разом з ч. 3 ст. 29 з'явилась і ч. 7 ст. 26:
Цитувати
7. Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що укладається виконавцем із споживачем - фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, є договором приєднання.
{Статтю 26 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 1198-VII від 10.04.2014}
Тобто, щодо цих послуг, зараз можливості споживача по процедурі укладення договору є обмеженими:
Цитувати
Стаття 634. Договір приєднання
1. Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Тобто споживач може наполягати лише на дотриманні умов, передбачених Типовим договором. І ситуація, описана focusОМ:
домовлятися  можна довгий час, а згоди  однієї з сторін (або двох сторін) так і не буде.
вже є не можливою. Виконавець, посилаючись на ч. 7 ст. 26 ЗУ "Про ЖКП" та ч.1 ст.634 ЦКУ, довгих  перемовин вести не буде.
« Останнє редагування: 09 Березня 2016, 10:12:25 від Юрій Васильович »
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Обережно ЦКС - колектор за ЖКП
« Reply #29 : 09 Березня 2016, 10:04:20 »

Надійшов лист від Комунального концерну «Центр комунального сервісу», у якому вони пишуть, що:

1) вони "занепокоєні, що у мене сформувалась суттєва заборгованість за ЖКП, які надавались до 01.07.2014 року";
2) у них "відсутня будь-яка інформація , у тому числі мої звернення стосовно причин виникнення моєї заборгованості";
3) "зростання боргу може стати на заваді отримання якісних ЖКП";
4) якщо я їм не відповім до 01.04.2016 року, то "на суму боргу будуть нараховані штрафні санкції, які збільшать борг в середньому на 30-40%, а в подальшому підприємство залишає за собою право захищати свої інтереси, самостійно обираючи засоби та форми (згідно чинного законодавства)".

Отримав точнісінько такого листа. Ситуація подібна.
Скасовано три судових накази: 2012 р. (обслуговування будинку), 2011, 2012 (централізоване опалення).
Договори з попередніми КП були укладені 01.05.2012 (централізоване опалення),  01.04.2013 (обслуговування будинку). До них ніяких договорів не було; мій позив на укладення договору на ЦО (нарахування за будинковим теплолічильником) попереднє КП скасувало в суді першої інстанції, потім і мою апеляцію.
Т.ч. починаючи з  дат укладення договорів заборгованності по ЦО немає, по утриманню будинку  - є, так як нараховали за тарифами після 20, у зв'язку з наявністю попереднього боргу, а я сплачував за тарифом до 20 числа, рахуючи, що за укладенним договором  боргу немаю.
Претензію щодо перерахунку за скасованими тарифами  направив уже до нової КК в лютому 2016 р., як відповідь на їх претензію по сплаті заборгованності.

Як діяти? Можливо треба дописувачам форуму скаласти якийсь  алгоритм дій (шаблони листів) стосовно даного листа ЦКС, адже його вже отримало мабуть багато мешканців Києва.
« Останнє редагування: 09 Березня 2016, 10:36:10 від Valery »
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email