'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - тракторист

Сторінок: 1 2 [3]
31
Цитувати
якщо наказ про увільнення, як вказується в мотиваційній частині рішення, є законним, навіщо міняти дату увільнення?
  Зміна дати не є рідкістю в судовій практиці.

Я розумію, що зміна дати не є рідкістю. Я не розумію, чому підставою зміни дати слугує ст. 235 КЗпП.
Рішення по цивільній справі (див. http://reyestr.court.gov.ua/Review/33589726) в частині поновлення мене не переконало з наступних міркувань:
ч.6 ст. 43 Основного закону держава гарантує громадянам захист від незаконного звільнення.
ч. 1, ст. 38 КЗпПУ, передбачає звільнення працівника за власним бажанням, який має попередити власника  за два тижні.
ч.2 ст 38 КЗпПУ передбачає в разі неможливості працівником виконувати свої обовязки надання доказів (зарахування до навчального закладу, призов до лав війська, переїзд на нове місце проживання тощо).
Разом з тим, працівник може бути звільнений за власним бажанням в будь який день, шляхом передачі додаткової заяви з вказівкю дати бажаного увільнення, в межах заяви тієї заяви, яка має була подана згідно част.1 ст. 38 КЗпПУ.
ч. 1 ст. 235 КЗпПУ передбачає поновлення на роботі в разі звільнення без законної підстави.
Суд в мотиваційній частині вказує, що підставою є чітке та добровільне волевиявлення працівника. Виходячи з цього - рішення: наказ є законним. Для мене це непереконливо.
Спробую тяжку артилерію :) та аргументувати свою позицію ще одним документом:
http://www.uapravo.net/akty/ministerstwa-osnovni/akt8tqhm0v.htm
частина 3 абзац 3.








32
Запитання, можливо навіть риторичні, якщо наказ про увільнення, як вказується в мотиваційній частині рішення, є законним, навіщо міняти дату увільнення?
Якщо все таки вирішено поміняти дату, то навіщо вказувати статтю 235 КЗпП, якою не передбачено зміну дати?


33
Я не юрист, тому можу собі дозволити (жарт). А якщо серйозно, то згідно Конституції, закони не можуть звужувати прав громадян. Тобто, якщо в ч.2. ст. 55 Основного Закону передбачена можливість оскарження рішення органів держвлади, то, знову ж таки на мою думку, думку не спеціаліста, громадянин може спробувати оскаржити рішення суду. Який буде результат оскарження, це вже питання номер два.


34
З огляду на:
1. наявність трьох заяв про звільнення,
2. відсутність письмової заяви в продовж 2-х тижнів з дати 11.06.2013  року ( або хоча б усної в присутності свідків, які б підвердили Ваші слова) про відкликання заяви від  11.06.2013  року про звільнення,
3. отримання під підпис трудової книжки без зазначення дати отримання ( що унеможливлює спростування заяви відповідача про отримання 18. 06.)
сподіватися на задоволення позову  було марним.
Юрій Васильович,
1. в своїх письмових поясненнях я надав відповіді про причини їх появи: 1-га була скасована на прохання працедавця, оскільки працівник, який мав проводити разом зі мною інвентаризацію був у відпустці. 2-га по причині того, що працедавець  на хотів задовольнити моє прохання на надання відпустки на один день за власний рахунок.
2. На мою думку, відсутність моєї заяви про відкликання упродовж двох тижнів не звільняє працедавця від відповідальності за част. 1. ст.235 КЗпП. Поясню своє бачення: якби мене було звільнено з дотриманням вимог част. 1. ст.38 тобто через два тижні і якби я прийшов до суду зі скаргою, що мене звільнили незаконно адже я хотів написати заяву про відкликання, то суд мав бі всі підстави вимагати доказу про те, що я не тільки мав намір відкликати але й передав працедавцю заяву чи проінформував останного усно.
3. В мотиваційній частині суддя перекручує факти. В своєму письмовому відгуку, я детально пояснив і довів, знову ж таки на мою думку, суду як я отримав трудову книжку. Отже які були мої аргументи:
а. на наказі про увільнення є мій запис про отримання обхідного листка. Підпис якого всіма співробітниками компанії був умою отримання ТК.
б. я звернув увагу суду, що в копії сторінки обліку руху ТК, яка була вивчена під час СЗ, графи де працівник має поставити дату немає.
в. Є електронна переписка з директором, яку я передав суду, в якій останній запрошує мене прийти та отримати ТК. Дата запрошення 27.06.13.
ЗІ крім того, аналіз ст.38 та 235 не містить норми за якою попередні заяви або ж чітке та добровільне волевиявлення дозволяють працедавцю скоротити термін двотижневого попередження і звільняють від відповідальності передбаченої ст. 235.

35
Спасибі, постараюсь дотриматись того, що вимагає ЄСПЛ.
А як нумерувати додатки? На копіях, що дадоються поставити ручкою сторінки, чи як?

36
Так, є. З огляду на рішення суду першої інстанції та ухвали АС та ВССУ на інший результат, за моїм позовом на перегляд ВСУ справи, я і не очікував.

37
Процедура оскарження судових рішень мені трішки відома.
Я про інше.
Норми Конституції є нормами прямої дії. Тобто, як я розумію, громадянин, згідно част.2 ст.55 Констиутції, яка гарантує право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, може звернутися до суду з проханням оскаржити рішення суду. В даному випадку скаржник не оскаржує ухвал апеляції чи касації, він оскаржує рішення суду першої інстанції, яке на його думку є незаконним та необгрунтованим.
В частині два ст. 55 немає норми, за якою судові рішення не можуть бути оскаржені.
 


38
Рішення суду першої інстанції
http://reyestr.court.gov.ua/Review/33589726
ухвала Апеляції
http://reyestr.court.gov.ua/Review/35167933
ухвалу касації за №6-51110ск13 в реєстрі знайти не можу.


39
Готовий поділитися. Куди відправити посилання на рішення всіх трьох судових інстанцій? Як варіант, можу відправити Вам в приватні повідомлення.

40
Що то  таке - "рішення судді"?
даруйте за помилку, я далекий від юриспруденції.
Мабуть краще пояснити так: рішення судді = рішення, прийняте суддею першої судової інстанції у справі за цивільним позовом та підтримане апеляцією та касацією.

41
Запитання / ст. 19 та 55 Основного Закону
« : 11 Травня 2014, 08:17:07 »
Цікавить думка форумчан.
Згідно ч. 2 ст. 55 Основного Закону кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади.
До органів держвлади веднесена і судова гілка.

Чи може пересічний громадянин передати до суду скаргу з проханням скасувати незаконне та необгрунтоване рішення судді (підстава для скарги ч.2 ст.19 Основного закону).
Спасибі.

42
Раджу уважно прочитати п. 3 Правил форуму.
Цитувати
Двотижневий термін письмового попередження закінчувався 17 травня.
Тобто звільнення було по ініціативі робітника?
Так, звільнення ініціював працівник за власним бажанням без вказівки дати звільнення.
Мене цікавить, як можна оцінити дії судді, котрий в якості мотивації приводить чітке та добровільне волевиявлення на звільнення, застосував ст. 235 КЗпП в якості підстави для перенесення дати звільнення.  Оскільки вказана стаття не містить норми, яка передбачає перенесення дати, постає питання: як кваліфікувати дії судді з юридичної точки зору?
Спасибі.

43
Шановні правозахисники,
в справі про поновлення на роботі, суддя прийняв рішення не поновлювати на роботі, а перенести дату увільнення. Скажемо наказ про увільнення було видано 10 травня. Двотижневий термін письмового попередження закінчувався 17 травня. В рішенні так і написано: перенести дату звільнення з 10.05. на 17.05.
Мотивація судді: щоб привести в відповідність зі ст. 235 КЗпПУ. Зрозуміло що це незаконно, тому що вказана стаття не містить норми, якою передбачено зміну дати.
Цікавить як можно назвати такі дії судді: некомпетентність, необізнаність ...чи як...з точки зору права.
Спасибі.

44
Шановні правники, заповнюю формуляр. Якщо є досвід, прошу за наявності помилок відредагувати:
Блок G
Скарги
1.
Скарга на порушення працедавцем ст. 38, 47, 116, 117 Кодексу законів про працю України.
2. Скарга на рішення ..... районного суду м. від хх.хх.13 р. в частині порушення конституційих норм прямої дії, норм матеріального та процесуального права.Прохання скасувати вищевказане рішення та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
3. Скарга на рішення ..... районного суду м. ....... від хх.хх.13 р. та ухвалу Апеляційного суду м. .... від хх.хх.13 р. в  частині порушення конституційих норм прямої дії, норм матеріального та процесуального права.Прохання скасувати вищевказані  рішення та ухвалу та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Можливо не потрібно вказувати про прохання скасувати та задовольнити?

Права частина блоку:
хх.хх.2013 р. цивільний позов до .....районного суду м. ...... Рішення від хх.хх.2013 р., справа №ххххх
Позов задовольнити частково.
Змінити дату звільнення ОСОБА_1 у наказі № хххх від хх.хх.2013 року директора товариства з обмеженою відповідальністю «хххххххххх» з хх ххххххххх 2013 року на хх хххххх 2013 року.
Стягнути з ТОВ «ххххххххх» на користь ОСОБА_1 заробітну плату за час вимушеного прогулу за період з хх ххххххх 2013 року по хх ххххххх 2013 року в сумі ххх грн. хх коп. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
2. 22.09.2013 р. - Апеляційна скарга до Апеляційного суду ххххх області. Справа № хххххххх, ухвала від хх.хх.2013 р.
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 на рішення хххххх районного суду м. хххххх від хх.хх. 2013 року - відхилити.
Рішення ххххххх районного суду м. ххххххх від хх хххххх 2013 року по  цивільній справі за позовом ОСОБА_6 до Товариства з обмеженою відповідальністю «хххххххх» про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення однак може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом 20 днів.
3. хх.хх.2013 р.- Касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Справа №ххххххххх, ухвала від хх.хх.2013 р.
Відмовити хххххххх ххххх хххххх у відкритті касційного провадження у справі за позовом хххххххх ххххх хххххх до товариства з обмеженою відповідальністю "хххххххххх" про поновлення на роботі, стягненні заробітної плати, среднього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування матеріальної шкоди. Додані матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає. 

Сторінок: 1 2 [3]

Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email