Форум > Оплата ЖКП

Розщеплення платежів ЖЕКом

(1/2) > >>

Valery:
Вікторе Івановичу та дописувачі форуму! Цікаві речі творяться у нашому ЖЕК317.  У нас в деснянському р-ні з серпня 2009 р. існує 2 організації, що надають жкп: КП «Житлорембусервіс» (він же балансоутримувач і існує уже досить давно з 90-х років) і КП «Дирекція з управління та обслуговування….» (засноване у 2-му півріччі 2009 р рішенням деснянської райради). Після такого «розділення», у функціях «Житлорембудсервіс» залишилось надання послуг з тепло-водопостачання, а послуги з утримання будинків та території – до КП «Дирекція…». Досить дивно сталося з ЖЕК-317. На самій будівлі висить напис що це підприємство відноситься до КП «Дирекція», а от частина людей, які працюють там – говорять, що ні - вони працівники «Житлорембудсервіс» (інженери, сантехніки і т.п.). Та це таке. Основне: оскільки типові договори так і не укладені і справа знаходиться в судах; ще на початку цієї епопеї з укладанням договорів (почав з грудня 2006р.) і зрозумівши, що діла не буде; з 07.2007 я перестав платити за квитанціями ГІОЦ (про що попередив листом) і почав сплачувати тільки за те, на що є лічильники (вода х. і г., а з  2009 р. – і за теплоенергію) прямо на р/р виконавця послуг – КП «Житлорембудсервіс». Однак за базою даних, що є у бухгалтерії цього КП – виявляється, що сплачував і за воду і г. і х., за опалення і, як у них це звучить «квартплату». Отже, суми які я перераховував, дерибанились і розщеплювались між різними статтями фінобліку. Як виходити з цієї ситуації?

gro-za:

--- Цитата: Valery від 22 Вересня 2010, 22:22:08 ---... Досить дивно сталося з ЖЕК-317. На самій будівлі висить напис що це підприємство відноситься до КП «Дирекція», а от частина людей, які працюють там – говорять, що ні - вони працівники «Житлорембудсервіс» (інженери, сантехніки і т.п.). ... Отже, суми які я перераховував, дерибанились і розщеплювались між різними статтями фінобліку. Як виходити з цієї ситуації?

--- End quote ---
Відносно КП «Житлорембудсервіс» - слід уточнити повну назву. У ній повинно бути зазначено про засновника, згідно з ГК це може бути лише орган місцевого самоврядування. Щодо КП "Дирекція ..." - оскільки це новоутворене підприємство, то в його назві буде присутнє словосполучення "... Деснянської районної у м. Києві ради".
Якщо йдеться про ЖЕК-317, то це не підприємство, причому підприємство не може ні до чого відноситися. Підприємства є юридичними особами, а ЖЕК-317, можливо, є структурним підрозділом одного з названих Вами підприємств. Статус ЖЕК-37 можна встановити по змісту печатки. Якщо це, наприклад, СВП, то печатка повинна містити слово "ФІЛІЯ" з зазначенням юридичної особи, а також 2 ідентифікаційні коди.
Майте на увазі, що структурний підрозділ не має цивільної правоздатності. Його керівник повинен мати довіреність юридичної особи на право діяти від її імені. Якщо укладаються договори про надання послуг, то виконавцем має бути зазначена юрособа, а не її структурний підрозділ.

Valery:
Вікоре Івановичу! Саме так і є: КП УЖГ "Житлорембудсервіс" Деснянського району м. Києва; КП "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянської районної у м. Києві ради"; ЖЕК-317 - структурний підрозділ КП "Дирекція..." і його директор діє за довіренністю.
Питання в другому - як бути з тим, що я сплачував одні витрати, а кошти зараховані зовсім на інші статті витрат? Ви ж розумієте, якщо виникне ситуація - то в суді буде заявлено, що я сплачував періодично борги, а значить визнанвав якісь там "фактичні" договірні відносини і про 3-річну позовну давність мова не йтиме.

gro-za:

--- Цитата: Valery від 23 Вересня 2010, 06:10:20 ---Вікоре Івановичу! Саме так і є: КП УЖГ "Житлорембудсервіс" Деснянського району м. Києва; КП "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянської районної у м. Києві ради"; ЖЕК-317 - структурний підрозділ КП "Дирекція..." і його директор діє за довіренністю.
Питання в другому - як бути з тим, що я сплачував одні витрати, а кошти зараховані зовсім на інші статті витрат? Ви ж розумієте, якщо виникне ситуація - то в суді буде заявлено, що я сплачував періодично борги, а значить визнанвав якісь там "фактичні" договірні відносини і про 3-річну позовну давність мова не йтиме.

--- End quote ---
Факт оплати тих чи інших послуг підтверджується платіжними документами. Зверніть увагу на те, як це роблю я, якими документами підтверджую. Викладені на цьому сайті, хоч точного посилання під руками не маю, але функцією ПОШУК зможете знайти. У крайньому випадку на Ваше звернення викладу ще раз повний пакет.
Відносно 3-річної позовної давності. Міф про "фактичні" договірні відносини розповсюджують недобросовісні судді-корупціонери та хабарники. Вони таким чином отримують додаткові вигоди. Зовсім недавно цей факт вимушено визнав сам Сергій Кивалов в інтерв'ю газеті "СЕГОДНЯ". Почитайте, вчора про даний факт посиланням на Інтернет-сторінку газети повідомив один з користувачів ФОРУМУ, а я розширив його повідомлення, виклавши текст інтерв'ю у повному обсязі.
Хто куди що зараховує, нас з Вами не стосується. Аби факт сплати був правильно відображений документально, тобто за який період здійснюється оплата, на чий рахунок, за які послуги, за яку кількість та за яким тарифом, а платіжні документи слід зберігати протягом 3-х років.
Звісно, слід докласти зусиль, інколи відчайдушних, для укладання Типових договорів з балансоутримувачем. Це як болячка на здоровому тілі, поки Ви її не видалите, буде дошкуляти. На жаль, зі злочинною комунальною мафією іншим способом боротися неможливо. Будемо сподіватися на покращення ситуації після ліквідації районних у місті рад, а з ними - і новоутворених КП (без правонаступництва). З недобросовісними суддями теж слід боротися до повної їх поразки. Засоби доступні - новий ЗУ "Про статус суддів", нова практика ВРЮ тощо, аби було бажання поборотися за свої права та інтереси.
До речі, термін "розщеплення" платежів є неграмотним, ненормативним, вперше його увів в оборот КП ГІОЦ КМДА, після чого, як всяка неграмотна лексика, цей термін почав розповсюджуватися. Однако, неграмотність не слід підтримувати. Правильно нзивається така фінансова послуга "розподілом" платежів, або кліринговою операцією, і дозволяється її здійснювати лише при наявності ліцензії. Втім, у випадку з ЖЕО вони й не надають фінансові послуги, а лише проводять розрахунки з постачальниками та споживачами, тобто займаються звичайною господарською діяльністю на договірних засадах (принаймі з першими).

Valery:
Дякую Вікторе Івановичу! Платіжні документи оформляю за Вашими зразками (викладати не потрібно) і зберігаю всі (не лище 3 роки). А боротися будемо - бо куди ж вже далі. :P

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Go to full version