'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: УВАГА! ТЕРМІНОВО- встановлення квартирних теплолічильників!  (Прочитано 71730 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Валерію, а у вас вертикальна подача теплоносія? Судячи з площі квартири, вона - трикімнатна. Тоді виходить, що ви ставили 4 лічильники? Якщо про це була мова, то немає часу шукати, прошу відповісти.  ;)
У Валерія лічильник один, а на кожному радіаторі є єлектронний розподілювач. Якщо Вам незрозуміло як це, доведеться пошукати. Пояснення вже надавалися неодноразово.
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Валерію, а у вас вертикальна подача теплоносія? Судячи з площі квартири, вона - трикімнатна. Тоді виходить, що ви ставили 4 лічильники? Якщо про це була мова, то немає часу шукати, прошу відповісти.  ;)


Так -вертикальна, 3-кімнатна.
Читайте тут:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6533.0.html
- вичерпна інформація про встановлення теплолічильників.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

Так -вертикальна, 3-кімнатна.
Читайте тут:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6533.0.html
- вичерпна інформація про встановлення теплолічильників.

Дякую. Трохи почитала ФАК. Я так розумію, що чавунні радіатори треба замінити на інші. У попередній квартирі ми ставили вир-ва з-ду Більшовик. Чи зараз є кращі, наприклад, як у вас, Термія?
Чому ж чоловік мені каже, що при нашій розводці треба на кожну батарею лічильник?
Правда, я так і не представляю, як це один може все рахувати, як спрацьовують електронні розподілювачі.

Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

Виробництва з-ду "Більшовик" - гуд, у мене 7 років стоять на 12 поверху, не течуть, тепло і тиск великий витримують, дизайн теж непоганий.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Чому ж чоловік мені каже, що при нашій розводці треба на кожну батарею лічильник?
Очевидно він не знає як працюють розподілювачі.
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Дякую. Трохи почитала ФАК. Я так розумію, що чавунні радіатори треба замінити на інші. У попередній квартирі ми ставили вир-ва з-ду Більшовик. Чи зараз є кращі, наприклад, як у вас, Термія?
Чому ж чоловік мені каже, що при нашій розводці треба на кожну батарею лічильник?
Правда, я так і не представляю, як це один може все рахувати, як спрацьовують електронні розподілювачі.


Якщо маєте фінансову спроможність, то можна поставити теплолічильник на кожний радіатор, виконавши умову по падінню температури  теплоносія на ньому більше 3 грдС.
Фінансові витрати: 2000 грн. лічильник на кожний радіатор і раз у 4 роки  по 100 у.о. на повірку кожного.
Розподілювачі використовують для зменшення фінансових витрат.

Як працюють розподілювачі - http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.255.html « Reply #260 : 24 Листопад 2011, 20:32:25 ».

Мідно-алюмінієві радіатори виробництва Термія  (http://www.termia.com.ua/index.php?id=58) які є повним аналогом польського Regulus (http://www.regulus.com.ua/radiatory) 90% тепла передають конвекцією, і лише 10% - випромінюванням, тому вони гріють повітря, а не навколишні предмети. Не сприймайте це, як рекламу - досвід експлуатації. Мені їх порекомендував товариш з великим професійним досвідом в галузі опалення будівель, і я тепер, зі свого досвіду, рекомендую всім (ніхто ще не жалівся); батькам поставив у приватному будинку - споживання газу зменшилося в більш як в 3 рази (раніше були чавунні радіатори).
Записаний

Roman

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 371
    • Перегляд профілю

У коментарі Мінрегіону стосовно встановлення лічильників теплової енергії у квартирах багатоквартирного житлового будинку та по будинкових вузлів обліку теплової енергії http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.msg38098.html#msg38098 зазначено: "Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації".
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю

У коментарі Мінрегіону стосовно встановлення лічильників теплової енергії у квартирах багатоквартирного житлового будинку та по будинкових вузлів обліку теплової енергії http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.msg38098.html#msg38098 зазначено: "Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації".


Чиновники люблять власні думки видавати за такі, що нібито вимагаються законодавством, не підтверджуючи конкретними посиланнями на закони чи НПА. На мій запит до Мінрегіону, якими законодавчими чи НПА встановлено порядок прийняття лічильників робочою комісією, я отримала відповідь, що порядок законодавчо не врегульований. Отже, виникає питання звідки ж взялася вимога Мінрегіону, що  "Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації".
Відповідь: зі стелі або таке власне бажання чиновника (при чьому конкретного і навіть з призвіщем).
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Насправді законодавчо питання повністю врегульовано. І ніякі комісії для прийняття лічильників на облік не потрібні.
Записаний

lllika

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 27
    • Перегляд профілю

Какой алгоритм действия потребителя тепла при такой ситуации? Установлен квартирный счетчик учета тепла, разводка в доме горизонтальная. 5 лет исполнитель услуг не берет счетчик на абонентский учет. Выставляет счет, не принимая во внимание наличие счетчика. Через суд взыскал разницу между начисленной ним суммой без учета показания счетчика и оплаченной потребителем суммой, соответствующей показанию счетчика. В суде выиграл. Кто может заставить взять счетчик тепла на абонентский учет? Письма в Минрегион и многие другие организации результата не дали.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Провести досудовий підготовчий етап (зібрати докази) і вирішувати питання в суді.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю

Насправді законодавчо питання повністю врегульовано. І ніякі комісії для прийняття лічильників на облік не потрібні.
Повністю згодна з Тетяна Academia. Все врегульовано «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630., а саме:

Розділ Порядок обліку та оплати послуг :
9. У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
10. Оплата послуг за показаннями квартирних засобів обліку провадиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок.
Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Розділ Права та обов'язки споживача
 пункт 29. Споживач має право на: ...
5) установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік;

Розділ Права та обов'язки виконавця
пункт 32. Виконавець зобов'язаний:
...9) забезпечувати за заявою споживача взяття на абонентський облік у тижневий строк квартирних засобів обліку;
Записаний

PV

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 30
    • Перегляд профілю

АПЛОДИРУЮ СТОЯ ПОБЕДИТЕЛЯМ !!!
Шановні, підскажіть, будь ласка, на підставі яких НПА організація, що здійснює монтаж лічильника тепла може його пломбувати? Ситуація наступна: в Запоріжжі монтажники не беруться встановлювати теплолічильники на вертикальну розводку, бо не хочуть проблем з тепловиками. Знайшов монтажників із Дніпропетровська, але вони не пломбують. Як мені їх вмовити!
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Прочитайте цю тему. http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6533.msg28602.html#msg28602
Опломбування змонтованого обладнання - частина технологічного процесу. Не стикалась з необхідністю додаткового обгрунтування і посилання на додаткові НПА.

Організації, що здійснюють монтаж лічильників тепла, і за наявності всіх відповідних ліцензій дійсно не завжди хочуть здійснювати їх опломбування. Існує тиск з боку так званої "комунальної мафії". Пошукайте альтернативу. Послуги по опломбуванню можуть надати фірми, що займаються монтажем водолічильників.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю

Опломбування необхідно для захисту від втручання в роботу будь-якого приладу обліку. Я вважаю опломбування як завершальний етап монтажу. Жодних НПА щодо вимог до опломбування не має.
В мене в комплекті до теплолічильника йшла пломба виробника. Організація, яка проводила монтаж, встановила і пломбу. Все це було зафіксовано і в договорі і в акті виконаних робіт.
В наших реаліях життя приходиться окремо шукати організацію, яка встановить прилад, і окремо шукати організацію, яка опломбує цей прилад. Нам "покращують життя вже сьогодні". Якщо є бажання, то рішення знайдеться. Тільки часу прийдеться витратити більше.
 
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email