'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Як правильно провести демонтаж\монтаж лічильників у випадку конфлікту з ЖБК  (Прочитано 10415 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Добрий день.

Я вивчав повідомлення форуму у гілках:http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5647.0.html (плата за повірку лічильників) та http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6903.0.html (Питання повірки лічильників. Можливі наслідки непроходження повірки).
Там згадується, що  Віктор Іванович, коли приходив термін повірки - виконував демонтаж/повірку/монтаж власними ресурсами.

Там згадується, що при демонтажі "Потрібен Акт ЖЕДу з фіксацією показів і справності пломб."
Запитання -
1) чи є зразки  подібних актів?
2) як діяти у випадку конфлікту з головою ЖБК - чи є альтернативні шляхи оформлення подібного акту (без участі голови ЖБК), та як скласти\оформити такий акт бездоганно з юридичної точки зору?

За відповіді дякую заздалегідь
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Пишете заяву ЖЕКу: в такий то час, такою то фірмою (додати інформацію про фірму і копію ліцензії) у мене в квартирі  буде виконуватись демонтаж (демонтаж/монтаж) лічильників для виконання повірки (заміни). прошу забепечти явку вашого представника для фіксації показників лічильників та цілістності пломб (та опломбування заново змонтованих лічильників).

В мене теж був на момент конфлікт, але по такій заяві все було виконано чітко.

Зразки актів додаю.
« Останнє редагування: 02 Липня 2012, 08:27:51 від Valery »
Записаний

Carlovich

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 103
  • City: Ірпінь
  • Судья, осуждающий невинного, осуждает самого себя.
    • Перегляд профілю

Добрий день.

Я вивчав повідомлення форуму у гілках:http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5647.0.html (плата за повірку лічильників) та http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6903.0.html (Питання повірки лічильників. Можливі наслідки непроходження повірки).
Там згадується, що  Віктор Іванович, коли приходив термін повірки - виконував демонтаж/повірку/монтаж власними ресурсами.

Там згадується, що при демонтажі "Потрібен Акт ЖЕДу з фіксацією показів і справності пломб."
Запитання -
1) чи є зразки  подібних актів?
2) як діяти у випадку конфлікту з головою ЖБК - чи є альтернативні шляхи оформлення подібного акту (без участі голови ЖБК), та як скласти\оформити такий акт бездоганно з юридичної точки зору?
За відповіді дякую заздалегідь

http://reyestr.court.gov.ua/Review/12273183
Цитувати
Положеннями ч. 3 ст. 28 Закону України від 11 лютого 1998 року  “Про метрологію та метрологічну діяльність”, що регулюють питання повірки засобів вимірювальної техніки, зазначено, що порядок подання фізичними особами, що не є суб’єктами підприємницької діяльності - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань, якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов’язані з повіркою, встановлюються Кабінетом Міністрів України. 

Періодична повірка   , обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки   здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги    з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. 

Згідно з п. 16 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з центрального опалення, постачання холодної води та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, плата за послуги з водопостачання згідно з нормативами (нормами) споживання вноситься у разі несправності засобів обліку води.  

Записаний

Carlovich

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 103
  • City: Ірпінь
  • Судья, осуждающий невинного, осуждает самого себя.
    • Перегляд профілю

Пишете заяву ЖЕКу: в такий то час, такою то фірмою (додати інформацію про фірму і копію ліцензії) у мене в квартирі  буде виконуватись демонтаж (демонтаж/монтаж) лічильників для виконання повірки (заміни). прошу забепечти явку вашого представника для фіксації показників лічильників та цілістності пломб (та опломбування заново змонтованих лічильників).

В мене теж був на момент конфлікт, але по такій заяві все було виконано чітко.

Зразки актів додаю.
Зразок наданого  Вами договору в частині :
Цитувати
3.   Замовник бере на себе зобов’язання прийняти та оплатити виконані роботи відповідно до п.2 у термін 5-ти банківських днів з дати підписання цього Договору.
є нікчемним. Нікчемність встановлена процитованими у попередній  відповіді  нормами.   
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Пишете заяву ЖЕКу: в такий то час, такою то фірмою (додати інформацію про фірму і копію ліцензії) у мене в квартирі  буде виконуватись демонтаж (демонтаж/монтаж) лічильників для виконання повірки (заміни). прошу забепечти явку вашого представника для фіксації показників лічильників та цілістності пломб (та опломбування заново змонтованих лічильників).

В мене теж був на момент конфлікт, але по такій заяві все було виконано чітко.

Зразки актів додаю.

Зразок наданого  Вами договору в частині :
Цитувати
3.   Замовник бере на себе зобов’язання прийняти та оплатити виконані роботи відповідно до п.2 у термін 5-ти банківських днів з дати підписання цього Договору.
є нікчемним. Нікчемність встановлена процитованими у попередній  відповіді  нормами.

 Процитованим Вами рішенням ВССУ хоч і скасував рішення попередніх інстанцій, але самостаточного рішення не постановив. А направив справу на нови розгляд:
Цитувати
Касаційну скаргу ОСОБА_6 задовольнити частково.

Рішення Краматорського міського суду Донецької області від 4 серпня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 28 вересня 2009 року скасувати, справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
, бо
Цитувати
Таким чином, у порушення положень ст. ст. 212-214 ЦПК України суд першої інстанції не визначив характер спірних правовідносин, що склалися між сторонами; з урахуванням вимог матеріального права не зясував питання щодо обслуговування приладу обліку води, повірка якого здійснюється за законом, та не зясував, у звязку з чим відповідач таку повірку не здійснив.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/12273183

Є краще рішення ВССУ:
Цитувати
Керуючись ст. ст. 336, 339 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,

у  х  в  а  л  и  л  а :

Касаційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.

Рішення апеляційного суду Луганської області від 15 березня 2011 року в частині вирішення вимог ОСОБА_3 про оскарження незаконних вимог, невиконання вимог Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» і зустрічного позову ТОВ «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Первомайський департамент товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» скасувати, залишити в силі в цій частині рішення Первомайського міського суду Луганської області від 27 липня 2010 року.

В іншій частині рішення апеляційного суду Луганської області від 15 березня 2011 року залишити без змін.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/24943289
Перша інстанція:
Цитувати
В и р і ш и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Зобов1язати ТОВ «Луганськвода» ВП «Первомайський департамент ТОВ «Луганськвода» - провести демонтаж, транспортування, повірку, монтаж лічильника холодної води, встановлений за місцем проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1; - провести перерахунок заборгованості на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з ТОВ «Луганськвода» ВП «Первомайський департамент ТОВ «Луганськвода» в відшкодування моральної шкоди 500 гривень 00 копійок.

ОСОБА_1 відмовити в задоволенні позовних вимог про зобов1язання керівництва ТОВ «Луганськвода» ВП «Первомайський департамент ТОВ «Луганськвода» опублікувати в місцевому друкованому засобі масової інформації п.3 ст.28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Відмовити ТОВ «Луганськвода» ВП «Первомайський департамент ТОВ «Луганськвода» в задоволенні позовних вимог до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання угоди на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення такою, що відбулась та про стягнення заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення
http://reyestr.court.gov.ua/Review/11004512
Записаний

Carlovich

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 103
  • City: Ірпінь
  • Судья, осуждающий невинного, осуждает самого себя.
    • Перегляд профілю

Дякую! Так, викладені Вами рішення  кращі для застосування.  Можливо і ще є які, що показують як нас дурять "виконавці ЖКП"?
Записаний

Carlovich

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 103
  • City: Ірпінь
  • Судья, осуждающий невинного, осуждает самого себя.
    • Перегляд профілю

Цитувати
Процитованим Вами рішенням ВССУ хоч і скасував рішення попередніх інстанцій, але самостаточного рішення не постановив. А направив справу на новий розгляд..

Є краще рішення ВССУ...
Хочу добавити,  для тих хто ще сумнівається.
Суд або є, або його немає.
Якщо суд є, учаснику процесу достатньо лише  вказати на відповідні норми Закону.
А якщо його немає... Ніякі посилання на рішення ВССУ  чи інші чинні судові рішення, не залежно від того направлено на новий розгляд чи постановлено нове рішення, на  норми  Закону - результату не матимуть.
Останні роки спостерігаю  наявність відсутності  суду. Ситуація з часом лише погіршується, і наразі,  досягла апогею.
Записаний

Дятел

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 280
  • Вода камень точит, а дятел - долбит!
    • Перегляд профілю

Суд або є, або його немає.
Якщо суд є, учаснику процесу достатньо лише  вказати на відповідні норми Закону.
А якщо його немає... Ніякі посилання на рішення ВССУ  чи інші чинні судові рішення, не залежно від того направлено на новий розгляд чи постановлено нове рішення, на  норми  Закону - результату не матимуть.
Останні роки спостерігаю  наявність відсутності  суду. Ситуація з часом лише погіршується, і наразі,  досягла апогею.
Полностью поддердживаю!
Читать судебные решения просто стыдно :(
Если в 2005-2009 г. судебные решения против власти пусть иногда но выигрывались, то теперь или за $ или .... (ну вы сами в курсе).
Тоже самое и в гражданских (хозяйственных) делах. Иногда доходит до абсурда, когда за решение в деле (где решение может быть только в одну сторону), все равно просят $, а иначе суд вынесет абсурдное решение...

ПС: судебной ветки власти (как собственно и прокурорского надзора, милиции и т.п.) в Украине НЕТ!
« Останнє редагування: 06 Липня 2012, 16:00:44 від Дятел »
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Пишете заяву ЖЕКу: в такий то час, такою то фірмою (додати інформацію про фірму і копію ліцензії) у мене в квартирі  буде виконуватись демонтаж (демонтаж/монтаж) лічильників для виконання повірки (заміни). прошу забепечти явку вашого представника для фіксації показників лічильників та цілістності пломб (та опломбування заново змонтованих лічильників).

В мене теж був на момент конфлікт, але по такій заяві все було виконано чітко.

Зразки актів додаю.

Валерію, дякую за конструктивну відповідь.

Наступні запитання:
Якщо демонтаж проводиться самостійно, то як це корректно оформлюється документально (акт, складений у присутності 2 свідків, ...)?
І чи можливо проводити демонтаж при відсутності представників ЖБК (якщо вони не з'являються у повідомлений час, ...) Чи є якісь нормативні документи, що вказують, що представики ЖБК\ЖЕКу повинні бути присутніми у випадку розпломбування лічильника? Чи може такий демонтаж проводитись самостійно, чи тільки фірмою, що має ліцензію на виконання такого виду робіт?
Записаний

Alex_VVV

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1
    • Перегляд профілю

ЖБК, ОСББ не є виконавцями ЖК послуг

http://f1.proosbb.info/files/39d/08f7b4d7b5784c970792e2fa6c4941c3-807237.pdf

Якщо Ви оплачуєте за спожиті носії в ЖБК. Повірка має бути "забита" в річний кошторис ЖБК прийнятий на загальних зборах.
В інших варіантах повірка здійснюється за рахунок абонента.

з повагою Олександр.
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Олександр, спасибі за відповідь. В той же час, наскільки я розумію, ЖБК та ОСББ є різними організаційними формами (так як ЖБК може бути трансформований в ОСББ за рішенням зборів), і, наскільки я зрозумів з тексту документу, він пише щодо ОСББ.

Відкритим запитанням є, чи є за договором ЖБК коллективним споживачем послуг. Моє розуміння - що ні (на основі типових договорів Київводоканалу)


В той же час:
- розрахунки ми здійснюємо з ЖБК
- у ЖБК є договір з Київводоканалом, де зона відповідальності водоканалу закінчується межами будинку
- вимога щодо повірки лічильників виходить від ЖБК (який також провів зміну тарифу, за яким нароховуються показники, на середні за показниками). За законом, контролювати показники лічильників має право виконавець послуг. Таким чином, або:
 - ЖБК є виконавцем послуг, та має право контролювати періоди повірки лічильників
 - або ЖБК не є виконавцем послуг, і тоді вимога повірки лічильників є перевищенням повноважень

Буду радий дізнатися легальну трактування цього запитання.

Сергій
Записаний

Carlovich

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 103
  • City: Ірпінь
  • Судья, осуждающий невинного, осуждает самого себя.
    • Перегляд профілю

Добрий день.
Я вивчав повідомлення форуму у гілках:http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5647.0.html (плата за повірку лічильників) та http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6903.0.html (Питання повірки лічильників. Можливі наслідки непроходження повірки).
Там згадується, що  Віктор Іванович, коли приходив термін повірки - виконував демонтаж/повірку/монтаж власними ресурсами.
Там згадується, що при демонтажі "Потрібен Акт ЖЕДу з фіксацією показів і справності пломб."
Запитання -
1) чи є зразки  подібних актів?
2) як діяти у випадку конфлікту з головою ЖБК - чи є альтернативні шляхи оформлення подібного акту (без участі голови ЖБК), та як скласти\оформити такий акт бездоганно з юридичної точки зору?
За відповіді дякую заздалегідь

Цитувати
Цитата: Valery від 02 Липня 2012, 08:21:57
    Пишете заяву ЖЕКу: в такий то час, такою то фірмою (додати інформацію про фірму і копію ліцензії) у мене в квартирі  буде виконуватись демонтаж (демонтаж/монтаж) лічильників для виконання повірки (заміни). прошу забепечти явку вашого представника для фіксації показників лічильників та цілістності пломб (та опломбування заново змонтованих лічильників).
    В мене теж був на момент конфлікт, але по такій заяві все було виконано чітко.
    Зразки актів додаю.

Валерію, дякую за конструктивну відповідь.

Цитувати
Зразок наданого  Вами договору в частині :
Цитувати
    3.   Замовник бере на себе зобов’язання прийняти та оплатити виконані роботи відповідно до п.2 у термін 5-ти банківських днів з дати підписання цього Договору.
є нікчемним. Нікчемність встановлена процитованими у попередній  відповіді  нормами.   

Періодична повірка   , обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки   здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги    з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Отакої! Як у тій приказці: "Ви Мамо балакайте, а я Своє думаю!"
Мої та Юрія Васильовича доводи, якими ВАМ розяснили як діяти ВИ ІГНОРУЄТЕ, і щиро дякуєте за неправильну пораду!
Це характерна національна риса? Нащо було питати як правильно діяти? Дійте так як вважаєте за потрібне, і не заставляйте інших витрачати всій час і знання на таких як Ви.     
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Там згадується, що  Віктор Іванович, коли приходив термін повірки - виконував демонтаж/повірку/монтаж власними ресурсами.
1. Так, власними ресурсами. Але акт демонтажу складався фірмою, щро має відповідні ліцензії.

Цитувати
Там згадується, що при демонтажі "Потрібен Акт ЖЕДу з фіксацією показів і справності пломб."
2. При демонтажу потрібен Акт з фіксацією показань та справності пломб, але його не обов`язково повинна складати ЖЕО. Будь-який суб`єкт господарювання, що має відповідну ліцензію і за договором зі споживачем виконує вказану роботу.

Цитувати
Запитання -
чи є зразки  подібних актів?
3. Подібних тем на сайті багато.  Подивіться мою тему http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6454.0.html
Щоб розуміти, як діяти правильно, слід вивчати НПА в галузі ЖКП.
Як Вам обіцяла - посилання на "прожитковий мінімум НПА" http://gro-za.org/forum/index.php?topic=7801.msg38236.html#msg38236
Записаний

виктор андреевич

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 419
    • Перегляд профілю
    • Email

Я например провел поверку через " Укрсервисмонтаж" по сто грн. за счетчик сделали все 4счетчика за 30-4- дней и опломбировали  и акты оформили. Теперь хочу вернуть 400грн. своих расходов на поверку т.к. поверка обязанность балансодержателя. Но сложно т.к. я у них в "злостных должниках" это по сталинской терминологии - "враг народа".
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email