'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Проблемы с ЖЭКом  (Прочитано 16022 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Киевлянка

  • Гість
Проблемы с ЖЭКом
« : 23 Березня 2010, 23:03:46 »

Шановний Вікторе Івановичу! Будь ласка, прогляньте написану нами ЗАЯВУ, з якою ми завтра збираємося до ЖЕКу. Якщо встигнете до 14 годин, напишіть, будь ласка Ваші поради з цього приводу. Ми плануємо потрапити на прийом до головного інженера, залишити там один екземпляр, а другий - з підписом інженера, чи секретаря взяти собі.
Ще до Вас питання - в який термін нам мають дати відповідь і в якому вигляді.
Дякую Вам завчасно.

Головному інженеру
КП ЖЕК „Діброва"
Орел Ю. М.

П С В,
Є Г Т,
Б І І,
які мешкають за адресою: .......

ЗАЯВА

Після неодноразових звернень до диспетчера та незадовільного вирішення деяких про-блем, ми вимушені звернутися до головного інженера з письмовою заявою. Вона написана від трьох мешканців, які живуть на одній площадці, але проблеми стосуються будинку в цілому і дошкуляють усім. І якщо буде потрібно, ми зберемо підписи усіх, хто живе в нашому під’їзді, або у всьому будинку. Тож, повідомляємо про наступне.
1. Прибудинкова територія, яка прилягає до будинку № ....., тривалий час перебуває у занедбаному стані.
1.1. Тротуарне покриття потребує ремонту. Тротуарами не тільки не можливо спокійно ходити, навіть дітей у візочку возити досить складно. Коли востаннє проводили ремонт, не пам’ятають навіть старожили. А ті шматки асфальту, які працівники служби "Київенерго" під час ремонтів самі подеколи знімають та знову накладають, загального стану тротуару у дворі не покращують.
1.2. Дитячий майданчик практично відсутній. На його місці постійно проводять розко-пки. Ніяких гойдалок, гірок чи якихось розваг для дітей ми не маємо уже багато років. Три драбинки та колода – не найкращий вибір для відпочинку у вільний час як для найменших жителів нашого дому, так і для підлітків та дорослих.
1.3. Цієї зими прибудинкова територія приблизно 2 місяці не розчищалась від снігу. Мешканці самі протоптували стежечки, ковзались на льоду, падали. Єдине, що робили двірники – відчищали півметра сходів, та й то, не завжди. Для нашого будинку перерахунку за такі незручності чомусь не було зроблено.
2. Обслуговування внутрішньобудинкових систем виконується настільки незадові-льно, що це викликає не тільки незручності, але й занепокоєння.
2.1. У підвалі уже довгий час якісь проблеми з гарячою водою, внаслідок чого в нашому під’їзді сходи та площадка першого поверху постійно вологі, під килимками стоять калюжі, а штукатурка на стіні взагалі відвалилася. Такий стан викликає побоювання, що стіна врешті зовсім розвалиться, а сходи впадуть. При цьому можуть з’явитися постраждалі.
2.2. Система опалення будинку або налаштована не правильно, або застаріла, або не-справна, що призводить до того, що в холодні часи в оселях температура не відповідає нормі. Зокрема, цієї зими в наших квартирах температура повітря знижувалась навіть до 15ºС.
2.3. Система гарячого водопостачання має несправності або не правильно налашто-вана. У зв’язку з цим інколи доводиться по 15 і більше хвилин спускати воду, щоб вона, нарешті, стала дійсно гарячою. На протязі дня буває, що весь час користуєшся холодною водою замість гарячої, бо нема коли чекати, поки вона нагріється, а коли вона і нагріється, то достатньо закрити кран на 2–3 хвилини, щоб вода знову стала холодною.
2.4. Майже кожного разу після відключення в будинку гарячої води, а потім її включення, рушникосушки у ванних кімнатах наших квартир залишаються холодні. Це не тільки не зручно, але й призводить до виникнення плісняви та грибка. Тільки після звернення до диспетчера щось роблять слюсарі і ми живемо комфортно до наступного відключення.
 3. Це питання стосується тільки нашого під'їзду. У липні, серпні та вересні 2009 року у нас не працювало освітлення сходової клітини та ґанку, що було не тільки незручно, а й небезпечно і ми втратили чимало нервів, поки освітлення не було відновлене. Перерахунку за це ми також не дочекались.
4. Кожного року при відключенні гарячої води влітку для виконання профілактичних ро-біт нам нараховують додаткові гроші за газ. Але газом для підігріву води ми не користуємось взагалі, тому просимо більше таких нарахувань не робити. Для прання у нас автоматичні пральні машини, які самі підігрівають собі воду, а для підігріву води для миття ми використовуємо електричні водонагрівачі, електрочайники або мікрохвильові пічки. 

Просимо розглянути нашу заяву та вжити необхідних заходів для усунення недоліків, вказаних у п.1 і 2.
Просимо також зробити перерахунки за не надані або не повністю (чи неналежно) надані послуги, враховуючи п. 1, 2 та 3.
По п. 4, за необхідності, ми можемо написати окрему заяву ще й до бухгалтерії.

Вашу відповідь просимо направити поштовим відправленням за адресою ......., або вручити особисто заявникам.

С. В. П____________      Г. Т. Є____________      І. І. Б____________   

24.03.2010   


Віктроре Івановичу, на Вашу думку, у нас є якісь шанси на перерахунок? Чи не треба було написати одразу і до бухгалтерії?
Сподіваюся на Вашу допомогу!
З повагою, Світлана
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #1 : 24 Березня 2010, 11:39:51 »

Головний інженер не має розпорядчих повноважень і не може діяти від імені юридичної особи без довіреності. Тому Ваші звернення - це народна творчість, або художня самодіяльність. Законом про ЖКП чітко визначений порядок звернення до виконавців послуг і форма звернення - це мають бути акти-претензії. Дивіться також постанову КМУ від 17 лютого 2010 р. N 151. Але якщо вже дуже хочеться написати заяву, то вона повинна відповідати вимогам ЗУ "Про звернення громадян". Порядок реєстрації, розгляду, строки, форма відповіді регламентовані цим Законом.
Записаний

Киевлянка

  • Гість
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #2 : 24 Березня 2010, 13:08:23 »

Вікторе Івановичу, дякую за швидку відповідь!
Акт - претензія потребує більших зусиль, часу та знань. Тому я вирішила саме через заяву спробувати покращити наше становище. Якщо це не допоможе, доведеться займатися актами та претензіями.
"Закон..." тільки що продивилась, але не зрозуміла, на кого треба було писати заяву. Якщо головний інженер не має повноважень, то хто ж тоді їх має?
Якщо Вам буде цікаво, відпишусь, коли повернемось від головного.
Дякую!!! :)
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #3 : 24 Березня 2010, 13:17:07 »

Вікторе Івановичу, дякую за швидку відповідь!
Акт - претензія потребує більших зусиль, часу та знань. Тому я вирішила саме через заяву спробувати покращити наше становище. Якщо це не допоможе, доведеться займатися актами та претензіями.
"Закон..." тільки що продивилась, але не зрозуміла, на кого треба було писати заяву. Якщо головний інженер не має повноважень, то хто ж тоді їх має?
Якщо Вам буде цікаво, відпишусь, коли повернемось від головного.
Дякую!!! :)
Переписка з неуповноваженою особою не цікава, бо не має юридичних наслідків. Повноваження діяти від імені ЮРИДИЧНОЇ особи має її керівник. То спочатку слід дізнатися, чи ЖЕК зареєстрований у якості юридичної особи (повинен мати Свідоцтво про державну реєстрацію), а далі хто є керівником. Хоч останнє у випадку направлення акта-претензії не так важливо, а от перше - обов'язкова умова.
Записаний

Киевлянка

  • Гість
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #4 : 24 Березня 2010, 13:48:24 »

Вікторе Івановичу, а для Акта - претензії потрібно, щоб були укладені договори? Ми їх не маємо і поки що я не готова до процедури укладення, як я зрозуміла, це не так вже й просто.
А може ще наш ЖЕК і не має "Свідотцтва..."
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #5 : 24 Березня 2010, 14:11:13 »

Вікторе Івановичу, а для Акта - претензії потрібно, щоб були укладені договори? Ми їх не маємо і поки що я не готова до процедури укладення, як я зрозуміла, це не так вже й просто.
А може ще наш ЖЕК і не має "Свідотцтва..."
Все, про що Ви пишете, слід перевірити доказами. Зайдіть в загальний відділ райдержадміністрації і отримайте відповідь. Там все це знають. Акт-претензію, як споживач, можете скласти і направити водночас з офертою по укладенню договорів, або навіть раніше. Будете мати докази, якщо Ваші вимоги не будуть задоволені.
Записаний

Киевлянка

  • Гість
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #6 : 24 Березня 2010, 19:31:05 »

Вікторе Івановичу, дякую Вам за корисні поради  :)
Інженер заяву прийняла, наш примірник проштемпелювали, вписали туди дату та вхідний номер. Сказали, що відповідь отримаємо, тільки не сказали, коли. Будемо чекати.
До речі, інженер сказала, що ЖЕК наш - юридична особа. Що наш будинок повністю підготований до переходу в ОСББ, а ЖЕК тільки й чекає, коли ми, нарешті, почнемо цим займатися. Коли я запитала, чи можемо ми укласти договори, то і з цим ніяких проблем. Так вона СКАЗАЛА, а як насправді - не відомо, бо ніхто з сусідів досі цим не займався.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #7 : 24 Березня 2010, 19:37:39 »

Вікторе Івановичу, дякую Вам за корисні поради  :)
Інженер заяву прийняла, наш примірник проштемпелювали, вписали туди дату та вхідний номер. Сказали, що відповідь отримаємо, тільки не сказали, коли. Будемо чекати.
До речі, інженер сказала, що ЖЕК наш - юридична особа. Що наш будинок повністю підготований до переходу в ОСББ, а ЖЕК тільки й чекає, коли ми, нарешті, почнемо цим займатися. Коли я запитала, чи можемо ми укласти договори, то і з цим ніяких проблем. Так вона СКАЗАЛА, а як насправді - не відомо, бо ніхто з сусідів досі цим не займався.
От тепер по гарячих слідах варто запропонувати проекти Типових договорі для укладання. Тільки слід мати юридичні та банківські реквізити Вашого виконавця послуг. Для уникнення спроб маніпулювання кожну сторінку договорів слід підписати.
Записаний

Киевлянка

  • Гість
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #8 : 24 Березня 2010, 22:51:52 »

Вікторе Івановичу, а чим мені допоможуть оті "Типові договори...", чи не ускладнять вони ще більше моє життя? Мені вже здається, що простіше заплатити їм оті борги, хай вони їми...

Однак, якщо вже йти на укладення договорів, то, як я зрозуміла, краще буде самій все роздрукувати та вписати необхідну інформацію? А як дізнатися про виконавців послуг та їх реквізити. В тому ж ЖЕКу?

І ще, це мають бути три договори -
1. Про надання послуг з ЦО, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 р. N 933)).
2. Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. N 529).
3. Щось по газопостачанню - не знайшла у Вас про це, але чекаю підказки.
Коли ці типові договори друкувати, то повністю зберігати зміст, чи ті пункти, які не стосуються саме мене можна випустити?

До речі, з газовиками я вже спілкувалась щодо сплати безпосередньо їм. Якщо встановити лічильник, то проблем немає. Але лічильники у них чималенькі, в нашій міні-кухні не зовсім доречні. До того ж, процедура встановлення (включаючи проект) до нового року коштувала 1500 грн, що теж зупиняє. Однак, вони мені не відмовили категорично в прямій оплаті, а якщо в мене на руках будуть уже два договори, то, можливо і ЖЕК посприяє в укладенні третього?

Знову ДЯКУЮ Вам за увагу та допомогу!!!
З повагою, Світлана
Записаний

dimaden

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 109
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #9 : 25 Березня 2010, 08:07:05 »

Вікторе Івановичу, а чим мені допоможуть оті "Типові договори...", чи не ускладнять вони ще більше моє життя? Мені вже здається, що простіше заплатити їм оті борги, хай вони їми...

Кому борги заплатить? Давайте вы их мне заплатите, с тем же успехом. Напишите свой адрес, я нарисую вам пару квитанций....
Договора помогут тем, что узаконят ваши отношения с поставщиком услуг.
Читайте Закон Украины "О Жилищно-коммунальных услугах". Статья 19, статья 29.


До речі, з газовиками я вже спілкувалась щодо сплати безпосередньо їм. Якщо встановити лічильник, то проблем немає. Але лічильники у них чималенькі, в нашій міні-кухні не зовсім доречні. До того ж, процедура встановлення (включаючи проект) до нового року коштувала 1500 грн, що теж зупиняє. Однак, вони мені не відмовили категорично в прямій оплаті, а якщо в мене на руках будуть уже два договори, то, можливо і ЖЕК посприяє в укладенні третього?

Я подписал прямой договор с Киевгазом, счетчика у меня нет.
Хотя они очень и очень сопротивлялись по этому поводу - на Василенко 5 я был первый, у кого будет договор без счетчика, причем Типовой, по ПКМУ, все, как положено. (постанова КМУ №938).
ЖЭК к Киевгазу не имеет никакого отношения вообще. Как и к Киевэнерго в части электрической энергии. Читайте внимательно квитанции "из ЖЭКа". Там фигурируют расчетные счета и прочие реквизиты совершенно другой организации...
Записаний

Киевлянка

  • Гість
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #10 : 26 Березня 2010, 19:08:51 »

Здравствуйте, dimaden!
Статьи прочитала. Поняла так, что сама могу принести свой вариант договора и что все договора нужно заключать через "балансоутримувача". В нашем случае это ЖЭК? И это он потом должен заключить договора со всеми остальными исполнителями?
А почему тогда Вы сами ходили в Киевгаз? Или с ЖЭКом заключается только "ДОГОВІР про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", а остальные договора нужно заключать с теми, кто предоставляет услуги?
Спасибки! :)
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #11 : 26 Березня 2010, 19:16:18 »

Здравствуйте, dimaden!
Статьи прочитала. Поняла так, что сама могу принести свой вариант договора и что все договора нужно заключать через "балансоутримувача". В нашем случае это ЖЭК? И это он потом должен заключить договора со всеми остальными исполнителями?
А почему тогда Вы сами ходили в Киевгаз? Или с ЖЭКом заключается только "ДОГОВІР про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", а остальные договора нужно заключать с теми, кто предоставляет услуги?
Спасибки! :)
Договори на послуги з газо- та електропостачання у м. Києві укладаються відповідно з Київгазом та Київенерго. Типові договори на надання інших комунальних послуг та послуг з утримання будинку - з балансоутримувачем будинку, або з визначеною ним організацією - виконавцем послуг.
Записаний

dimaden

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 109
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #12 : 26 Березня 2010, 19:33:20 »

Свой вариант договора(ов) должен быть оформлен строго по образу и подобию Типовых Договоров, согласно ПКМУ №529 и №630. В Договоре по ПКМУ №529 вместо всех тарифов ставите прочерки, ибо тарифов этих еще в природе нет, они не определены. Для более полного понимания читайте порядок определения тарифов по этой же ПКМУ №529.
В Типовой Договор по ПКМУ №630 вписывайте тарифы, какие хотите, все равно их законным образом в Киеве определенных нет.
Чтобы узнать вашего балансодержателя и исполнителя услуг, я в своем случае писал письмо в администрацию района.
По идее, это должен быть не ЖЭК, а КП (комунальное предприятие).
С кем там дальше это КП (исполнитель услуг) заключает договора - вас вообще не касается, это их личное дело. Вам главное соблюсти закон. Закон "О ЖКУ".

А вот КиевГаз и КиевЭнерго не входят в ПКМУ №529 и №630. С ними Договора напрямую. Есть и Типовые соответствующие ПКМУ по этому поводу. Но к ним тоже нужно пойти и заставить их эти Договора заключить. Ибо сами они никогда этого делать не будут. Зато вот теперь, после более двух лет неоплаты "счетов" из ГИВЦ я получил договор с КиевГазом, где четко прописано, что по состоянию на 18.03.2010 задолженность за газ равна нулю....
Записаний

Киевлянка

  • Гість
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #13 : 26 Березня 2010, 20:01:51 »

Вікторе Івановичу, дякую за Вашу, майже миттєву, відповідь! Допоможіть, будь ласка, ще з тим, де взяти усі ці договори. Не просто тексти, а документи, в яких вони є. Якщо це можливо, то вкажіть прямі посилання на них.

dimaden, и Вам СПАСИБО!!! Пока я писала Виктору Ивановичу, Вы успели тоже ответить. Но просьба остается в силе: если умеете, сделайте, пожалуйста, прямые ссылки на эти документы, включая и договора с Киевэнерго и Киевгазом.

Вікторе Івановичу, а може Ви ці посилання якось окремим питанням винесете? Це буде корисно для таких "чайників" з юридичних питань, як я.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблемы с ЖЭКом
« Reply #14 : 26 Березня 2010, 20:45:15 »

Но просьба остается в силе: если умеете, сделайте, пожалуйста, прямые ссылки на эти документы, включая и договора с Киевэнерго и Киевгазом.

Цитувати
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ        П О С Т А Н О В А     від 20 травня 2009 р. N 529        Київ
Про затвердження Порядку формування тарифів  на послуги з утримання будинків і споруд  та прибудинкових територій і Типового договору  про надання послуг з утримання будинків   і споруд та прибудинкових територій           { Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ   N 937 ( 937-2009-п ) від 03.09.2009 }

Цитувати
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ       П О С Т А Н О В А     від 21 липня 2005 р. N 630       Київ
Про затвердження Правил надання послуг  з централізованого опалення, постачання холодної  та гарячої води і водовідведення та типового  договору про надання послуг з централізованого              опалення, постачання холодної та гарячої   води і водовідведення    { Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ   N 1268 ( 1268-2007-п ) від 31.10.2007,   N  933 (  933-2009-п ) від 03.09.2009,  N  151 (  151-2010-п ) від 17.02.2010 }

Ці документи без проблем знайдете на сайті ВР України. Стосовно договорів з Київгазом - Вам нададуть готовий бланк безпосередньо в конторі.
Відносно Київенерго - аналогічно, зайдіть в найближчу дільницю МСДЕ.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email