'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Закон про відключення від водопостачання. Є такий?  (Прочитано 13634 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

На відміну від погроз на Вашу адресу, лист, про який йдеться - має автора - директора комунального підприємства. Лист зареєстрований, має дату і підпис.
Тим не менше - я зрозуміла з ваших пояснень, що це - лише слова, яких не варто боятись.
Дякую вам за відповідь.
Наскільки можна зрозуміти з Ваших повідомлень - досвід спілкування з начальниками та чиновниками Ви вже маєте.
Подібних листів від комунальних начальників (або анонімних, або "приписів" від майстрів, або цілком офіційних з підписами, вих. номерами, датами, печатками) багато учасників форуму отримували неодноразово. Я такі "макументи" складаю в окрему теку. Будуть докази моральної шкоди для судів.
ВАВАНчик правий - реальних наслідків від цих листів ніяких. Спроба залякати.
Однак, якщо Вам ці листи заважають - можете поскаржитись до прокуратури на погрози та вимагання з боку посадових осіб. Наслідків теж не буде ніяких. Отримаєте відписку. Хіба що використаєте це листування як доказ до якогось судового процесу.
« Останнє редагування: 14 Липня 2011, 13:06:28 від mirrorer »
Записаний

MirEks

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7
    • Перегляд профілю
    • Email

Тетяна Academia, дякую Вам за пораду.
« Останнє редагування: 04 Травня 2011, 19:13:05 від brtpw »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Якщо мова про відлючення окремої квартири в багатоквартирному будинку, то можна вжити превентивні заходи. Технічні.
Спробуйте пошукати по слову "СПРУТ". десь в першому півріччі 2010р. було обговорення цієї проблеми, потім ще були повтори.
Записаний

MirEks

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7
    • Перегляд профілю
    • Email

Якщо мова про відлючення окремої квартири в багатоквартирному будинку, то можна вжити превентивні заходи. Технічні.
Спробуйте пошукати по слову "СПРУТ". десь в першому півріччі 2010р. було обговорення цієї проблеми, потім ще були повтори.

Про "Спрут" мені відомо.
Але мова не про окрему квартиру, а цілий будинок.
Ситуація така: будинок на балансі  якоїсь організації, але мешканці мають заключені договора з ПП "Х",яке надає послуги водопостачання та водовідведення.
В підвалі будинку багато років був лічильник,який обліковував витрати води по дому. Цей лічильник ....поламався, а директор ПП вирішив погрозами змусити мешканців відремонтувати його, але, оскільки він не підлягав ремонту, купити новий.
Люди перелякані-купили.  :)
Тепер , коли емоції вщухли, і почали розмірковувати над своїм поступком, вирішили добиватись правди і повернути кошти.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Тоді ці погрози пусті. По -перше біля вентиля директор ПП стояти не буде. Як закриє, то хтось з мешканців відкриє ( а інші допомагатимуть як буде потрібно). І зрозуміло, що "ніхто нічого не бачив". По - друге на скаргу про такі дії в контролюючі структури відреагують, директор не радий буде.
А мешканцям потрібно дбати про наявність квартирних лічильників, це вигідніше ніж загальний.
Записаний

MirEks

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7
    • Перегляд профілю
    • Email

...на скаргу про такі дії в контролюючі структури відреагують, директор не радий буде.


А знаєте, що сказав би цей директор у відповідь на ваші слова?
"Я - ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ, і мені НІХТО НЕ УКАЗ!!!"
(Звичайно, я висловилась в дуже делікатній формі...тому що він це робить "по-іншому" ( :-[  )
А ХТО йому УКАЗ взагалі-то (як приватному підприємству)?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

А я б йому розповів як мені жалілася директриса (читай хазяйка) приватного ЖЕКу (вже сім років маємо приватний ЖЕК) як її ЖЕК "ШМОНАВ" ( вибачте!, іншого слова не підбереш) АМКУ. На моє питання: "А до чого тут Ваш ЖЕК, скарга була на міське управління облводоканалу?" Відповіла: " А там в заявлении ЖЕК вскользь упоминался".
І хоть покарання ЖЕК не зачепило,(оштрафовано було водоканал, що саме й було потрібно) гримаса образи з лиця тії дами довго ще не зходила.

АМКУ - Антимонопольни комітет України.  Мова  йде про його (АМКУ) обласне територіальне відділення.
« Останнє редагування: 07 Травня 2011, 12:14:08 від Юрій Васильович »
Записаний

MirEks

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7
    • Перегляд профілю
    • Email

....АМКУ....
Ми думали і про цей орган. І не тільки думали.
(Хоча ...у нас на місцевому рівні.... знаєте...не хочу продовжувати думку...і ми всіли переконатись у цьому ...сьогодні....)
Маємо таку ситуацію : виникли ПІДОЗРИ про неправильність встановлених тарифів у ПП.
Звернулись листами :
-в управління по цінах,
-в управління економіки
-АМК.
Відповідь з управління по цінах сказали: все ок, ціни затверджені, як положено, опубліковано в газеті...
З управління економіки очікуємо на днях...

Від АМК нині прийшла відповідь: спершу розяснили процедуру  при підвищенні тарифів, і вкінці  - дрібно і скоро: типу "щодо тарифів, затверджених такого-то числа 2010 року....."були зроблені зауваження". І все.

Так лаконічно і просто...
....а що воно означає - невідомо. 
Чи було відреаговано після отриманих  "зауважень" АМК в управлінні економіки, де проводилась експертиза, чи може, воно було таке "незначне" те зауваження, що на нього не звернули увагу, ЯКЩО все таки прийняли і затвердили тарифи?.... :), не надавши відповіді АМК про врахування того "зауваження"...
Як знати напевно?
Записаний

chubej

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю

Що робити якщо відключено цілий будинок (близько 80 квартир) від водопостачання?
-повідомлення було вивішене на одному з 4ох під'їздів будинку у другій половині дня(20.10.2011) планованого відключення;
-в повідомленні було вказано дату відключення 20.10.2011, однак відключення відбулось на наступний день;
-у повідомленні вказано, що "за всі санітарно-епідеміологічні, технологічні та матеріальні наслідки пов'язані з обмеженням надання послуг, відповідальність нестиме боржник";
-боржників в повідомленні не вказано;
-заборгованість станом на 1.10.2011 становить ~11000 гривень;
« Останнє редагування: 21 Жовтня 2011, 15:07:17 від chubej »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Що робити якщо відключено цілий будинок (близько 80 квартир) від водопостачання?


Сфотографувати "повідомлення" і негайно подати колективну скаргу в прокуратуру на порушення ст. ст. 6, 23 Закону "Про питну воду та питне водопостачання" з вимогами відновити водопостачання.
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2918-14&p=1319039700845806
І починати збирати докази завдання збитків під час його відсутності (наприклад чеки на купівлю питної води чи докази оренди іншого приміщення на час вирішення проблеми).
« Останнє редагування: 21 Жовтня 2011, 15:13:03 від Перо »
Записаний

chubej

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю

Дуже дякую за оперативність. Заяву-скаргу оформив, однак не встигну відправити в прокуратуру.
З іншого боку дзвінки з цитуванням перерахованих вами статей Закону України дали хороший результат - водоканал і жек дали задню і сказали, що до кінця дня водопостачання буде відновлене. Відсутність води пояснили неплановими ремонтними роботами(що частково правда, хоча і в сусідньому районі).
Якщо воду таки не відновлять - піду збирати підписи і інформувати жильців про права (як сказала менеджер жеку - з усіх відключених будинків за день продзвонював їх тільки я).
Записаний

Agami

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6
    • Перегляд профілю

Доброго дня. У мене ситуація наступна: 07.11.13 відключили холодне водопостачання. Я написала в УЖГ і РЕО-10 листи, що типу "незаконно вломились і відключили" і що вимагаю в такі-то строки включити, в іншому випадку - в прокуратуру і суд. Відключили за листом УЖГ до РЕО-10 на підставі того, що я боржник. За холодну воду я такі плачу в ГІОЦ, а за все решта - ні, так як УЖГ мені нараховує тарифи "для інших споживачів" причому тим числом, що їм хочеться (10.2009). Отже, наразі "воз и ныне там". Всі зтихли і чекають мабуть моїх наступних дій. Я як не профісіонал накатала зараз лист в Прокурору Святошинського р-ну щодо незаконних дій, але на форумі начиталась і прийшла до висновку, що недостатньо накрутила посилання за Закони (тільки вказала про безперебійність послуг). Ще треба вказати, що це не звернення, а повідомлення про злочин.
Суть питаннь:
1. Якими способами швидше поновити холодне водопостачання (прокуратура, міліція, комісія з ринку рег-ня ком. послуг, суд, тощо)?
2. Як м'ягше вирішити питання погашення боргу (я хочу і бачу, що не тільки я) по тарифах для ФО, проте я здійснюю підприємницьку діяльність в сфері надання послуг страхових агентів (квед 66.22) і затвердити можливість використання житлового приміщення для надання консультаційних послуг?
3. Якщо з ФОП можливо використання житлового приміщення (теоретично), то ТОВ, напевно, взагалі нереально працювати в житловому приміщенні і платити як фо?

Буду вдячна з попрацювати з професіоналами в справі спорів з ЖЕК, попередньо почитавши Ваші коментарі і думки з цього приводу!

П.С. в принципі, згодом я згодна переоформити моє приміщення в нежитловий фонд і платити "по-повній", але не "заднім числом" і не по таким тарифам.
Записаний

Agami

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6
    • Перегляд профілю

о... так вони ще і за досягнення це виставляють!
http://www.svyatoshin.kyiv-city.gov.ua/?area_id=1042
далі тільки в дусі "а ми ось перекрили кисень і реструктували борг.. "..
смішно, але не сильно, бо без холодної води - не дуже. Рятує тільки те, що їх гаряча вода тепленька (спочатку більш прохолодна).
Дуже чекаю Ваших порад і пропозицій щодо співпраці у моїй справі!
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Суть питаннь:
1. Якими способами швидше поновити холодне водопостачання (прокуратура, міліція, комісія з ринку рег-ня ком. послуг, суд, тощо)?
2. Як м'ягше вирішити питання погашення боргу (я хочу і бачу, що не тільки я) по тарифах для ФО, проте я здійснюю підприємницьку діяльність в сфері надання послуг страхових агентів (квед 66.22) і затвердити можливість використання житлового приміщення для надання консультаційних послуг?
3. Якщо з ФОП можливо використання житлового приміщення (теоретично), то ТОВ, напевно, взагалі нереально працювати в житловому приміщенні і платити як фо?

1) Слід подавати як скарги, так і позов. Що швидше спрацює -це гадання "на кавовій гущі".
2) Мабуть погасити борг. Або див. п. 1.
3) Яке це має відношення до проблеми (10 грн. боргу чи 100)?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Дуже чекаю Ваших порад і пропозицій щодо співпраці у моїй справі!


Опрацюйте для початку викладену на Форумі судову практику, нормативно-правову базу і вирішить -чого Ви хочете: платити, чи не платити, чи відновити водопостачання.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6112.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6115.0.html
Бо незрозуміло, які у Вас пріоритети і з чим саме незгодні -з тарифами, чи боргом взагалі.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email