'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Відключення від центрального опалення за несплату  (Прочитано 10921 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Доброго дня!
ЖЕО вивісив отаку погрозу, яку вже виконав. Тобто спочатку відрізали фрагмент труби, яка веде до квартири (схема опалення передачає індивідуальний вхід/вихід від загального стояка). А потім уже повісили папірця.
Звичайно жодних актів складено не було. Погрози листами і оголошеннями були і раніше. Але зробили свою капость тільки після спроб спільно із сусідами встановити лічильники тепла на квартиру (замість них наш забудовник встановив був нам лічильники кубометрів води, які ні до чого).
Що порадите?
Скеруйте будь-ласка у правильному напрямку:
1) Чи правомірне таке відключення взагалі?
2) Якщо порушені мої права, то на які норми посилатися?
3) Який найефективніший порядок моїх дій щоб відновити ЦО?

Пробував знайти щось сам - не вийшло.
Хочу зустрітися з чудо-керівником ЖЕО і отримати пояснення. Поки не застав його.

Але поки шукав відповідь, знайшов тільки купу судових рішень, де споживачі навпаки намагаютсья відключитися від ЦО. І не дуже успішно. І мені подумалося, а чи варто так уже боротися за підключення, чи шукати краще альтернативні шляхи опалення (газу немає, лишаєтсья тільки електро)?

P.S.: Чи я сьогодні зовсім не дружу з пошуком по форуму, але не знайшов відповідної теми. Тому перенесіть будь-ласка, якщо створив зайву.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Таку об'яву як доказ використати не можливо. Нема ні назви вулмці, ні номерів будинку та  квартири.
Скоріш за все це "психічна атака". Розрахунок на те, що хоть частина боржників сплатять. А хто поскаржиться, того тихенько під'єднають і скажуть що то брехня.  Керівника "ловити" не обов'язково. Зареєструйте заяву-запит. Відповідь можно буде використати як доказ.
Зробіть "ход конем" - подайте заяву до РДА з виногою надати дозвіл на встановлення автономного опалення через відключення квартири від системи ЦО жеком.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Таку об'яву як доказ використати не можливо. Нема ні назви вулмці, ні номерів будинку та  квартири.
Скоріш за все це "психічна атака". Розрахунок на те, що хоть частина боржників сплатять. А хто поскаржиться, того тихенько під'єднають і скажуть що то брехня.  Керівника "ловити" не обов'язково. Зареєструйте заяву-запит. Відповідь можно буде використати як доказ.
Зробіть "ход конем" - подайте заяву до РДА з виногою надати дозвіл на встановлення автономного опалення через відключення квартири від системи ЦО жеком.
Дуже дякую за коментар. Особливо цікава порада про дозвіл на автономне опалення.
Папірця уже зняли. Ймовірно, сам ЖЕК. Тобто висів він 2 дні. Але ми пам'ятаємо.
Я, можливо, спробую приєднати ще такий папірець (див. вкладення). Тут видно квартири, мешканців яких ЖЕК вважає "боржниками". Разом їх можна вважати доказом?
Ще такий нюанс. Лічильник, який я згадав вище, вони забрали із собою. Я можу вважати його моєю власністю (він же обслуговував лише мою квартиру, яка куплена по інвестпроекту у забудовника)? Як я зможу довести, що лічільник мій, якщо заявлю в міліцію про крадіжку?
І все-таки найбільше я потребую Вашої допомоги у питаннях:
1) Які норми порушені: санітарні, Закону про ЖКП, інші? Які статті?
2) Можливо, є перспектива звернутись до міліції, прокуратури, АМКУ? Чи тільки РДА і суд?

Вдячний за будь-яку пораду.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Але поки шукав відповідь, знайшов тільки купу судових рішень, де споживачі навпаки намагаютсья відключитися від ЦО. І не дуже успішно. І мені подумалося, а чи варто так уже боротися за підключення, чи шукати краще альтернативні шляхи опалення (газу немає, лишаєтсья тільки електро)?
В тому то й річ, що сьогодні багато людей мріють про відключення від системи централізованого опалення будь-якого виду і перехід на самозабезпечення себе теплом. Якщо вже вас від'єднали від системи опалення, то варто зробити документальне підтвердження цьому, а далі вам відкрита дорога до створення системи автономного теплопостачання. В деяких будинках із загальнобудинковими котельнями вартість опалення зимою перевищує вартість послуги з опалення, яка надається підприємствами комуненерго. А якщо врахувати дуже імовірне підвищення тарифів на газ, то зростання тарифу буде неминучим. На сьогодні розроблено багато пристроїв електричного обігріву житла, які мають ККД вище від водяного опалення. Якщо будинок і електромережа в ньому сучасні, в квартирі реалізовані заходи енергозбереження, то питання опалення можна вирішити електрикою. Котельня без електроенергії те ж не працює. То ж обирати вам. Електрика дозволяє гнучко керувати опаленням, економити в режимі очікування, програмувати режим.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Дякую, thunderclap. Я так і підозрював. Буду думати.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Правила користування тепловою енергією, п. 30:
Цитувати
"30. Теплопостачальна  організація  відповідно до договору має
право частково або повністю припиняти постачання теплової  енергії
споживачеві у разі:
     несплати за   спожиту   теплову   енергію   протягом  строку,
визначеного  в  договорі,  крім   споживачів,   відключення   яких
заборонено законодавством
;..."
Підкажість, якщо знаєте, яким документом встановлено заборону і для кого?
Дякую.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
4. Користування   тепловою   енергією  допускається  лише  на підставі  договору   купівлі - продажу    теплової   енергії  між
споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств,  що виробляють та використовують теплову енергію  для
цілей  власного  виробництва.  Договори  укладаються відповідно до типових  договорів.   Форми   типових   договорів   затверджуються
центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.

Ці правила не для мешканців квартир багатоквартирних будинків. Ви не отримуєте теплову енергію на підставі договору  купівлі - продажу. Ви отримуєте послугу з централізованого опалення. Ваші стосунки із "жекою" регулюються іншими правилами - "ПРАВИЛАМИ надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення"  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-п
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Ці правила не для мешканців квартир багатоквартирних будинків. Ви не отримуєте теплову енергію на підставі договору  купівлі - продажу. Ви отримуєте послугу з централізованого опалення. Ваші стосунки із "жекою" регулюються іншими правилами - "ПРАВИЛАМИ надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення"  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-п
Зрозуміло. Як мінімум, явно право відключати не дано. Але що ж вони порушили?
І от останній лист від ЖЕО. Здається, таки зізналися у скоєному. Як вважаєте, можна на підставі цього притягнути до відповідальності.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

І от останній лист від ЖЕО. Здається, таки зізналися у скоєному. Як вважаєте, можна на підставі цього притягнути до відповідальності.
Ну так отталкиваясь от этого письма вы - злостный неплательщик и, а упраляющая компания ни в чем не виновата, она все делает в интересах жильцов. Раз вы за услуги не платите, договор не подписываете, то они не видят оснований оказывать услуги вам. Что же здесь противоправного.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

І от останній лист від ЖЕО. Здається, таки зізналися у скоєному. Як вважаєте, можна на підставі цього притягнути до відповідальності.
Ну так отталкиваясь от этого письма вы - злостный неплательщик и, а упраляющая компания ни в чем не виновата, она все делает в интересах жильцов. Раз вы за услуги не платите, договор не подписываете, то они не видят оснований оказывать услуги вам. Что же здесь противоправного.
Тут це є цікава річ. Пишуть, що з метою недопущення збільшення боргу і т.п. А далі: після сплати - поновимо надання послуг.
У зв'язку з чим у мене запитання, на якій підставі після відключення буде збільшуватися борг, якщо надання послуг припинено?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Тут це є цікава річ. Пишуть, що з метою недопущення збільшення боргу і т.п. А далі: після сплати - поновимо надання послуг.
У зв'язку з чим у мене запитання, на якій підставі після відключення буде збільшуватися борг, якщо надання послуг припинено?
Видимо, следует понимать отключение от отопления с целью того, что бы вы перестали потреблять услугу, которую не оплачиваете. Соответстченно и долг после этого не растет. Но если долг оплатите, то они вас могут подключить. Лично я так понял. А как оно на деле будет увидете.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

У мене йде переписка щодо укладення договорів. По ПКМУ 529 ЖЕО надав проект, що не відповідав типовому + тариф від Льоні. У цьому листі чомусь дані коментарі на мою редакцію договору, хоча на неї ЖЕО вже реагував. А от про ПКМУ 630 ані слова. Ні одному мешканцю будинку проект по 630-му не запропоновано. Я писав їм про те, що вони повинні запропонувати договір для укладення. Їх відповідь і бачите.
На словах, Пєтухов відмовлявся від 630, оскільки таких послуг "не надає", і запропонував укласти договір з Водоканалом, Київенерго і т.д. напряму. Але коли відрізав трубу - він про це якось уже не думав.
Я вважаю, що без договору я платити не повинен. Хіба законодавство не так говорить? На прохання укласти відповідний договір дана відписка, яку ви і бачите.
Оплати нема через відсутність договору. Останнього нема не через мою вину, а з вини ЖЕО.
Чи Ви, thunderclap, пропонуєте мені сплатити, не зважаючи на відсутність договору?
Є ще питання з правонаступництвом ЖЕО і правом вимагати якісь борги. Якщо є бажання, подивіться сусудню тему про це.
Дякую.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Я вважаю, що без договору я платити не повинен. Хіба законодавство не так говорить? На прохання укласти відповідний договір дана відписка, яку ви і бачите.
Оплати нема через відсутність договору. Останнього нема не через мою вину, а з вини ЖЕО.
Чи Ви, thunderclap, пропонуєте мені сплатити, не зважаючи на відсутність договору?
Є ще питання з правонаступництвом ЖЕО і правом вимагати якісь борги. Якщо є бажання, подивіться сусудню тему про це.
Дякую.

Отсутствие договора не является основанием для освобождения от оплаты фактически потребленных ЖКУ. Если редакция договора вас не устраивает, то решайте вопрос в т.ч. в судебном порядке. Но если услуги предоствляют, тариф на них утвержден согласно закона, то лучше оплачивать. Иначе через суд оплатите. Не играйте против себя. Ведь вы услуги получали и относительно их качества  актов не составляли. А то что вас не устраивает  их проект Договора, так это не основание для освобождения потребителя от оплаты услуг. Именно из этого исходят наши суды.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Вчора мені відключили світло.
Ця тема не дуже підходить для викладення подробиць, тому хотів був написати сюди, але тема закрита. Панове модератори, де краще оформити подробиці і запитання?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Вчора мені відключили світло.
Ця тема не дуже підходить для викладення подробиць, тому хотів був написати сюди, але тема закрита. Панове модератори, де краще оформити подробиці і запитання?

Будь ласка. Тему створено. Пишіть тут : http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8456.msg44959.html#msg44959
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email