'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Общедомовой и квартирные счетчики, разница между показаниями  (Прочитано 17034 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

И у нас есть общедомовой счетчик на холодную воду.
А в квартирах 100% є лічильники? Якщо ні, то Вам не зрозуміти проблеми донарахувань. Якщо так, то у Вас просто щще не запровадили дію нових норм...
Не виключено, що у когось з 256 співвласників мого будинку і досі немає водомірів, бо є квартири, які знімають квартиранти, є й зачинені квартири, власники яких живуть за кордоном.

Бардак и беспредел возникает всегда, когда "колхоз" (=ОСББ, =ЖСК). ЖЕКи/ЖЕДы - лучше!
ВІДВЕРТА ДУРНЯ...
Якщо точніше, то ОСББ чи ЖБК краще, ніж ЖЕК/ЖЕД, але при умові, якщо ними займаються порядні і грамотні люди, а будинок ще в нормальному стані і 90% співвласників - адекватні і хоча б мають роботу. Але це - велика рідкість... І ще я дуже не люблю, коли мені диктують, що і як робити у моєму будинку некомпетентні і аморальні люди. А, як відомо, 90% людей мають конспірологічну свідомість. Тому "колгосп" - це майже завжди "стадо ідіотів".
Записаний

Columbina

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 537
    • Перегляд профілю
    • Email

Збирайте групу однодумців.
Збирайте збори...
карантин. Как собирать?
500 кубів - то мабуть порив був десь у підвалі. А голова приховує, бо це свідчило б про те, що за станом системи ніхто  не спостерігає.
Конечно скрывает, Но разве эту работу должны делать одномышленники? Какими полномочиями обладает 3 члена кооператива чтобы придти и проверить счетчик у другого члена кооператива?
« Останнє редагування: 16 Липня 2020, 22:56:28 від Юрій Васильович »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Збирайте групу однодумців.
Збирайте збори...
карантин. Как собирать?
500 кубів - то мабуть порив був десь  підвалі.
А голова приховує, бо це свідчило б про те, що за станом системи ніхто  не спостерігає.
Конечно скрывает, Но разве эту работу должны делать одномышленники? Какими полномочиями обладает 3 члена кооператива чтобы придти и проверить счетчик у другого члена кооператива?
1. Карантин - не конец света. Теперь весь мир будет жить в этих условиях минимум 1-2 года, пока не будет "почти" бесплатная вакцина. В помещении вам не нужно "заседать", а на улице на расстоянии 1,5 метра можете разговаривать, если кто-то боится - можно в маске. В чем проблема?
2. У вас есть квартиры в... подвале?  :o
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

2. У вас есть квартиры в... подвале?  :o
В підвалах, як правило, розташовані "лежаки". У разі поривів на них, загальнобудинковий лічильник порахує витоки з них за спожиту воду.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Не виключено, що у когось з 256 співвласників мого будинку і досі немає водомірів, бо є квартири, які знімають квартиранти, є й зачинені квартири, власники яких живуть за кордоном.
Якщо хоча б у одній квартирі нема водоміра, то ні про яке донарахування до об'ємів, визначених квартирними лічильниками, не може, навіть, мови бути.

Бардак и беспредел возникает всегда, когда "колхоз" (=ОСББ, =ЖСК). ЖЕКи/ЖЕДы - лучше!
ВІДВЕРТА ДУРНЯ...
Якщо точніше, то ОСББ чи ЖБК краще, ніж ЖЕК/ЖЕД, але при умові, якщо ними займаються порядні і грамотні люди,
Так ця умова дійсна і для "ЖЕКів". Але в "ЖЕКах" вона, як правило (звісно можуть бути й винятки), не виконується...  Весь багаторічний досвід цього форуму свідчить про те, що гроші від квартплати у "ЖЕКах" зникають навіть скоріше ніж вода на піску і без будь-якого впливу на стан будинків...
і 90% співвласників - адекватні і хоча б мають роботу.
А що, "ЖЕКи" безробітним безкоштовно будинки обслуговують? Ні... То в чому різниця?
І ще я дуже не люблю, коли мені диктують, що і як робити у моєму будинку некомпетентні і аморальні люди.
А те, що "ЖЕК" робить що хоче і Вас не питає, Вас влаштовує?
« Останнє редагування: 17 Липня 2020, 12:00:10 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Но разве эту работу должны делать одномышленники? Какими полномочиями обладает 3 члена кооператива чтобы придти и проверить счетчик у другого члена кооператива?
Раз Ваш ЖБК вирішив бути колективним споживачем, то зборами повинні бути визначені особи, що займаються роботою "абонвідділу", та встановлені їх повноваження.
Записаний

Columbina

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 537
    • Перегляд профілю
    • Email

]А те, що "ЖЕК" робить що хоче і Вас не питає, Вас влаштовує?
Уверяю вас, что 90% ЖСК и ОБСС  тоже делают что хотят и никого не спрашивают, имею в виду конечно председателей. Первый год-два показывают бурную деятельность, затем у людей притупляется бдительность и начинает работать "доверие".
Конкретный пример.  Председатель нашего ЖСК решила, что главная проблема разницы в показаниях - общедомовой счетчик. Сняла на внеплановую поверку, счетчик поверку прошел. Однако она покупает новый счетчик и устанавливает. Покупает не по безналу, а за собственные средства. Предъявляет бухгалтеру чек неизвестного происхождения на сумму 3200 (за счетчик), он же в интернете стоит 1034. Бухгалтер оплачивать отказывается (пока).
Полагаю что председатель не имеет права самостоятельно решать ни вопрос о замене счетчика, ни   приобретать новый. Полномочий распоряжения средствами ЖСК по Уставу ни председатель ни правление не имеют ни в каком размере. Собрания естественно не было.
« Останнє редагування: 17 Липня 2020, 06:33:53 від Columbina »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

А те, що "ЖЕК" робить що хоче і Вас не питає, Вас влаштовує?
Наш ЖЕД робить майже все, що я з нього вимагаю. Просто я зайшов декілька їх зловживань у минулому і тепер вони у мене "на гачку", крім того, я дію системно, методочно і невідворотньо. Вони вже давно звикли, що їм простіше зробити те, що вони і так повинні зробити. І вони роблять. Дають свої мобільні телефони, щоб я одразу дзвонив до них, а не скаржився. Звісно, це все завдяки цьому форуму (точніш - завдяки Вам) я їх "видресирував". Крім того, через те, що будинок все ще на балансі у виконавця, наш депутат поміняв нам вікна і двері, вантажний ліфт, зробив утеплення торцевої стіни + ЖЕД встановив пандус, зробили ремонти на перших поверхах у вестибюлях та на ґанках, раніше у підвалах була замінена вся "сантехніка", зроблено ремонт даху. Крім того, я на платив "Керуючій компанії" по незаконним тарифам 8 років і у випадку, якщо буде визнано, що і подальші тарифи також незаконні, подам на них в суд на перерахунок. А на ОСББ я б зміг подати в суд на перерахунок? Мабуть ні. А ось вони на мене за заборгованість - так.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

]А те, що "ЖЕК" робить що хоче і Вас не питає, Вас влаштовує?
Уверяю вас, что 90% ЖСК и ОБСС  тоже делают что хотят и никого не спрашивают, имею в виду конечно председателей. Первый год-два показывают бурную деятельность, затем у людей притупляется бдительность и начинает работать "доверие".
То Вам так здається, що 90%. З переляку від 540 кубів... Зараз дійсно з'явилась проблема у "штучно" створених (під натиском місцевої влади за виконання "плану" по створенню ОСББ) та переданих Управителям (ФОПам чи колишнім "ЖЕКам") ОСББ. Так в них з самого початку співвласники не планували самі "керувати"... Тож мають те що мають (перефразувавши Л. Кравчука). Але навіть у цих ОСББ СВІЙ РАХУНОК. Кошти з якого не використовуються на ремонти ЧУЖИХ будинків! Що було в "ЖЕКах"? Один будинок не має боргів по  квартплаті, але він  відносно новий і не потребує ремонту. Інший майже не платить - суцільні борги. Але він потребує термінового ремонту, за відсутність якого від ОМС "ЖЕКу" перепаде "на горіхи". Всі платять на один рахунок. І, за рахунок платні з першого будинку, виконують ремонт другого. До того часу, коли вже й перший будинок потребуватиме ремонту і його мешканці згадають про обов'язок "ЖЕКи" робити накопичення з поточної платні на майбутні ремонти, "ЖЕКа" благополучно зникає (комунальні влада "перетасовує", приватні просто ліквідуються, усуваються...). А нові кажуть, що вони не винні...
Конкретный пример.  Председатель нашего ЖСК решила, что главная проблема разницы в показаниях - общедомовой счетчик. Сняла на внеплановую поверку, счетчик поверку прошел. Однако она покупает новый счетчик и устанавливает. Покупает не по безналу, а за собственные средства. Предъявляет бухгалтеру чек неизвестного происхождения на сумму 3200 (за счетчик), он же в интернете стоит 1034. Бухгалтер оплачивать отказывается (пока).
Однією з причин проблеми дійсно може бути несправність лічильника (я це не згадував, бо для такого висновку треба мати купу інформації, якою Ви не володієте). Для усунення підозри, дійсно передбачена позапланова повірка.    Відповідно до припису ч. 4 ст. 3 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від  22 червня 2017р. № 2119-VIII:
Цитувати
«4. Вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі. Вузли комерційного обліку приймаються виконавцем відповідної комунальної послуги та оператором зовнішніх інженерних мереж на абонентський облік протягом 14 календарних днів з дня встановлення або дня отримання виконавцем та оператором звернення власника (співвласників)
Тож ЖБК має право вирішувати, ставити старий - повірений (ким? водоканалом (спецами водоканалу за підписом представника органу метрології) чи лаболаторією органу метрології?) чи новий. Ціна у 1034 це щось неймовірне для лічильника на будинок у 72 квартири  (це мінімум ДУ 50 мм ). Публікуйте послання на сторінку продавця - буде черга (Вам від продавця  комісійні, мабуть, будуть... ;D ). Вже не один рік лічильники ДУ 20 (20 а не 50!) колодязьного типу на індивідуальні будинки садибного типу  коштують у роздрібній мережі біля 1000грн.
Полагаю что председатель не имеет права самостоятельно решать ни вопрос о замене счетчика, ни   приобретать новый. Полномочий распоряжения средствами ЖСК по Уставу ни председатель ни правление не имеют ни в каком размере. Собрания естественно не было.
"Полагаю", що то Ваше припущення... Принаймні без тексту "Статуту" ні стверджувати ні заперечувати це було б безглуздо. Одне можна стверджувати достеменно, що, якщо це відповідає дійсності, то той "Статут" - дурня. Згідно до "Примірного статуту ЖБК" (  П О С Т А Н О В А РАДИ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР від 30 квітня 1985 р. N 186 (зі змінами))
Цитувати
64. Правління житлово-будівельного кооперативу:   
6) розпоряджається    коштами   кооперативу   відповідно   до затвердженого  загальними  зборами членів кооперативу (зборами уповноважених)  кошторису  доходів  і  витрат на поточний рік;
Тобто, взагалі, має
Цитувати
Полномочий распоряжения средствами ЖСК
А по конкретному випадку - стаття витрат на поточний ремонт інженерних систем будинку у кошторисі бути повинна. 
Давайте дивитися статут Вашого ЖБК...
« Останнє редагування: 18 Липня 2020, 10:19:44 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

А те, що "ЖЕК" робить що хоче і Вас не питає, Вас влаштовує?
Наш ЖЕД робить майже все, що я з нього вимагаю. Просто я зайшов декілька їх зловживань у минулому і тепер вони у мене "на гачку", крім того, я дію системно, методочно і невідворотньо. Вони вже давно звикли, що їм простіше зробити те, що вони і так повинні зробити. І вони роблять. Дають свої мобільні телефони, щоб я одразу дзвонив до них, а не скаржився. Звісно, це все завдяки цьому форуму (точніш - завдяки Вам) я їх "видресирував". Крім того, через те, що будинок все ще на балансі у виконавця, наш депутат поміняв нам вікна і двері, вантажний ліфт, зробив утеплення торцевої стіни + ЖЕД встановив пандус, зробили ремонти на перших поверхах у вестибюлях та на ґанках, раніше у підвалах була замінена вся "сантехніка", зроблено ремонт даху. Крім того, я на платив "Керуючій компанії" по незаконним тарифам 8 років і у випадку, якщо буде визнано, що і подальші тарифи також незаконні, подам на них в суд на перерахунок. А на ОСББ я б зміг подати в суд на перерахунок? Мабуть ні. А ось вони на мене за заборгованість - так.
Багато чого не підтверджує попереднє
Бардак и беспредел возникает всегда, когда "колхоз" (=ОСББ, =ЖСК). ЖЕКи/ЖЕДы - лучше!
Брак часу. Уточню пізніше...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

... Ще мені відомий випадок, коли бухгалтер ЖБК, в будинку якого я жив раніше, вкрала гроші ЖБК і зникла. Тобто, людський фактор є скрізь, але на ЖЕКи хоча б можна поскаржитись...
Записаний

Columbina

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 537
    • Перегляд профілю
    • Email

А по конкретному випадку - стаття витрат на поточний ремонт інженерних систем будинку у кошторисі бути повинна. 
1. Никакого кошторису у нас нет так как последнее собрание было в 2016 году. 2. Взносы на ремонт называются аммортизационные отчисления, используются на покрытие долгов неплательщиков - р\с единый, используется "я так сказала!"
Давайте дивитися статут Вашого ЖБК...
Выкладывать полностью? определенные главы? или "вырванное из контекста"?
« Останнє редагування: 17 Липня 2020, 18:56:22 від Columbina »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Потребовать осуществлять контроль - это выстрел в воздух.
Міняйте правління.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

2. Взносы на ремонт называются аммортизационные отчисления,
І що?
Выкладывать полностью? определенные главы? или "вырванное из контекста"?
Для початку "права кооперативу" та "права правління".
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

... Ще мені відомий випадок, коли бухгалтер ЖБК, в будинку якого я жив раніше, вкрала гроші ЖБК і зникла. Тобто, людський фактор є скрізь, але на ЖЕКи хоча б можна поскаржитись...
Мені відомий випадок, коли касир укрпошти (в той час УКРАЇНСЬКЕ ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО)  платежі за комунальні послуги в продовж року не відправляла за призначенням, а привласнювала, а потім зникла...
А ще, в 1992р. працівник сбербанку СРСР втік з України, прихопивши всю готівку у відділенні де працював... Ну то й що? Як це стосується питання хто кращий, ОСББ чи "ЖЕКа"?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email