'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Проблеми з постановкою на облік квартирних лічільників тепла в м. Бровари  (Прочитано 37204 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Alex83

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 28
    • Перегляд профілю

Добрий день,
підскажіть будь-ласка контакти монтажних організацій, що мають ліцензію на встановлення лічильників тепла.
Дзвонив в Аква-Україна - у них черга на 1.5-2 місяці вперед.

Також цікавить вартість робіт по встановленню лічильника на горизонтальну систему опалення.

Дякую.
« Останнє редагування: 19 Грудня 2012, 15:43:08 від Юрій Васильович »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Через пошукові системи (Яндекс, Гугль):
ліцензії лічильники тепла
Записаний

Alex83

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 28
    • Перегляд профілю

Дякую Перо,
Але я сподівався, що хтось з учасників форуму порекомендує організацію, послугами якої залишився задоволений (Київ, Київська обл.).

До речі може хтось підскаже чи дійсно встановлювати лічильник має право лише та компанія, що має будівельні ліцензію? Чи все ж таки даний вид діяльності не ліцензується?
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Дякую Перо,
Але я сподівався, що хтось з учасників форуму порекомендує організацію, послугами якої залишився задоволений (Київ, Київська обл.).

До речі може хтось підскаже чи дійсно встановлювати лічильник має право лише та компанія, що має будівельні ліцензію? Чи все ж таки даний вид діяльності не ліцензується?

Діяльність по проектуванню (розділ 2.05.02), монтажу  (розділ 3.04.02) внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів та засобів вимірювання (в т.ч. опалення) ліцензується.
Записаний

Alex83

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 28
    • Перегляд профілю

...
Діяльність по проектуванню (розділ 2.05.02), монтажу  (розділ 3.04.02) внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів та засобів вимірювання (в т.ч. опалення) ліцензується.
Дякую за відповідь.
Тобто монтажна організація повинна мати дійсну ліцензію на види діяльності 2.05.02 і 3.04.02 і копію цієї ліцензії заварену мокрою печаткою потрібно буде від неї отримати?
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

...
Діяльність по проектуванню (розділ 2.05.02), монтажу  (розділ 3.04.02) внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів та засобів вимірювання (в т.ч. опалення) ліцензується.
Дякую за відповідь.
Тобто монтажна організація повинна мати дійсну ліцензію на види діяльності 2.05.02 і 3.04.02 і копію цієї ліцензії заварену мокрою печаткою потрібно буде від неї отримати?

Достатньо 3.04.02
Записаний

Alex83

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 28
    • Перегляд профілю

Доброго дня,
Підскажіть будь-ласка відповідь на таке запитання:
- чи можу я самостійно опломбувати лічильник тепла, наприклад пломбою, шо йде з ним у комплекті?
- чи не буде потім з цим якихось проблем?

Поясню чому виникло дане питання. В нашому місті (м. Бровари, Київська обл.), лише одна організація, що має ліцензію, погодилась встановити лічильник і надати необхідні документи. Але вони відмовляються його пломбувати (начебто бояться втратити ліцензію).

Дякую.
Записаний

PV

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 30
    • Перегляд профілю

У мене така сама ситуація.
Прийдеться пломбувати у присутності свідків - а там побачимо..
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Доброго дня,
Підскажіть будь-ласка відповідь на таке запитання:
- чи можу я самостійно опломбувати лічильник тепла, наприклад пломбою, шо йде з ним у комплекті?
- чи не буде потім з цим якихось проблем

Нормами чинного законодавства не передбачено такого права у споживачів ЖКП - самостійно пломбувати лічильник тепла.

Підстави:
п. 9 ПРАВИЛ надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених ПКМУ 630
п.2 розділу 1 ПКМУ 947 від 27.11.1995.

Є загальновідомим, що деякі фірми надають послугу опломбування самостійно змонтованих лічильників. Варто їх пошукати.
Також опломбування лічильників можуть здійснити виконавець, виробник чи постачальник послуг.
Спробуйте звернутись до них з заявою про опломбування. У цих суб`єктів господарювання відповідні ліцензії зазвичай є.
Однак саме ці суб`єкти здебільшого чинять шалений спротив встановленню квартирних теплолічильників.  :(

Відсутність акту монтажу та опломбування, здійсненого організацією з відповідними ліцензіями, є поважною причиною для відмови ЖЕО прийняти лічильник на абонентський облік.

підскажіть будь-ласка контакти монтажних організацій, що мають ліцензію на встановлення лічильників тепла.
Дзвонив в Аква-Україна - у них черга на 1.5-2 місяці вперед.
Також цікавить вартість робіт по встановленню лічильника на горизонтальну систему опалення.

Можливо, доцільно записатись в чергу до Аква-Україна.
Додатково - моя відповідь http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5685.msg39852.html#msg39852
Записаний

PV

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 30
    • Перегляд профілю

Добрий день!
З практики пошуку фірми, яка візьметься опломбувати лічильник можу зазначити - БЕЗПЕРСПЕКТИВНО!!! (всі безапеляційно кивають у бік теплопостачальної контори)
Тому зараз маю змонтований лічильник (благо знайшов фірму яка надасть акт монтажу на вертикальній системі - всі відмовляються небо не хочуть проблем або запевняють що це взагаля маячня), але опломбувати його вряд чи вдасться.

Не розумію (з точки зору здорового глузду а не наших корумпованих судів), чому опломбування самотужки у присутності свідків не дасть судової перспективи щодо врахування показань, адже фіксується факт встановлення пломб і при наявності саме цих пломб у подальшому можна бути впевненими у правдивісті показань!
 
Звертаюсь до знавців цього форуму із закликом знайти альтернативний спосіб опломбування, так як можливість встановлення теплолічильників на вертикальну розводку стає мізерною.

P/S/ Переглянув реєстр судових рішень - оптимізму поменшало

P/P/S/Тут на форумі йшлось про те що на опломбування ліцензіїя не потрібна а також була копія відповіді мінрегіонбуду Світлані про те що питання пломбування законодавчо не врегульване.
« Останнє редагування: 07 Листопада 2012, 22:45:30 від PV »
Записаний

Alex83

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 28
    • Перегляд профілю

Добрий день,
Сьогодні монтажна організація встановила і опломбувала лічильник і надала всю необхідну документацію.
Після чого я звернувся з заявою про взяття  лічильнка на облік (зразок заяви взяв з Складання FAQ ( рекомендацій) по встановленню квартирних лічильників тепла_18.01) до міцевого КП «Броваритепловодоенергія» з яким маю договір щодо теплопостачання.
Мою заяву прийнято, але під час розмови головний інженер повідомив, що КП не збирається брати лічильник на облік. Причини назвав наступні:
1) Я не отримав від КП Технічні Умови (ТУ) на встановлення лічильника. На моє прохання вказати нормативний акт, що вимагає отримання технічних умов - відповісти не зміг.
2) В місті ще не було прецедентів встановлення лічильників і тому КП не володіє методиками розрахунку втрат тепла при опаленні місць загального користування (які до речі не опалюються зовсім) і при подачі теплоносія від загальнобудинкового лічильника до моєї квартири.

В кінці кінців головний інженер сказав, що КП лічильник на облік не візьме, а на мою заяву вони дадуть формальну відписку (і по досвіду спілкування з КП я впевнений що якраз відписку я отримаю).

Прошу допомоги, що робити в даній ситуації?
- чи є сенс написати скаргу в міністерство ЖКГ/кабмін/особисто премєр міністру? (я наче зустрічав на форумі інформацію, що така скарга допомогала у вирішенні питання)
- чи відразу готоватись до суду? (якщо так, то прошу зорієнтувати які кроки необхідно зробити, оскільки досвіду звернення до суду не маю)

Дякую,
З повагою Олександр (Бровари).
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Не розумію (з точки зору здорового глузду а не наших корумпованих судів), чому опломбування самотужки у присутності свідків не дасть судової перспективи щодо врахування показань, адже фіксується факт встановлення пломб і при наявності саме цих пломб у подальшому можна бути впевненими у правдивісті показань!
Ще раз. Власне опломбування приладів обліку - це не є якась окрема дія. Це - останній етап монтажу лічильника спеціалізованою організацією. В акті опломбування фіксуються стартові показники лічильника для початку розрахунків. І актом опломбування підтверджується, що після монтажу не відбувалось ніякого несанкціонованого втручання в роботу лічильника.
Саме з цих підстав опломбування лічильника і складання акту опломбування будь-ким крім монтажної організації з відповідними ліцензіями, не матиме жодних юридичних наслідків.

Обов`язковість опломбування лічильника слід було включати в умови договору на монтаж.
В існуючих умовах доцільно домовитись з фірмою, яка здійснювала монтаж, про складення акту опломбування.
Або шукати іншу фірму і отримувати належним чином оформлений повний пакет документів.
Розумію, в умовах всеосяжного "покращення" доведеться поморочитись. Можна пошукати серед будівельних, ремонтних підприємств. Вони зазвичай отримують пакет ліцензій.

В крайньому випадку - подавати адмін. позов до суб`єктів владних повноважень, які не виконують вимоги ПКМУ № 947 і не забезпечили виконання Програми.
Цитувати
3. Міністерствам  і  відомствам,  Уряду Автономної Республіки Крим, обласним,  Київській та Севастопольській міським   державним адміністраціям забезпечити  виконання  Програми та створення служб монтажу, обслуговування,  ремонту засобів  обліку  та  регулювання споживання води   і   теплової   енергії   та   контролю   за   їх функціонуванням.
« Останнє редагування: 15 Листопада 2012, 20:40:46 від Тетяна Academia »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Добрий день,
Сьогодні монтажна організація встановила і опломбувала лічильник і надала всю необхідну документацію.
Після чого я звернувся з заявою про взяття  лічильнка на облік (зразок заяви взяв з Складання FAQ ( рекомендацій) по встановленню квартирних лічильників тепла_18.01) до міцевого КП «Броваритепловодоенергія» з яким маю договір щодо теплопостачання.
Мою заяву прийнято, але під час розмови головний інженер повідомив, що КП не збирається брати лічильник на облік.
Це цілком зрозуміло. ЖЕО не хочуть втрачати майже 3-разову переплату за послугу теплопостачання і чинять шалений спротив встановленню лічильників. Дивіться паралельні повідомлення PV в цій же темі.

Цитувати
1) Я не отримав від КП Технічні Умови (ТУ) на встановлення лічильника. На моє прохання вказати нормативний акт, що вимагає отримання технічних умов - відповісти не зміг.
Ніяких ТУ не потрібно. Підстави - Постанови КМУ 947 та 630. Інша справа - "печерний рівень правосвідомості" посадових осіб ЖЕО. Тут вже "маємо що маємо".

Цитувати
2) В місті ще не було прецедентів встановлення лічильників і тому КП не володіє методиками розрахунку втрат тепла при опаленні місць загального користування (які до речі не опалюються зовсім) і при подачі теплоносія від загальнобудинкового лічильника до моєї квартири.
То Ви створите прецедент.  ;)
Методика нарахування оплати за опалення місць загального користування затверджена постановою КМУ. Але фактично вона нежиттєздатна.
Для захисту своїх інтересів складайте та регулярно подавайте акти-претензії про те, що місця загального користування не утеплюються на зиму. І не опалюються. Далі застосовуються п. 6 та п.12 ПРАВИЛ надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених ПКМУ № 630.

Цитувати
В кінці кінців головний інженер сказав, що КП лічильник на облік не візьме, а на мою заяву вони дадуть формальну відписку (і по досвіду спілкування з КП я впевнений що якраз відписку я отримаю).
Прошу допомоги, що робити в даній ситуації?
- чи є сенс написати скаргу в міністерство ЖКГ/кабмін/особисто премєр міністру? (я наче зустрічав на форумі інформацію, що така скарга допомогала у вирішенні питання)
- чи відразу готоватись до суду? (якщо так, то прошу зорієнтувати які кроки необхідно зробити, оскільки досвіду звернення до суду не маю)
Існує висока ймовірність того, що спір доведеться вирішувати в судовому порядку.Однак спочатку зберіть докази, а саме - отримайте відповіді контролюючих органів на свої скарги.Є сенс оскаржити відмову до всіх можливих інстанцій. Може, щось спрацює і обійдетесь без судової тяганини.

Успіху Вам! Інформуйте будь ласка учасників форуму про хід справ.
Записаний

Alex83

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 28
    • Перегляд профілю

Добрий день,
Сьогодні монтажна організація встановила і опломбувала лічильник і надала всю необхідну документацію.
Після чого я звернувся з заявою про взяття  лічильнка на облік (зразок заяви взяв з Складання FAQ ( рекомендацій) по встановленню квартирних лічильників тепла_18.01) до міцевого КП «Броваритепловодоенергія» з яким маю договір щодо теплопостачання.
Мою заяву прийнято, але під час розмови головний інженер повідомив, що КП не збирається брати лічильник на облік.
Це цілком зрозуміло. ЖЕО не хочуть втрачати майже 3-разову переплату за послугу теплопостачання і чинять шалений спротив встановленню лічильників. Дивіться паралельні повідомлення PV в цій же темі.

Цитувати
1) Я не отримав від КП Технічні Умови (ТУ) на встановлення лічильника. На моє прохання вказати нормативний акт, що вимагає отримання технічних умов - відповісти не зміг.
Ніяких ТУ не потрібно. Підстави - Постанови КМУ 947 та 630. Інша справа - "печерний рівень правосвідомості" посадових осіб ЖЕО. Тут вже "маємо що маємо".

Цитувати
2) В місті ще не було прецедентів встановлення лічильників і тому КП не володіє методиками розрахунку втрат тепла при опаленні місць загального користування (які до речі не опалюються зовсім) і при подачі теплоносія від загальнобудинкового лічильника до моєї квартири.
То Ви створите прецедент.  ;)
Методика нарахування оплати за опалення місць загального користування затверджена постановою КМУ. Але фактично вона нежиттєздатна.
Для захисту своїх інтересів складайте та регулярно подавайте акти-претензії про те, що місця загального користування не утеплюються на зиму. І не опалюються. Далі застосовуються п. 6 та п.12 ПРАВИЛ надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених ПКМУ № 630.

Цитувати
В кінці кінців головний інженер сказав, що КП лічильник на облік не візьме, а на мою заяву вони дадуть формальну відписку (і по досвіду спілкування з КП я впевнений що якраз відписку я отримаю).
Прошу допомоги, що робити в даній ситуації?
- чи є сенс написати скаргу в міністерство ЖКГ/кабмін/особисто премєр міністру? (я наче зустрічав на форумі інформацію, що така скарга допомогала у вирішенні питання)
- чи відразу готоватись до суду? (якщо так, то прошу зорієнтувати які кроки необхідно зробити, оскільки досвіду звернення до суду не маю)
Існує висока ймовірність того, що спір доведеться вирішувати в судовому порядку.Однак спочатку зберіть докази, а саме - отримайте відповіді контролюючих органів на свої скарги.Є сенс оскаржити відмову до всіх можливих інстанцій. Може, щось спрацює і обійдетесь без судової тяганини.

Успіху Вам! Інформуйте будь ласка учасників форуму про хід справ.


Добрий вечір шановні відвідувачі форуму,
Після подання заяви про взяття на баланс теплолічильника до до міцевого КП «Броваритепловодоенергія» отримав відписку - див. нижче.
Порадьте будь-ласка, що робити далі?

З повагою,
Олександр.


Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

У мене в договорі узгоджено такий пункт (розділ "Інші умови"):
Оплата опалення місць загального користування складає 20 (двадцять ) відсотків відповідно до листа Українського зонального науково - дослідного і проектного інституту по цивільному будівництву (ЗНДІП) №Д11-10/37446 від 14.10.2002.

Отриманий Вами лист - віписка.
1. Ви ставите лічильник на абонентський облік, а те що написано відноситься до комерційного обліку.
2. При встановленні теплолічильника ніяк не порушується тепловий баланс теплосистеми будинку-  байпаси ж є!
3. Постанова 1198:
"п.1. Правила  користування  тепловою  енергією (далі - Правила) визначають взаємовідносини між теплопостачальними організаціями та споживачами теплової енергії."
" п.3. У  Правилах  наведені  нижче  терміни  вживаються в такому значенні:
"споживач теплової енергії - фізична особа,  яка  є власником будівлі  або  суб'єктом  підприємницької  діяльності,  чи юридична
особа, яка використовує теплову енергію відповідно до договору".
Про квартиру - тут не йдеться. 
"п. 4. Користування   тепловою   енергією  допускається  лише  на підставі  договору   купівлі - продажу    теплової   енергії   між споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств,  що виробляють та використовують теплову енергію  для цілей  власного  виробництва.  Договори  укладаються відповідно до типових  договорів.   Форми   типових   договорів  затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання."
Як бачимо ці правила для комерційного обліку. Для Вашого випадку - постанова КМУ 630 «Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».
Стосовно технічних умов - читайте розділ  "Технічні умови приєднання споживачів теплової енергії ".
Квартира що "приєднується"? щоб керуватися цими правилами.

І так далі по кожному пункту цих правил - ніякого відношення до квартирного споживання вони не мають. Прочитайте їх уважно і дасте повні зауваження до кожного речення листа.
« Останнє редагування: 21 Листопада 2012, 20:16:56 від Valery »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email