'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Отримав проект договору по ПКМУ 529. Як дати гідну відповідь?  (Прочитано 29490 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

На жаль, пізно побачив, вже відніс, щойно звідти... Хоча зараз ще раз перечитав перший абзац - я просто аргументую там необхідність складання свого проекту договору замість запропонованого. Ну і дату отримання намагався хоч якось зафіксувати...
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Історія отримала цікаве продовження :)  Витяг із скриньки сьгодні звичайного листа, яким виконавець надіслав мені свій варіант договору (скани публікую).  На диво, виконавець погодився з більшістю моїх правок, і зараз договір значно більше відповідає типовому. І найголовніше, вони поставили туди запропоновану мною суму платежу (41,65 грн. проти 162,30 у попередньму варіанті). Прибрали "інші умови". Не прийняли лише моїх пропозицій щодо вказання розміру пені у нуль відсотків (залишили "згідно законодавства"), вказання у підпункту 3 пункту 15 відсотку компенсації за перевищення строків аварійних робіт та щодо строку дії договору (я пропонував до кінця 2013, а вони - на рік,  до 15 червня 2012, а також залишили в початковій редакції п. 21.  Якимось чином дописали з голови підпункт 5 пункту 15 про відповідальність якогось "підрядника" (хочуть відмазатись від відповідальності за, наприклад, вивіз сміття?) Та в цілому схиляюся підписати, але хотів би спочатку спитати поради тут. Вказану в договорі суму я і так їм сплачую, вона мене влаштовує :) До того ж, їх згода на цю суму непрямо свідчить про безпідставність нарахувань інших сум у попередні періоди, так?

PS Шрифт все такий же дрібний, щоб нормально читався, треба завантажити скани и передивитись в повний розмір програмою перегляду зображень.

PPS Чомусь графу про пільги не заповнили - допустимо вписати ручкою?
« Останнє редагування: 20 Червня 2011, 23:45:34 від andrk »
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

Мне в почтовый ящик вбросили договор по ЦО, поставке холодной и горячей воды и водоотведению, подписанный начальником моего ЖЭУ в качестве "поставщика услуг" без конверта и вообще без дат и расчетного счета, а договор по содержанию дома и территории, подписанный начальником моего ЖЭУ в качестве "исполнителя услуг" - дала дворник жене без свидетелей и без подписи о вручении (но дата составления договора есть, а расчетный счет - КП ГИВЦ, хотя самой этой аббревиатуры нет).

Вопросы знатокам:

1. Сможет ли ЖЭО доказать в суде, что был акт оферты? Если да, то как?

2. Если я проигнорирую эти договора, то не будет ли это означать, что по умолчанию призошел "акт акцепта"?

3. Если я начну платить по тарифам, указанным в договорах, то не будет ли это означать, что я автоматически признал свой "долг" (я не плачу за ЖКУ около 3 лет)? Не последует ли после моего подписания договоров иск в суд со стороны ЖЭО с требованием выплатить "долг по ЖКУ"?

4. Не означает ли присутствие расчетного счета КП ГИВЦ в тексте договора основанием для признания его незаконности?

5. Оспаривается ли в суде действующие тарифы по ЖКУ, зарегистрированные в Минюсте?

Благодарю за содержательные ответы.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

подписанный начальником моего ЖЭУ
Что такое ЖЭУ?
Цитувати
в качестве "поставщика услуг"
По новому закону нет поставщика услуг!
Есть исполнитель и производитель!
Цитувати
без конверта
Вам нужен конверт?
Прийдите, я подарю ;) 
Цитувати
без дат и расчетного счета
Дата ставится в день заключения договора. Откуда они знают когда Вы подпишите. Р/с не есть Важной частью договора.
Цитувати
договор по содержанию дома и территории, подписанный начальником моего ЖЭУ в качестве "исполнителя услуг" - дала дворник жене без свидетелей и без подписи о вручении (но дата составления договора есть, а расчетный счет - КП ГИВЦ, хотя самой этой аббревиатуры нет)
При проведении платежа, в платежке должно быть:
плательщик
р/с
МФО и название банка
получатель и его ЕДРПОУ
Сумма и за что платеж

Если чего либо нет - то платеж не приймут!
Еще раз : счет не есть важным пунктом договора!
Цитувати
1. Сможет ли ЖЭО доказать в суде, что был акт оферты? Если да, то как?
НУ наприемер, у ЖЕО есть 1000 свиедтелей , которые видели как передавался договор! Или у него на почте знакомые, которые сделают необходимые документы, или просто "нарисуют" подпись Вашей жены.
Цитувати
2. Если я проигнорирую эти договора, то не будет ли это означать, что по умолчанию призошел "акт акцепта"?
Если Вы их не получали - то нет, а если получли - ДА.

Цитувати
3. Если я начну платить по тарифам, указанным в договорах, то не будет ли это означать, что я автоматически признал свой "долг" (я не плачу за ЖКУ около 3 лет)?
НЕТ
Цитувати
Не последует ли после моего подписания договоров иск в суд со стороны ЖЭО с требованием выплатить "долг по ЖКУ"?
А сами как думаете?

Цитувати
4. Не означает ли присутствие расчетного счета КП ГИВЦ в тексте договора основанием для признания его незаконности?
С чего это он незаконный?
Полистайте темы про договора!
Цитувати
5. Оспаривается ли в суде действующие тарифы по ЖКУ, зарегистрированные в Минюсте?
На данный момент нет действующих тарифов зарегистрированных в МЮ.

Цитувати
Благодарю за содержательные ответы.
Без проблем!
« Останнє редагування: 27 Червня 2011, 09:33:00 від ВАВАНчик »
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

Что такое ЖЭУ?
Жилищно-Эксплуатационный Участок (вместо "Конторы")

По новому закону нет поставщика услуг!
Есть исполнитель и производитель!

1. По какому "новому закону"?
2. В таком случае предложенный договор с подписью "поставшика услуг" - незаконный и его можно спокойно проигнорировать?

Вам нужен конверт?
Прийдите, я подарю ;)

На конверте были бы отметки даты почтового отделения (я уже молчу про письмо с уведомлением, заказное и т.д...)

Р/с не есть Важной частью договора.

Но ведь существенным условием договора есть "порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги". Без указания р/с это условие можно выполнить разве что вручением "лично в руки" исполнителю/производителю услуг!

При проведении платежа, в платежке должно быть:
плательщик
р/с
МФО и название банка
получатель и его ЕДРПОУ
Сумма и за что платеж

Если чего либо нет - то платеж не приймут!
Еще раз : счет не есть важным пунктом договора!
Я о платежке не говорил ни слова.

НУ наприемер, у ЖЕО есть 1000 свиедтелей , которые видели как передавался договор!
Вы смеетесь? Так можно сказать, что моей жене передали 1000000грн. вместе с договором. Фактов, подтверждающих это,в природе нет.

Цитувати
2. Если я проигнорирую эти договора, то не будет ли это означать, что по умолчанию призошел "акт акцепта"?
Если Вы их не получали - то нет, а если получли - ДА.
Вы наверно прикалываетесь. Разве акт оферты=акту акцепта? Из того, что я получил договор (суть акта оферты), не следует то, что я я согласился с его условиями (суть акта акцепта). Я спрашиваю о том - не работает ли для потребителей услуг условие: "срок для ответа - 30дней", после чего автоматически считается, что ответ положительный?

Цитувати
Не последует ли после моего подписания договоров иск в суд со стороны ЖЭО с требованием выплатить "долг по ЖКУ"?
А сами как думаете?
Здесь думать не над чем, здесь нужно знать. Вы тоже не знаете?

Цитувати
4. Не означает ли присутствие расчетного счета КП ГИВЦ в тексте договора основанием для признания его незаконности?

 С чего это он незаконный?
Полистайте темы про договора!
С того незаконный, что у меня нет договорных отношений с КП ГИВЦ. С кого я спрошу, если деньги пропадут? Разве имеет право сторона договора указывать чужие реквизиты?

На данный момент нет действующих тарифов зарегистрированных в МЮ.
Вы же сами опротестовуете эти тарифы в суде: http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6401.msg26935.html#msg26935
Разве мы не живем по них сейчас?
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

1. По какому "новому закону"?
ЗУ про ЖКП
Цитувати
2. В таком случае предложенный договор с подписью "поставшика услуг" - незаконный и его можно спокойно проигнорировать?
В данном случае скорее неправильно оформленный. В судебном порядке есть небольшой шанс его оспорить. Думаю не более 5%

Цитувати
На конверте были бы отметки даты почтового отделения (я уже молчу про письмо с уведомлением, заказное и т.д...)
Они сами решают каким образом передать оферту. Это их головная боль в суде доказать факт передачи !


Цитувати
Но ведь существенным условием договора есть "порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги". Без указания р/с это условие можно выполнить разве что вручением "лично в руки" исполнителю/производителю услуг!
порядок: это или "лично в руки" или на р/с, или через кассу.
Если через р/с - то этот счет ВСЕГДА можно узнать и ЖЕУ ;) (он пишется иногда в "шапке" фирменного бланка, и редко есть тайной инфой!) 

Цитувати
Я о платежке не говорил ни слова.
Я имел ввиду, что если не знать что р/с приннадлежит КП"ПОЦ" - то и платеж не получится провести!

Цитувати
Вы смеетесь?
НЕТ!
А Вы издевались когда задавали свой вопрос?
Цитувати
Так можно сказать, что моей жене передали 1000000грн. вместе с договором. Фактов, подтверждающих это,в природе нет.
Запраста!
Но ведь суть ЭТОЙ передчи - последующее получение денех "взад".
А тут читаем в ЦК , про "договор позики" (ст. 1047 ЦК), и узнаем, что на сумму более 170 грн. он делается ТОЛЬКО в письменном виде! (например ввиде расписки) Следовательно при таком раскладе они смогут с Вас получить только ШИШ.

Цитувати
Вы наверно прикалываетесь. Разве акт оферты=акту акцепта?
Нет, не прикалываюсь. 5 лет учился юриспруденции. Немного знаний имею. (уж поверьте). Открываем ст. 642 ЦК.
Цитувати
Из того, что я получил договор (суть акта оферты), не следует то, что я я согласился с его условиями (суть акта акцепта).
100%
Но открывайте ст. 642 ЦК
Цитувати
Я спрашиваю о том - не работает ли для потребителей услуг условие: "срок для ответа - 30дней", после чего автоматически считается, что ответ положительный?
Такое не работает НИГДЕ! Но открывайте  ст. 642.
Цитувати
Здесь думать не над чем, здесь нужно знать. Вы тоже не знаете?
Мне предложили работу: сбивать через суд долги за ЖКП. Если вы находитесь в зоне действия моего работодателя, то я знаю: 100% будет и СН и при необходиммости иск!

Цитувати
С того незаконный, что у меня нет договорных отношений с КП ГИВЦ. С кого я спрошу, если деньги пропадут? Разве имеет право сторона договора указывать чужие реквизиты?
Открывайте ЦК статью 636

Цитувати
Вы же сами опротестовуете эти тарифы в суде: ...
Разве мы не живем по них сейчас?
может Вы из любопытства откроете эти РКМДА, и узнаете, что тарифы установленные в них действуют с 01.07.2011г.? http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6391.0.html

ПС: лично у меня сегодня 27.06.2011г.!
« Останнє редагування: 27 Червня 2011, 12:52:06 від ВАВАНчик »
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

И еще.
В ЗУ "Про ЖКУ"  сказано:
Цитувати
Договір  на  надання  житлово-комунальних  послуг  набирає
чинності з моменту його укладення...
Процедура погодження договору відбувається протягом одного
місяця з дня внесення проекту договору
однією із сторін.
Вопросы:
1. Что такое "укладення договору"? Как определить "момент укладення"? Я так понимаю, что это дата, указанная в договоре при наличии подписей сторон. То есть, без подписей сторон договор не действителен, так как нет "момента укладення".

2. Мне прислали не проект договора, а сам договор (слова "проект" там нет). Это разве правильно?

3. Как определить "день внесення проекту договору", если его подсунули под входную дверь или просто вбросили в п/я, а сам он без дат?

4. Разве дата составления договоре может считаться "датою внесення проекту договору"? Там ведь можно напечатать любую дату и потом говорить, что месячный срок уже прошел!

5. Если месячный срок с "дня внесення проекту договору" прошел, то что - подписывать договор уже нельзя? Он что - считается "вступившим в силу" без подписи? Полный идиотизм...
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

1. Что такое "укладення договору"? Как определить "момент укладення"?
Дата акцепта.
Цитувати
Я так понимаю, что это дата, указанная в договоре при наличии подписей сторон. То есть, без подписей сторон договор не действителен, так как нет "момента укладення".
Теоритически ДА!
Практически - возможны варианты.

Цитувати
2. Мне прислали не проект договора, а сам договор (слова "проект" там нет). Это разве правильно?
Договор - это оферта (в виде письменного проэкта договора) согласованый обоими сторонами! (и соответственно акцептованая)

Цитувати
3. Как определить "день внесення проекту договору", если его подсунули под входную дверь или просто вбросили в п/я, а сам он без дат?
Вопрос к исполнителю. Может есть свидетели например :)

Цитувати
4. Разве дата составления договоре может считаться "датою внесення проекту договору"?
Нет конечно!
Цитувати
Там ведь можно напечатать любую дату и потом говорить, что месячный срок уже прошел!
ДА! Именно по этому НЕТ конечно!
Почти все ЖЕО делают оферты задним числом!
Цитувати
5. Если месячный срок с "дня внесення проекту договору" прошел, то что - подписывать договор уже нельзя?
Почему нельзя? При необходимости можно исправить дату, и подписать, в чем проблема!?
Цитувати
Он что - считается "вступившим в силу" без подписи? Полный идиотизм...
Очень сложный вопрос!
Можно через суд его признать вступившим в силу! См. соответственную тему! http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6376.0.html
« Останнє редагування: 27 Червня 2011, 13:04:54 від ВАВАНчик »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Історія отримала цікаве продовження :)  Витяг із скриньки сьгодні звичайного листа, яким виконавець надіслав мені свій варіант договору (скани публікую).  На диво, виконавець погодився з більшістю моїх правок, і зараз договір значно більше відповідає типовому. І найголовніше, вони поставили туди запропоновану мною суму платежу (41,65 грн. проти 162,30 у попередньму варіанті). Прибрали "інші умови". Не прийняли лише моїх пропозицій щодо вказання розміру пені у нуль відсотків (залишили "згідно законодавства"), вказання у підпункту 3 пункту 15 відсотку компенсації за перевищення строків аварійних робіт та щодо строку дії договору (я пропонував до кінця 2013, а вони - на рік,  до 15 червня 2012, а також залишили в початковій редакції п. 21.  Якимось чином дописали з голови підпункт 5 пункту 15 про відповідальність якогось "підрядника" (хочуть відмазатись від відповідальності за, наприклад, вивіз сміття?) Та в цілому схиляюся підписати, але хотів би спочатку спитати поради тут. Вказану в договорі суму я і так їм сплачую, вона мене влаштовує :) До того ж, їх згода на цю суму непрямо свідчить про безпідставність нарахувань інших сум у попередні періоди, так?

PS Шрифт все такий же дрібний, щоб нормально читався, треба завантажити скани и передивитись в повний розмір програмою перегляду зображень.

PPS Чомусь графу про пільги не заповнили - допустимо вписати ручкою?
Дані про пільги заповнюєте самостійно.

Андрію, щодо підписання цієї версії договору. Як кажуть: "Поганий мир краще доброї сварки". Якщо основні умови договору Вас влаштовують і немає наміру вести судові баталії - можна піти на компроміс.

Які я бачу розбіжності в цьому договорі з Типовим.
1. В преамбулі відсутні дані про затвердження Статуту виконавця (ким виданий, номер і дата).
2. П.2 - чи надано копію рішення ОМС з затвердженим тарифом, його структурою, періодичністю та строками надання послуг? Як узгоджується вартість послуг в договорі з рішенням ОМС?
3. П.7 - плата вноситься на рахунок КП ГІОЦ. Камінь спотикання для переважної більшості споживачів ЖКП.
Неодноразово і Засновник, і постійні учасники форуму пояснювали про незаконність і шкоду для споживачів від оплати на рахунки КП ГІОЦ.
4. (Ви це відзначили) Пункт 8 проекту договору. Не відповідає по формі Типовому договору. Не зазначено розмір пені.
5. (Ви це відзначили) П.15, абз. 3) - по компенсації не зазначено " _____ відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання";
6. (Ви це відзначили) П.15, абз. 5)  - на це можна погодитись.
7. Не розшифровано підпис виконавця (може то й не директор підписався).
8. В договорі не відображені всі істотні умови, передбачені ст. 26 ЗУ "Про ЖКП".
 - вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг;
 - порядок перерахунків розмірів плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;
 - порядок контролю якісних (кількісних) показників надання послуг та звіту сторін;
 - порядок вимірювання обсягів та визначення якості зазначених послуг;
 - порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту);
 - порядок здійснення планових і капітальних ремонтів.

Не вирішене питання про порядок контролю за кількісним та якісним складом послуг. Питання відповідності послуг вимогам нормативів, норм, стандартів, порядків і правил теж лишилось відкритим.

Я вважаю, що в договорі є два підводні камені - оплата на користь КП ГІОЦ. Та відсутність законно встановлених тарифів. Однак для компромісу - можна прийняти і цей текст. З плюсів цього договору - відсутня дискримінаційна умова про те, що "зміна тарифів відбувається без підписання дод. угоди".
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Дякую за розгорнуту відповідь. Я таки схиляюся піти на компроміс та підписати.

Щодо ГІОЦ я в курсі, читав. Але якщо ЖЕК не бажає сам приймати гроші, а натомість віддавати частину коштів тому посереднику, хай отримує плату через того посередника. Інакше ж їм доведеться рахунки самостійно друкувати, зайвий облік вести, а вони це не вміють :) До речі, знайшов у тексті типового договору з ПКМУ 529 фразу "(банківські реквізити єдиного розрахункового центру або виконавця)", тобто формально такий підхід не суперечить типовому договору, хоча законом розрахункові центри і не передбачені.

Рішення ОМС ніхто так і не додав до договору, я гадаю, його не існує в природі і невідомо, чи з"явиться колись. А договір все одно укладати треба. Так і виходить - якщо не можна внести в договір тарифи з рішення ОМС, доводиться вносити просто взаємоприйнятні тарифи. Ну і деякі істотні умови з ст 26 відсутні саме через відсутність рішення ОМС - вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг - я так розумію, за задумом авторів типового договору, вони мали б включатися до договору через додаток до нього (рішення ОМС)

А такі умови як

 - порядок перерахунків розмірів плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;
 - порядок контролю якісних (кількісних) показників надання послуг та звіту сторін;

принаймні частково відображені у п.п. 16-17 (щодо актів-претензій)

В цілому, я порівнював їх договір із типовим з ПКМУ, а пояснити ЖЕКу, що той типовий не зовсім є досконалим зважаючи на вимоги ст 26 Закону про ЖКП, взагалі буде важко, враховуючи рівень їх правосвідомості  :)

Тому схиляюся до компромісу та планую днями занести підписаний экземпляр Виконавцю.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Насправді питання укладання договорів є досить філософічним. І шляхів вирішення його - дуже багато. Наш ВАВАНчик - і той отримав три чи чотири різні судові рішення по одному й тому самому питанню.
Таке вже у нас життя.
Щодо ГІОЦ я в курсі, читав. Але якщо ЖЕК не бажає сам приймати гроші, а натомість віддавати частину коштів тому посереднику, хай отримує плату через того посередника. Інакше ж їм доведеться рахунки самостійно друкувати, зайвий облік вести, а вони це не вміють :)

Додаткове застереження. Не слід чекати, що після підписання договору Вам будуть надходити від КП ГІОЦ квитанції на оплату з тарифом 41,65 грн. Передивіться форум. Реальні договори з реальними цифрами - цього в "реальності" КП КІОЦ не існує взагалі.
І цілком може прийти час, коли балансоутримувач згідно "таблиці від ГІОЦ" забажає стягнути з Вас борг.
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Додаткове застереження. Не слід чекати, що після підписання договору Вам будуть надходити від КП ГІОЦ квитанції на оплату з тарифом 41,65 грн. Передивіться форум. Реальні договори з реальними цифрами - цього в "реальності" КП КІОЦ не існує взагалі.
І цілком може прийти час, коли балансоутримувач згідно "таблиці від ГІОЦ" забажає стягнути з Вас борг.

Я особливо не чекаю. Квитанції, що мені надходять, я і так не сплачую. Заповнюю пусті бланки, отримані в бухгалтерії ЖЕКу. Реквізити платежу там, правда - все той же ГІОЦ, на інші реквізити вони просто не врахують надходжень.

Якщо ж судитимуться - підозрюю, мої позиції будуть сильніші з таким договором, ніж без нього. Важко їм буде пояснити судові, чому вони уклали договір на 41 гривню, а нараховували 163 :)
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

....
Якщо ж судитимуться - підозрюю, мої позиції будуть сильніші з таким договором, ніж без нього. Важко їм буде пояснити судові, чому вони уклали договір на 41 гривню, а нараховували 163 :)
Все остальное - ДЕМАГОГИЯ!
Жаль что многие (в т.ч. некоторые учасники форума) - этого не понимают!
« Останнє редагування: 30 Червня 2011, 21:39:32 від ВАВАНчик »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Вчора відніс підписаний договір виконавцю. А по дорозі витяг з поштової скриньки проект договору вже за 630 постановою (скани додаю). Отже маємо "типовий договір" без тарифів, з правом однобічної їх зміни, з посиланням на майбутні рішення КМДА. Як завжди порізали права споживача і обов"язки виконавця, трохи зачепили також розділ щодо актів-претензій. Головне - він навіть не підписаний виконавцем! Від руки вписали споживачем людину, якої вже 3 роки нема серед живих - отака халтура.

Цього разу ніхто не підписувався в отриманні - кинули у скриньку навіть без конверта. Можна тут викинути і забути. Чи варто відповідати їм? Я навіть не знаю, чи є підстави відповідати, бо тут формально навіть не ми виступаємо стороною, а особа, якої нема (померла), і до того ж нема ані підпису, ані печатки виконавця, ні адреси відправника, тобто формально невідомо, звідки воно прийшло  :)
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Останні 2 сторінки:
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email