'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Судова війна с житловим кооперативом.  (Прочитано 91582 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #375 : 13 Липня 2018, 19:47:44 »

Доброго дня народ!
Піднімала я тут тему про обслуговування псевдо -єлектриком кооперативного будинку.Тема для Вас не цікава,
Перше питання і відповвідь на нього
Вопрос по обслуживающему персоналу.
1.Электрик в штате есть,но я знаю ,что он не имеет электротехнического образования и допуска к работе с электроустановками и сетями.
---Исходя из этого ,считаю,что услуги по ремонту электрики не было взагали как таковой.Нет услуги,нет оплаты.
Послугу можна надавати і за відсутності електрика в штатному розписі. Роботи можуть виконувати сторонні організації чи підприємці за договором підряду.  Дотого ж може бути визначено рішенням зборів можливість "перекидання" грошей з однії статті витрат на іншу, за потреби. Треба перевіряти здійснення витрат. Повинна працювати ревізійна комісія. Якщо Вам повідомлять, що кошти, що збиралися на електрику, витратили разом з тими, що передбачені на заміну водопровідних труб  ( а їх самих не вистачало ), я не  думаю, що Ви б були проти...  Бо альтернатива - перші роздати назад, бо електрику не було потреби ремонтувати, і сидіти без води, бо других на труби не вистачає- наврядчі б Вас задовільнила.
Друге питання
Я писала запит на інформацію.
Отримала відповідь.
Але відповіді на поставленні питання я не отримала.
Може Ви допоможете розібратися в цих питаннях :
Цитувати
1.Наскільки законні такі підключення гаражів до електропостачання фізичними  особами?
2.Хто контролює таке самовільне підключення ?
3.Хто і яку відповідальність несе за такі противоправні дії?
і відповідь
Але відповіді на поставленні питання я не отримала.
Звісно. Хто ж там у Києві знає узгоджені підключення, чи ні? Звертайтесь у  Держінспекцію за місцем розташування.
Звісно, ніхто з форумчан до Вас ні ремонтувати "електрику", ні писати звернення до Держінспекції, ні збирати збори кооперативу, ні турбувати ревізійну комісію (ревізора) не приїде...
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #376 : 13 Липня 2018, 20:32:17 »


Я Вас не зрозуміла.
Я кажу,що електрик в штаті є,але він без освіти та допуска.
А Ви,що послуги можна надавати і без єлектрика в штаті.
Можна ,але для чого тоді штатний єлектрик?(якій є та отримує зарплату).
Мене цікавить саме це:.
Цитувати
Электрик в штате есть,но я знаю ,что он не имеет электротехнического образования и допуска к работе с электроустановками и сетями.
---Исходя из этого ,считаю,что услуги по ремонту электрики не было взагали как таковой.Нет услуги,нет оплаты.
На сьогодняшний день є згорівше майно за яке відповідає ЖК.
Причину пожежі мені вже назвали,це аварійна робота щитової,відсутність рубільника  та жучки.
Хіба це не є доказом бездіяльності ЖК по обслуговуванню будинка єлектриком?


Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #377 : 13 Липня 2018, 22:31:54 »

"Я кажу...."  "Мені назвали..."    А що документально підтверджено? 
Цитувати
відсутність рубільника
А є однолінійна схема електропостачання?
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #378 : 14 Липня 2018, 05:32:09 »

Про отсутствие рубильна в щитовой в подвале сказали пожарные,свидетели(жильцы дома) и те кто уже видел заключение(вроде как акт называется)Но у кого в данный момент находится акт...выяснить пока не смогла.Отправила два запроса в милицию и к пожарникам.(но это время и не факт что ответят)
Поэтому и пытаюсь узнать у форумчан,какие вообще документы в таких случаях составляются и где их искать????

Что значит однолинейная схема электроснабжения?

Когда энергосбыт менял мне счетчик в щитовой,то они работали под напряжением,так не могли обесточить парадную по причине отсутствия рубильника в щитовой подъезда.

----еще вопрос возник в каких документах -законах,кроме устава кооператива есть сведенья об разгранечении ответственности за электросети?
Где то год назад маленький промежуток времени ответственность за домовые сети передали ресам,но сейчас вернули жекам
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #379 : 14 Липня 2018, 08:38:28 »

1.6. Фізичні особи, які безпосередньо виконують функції з управління будинком, повинні мати відповідну освіту та періодично підвищувати свою кваліфікацію.
Це із правил-Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 N 13,

Питання-чи ці вимоги стосуються председателей кооперативов?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #380 : 14 Липня 2018, 08:42:17 »

Цитувати
Что значит однолинейная схема электроснабжения?
ЖБК повинен мати договір з РЕМ (рос. - РЭС). Додатком до договору є однолінійна схема електропостачання. Саме на цій схемі позначена межа баллансової належності мереж між РЕМ та ЖБК. На ній вказані комутаційні прилади/пристрої (і т.з. "рубільник"), лічильники, запобіжники чи автоматичні вимикачі. 
Цитувати
Когда энергосбыт менял мне счетчик в щитовой,то они работали под напряжением,так не могли обесточить парадную по причине отсутствия рубильника в щитовой подъезда.
У Вас на кожен під'їзд окрема щитова? Чи мова про поверхові електрощитки? У поверхових "рубільник" не передбачено, можуть бути "пакетники" перед  кожним лічильником. Але вони не відключають шини/кабелі (що від щитової до останнього поверху). У старих будинках і таких "пакетників" може не бути...   Можливо тоді не захотіли відключати весь будинок "рубільником" на межі балансової належності.  Якщо й цього "рубільника" не було, то тоді претензії і до РЕМ. Він же це повинен контролювати,  а шафа з "рубільником" повинна бути опломбована пломбою РЕМ! Інших "рубільників" у будинку може і  не бути, просто по проекту... 
Зі слів "розібратися" не можливо.  Треба бачити схеми і реальний стан обладнання.
Нормативний документ - зараз Правила роздрібного ринку електричної енергії ПОСТАНОВА НКРЕКП від 14.03.2018  № 312,
на той час ПРАВИЛА користування електричною енергією (ПКЕЕ) Постанова НКРЕ від 31.07.96 № 28 (не плутати з ПКЕЕН).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #381 : 14 Липня 2018, 08:45:22 »

Цитувати
Питання-чи ці вимоги стосуються председателей кооперативов?
ЖБК не надає послуг з управління будинком...
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #382 : 16 Липня 2018, 16:27:53 »

   Юрій В.,Дякую,дуже дуже!
Тепер зрозуміла,що де і як шукати.Але не можу найти ні телефона ні адреси місцевоі держінспекції.
Облєнерго не відповідає,телефоні довіри не відповідають...
Отаке.Але зараз отримала відповіді від кооперативу,що я не маю право ознайомитися з інформацією про технічну освіту та наявність допуску єлектрика.
Відповідь у додатках.
Суд мені вже відказував ..мол це не стосується справи.
Але ,я як відповідач маю довести,що послуга не надавалась.
Документи про пожежу мають це довести.
Крім того,в клопотанні я говорила,що якщо у кооператива нема фахівця спроможного надати послугу,то вона не надавалась взагалі.Бо машина не їде без водія.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/68865559


http://reyestr.court.gov.ua/Review/68865374,
це відмови на мое клопотанння.
У мене питання
---раз мені вже відмовляли,може не витребувати більше ці документи(мол я просила,мені не дали)
----Чи всетаки зробити ще попитку(бо пожежа підтвердила моі слова)?
Якщо не тяжко ,прокоментуйте відповідь(бо я такої дурні та зухвалості ще не бачила)
« Останнє редагування: 16 Липня 2018, 16:34:14 від lioness »
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #383 : 16 Липня 2018, 16:36:45 »

дуже погана якість попереднього докумета ,загружаю наче кращий.
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #384 : 16 Липня 2018, 17:17:24 »

а це відмова надати списки квартир з лічильниками та без.
На початку відповіді кооператив зазначив,що у якості правової підстави в адвокатському запиті зазначено цівільну справу.
А далі все у додатку.
Прокоментуйте цей "Документ",та що мені з ним робити?Як діяти далі?Як його можна використати,Ваші версії?
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #385 : 16 Липня 2018, 17:32:44 »

е і хороша бумажка про наявність лічильника за всі роки позову.
Таким чином,навіть якщо я не зможу
вибити  з них списки квартир з лічильниками та без,мені ії як доказа достаточно,щоб було відмовлено кооперативу в позовних вимогах на воду?
Чи суд  такому випадку начне рахувати по нормам?
Відповідь у додатку
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #386 : 17 Липня 2018, 07:26:03 »

По воді:
ЗУ № 1875
Цитувати
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги

     1. Плата    за   житлово-комунальні   послуги   нараховується щомісячно відповідно до умов договору.

     2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з  розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

       4. У платіжному документі мають бути  передбачені  графи  для зазначення   поточних   та   попередніх  показань  засобів  обліку споживання  комунальних   послуг,   різниці   цих   показань   або затверджених  норм,  ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу. 
Це з 30.07.2004р. 
Цитувати
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги

     1.   Плата   за   житлово-комунальні   послуги  нараховується щомісячно  відповідно  до  умов  договору  в  порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
{  Частина перша статті 32 в редакції Закону N 3569-VI ( 3569-17 ) від 05.07.2011 }

    2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з  розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

       4. У платіжному документі мають бути  передбачені  графи  для зазначення   поточних   та   попередніх  показань  засобів  обліку споживання  комунальних   послуг,   різниці   цих   показань   або затверджених  норм,  ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.
це з 02.09.2011р.
Цитувати
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги

1. Плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

{Частина перша статті 32 в редакції Закону № 3569-VI від 05.07.2011}

2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.
{Частина друга статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом № 626-VIII від 16.07.2015}

4. У платіжному документі мають бути передбачені графи для зазначення поточних та попередніх показань засобів обліку споживання комунальних послуг, різниці цих показань або затверджених норм, ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.
це з 25.07.2015р.
Цитувати
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги

1. Плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

{Частина перша статті 32 в редакції Закону № 3569-VI від 05.07.2011}

2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.
{Частина друга статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом № 626-VIII від 16.07.2015}
5. У платіжному документі мають бути передбачені графи для зазначення поточних та попередніх показань засобів обліку споживання комунальних послуг, різниці цих показань або затверджених норм, ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.
це з 01.08.2015р. і до тепер.
ПКМУ № 630:
Цитувати
11. У разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири в разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку.

За наявності витоків із загальнобудинкової мережі споживачі, які не мають квартирних засобів обліку, оплачують послуги з холодного, гарячого водопостачання та водовідведення за встановленими нормативами (нормами) за місяць, у якому ці витоки виявлено.
це з 21.07.2005р.
Цитувати
11. У разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі (або всі) квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживачі, які не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку виконавцю та які не мають квартирних засобів обліку (у разі обладнання всіх квартир квартирними засобами обліку - споживачі, які не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку виконавцю), оплачують послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями всіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, та споживачами, які не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку води виконавцю, пропорційно кількості мешканців квартири в разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку.

Плата за послуги нараховується згідно з показаннями будинкового засобу обліку води, а у разі його відсутності (несправності) за нормативами (нормами) споживання у таких випадках:

у разі відсутності засобів обліку води, встановлених у квартирі (будинку садибного типу);

у разі несправності квартирних засобів обліку, що не підлягає усуненню, з моменту її виявлення;

у разі відсутності у виконавця показань квартирних засобів обліку за розрахунковий період з подальшим перерахунком відповідно до пункту 18 цих Правил.

За наявності витоків із загальнобудинкової мережі споживачі, які не мають квартирних засобів обліку або не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку, оплачують послуги з холодного, гарячого водопостачання та водовідведення за встановленими нормативами (нормами) за місяць, у якому ці витоки виявлено.

{Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 633 від 18.08.2017}
це з 30.08.2017р. і до тепер.

Тобто ЖБК не має підстав нараховувати Вам плату за воду за нормами споживання (окрім місяців коли за розрахунком виходить більше норми, але є витоки - тоді нараховується норма). Для визначення розміру нарахувань  потрібно мати дані по показам квартирних лічильників і про кількість зареєстрованих мешканців у квартирах без лічильників. (Де-які Водоканали щомісяця вивішують у таких будинках (якщо водоканал є виконавцем і веде облік поквартирно) повідомлення з вказівкою: покази лічильника, об'єм води загальний, об'єм води по квартирах з лічильниками, об'єм води по квартирах без лічильників (різниця попередніх ), кількість мешканців у квартирах без лічильників, об'єм на одного мешканця в квартирах без лічильників, тариф,  вартість  послуги на одного мешканця в квартирах без лічильників.) Це не є персональними даними що потребують захисту.
Вам слід повторно подати клопотання про витребування цих  даних і розрахунків на їх основі у ЖБК. Відповідь водоканалу про лічильник треба додати до матеріалів справи і посилатися на неї у клопотанні про витребування. Без надання таких даних і розрахунків, довідки ЖБК про нарахування  за воду слід вважати недостовірними, а розмір боргу, у цій частині, недоведеним.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #387 : 17 Липня 2018, 07:36:01 »

В період до 21.07.2005р. діяла ПКМУ № 1497
Цитувати
14. У разі побудинкового обліку з обладнанням окремих квартир
засобами поквартирного обліку споживач,  який  не  має  квартирних лічильників холодної та гарячої води,  сплачує за холодну і гарячу воду за показаннями засобів побудинкового обліку,  за вирахуванням витрат на потреби виконавця послуг,  орендарів,  які знаходяться в даному будинку,  та сумарних витрат за показаннями усіх квартирних лічильників.  Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних  лічильників,   пропорційно   кількості   мешканців   у квартирі. 

19. Справляння  плати  за  нормами  при   наявності   засобів побудинкового  чи  поквартирного  обліку  (без урахування показань засобів   обліку)   не   допускається,   за   винятком   випадків, передбачених пунктами 13 і 18 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовитися від врахування показань засобів обліку.
З урахуванням відповідіі водоканалу,  нарахування за нормами (крім особливих випадків) для Вас не є можливим з 21.10.2003р.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #388 : 17 Липня 2018, 08:18:26 »

Стосовно електрики:
Пожежа може виникнути як від неналежного утримання мереж (свідчитиме про не надання послуги),  так і від перевантаження мереж (бойлери, пральні машини, тощо), в старих  будинках мережі розраховувалися на малі потужності...
Відсутність "рубільника" не може бути причиною пожежі впринципі. Відсутність "рубільника" могла бути причиною неможливості від'єднати мережі від напруги для безпечного гасіння, що сприяло розповсюдженню вогню. В будинках радянських часів застосовувались схеми за якими після "перекидного" пристрою ( основний кабель 1 - викл - резервний кабель 2) ставились плавкі вставки на 100 - 250 А.  І все це під пломбою РЕМ. (Звісно, пломбу під час пожежі треба було зривати - "крайня необхідність".) Далі до ( і через) поверхових ел.щитків шини/кабелі живлення квартир прокладені без  комутаційних пристроїв. 
Важко щось казати, не маючи інформації технічного характеру...
Якщо матимете документ з висновком, що причина пожежі неналежне утримання мереж, подавайте його як доказ відсутності послуги. Заодно ще раз клопотання щодо кваліфікації електрика. Можливо разом іі спрацює...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #389 : 17 Липня 2018, 08:23:04 »

Коментувати відповідь ЖБК нема сенсу. Якщо суд відмовився з'ясовувати,  звісно  сам ЖБК проти себе надавати інформацію не буде. І що там написано, не має значення...
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email