'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Списать старый коммунальный долг  (Прочитано 2311 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юлія-Julia

  • Гість

Здравствуйте! Подскажите,пожалуйста,как мне списать долг водоканалу.Долг не мой , а бывшего хозяина моей квартиры, в которой он с семьей проживал с 1996 по 2001 год.Там что-то порядка 600 грн. Я владею этой квартирой с 2001 года- моих долгов нет. Я была у начальника водоканала,сказала ему,что есть закон о списании долгов, если долгу больше 3-х лет. Он сказал, что о таком законе ничего не знает и единственное, что может сделать - это реструктуаризировать долг , и я буду его выплачивать частями. А с этим долгом они не хотят оформлять мне субсидию на оплату услуг.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

По- перше,  субсидію оформлюють не "ОНИ", а УПСЗН ( управління праці та соціального захисту) Вашого ОМС (органу місцевого самоврядування).
По-друге, наявність боргу не є підставою для відмови у наданні субсидії! Субсидія надається відповідно до норм ПОЛОЖЕННЯ   про  порядок  призначення  та  надання  населенню  субсидій  для  відшкодування   витрат  на   оплату  житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого  газу, твердого та рідкого пічного побутового палива ( П О С Т А Н О В А  КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 ) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/848-95-п
У положенні сполучення букв "борг" зустрічається лише раз у слові "заборгованості" в 6 абзаці п. 20: 
Цитувати
20. Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

   -  за      поданням     житлово-експлуатаційних     організацій, житлово-будівельних     (житлових)     кооперативів,     об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні  послуги,  якщо  громадянин,  якому  призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за  винятком  випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати,  пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, -  з  місяця,  в  якому  надійшло  таке подання. Подання надається зазначеними  організаціями  органам  праці  та соціального захисту населення  до  10  числа  місяця,  що  настає  за місяцем, в якому виникли  такі  обставини;  {  Абзац  другий  пункту  20 в редакції Постанови КМ N 480 ( 480-2009-п ) від 20.05.2009 }
--------
 (6) - У  разі  коли  через несплату громадянином відповідної частки житлово-комунальних  послуг  надання  субсидії  для  відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено,  громадянин набуває право на її призначення на наступний період після  подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за  період отримання субсидії. { Пункт 20 доповнено абзацом згідно з  Постановою  КМ N 765 ( 765-2007-п ) від 23.05.2007; із змінами, внесеними   згідно   з   Постановою  N  774  (  774-2011-п  )  від 06.07.2011 }

Тобто, якщо Вам субсидію вже призначено, а Ви не сплачуєте свою частку ( обов'язковий платіж), то комунальне підприємство може КЛОПОТАТИ перед УПСЗН про припинення надання Вам субсидії. Ніяких інших норм про борги "Положення..." не має!.    Тому, ящо УПСЗН відмовляє Вам у призначенні субсидії, потрібно Витребувати письмову відмову і оскаржити її в адміністративному суді.
Норми про обов'язкове укладення договору реструктуризації боргу для призначення субсидії з "Положення..." вже кілька років, як видалено.

Цитувати
Я была у начальника водоканала,сказала ему,что есть закон о списании долгов, если долгу больше 3-х лет.
Такого закону нема. Є строк позовної давності. Після закінчення якого суд, у разі заяви відповідача про застосування позовної давності, повинен відмовити у стягненні боргу.  Але це не є підставою для списання, борг може так і "висіти" далі. Проте то не є Ваш борг. Якщо під час оформлення договору купівлі-продажу  квартири в цей договір не вносився пункт про Ваше зобов'язання погасити борги попереднього власника, то "водоканал" не має ніяких юридичних підстав вимагати від Вас погасити цей борг. Хай подає  у розшук на старого власника і вимагає з  нього.

Записаний

Сергей П

  • Гість

Здравствуйте.  Подскажите пожалуйста. У меня ситуация такая: с 2009 у меня был договор с ЖЭКом  (назовем предприятие А). Я долго и с минимальным успехом пытался заставить их оказывать услуги и выполнять обязательства предусмотренные договором ( писал письма, угрожал что не буду платить) - все бесполезно. В конце концов я перестал оплачивать те услуги которые они не оказывали ( в соответствии с перечнем услуг утвержденных горисполкомом) и предупредил их об этом и о том чтобы они сделали перерасчет . Предприятие А меня продолжало игнорировать присылая  в квитанциях задолженности.  После отправки коллективной жалобы в Киев, дело сдвинулось. Была комиссия Горисполкома, акт, сроки выполнения и т.д. Я продолжил оплату в полном объеме хотя они по акту так все и не сделали. С сентября 2012 г мне вдруг стали приходить квитанции с другого предприятия, с другими реквизитами( назовем предприятие Б). Я написал им письмо, в котором отказался оплачивать их квитанции на основании того, что у меня договор с предприятием А. Потом я узнал, что Горисполком перевел несколько жеков  на самоокупаемость. Но я продолжал не платить предприятию Б т.к  п.8.7 договора с предприятием А гласил, что "...договор, может быть расторгнут только по договоренности сторон, которое оформляется д/соглашением к настоящему договору." Действие договора с предприятием А закончилось 04.06.14. Предприятие Б за все это время не проявляло желания заключить со мной договор, с другой стороны считая все мои долги с 2010 г долгами перед собой.
  Скажите в праве ли я не платить предприятию Б долги перед предприятием А (которые я не считаю долгами, т.к они не оказывали услуги). Или я могу только рассчитывать на отказ по исковой давности 3 года, если Предприятие Б подаст на меня в суд?
 
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Вам потрібно з'ясувати:
1. Рішення ОМС про визначення  підприємства "Б" виконавцем послуги по Вашому будинку.
2. Чи є підприємство "Б" правонаступником підприємства "А"?
Якщо відповідь на 2 питання - Так, то "Б" може вимагати борги за часи діяльності "А".  В іншому випадку не може.
Записаний

Сергей П

  • Гість

Решение ОМС - как расшифровуется ? Это служба горисполкома?
Если ответ на оба вопроса - да, то предприятие А, что не обязано было расторгнуть договор ( в соответствии с требованием пункта 8.7 договора) а предприятие Б не обязано было отвечать на мое письмо в котором я информирую  их о том, что имею договор на оказание услуг с другим предприятием. Разве они не обязаны были (учитывая, что считали себя правоприемниками ) уведомить меня об этом и предложить перезаключить договор?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

ОМС - орган місцевого самоврядування.
Цитувати
А гласил, что "...договор, может быть расторгнут только по договоренности сторон, которое оформляется д/соглашением к настоящему договору."
Суперечить нормам чинного законодавства...
Або Ви невірно трактуєте текст... Викладить скан договору.
Записаний

Сергей П

  • Гість

Сканера у меня нет. Утром попробую сфотографировать. Полностью п.8.7 "Если иное прямо не предусмотрено настоящим Договором или действующим в Украине законодательством, Договор может быть расторгнут только по договоренности Сторон, которое оформляется дополнительным  соглашением к настоящему Договору."
П.8.8" Настоящий договор считается расторгнутым  с момента надлежащего оформления Сторонами соответствующего дополнительного соглашения к настоящему Договору, если иное не установлено в самом дополнительном соглашении, настоящем Договоре или в действующем в Украине законодательстве.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

ЦКУ:
Цитувати
Стаття 652. Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин

1. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.
Із суті зобов'язання випливає, що після заміни виконавця права і обов'язки по договору з попереднім виконавццем втрачають сенс.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

До уваги. Постанова  КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 в 2017р. зазнала змін. Наявність боргу може бути підставою для відмови у призначенні субсидії на наступний період.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email