'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.  (Прочитано 6817 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВАВАНчик

  • Гість
ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« : 06 Лютого 2010, 11:22:47 »

Вообщем что хочу сказать: этож нужно быть настолько тупыми, чтобы так плохо составить ТИПОВЫЕ ДОГОВОРА. Такое впечатление, что их секретарша составляла....
Итак: постанова КМУ від 21 липня 2005 р. N 630 (в редакції постанови КМУ від 3 вересня 2009 р. N 933) (скачать можно ЗДЕСЬ)

Цитувати
Предмет договору

1. Виконавець  зобов'язується  своєчасно надавати споживачеві
відповідної якості послуги з централізованого опалення, постачання холодної   та   гарячої   води   і   водовідведення,   а  споживач зобов'язується   своєчасно   оплачувати    надані    послуги    за встановленими  тарифами  у  строки  і  на  умовах,  що передбачені договором.
- это предмет договора, или права и обязанности сторон?

Цитувати
2. Суб'єкти користування послугами:

1) власник (наймач,  орендар) житлового приміщення (квартири) та члени його сім'ї -
___________________________________________;
(кількість осіб)
3) власник будинку садибного  типу  та  члени  його  сім'ї  -

_________________________________________________________________,
(кількість осіб)
- интересно: так сколько должно быть осиб если семья из 4х человек? 3е? или 4ро? Мне как человеку далекому от ума секретарши КМУ кажется, что должно быть вписано общее количество человек (4), на эту мысль наводит слово ТА "власник та члени його сім'ї (кількість осіб)". А по логике должно быть вписано 3, ибо "власник (наймач,  орендар)" - уже вписан.

Цитувати
наявність у власності тварин, птиці _____________________________,
(вид, кількість)
- а если у меня зоопарк, всех перечислять? Кстати в соответствии с пунктом 2.1, 2.3 животные не есть субьектами договора. Тогда зачем их указывать? Или это часть пункта 2.3 и животные тоже субъекты?
Цитувати
наявність у власності транспортних засобів ______________________.
(тип, кількість)
- может сразу бы написали в "предмети договору" - что это налоговая декларация?!
Цитувати
6. Розмір   щомісячної  плати  за  надані  послуги  згідно  з
нормативами  (нормами)  споживання  на  момент   укладення   цього договору становить _________ гривень, у тому числі за:

централізоване постачання  холодної  води  ______  гривень за ____ куб. метр;

централізоване постачання гарячої води ______ гривень за ____ куб. метр;

централізоване опалення  ______  гривень  за  ____  кв.  метр (куб. метр) та додатково згідно з пунктом 12 цього договору ______гривень;

водовідведення ______ гривень за ____ куб. метр.


Чот я не понимаю суть этого пункта вообще? Мой мозг не работает так как мозг блондинки....
Если есть установленные тарифы в соответствии с пунктом 5, зачем нужно устанавливать нормы потребления, и в соответствии с ними расчитывать "розмир щомисячнойи платы"?: А если я вообще не буду включать воду? Если я обрублю батереи, и буду отапливать дровами? Не понятна для меня суть этого пункта. Ведь я ж не плачу за электроэнергияю, если не включаю свет?! Написали бы, что в случае неиспользования счетчиков, оплата производится в соответствии с нормами потребления, (вот тогда бы и ввели этот пункт) и вопросов бы небыло.... Но это ж моя мысль, а не мысль блондинки из КМУ.
Но самое интересное: как заполнять этот пункт? Ведь норма споживання расчитывается на человека(оплата соответственно тоже), а розмир щомичячной платы НА ВСЕХ.... А он состоит из сумм на человека. Итого 3+4+5=40 ;-)
Но есть и еще одна проблема (с ней не все сталкиваются, но мне пришлось) - если некоторые из мешканцив имеют льготу, а остальные НЕТ. вообщем
3+4+5= (на самом деле) 35 :)
Цитувати
8. Наявність пільг з оплати послуг _________________________,
(назва законодавчого акта)
______________.
(відсотків)
- Во именно об этом я: а если пильга только на часть семьи, как применять этот пункт?
Цитувати
10. Послуги оплачуються  ___________________________________.
(готівкою або в безготівковій формі)
- да какая разница, главное чтобы деньги выконавець получил. Я готов или так или так платить, зависимо от того как и когда мне удобнее
Цитувати
11. За наявності у квартирі засобів обліку  води  і теплової енергії  справляння  плати  за нормативами (нормами) споживання не допускається,   крім   випадків,   передбачених    договором    на встановлення засобів обліку.
- а зачем же мы их расчитывали?
Цитувати
13. Плата  за  послуги  вноситься  на  розрахунковий рахунок

__________________________________________________________________
(банківські реквізити єдиного розрахункового центру або виконавця)
через ___________________________________________________________.
(найменування банківської установи або виконавця)
А зачем нужно было спрашивать форму оплаты?
Цитувати
16. Споживач має право на:
2) отримання    в    установленому   законодавством   порядку
інформації  про  перелік  послуг,  їх  вартість,   загальну   суму
місячного    платежу,   структуру   тарифів,   нормативів   (норм)
споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості;

19. Виконавець зобов'язаний:

3) надавати споживачеві в  установленому  порядку  інформацію
про  перелік  послуг,  їх  вартість,  загальну  вартість місячного
платежу,  структуру тарифів,  нормативи (норми) споживання,  режим надання послуг,  їх споживчі властивості, якісні показники надання послуг, граничні строки усунення аварій або інших порушень порядку надання  послуг,  а  також  інформацію про Правила (зазначається у цьому  договорі,  а  також  розміщується  на  дошці  оголошень   у приміщенні виконавця);
- так нормы споживання и стоимость услуг в договоре забиты.
Хотят изменить - велкам переподписать договор или сделать додаток к нему! Зачем мне нужна информация о них?


Цитувати
19. Виконавець зобов'язаний:
19) сплачувати  споживачу  неустойку  (штраф,  пеню)  у  разі ненадання послуг або надання послуг неналежної якості у порядку та у випадках, передбачених законодавством і цим договором;
эта секретарша свой же договор читала вообще? Где там хоть слово про штраф или пеню, которую должен платить выконавець - споживачу (а не наоборот)?
Цитувати
Строк дії договору

31. Цей договір укладається на
______________________________
(строк)

- НЕплохо бы указать до когда он действителен, а не только срок действия :)
to be continied....
« Останнє редагування: 06 Лютого 2010, 11:52:40 від ВАВАНчик »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #1 : 06 Лютого 2010, 12:41:17 »

постанова КМУ від 20 травня 2009 р. N 529. Скачать можно ЗДЕСЬ
Цитувати
Предмет договору

1. Предметом цього договору є забезпечення виконавцем надання
послуг з утримання будинків і споруд  та  прибудинкових  територій
(далі -  послуги)  у  житловому  будинку  (гуртожитку) N_______ по
вул. _______________________ у __________________________________,
(найменування населеного пункту)
а споживачем  -  забезпечення  своєчасної  оплати  таких послуг за встановленим тарифом у строк та  на  умовах,  що  передбачені  цим договором.
- опять таки ПЛОХО, но хоть получше чем в предыдущей!
Цитувати
2. Виконавець   надає  послуги  відповідно  до  затвердженого (погодженого) рішенням  органу  місцевого  самоврядування  тарифу, його  структури,  періодичності  та строків надання послуг,  копія якого додається до цього договору.
Так тариф не описан в договоре? Тогда какая суть этого договора?
Цитувати
3. Розмір  щомісячної  плати  за  надані  послуги   на   дату
укладення цього договору становить _______________________гривень.
(прописом)

А смысл указывать "абонплату", если она может меняться хоть каждый день?
Цитувати
4. Наявність пільг з оплати послуг __________________________
(назва законодавчого акта,
що передбачає пільгу)
_________________________________________________________________.
(відсотків прописом)
Опять эти пильгы.... И те же самые с ними проблемы....
Цитувати
6. Послуги оплачуються _____________________________________.
(в готівковій або  безготівковій формі)

7. Плата вноситься на розрахунковий рахунок _________________
(банківські
__________________________________________________________________
реквізити єдиного розрахункового центру або виконавця)

через ___________________________________________________________.
(найменування банківської установи або виконавця)
- тоже самое что в 630 :(
Цитувати
10. Споживач має право на:

5) своєчасне  отримання  від виконавця інформації про перелік послуг,  структуру тарифу,  загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо;
8) внесення за погодженням з виконавцем у  договір  змін,  що впливають на розмір плати за послуги.
п. 5 уместен, а вот 8й - нелогичен, ибо в договоре нет никаких указаний (в.т.ч. перечня послуг) какие должен получать споживач. Нет даже постоянной суммы которую должен платить споживач :(
Цитувати
12. Виконавець має право:

5) вносити за погодженням із споживачем у договір  зміни,  що впливають на розмір плати за послуги.

13. Виконавець зобов'язаний:

2) подавати  споживачеві   в   установленому   законодавством порядку необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу,  норми споживання,  режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо;
тоже самое
Цитувати
15. Виконавець несе відповідальність згідно із законом за:

2) зниження   кількісних  і  якісних  показників  послуг  або перевищення  строків  проведення   ремонтно-профілактичних   робіт шляхом зменшення розміру плати.
Это такой вид видповидальности? Если я в магазине хотел купить 1 кг. муки, а мне продали только 700 г. потому что больше не было, то магазин должен с меня взять как за 1 кг., и нести ответственность за непроданные 300 г. вернув мне разницу?
Цитувати
3) перевищення      встановлених      строків      проведення аварійно-відбудовних робіт шляхом виплати споживачеві  компенсації в  установленому  законодавством розмірі,  ___ відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання;
- это другое дело, только 2й пункт тогда не есть ответственность.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #2 : 06 Лютого 2010, 13:00:43 »

Ви гарно покритикували бланк Типового договору по КМУ-630, однак помилилися щодо секретарки. Вона його не створювала, цим займався державний службовець більш високого рангу. Але у деяких випадках Ви переборщили.
Ну, наприклад, щодо форми оплати (готівкова, безготівкова) та відносно банківських реквізитів. По-перше, без банківських реквізитів сплатити неможливо, хіба-що на село дідусеві. По-друге, дійсно можлива альтернатива - або переказом готівки, або платіжним дорученням. Для м. Києва це аж надто актуально, оскільки ЖКО спонукають сплачувати на банківський рахунок КП ГІОЦ КМДА, а Ви можете чітко записати, на чий рахунок маєте намір платити.
Відносно тварин - чи варто звертати увагу на такі дрібні ляпсуси. Ну, переписали цей пункт з іншого бланку, не подумали. А Ви можете поставити прочерк, мовляв, ніяких собак і крокодилів не утримую. Інакше Вам навішають додаткову оплату за межами цього Договору.
Відносно предмету договору - а як би Ви сформулювали цей пункт?
Відносно кількості осіб - Ви знову причепилися. Зрозуміло, що у загальну кількість входять зазначені особи, включаючи членів сім'ї. Правда, можуть бути ще й квартиранти, або друзі, тут дійсно прокол.
Про транспортні засоби - це мабуть з перспективою на збільшення плати за прибудинкову територію. Ніщо інше так її не псує, як оці засоби. Їм же потрібно десь паркуватися, наприклад, на газонах. По-суті це одна з характеристик житлового комплексу, однак такі дані слід було б врахувати у Типовому договорі по КМУ-529. Ну, не додумали вони, не прочитали, не відредагували, не врахували. З ким не буває? А Вам не доводилося вивчати постанови Верховного Суду України. Там подібних ляпсусів та відвертих дурниць море. І нічого не можна вдіяти. А у даному випадку - ставте прочерки, і кінець проблемам.
Відносно  розміру  щомісячної  плати  за  надані  послуги - це на випадок, коли оплата змішана, частково за показами лічильників, частково за нормами споживання. Наприклад, лічильник був, а потім поламався, причому назавжди. Або його не було, а потім встановили. Працівники ЖКО ще тупіші, ніж секретарка в МінЖКГ. Їм потрібно все розжувати. Споживачі бувають ще тупішими,та ще й впертими. Їм потрібно все доводити. Я мав парадоксальну ситуацію, коли вперше встановлівав квартирний теплолічильник. Начальник ДЕЖу заявив, що покази лічильника в кіловат-годинах (у мене саме такий) прийматися до уваги не будуть, оскільки тарифи затверджені для обсягів тепла в Гігакалоріях. Посилання на довідники виявилося недосить. Доводилося судитися. Врешті вирішили, що у Книзі обліку будуть фіксуватися покази в кВт-г, а в платіжних документах - в Гкал.
У підсумку - з Вами навряд-чи будуть сперечатися, якщо для уникнення непорозумінь сформулюєте Додаткові умови. А от щодо розміру оплати послуг - тут буде боротьба не на життя, а на смерть.
Я давно дійшов до висновку, що за дрібниці не слід чіплятися. Боротися слід за дотримання головного.
Відносно бланку Типового договору по КМУ-529 я подумаю, чи варто коментувати. Якщо виникнуть суттєві суперечки з виконавцем послуг, то їх можна врегулювати протоколом розбіжностей, а у разі відмови - в судовому порядку.

« Останнє редагування: 06 Лютого 2010, 13:03:57 від gro-za »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #3 : 06 Лютого 2010, 14:03:13 »

Ну что еще хочется добавить: в 630 постанове нет четкого указания на то, где услуга предоставляется (адрес)
в обоих - нарушена структура. (ибо ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА это по ихнему п.1-4, что наверно не так)
в обоих не учтено, что может быть в одной квартире несколько семей (комуналка, части квартиры тощо)
Попробую сварганить свой договор, и выложить его на обсуждение.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #4 : 06 Лютого 2010, 14:35:36 »

Предмет договора:

529:
1. Предметом цього договору є порядок надання, обліку, контролю якості та розрахунків за послуги з утримання будинків і споруд  та  прибудинкових  територій (далі -  послуги).

630:
1. Предметом цього договору є порядок надання, обліку, контролю якості та розрахунків за послуги з з централізованого опалення, постачання холодної   та гарячої   води   і   водовідведення (далі -  послуги).
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #5 : 06 Лютого 2010, 14:41:54 »

А сенс писати свій? Якщо договір укладається на основі типового, сторони не мають право міняти його зміст. Можливо тільки уточнення положень. Якщо я правильно розумію, ЖЕК може досить просто захиститися у суді від укладення договору, якщо він буде не на основі типового, навіть, якщо цей договір буде більш юридично бездоганним.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #6 : 06 Лютого 2010, 15:45:33 »

Ви гарно покритикували бланк Типового договору по КМУ-630,
спасибо
Цитувати
Але у деяких випадках Ви переборщили.
Ну, наприклад, щодо форми оплати (готівкова, безготівкова) та відносно банківських реквізитів. По-перше, без банківських реквізитів сплатити неможливо, хіба-що на село дідусеві. По-друге, дійсно можлива альтернатива - або переказом готівки, або платіжним дорученням. Для м. Києва це аж надто актуально, оскільки ЖКО спонукають сплачувати на банківський рахунок КП ГІОЦ КМДА, а Ви можете чітко записати, на чий рахунок маєте намір платити.
СТОП! я не говорил что не нужен р/с! Я говорил о глупости самого пункта 10 (6). Ведь платить наличкой - єто есть через кассу (приходный ордер/кассовый чек тощо) выконавця... Безнал - фактически все остальное (через банк на счет, через посредника(гиоц) и т.д.) Ну и зачем это вбивать в договор, если: например на день заключения договора у выконавця нет кассового аппарата, а через неделю ЕСТЬ.... Переписывать договор? Или наоборот: касса была, но изза нарушений налоговая запретила ею пользоваться или она поломалась, закончилсь лента и т.д., и что, я даже не могу заплатиь через банк (безналом) потому что по договору я должен платить налом!
Цитувати
Відносно тварин - чи варто звертати увагу на такі дрібні ляпсуси. Ну, переписали цей пункт з іншого бланку, не подумали. А Ви можете поставити прочерк, мовляв, ніяких собак і крокодилів не утримую. Інакше Вам навішають додаткову оплату за межами цього Договору.
Так в договоре нет пункта "за утримання крокодыла" :)
Цитувати
Відносно предмету договору - а як би Ви сформулювали цей пункт?
написал
Цитувати
Відносно кількості осіб - Ви знову причепилися. Зрозуміло, що у загальну кількість входять зазначені особи, включаючи членів сім'ї. Правда, можуть бути ще й квартиранти, або друзі, тут дійсно прокол.
В.И. я не прицепился, а именно рассудил так как я мыслю.... Показал разницу мышления.
Цитувати
Про транспортні засоби - це мабуть з перспективою на збільшення плати за прибудинкову територію. Ніщо інше так її не псує, як оці засоби. Їм же потрібно десь паркуватися, наприклад, на газонах. По-суті це одна з характеристик житлового комплексу, однак такі дані слід було б врахувати у Типовому договорі по КМУ-529. Ну, не додумали вони, не прочитали, не відредагували, не врахували. З ким не буває?
УГУ
Цитувати
А Вам не доводилося вивчати постанови Верховного Суду України. Там подібних ляпсусів та відвертих дурниць море. І нічого не можна вдіяти. А у даному випадку - ставте прочерки, і кінець проблемам.
Тут немного разные сит-и. Этот документ всеж большей силы чем многие постановы ВСУ.
Цитувати
Відносно  розміру  щомісячної  плати  за  надані  послуги - це на випадок, коли оплата змішана, частково за показами лічильників, частково за нормами споживання. Наприклад, лічильник був, а потім поламався, причому назавжди. Або його не було, а потім встановили.
да я ж непротив, но сделали бы так, чтобы любому (или больше того КАЖДОМУ) кто заключает договор было понятно что откуда берется, и куда девается
Цитувати
Працівники ЖКО ще тупіші, ніж секретарка в МінЖКГ.
всеже секретарша составляла договор :)
Цитувати
Я давно дійшов до висновку, що за дрібниці не слід чіплятися.
и это говорит человек, который изза некачественной записи отменяет решения судов?! :)  ;D
« Останнє редагування: 06 Лютого 2010, 15:48:27 від ВАВАНчик »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #7 : 06 Лютого 2010, 15:50:46 »

А сенс писати свій? Якщо договір укладається на основі типового, сторони не мають право міняти його зміст. Можливо тільки уточнення положень. Якщо я правильно розумію, ЖЕК може досить просто захиститися у суді від укладення договору, якщо він буде не на основі типового, навіть, якщо цей договір буде більш юридично бездоганним.
Так СВОЙ - это и есть на 95% типовой, с удалением его глюков и неточностей.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #8 : 06 Лютого 2010, 16:45:29 »

На мій погляд, подальша дискусія контрпродуктивна. Пропоную тему закрити.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #9 : 06 Лютого 2010, 17:01:18 »

Вы хозяин, Вы и решаете ;)
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: ТИПОВИЙ ДОГОВІР.
« Reply #10 : 06 Лютого 2010, 17:05:33 »

Вы хозяин, Вы и решаете ;)
Вимушений. І від відповідальності не маю наміру ухилятися. Крапка. Тема закрита.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email