'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Як не пропустити строки апеляційного оскарження в адміністративній справі  (Прочитано 9118 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сергій

  • Гість

Добрий Віктор Іванович!
Буду радий за допомогу у слідуючому.

Я позивався по адміністративній справі. Суддя розглядав справу цілий рік з липня 2009 року.
Тільки вчора, 22 червня 2010 року відмовив в позові. Відбулось біля десяти судових засідань.
Явне судове свавілля, наприклад, по касу розгляд не більше двох місяців, а розглядали біля року.
А це фінансові витрати платників податку в тому числі і мої. Тобто судові фінансові розтрати, як кажуть,
"на лицо".
Повне ігнорування статті 71 касу - ніяких документів, у відповідача об'єкта владних повноважень,
не було витребувано. Мов, документи надані третьою особою. А третя особа є зацікавленною стороною.
В тих документах, що надані третьою особою відсутні нотаріально завірені дозволи сусідів на
будівництво на прибудинковій території. Повне ігнорування статті 75 касу - ніякої Ухвали не видано.
Третя особа, родичка радника мера одного з українських обласних міст - вони роздають в оренду своїм людям прибудинкову землю, офіційно, хоч це заборонено Верховною Радою восени 2008 року.
Збираюсь подавати апеляцію, але рішення чи ухвала (була присутня моя довірена особа, ще не зясував) буде готова через 5 днів. Відповідно якщо ухвала - 5 днів, якщо рішення 10 днів на подачу Заяви про апеляційне оскарження?
По КАСУ бачу що треба подати Заяву, а потім скаргу.
Але є питання - вчора ввечорі, 22.06.2010, була відмова в Позові, а завтра, 24.06.2010, останній день подачі Заяви на оскарження, тому що там субота, неділя, понеділок - вихідний, так?
 Але кому,коли  і як нести заяву і скаргу, копії не зовсім зрозуміло.
Дякую
« Останнє редагування: 30 Червня 2010, 17:51:13 від gro-za »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Збираюсь подавати апеляцію, але рішення чи ухвала (була присутня моя довірена особа, ще не зясував) буде готова через 5 днів. Відповідно якщо ухвала - 5 днів, якщо рішення 10 днів на подачу Заяви про апеляційне оскарження?
По КАСУ бачу що треба подати Заяву, а потім скаргу.
Але є питання - вчора ввечорі, 22.06.2010, була відмова в Позові, а завтра, 24.06.2010, останній день подачі Заяви на оскарження, тому що там субота, неділя, понеділок - вихідний, так?
 Але кому,коли  і як нести заяву і скаргу, копії не зовсім зрозуміло.
Дякую
Во первых: по КАС выносится или постановление или определение.
На постановление 10 дней. Если дело рассмотрено, то у Вас потановление.(следовательно 10 дней)
Во 2х: если последний день выпадает на выходной или праздничный, то последним днем считается 1й рабочий день после выходных. (следовательно если выпадет 5й день на субботу, то всеравно последний день будет в понедальник)
в 3х: заявление подается в канцелярию суда который рассматривал дело. В нем ничего нет заумного: кто подает, кто судья, номер дела название суда  итд. В самом тесксте пишите: не соглашаясь с постановлением суда сообщаю, что имею желание (потребность и т.п.) обжаловать его в апелляционом порядке... Дата подпись.
в 4х: это заявление можете послать даже в последний день после закрытия суда по почте.
ПС: плюсом подачи заявления в последний день есть то, что вы оттягиваете подачу апелляционной жалобы. Кроме того: судьи (мягко сказать) не всегда в 5 дневный срок создают "полную версию" решения по делу. А про рассмотрение дела за 2 месяца это вообще из раздела "ФАНТАСТИКИ" :(
Записаний

Сергій

  • Гість

Дякую ВАВАНчик,
може й так, я дзвонив секретарю судді, вона сказала що це у формі рішення, також про рішення говориться п.1, п.2 ст.186 касу. можливо секретар помилилась.
Стосовно двох місяців я знаю що це фантастика, але готується закон про судочинство - розглядати за один місяць.
Щодо моєї справи там все ясно, звісно з мого боку:
1)
є протест прокуратури, що грошова оцінка землі не є підставою для забудови на прибудинковій териьоторії
2)
згода всіх сусідів на будівництво на прибудинковій території має бути нотаріально завіреною
ст.369 ЦКУ(є згода сусідів на переобладнання квартири під офіс завірена в жеку, а це ж не те що треба для будів-ва на прибуд території), оскільки прибудинкова територія є спільною сумісною власністю ст.89 Земельного кодексу + Пленум ВС на це вказав
Ні того ні того нема а землю прибудинкової території забрали і я не можу навіть підійти до свого вікна щоб прибрати сміття, спочатку наїхали на батька щоб продав, той відмовився - умови не вдовільняли, тай не мав наміру продавати. З цього все й почалося
Почали створювати нестерпні умови проживання і т. д. і т.п.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Дякую ВАВАНчик,
може й так, я дзвонив секретарю судді, вона сказала що це у формі рішення, також про рішення говориться п.1, п.2 ст.186 касу. можливо секретар помилилась.
Никто не ошибся!
Прочтите ЭТО:
Цитувати
                             Глава 5
                          СУДОВІ РІШЕННЯ

     Стаття 158. Види судових рішень

     1. Судове  рішення,  яким   суд   вирішує   спір   по   суті, викладається у формі постанови. (это Ваш случай)

     2. Судове рішення, яким суд зупиняє чи закриває провадження у справі,  залишає позовну заяву без розгляду  або  приймає  рішення щодо  інших  процесуальних  дій,  клопотань,  викладається у формі ухвали.
Цитувати
Стосовно двох місяців я знаю що це фантастика, але готується закон про судочинство - розглядати за один місяць.
Точно так же как сейчас не выполняются 2 месяца.... Или прийдется все решения "ШТАМПОВАТЬ" по одному образцу: "отказать"! :'(
« Останнє редагування: 23 Червня 2010, 19:26:12 від ВАВАНчик »
Записаний

dar

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Але кому,коли  і як нести заяву і скаргу, копії не зовсім зрозуміло.


Зайдіть по цій ссилці та уважно перечитайте статтю 186, 187 КАС України:
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=6&nreg=2747-15#1304

Ось основне: Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення
Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови суду першої інстанції  подається протягом десяти днів з дня її проголошення
Апеляційна скарга  на  постанову  суду  першої  інстанції  подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява   про   апеляційне  оскарження  ухвали  суду  першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається  протягом  десяти  днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

В апеляційній скарзі зазначається,  чи особа  бажає  взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Також прикріплюю приклад заяви про апеляційне оскарження. Перечитайте уважно, впишіть свої дані.



Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Добрий Віктор Іванович!
Буду радий за допомогу у слідуючому.
...
Відповідно якщо ухвала - 5 днів, якщо рішення 10 днів на подачу Заяви про апеляційне оскарження?
По КАСУ бачу що треба подати Заяву, а потім скаргу.
Але є питання - вчора ввечорі, 22.06.2010, була відмова в Позові, а завтра, 24.06.2010, останній день подачі Заяви на оскарження, тому що там субота, неділя, понеділок - вихідний, так?
 Але кому,коли  і як нести заяву і скаргу, копії не зовсім зрозуміло.
Дякую
Керуйтеся статтями  103, 186 КАСУ. Там все чітко визначено. Щодо порушення судами встановлених (навіть розумних) строків вирішення справи, то це загальна біда. Очевидно, норми процесуального закону висмоктані з пальця і дотримати їх на практиці неможливо.
Записаний

Александр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 66
    • Перегляд профілю

Шо я хочу сказать по теме. Голь на выдумки хитра. Вариант подходит как к апелляциям так и к кассациям.
Допустим суд тянет с выдачей решения. Десять дней отсчитать я думаю ни для кого не составит труда для подачи заявления об апелляционном обжаловании (для него копии решение не нужно). Или месяць-два для кассации. Если видите что суд тянет с выдачей решения и Вы не успеете за оставшееся время аргументированную подать апелляционную жалобу, то подавайте жалобу исходя из наличных сведений по нарушению судом норм материального и процессуального права. Не принять ее апелляционный суд не имеет права. Он имеет право оставить ее без движения для исправления недостатков (в основном обяжет приложить обжалуемое решение). Срок подачи жалобы увеличивается.
Проверенный метод. Иногда очень трудно доказать вышестоящему суду причины пропуска срока для подачи жалобы (им подавай документы, подтверждающие весомую причину пропуска – а их получить не всегда просто).
Конечно 100% гарантии нет, но и нет 100% гарантии, что срок продлят по заявлению.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Тут (при апеляции/касации и т.п.) есть 1 важный момент:
Суд младшей инстанции, создавая НЕ ДЕМО версию, может вписать в решение дату когда она создана.... Но может и НЕ ВПИСАТЬ. (видел составленые решения и так и так). От этого многое зависит, ибо если не впишет - получается что он создал ее в день оглашения решения, хотя так почти не бывает!
« Останнє редагування: 25 Червня 2010, 14:14:44 від ВАВАНчик »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Шо я хочу сказать по теме. Голь на выдумки хитра. Вариант подходит как к апелляциям так и к кассациям.
Допустим суд тянет с выдачей решения. Десять дней отсчитать я думаю ни для кого не составит труда для подачи заявления об апелляционном обжаловании (для него копии решение не нужно). Или месяць-два для кассации. Если видите что суд тянет с выдачей решения и Вы не успеете за оставшееся время аргументированную подать апелляционную жалобу, то подавайте жалобу исходя из наличных сведений по нарушению судом норм материального и процессуального права. Не принять ее апелляционный суд не имеет права. Он имеет право оставить ее без движения для исправления недостатков (в основном обяжет приложить обжалуемое решение). Срок подачи жалобы увеличивается.
Проверенный метод. Иногда очень трудно доказать вышестоящему суду причины пропуска срока для подачи жалобы (им подавай документы, подтверждающие весомую причину пропуска – а их получить не всегда просто).
Конечно 100% гарантии нет, но и нет 100% гарантии, что срок продлят по заявлению.
До адміністративних справ ці міркування практично не стосуються.
Цитувати
Керуйтеся статтями  103, 186 КАСУ. Там все чітко визначено.
Записаний

Александр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 66
    • Перегляд профілю

До адміністративних справ ці міркування практично не стосуються.
Именно в административном деле я этот метод и применял. И не только я. Легче во всяком случае, чем доказывать потом обоснованность пропуска срока. А там уже пусть каждый для себя решает как действовать.
Очевидно, норми процесуального закону висмоктані з пальця і дотримати їх на практиці неможливо.
Вот про это я и говорю. Что доказать часто обоснованность пропуска срока просто нереально.
« Останнє редагування: 26 Червня 2010, 08:43:27 від Александр »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

До адміністративних справ ці міркування практично не стосуються.
Именно в административном деле я этот метод и применял. И не только я. Легче во всяком случае, чем доказывать потом обоснованность пропуска срока. А там уже пусть каждый для себя решает как действовать.
Очевидно, норми процесуального закону висмоктані з пальця і дотримати їх на практиці неможливо.
Вот про это я и говорю. Что доказать часто обоснованность пропуска срока просто нереально.
Наскільки можна зрозуміти з первісного повідомлення, у даному випадку процесуальні строки не пропущені.
Записаний

Сергій

  • Гість

Так строки не пропущені, але вчора видали ПОСТАНОВУ без печатки, сказали через десять днів поставлять, коли ПОСТАНОВА вступить в дію. Можна подавати апеляційну скаргу без печатки в ПОСТАНОВІ?
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Если ві подадите заявление, и в течение 20 дней после него жалобу, то постановление наберет силу только после вінесения решения апеляционнім судом.
В апеляционній суд КОПИЯ РЕШЕНИЯ СУДА 1Й ИНСТАНЦИИ НЕ ПОДАЕТСЯ!
Так что никто не будет знать что у Вас на ней нет печати :) (кроме Вас конечно).
Ну и второе: на єто постановление ИНОГДА всеже ставят печать, при єтом дописівая что оно не набрала силі на такоето- число (можете подьехать и попросить их об єтом)
Записаний

Александр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 66
    • Перегляд профілю

В апеляционній суд КОПИЯ РЕШЕНИЯ СУДА 1Й ИНСТАНЦИИ НЕ ПОДАЕТСЯ!
А что же туда подается?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Если ві подадите заявление, и в течение 20 дней после него жалобу, то постановление наберет силу только после вінесения решения апеляционнім судом.
В апеляционній суд КОПИЯ РЕШЕНИЯ СУДА 1Й ИНСТАНЦИИ НЕ ПОДАЕТСЯ!
Так что никто не будет знать что у Вас на ней нет печати :) (кроме Вас конечно).
Ну и второе: на єто постановление ИНОГДА всеже ставят печать, при єтом дописівая что оно не набрала силі на такоето- число (можете подьехать и попросить их об єтом)
Володимире Юрійовичу! Вам чергове зауваження за жахливе ігнорування граматики української, чи російської (?) мов. Якщо з якихось причин не маєте змоги викласти своє повідомлення літературною мовою, то краще утримайтесь. А зверніться до друзів чи знайомих за допомогою.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email