'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Квартирні прилади обліку тепла та води  (Прочитано 259609 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #105 : 22 Вересня 2010, 23:17:56 »

Valery, дякую! Завдяки Вашим роз`ясненням та цій статті http://topimdom.ru/article1.html я розібралась що до чого. Тепер знатимуся на опалюванні трішки краще нашого сантехніка.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #106 : 23 Вересня 2010, 04:31:40 »

Лічильники при замовленні програмуються для встановлення на подаючий чи зворотній трубопроводи.
Який трубопровід буде подаючим, а який зворотнім, при однотрубній системі живлення радіаторів, буде залежати від способу підключення лічильника до радіатора.  Підключити радіатор до трубоповоду можна знизу, а можна зверху. У будь-якому випадку для теплолічильника важливо правильно зорієнтувати напрямок потоку теплоносія. А це в свою чергу залежить також від стояка, що проходить через квартиру. Він може бути подаючим, а може бути зворотнім. Зазвичай зворотні стояки мають менший діаметр і, на жаль, нижчу температуру теплоносія. Вирівнювання тепловіддачі радіаторів здійснюється триходовими кранами.
Стосовно ДУ теплолічильника - діаметр різьби 15 мм є достатнім у Ваших умовах, а якщо вибрати 20 мм, то додаєте собі зайвого клопоту.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #107 : 23 Вересня 2010, 12:20:27 »

Шановний Вікторе Івановичу та Valery! Ще раз дякую Вам за поради і допомогу.
Сьогодні для мене вдалий день. 1. Придбала 3-ходові крани та лічильник.
2. Одна компанія з ліцензією всеж таки погодилася встановити теплолічильник і підписати всі необхідні документи.
Я попросила в них для ознайомлення договір. Я так розумію він у них типовий і його необхідно переробити під себе. Тому хочу запитати, які обов`язкові умови повинні бути зазначені в договорі.
« Останнє редагування: 23 Вересня 2010, 20:15:44 від Світлана »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #108 : 23 Вересня 2010, 19:26:53 »

Шановний Вікторе Івановичу та Valery! Ще раз дякую Вам за поради і допомогу.
Сьогодні для мене вдалий день. 1. Придбала 3-ходові крани та лічильник.
2. Одна компанія з ліцензією всеж таки погодилася встановити теплолічильник і підписати всі необхідні документи.
Я попросила в них для ознайомлення договір. Я так розумію він у них типовий і його необхідно переробити під себе. Тому хочу запитати, які обов`язкові умови повинні бути зазначені в договорі.
Договір не викладений належним чином. У Вас трапилася технічна помилка. Прошу вкласти повторно.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #109 : 23 Вересня 2010, 20:14:32 »

Договір завантажився з другої спроби
« Останнє редагування: 23 Вересня 2010, 20:18:52 від Світлана »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #110 : 24 Вересня 2010, 14:14:14 »

Договір завантажився з другої спроби
Я не буду цей договір коментувати, оскільки він викладений не державною мовою, що створює певні труднощі при співставленні його умов з нормами законодавства України. Внаслідок неоднозначного тлумачення термінів, які мають юридичне значення, у подальшому можуть виникнути колізії.
Пропоную Вам скласти договір українською мовою і подати на узгодження своєму контрагентові.
Усі, хто прочитають це повідомлення, повинні усвідомлювати, що йдеться не про політичні, а про чисто юридичні мотиви. Нагадую, що спори можуть вирішуватися в суді, а судочинство у нас здійснюється державною мовою. За своїм змістом проект договору є проектом правочину, а в російському законодавстві відсутній точний переклад даного терміну на державну мову. Давайте не закладати у правочини підводні камені!
Записаний

Archer

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 61
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #111 : 26 Вересня 2010, 00:01:47 »

Пробачте, якщо помилився темою.

2 gro-za/ В таблиці, що прилучена до декількох постів і має назву файл "Таблиця обліку теплоенергії з розподілювачами-2.xls" а саме в "ТАБЛИЦЯ ОБЛІКУ теплоспоживання на підставі показників еталонного теплолічильника та розподілювачів, квартира №261 в буд. №46-А по вул. Вадима ...." є Примітка 1: опалювальна площа квартири S=89,14 кв. м.; протягом 2009/2010 р.р. спожито теплової енергії на 1 кв. м q=6,991/89,14=0,0784 Гкал/кв.м при нормі 0,147 Гкал/кв.м

я хотів спитати, а звідки і як визначилася q=6,991 ? у таблиці я знайшов наростаючий підсумок Гкал = 7,205 - цей підсумок якось треба ще скорегувати ?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #112 : 26 Вересня 2010, 10:54:20 »

Пробачте, якщо помилився темою.

2 gro-za/ В таблиці, що прилучена до декількох постів і має назву файл "Таблиця обліку теплоенергії з розподілювачами-2.xls" а саме в "ТАБЛИЦЯ ОБЛІКУ теплоспоживання на підставі показників еталонного теплолічильника та розподілювачів, квартира №261 в буд. №46-А по вул. Вадима ...." є Примітка 1: опалювальна площа квартири S=89,14 кв. м.; протягом 2009/2010 р.р. спожито теплової енергії на 1 кв. м q=6,991/89,14=0,0784 Гкал/кв.м при нормі 0,147 Гкал/кв.м

я хотів спитати, а звідки і як визначилася q=6,991 ? у таблиці я знайшов наростаючий підсумок Гкал = 7,205 - цей підсумок якось треба ще скорегувати ?
Можливо, там йшла мова не про остаточні дані. Кількість спожитої енергії q=6,991 відноситься до опалювального періоду 2008/2009 р.р.
Протягом 2009/2010 р.р. спожито 9,989 Гкал.
Остаточна таблиця обліку на 5 аркушах у форматі EXCEL - у вкладенні.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #113 : 26 Вересня 2010, 11:13:02 »

Я не буду цей договір коментувати, оскільки він викладений не державною мовою, що створює певні труднощі при співставленні його умов з нормами законодавства України. Внаслідок неоднозначного тлумачення термінів, які мають юридичне значення, у подальшому можуть виникнути колізії.
Пропоную Вам скласти договір українською мовою і подати на узгодження своєму контрагентові.
Усі, хто прочитають це повідомлення, повинні усвідомлювати, що йдеться не про політичні, а про чисто юридичні мотиви. Нагадую, що спори можуть вирішуватися в суді, а судочинство у нас здійснюється державною мовою. За своїм змістом проект договору є проектом правочину, а в російському законодавстві відсутній точний переклад даного терміну на державну мову. Давайте не закладати у правочини підводні камені!
Добрий день, Вікторе Івановичу! Я підготувала свій варіант договору. Прошу надати зауваження
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #114 : 26 Вересня 2010, 11:49:58 »

Добрий день, Вікторе Івановичу! Я підготувала свій варіант договору. Прошу надати зауваження
Зауважень щодо дотримання Ваших інтересів у цьому правочині я не маю. Але він може бути обтяжливим для Підрядника. Тому можливі подальші переговори.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #115 : 26 Вересня 2010, 12:04:44 »

Зауважень щодо дотримання Ваших інтересів у цьому правочині я не маю. Але він може бути обтяжливим для Підрядника. Тому можливі подальші переговори.
Дякую! Будемо вести переговори.
Записаний

Archer

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 61
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #116 : 27 Вересня 2010, 01:06:56 »

[\quote]
Можливо, там йшла мова не про остаточні дані. Кількість спожитої енергії q=6,991 відноситься до опалювального періоду 2008/2009 р.р.
Протягом 2009/2010 р.р. спожито 9,989 Гкал.
Остаточна таблиця обліку на 5 аркушах у форматі EXCEL - у вкладенні.
[/quote]

Дуже дякую за вкладення. Я розумію дані з таблиці так, що загальне споживання тепла залежить в основному від зовнішньої температури повітря та кількості тепловтрат через стіни, яку Ви оцінили як 1 кв. м q=9,989/89,14=0,11206 Гкал/кв.м Якщо я корректно перевів ( якась незрозуміла мені ця калорія, я звик до Квт на годину) то це витрати 0,11206 Гкал/кв.м = 130,32 Квт ? на метр кв. Якось забагато. Я спробував перевести і оцінити скільки треба спалити електрики то зовсім захмарна сума виходить.

Я пробую оцінити чи варто ставити теплолічильник. Будинок 2002 року введений в експлуатацію. Площа 126 кв.м. В мене начебто і стіни товсті - 600мм сіликатної цегли плюс 100 мм поганої засипки пінопластом та плюс 100 мм звичайної цегли. Але і зовнішні стіни в мене майже 65% перимитру квартири. Крім того розташування будинку таке, що ці стіни обдуваются всіми вітрами. Опалення горизонтальне двутрубне тобто це легше для обліку ніж одинарна та стояків в мене шість, а це 150 евро за теплолічильник ( загалом 900), якось дуже не бюджетно виходить. :(

Поки міркую встановити один та оцінити тепловитрати.
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #117 : 27 Вересня 2010, 07:58:05 »

[\quote]

Я пробую оцінити чи варто ставити теплолічильник. Будинок 2002 року введений в експлуатацію. Площа 126 кв.м. В мене начебто і стіни товсті - 600мм сіликатної цегли плюс 100 мм поганої засипки пінопластом та плюс 100 мм звичайної цегли. Але і зовнішні стіни в мене майже 65% перимитру квартири. Крім того розташування будинку таке, що ці стіни обдуваются всіми вітрами. Опалення горизонтальне двутрубне тобто це легше для обліку ніж одинарна та стояків в мене шість, а це 150 евро за теплолічильник ( загалом 900), якось дуже не бюджетно виходить. :(

Поки міркую встановити один та оцінити тепловитрати.

Навіщо ставити 6 теплолічильників? Уважно прочитайте цю тему форуму і всі посилання. Ставиться один теплолічильник і 6 теплорозподілювачів. Але я б рекомендував ще замінити радіатори на більш ефективніші (ось сюди і витратьте кошти, які плануєте на 6 теплолічильників).
Записаний

Archer

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 61
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #118 : 27 Вересня 2010, 09:06:50 »

[\quote]

Я пробую оцінити чи варто ставити теплолічильник. Будинок 2002 року введений в експлуатацію. Площа 126 кв.м. В мене начебто і стіни товсті - 600мм сіликатної цегли плюс 100 мм поганої засипки пінопластом та плюс 100 мм звичайної цегли. Але і зовнішні стіни в мене майже 65% перимитру квартири. Крім того розташування будинку таке, що ці стіни обдуваются всіми вітрами. Опалення горизонтальне двутрубне тобто це легше для обліку ніж одинарна та стояків в мене шість, а це 150 евро за теплолічильник ( загалом 900), якось дуже не бюджетно виходить. :(

Поки міркую встановити один та оцінити тепловитрати.

Навіщо ставити 6 теплолічильників? Уважно прочитайте цю тему форуму і всі посилання. Ставиться один теплолічильник і 6 теплорозподілювачів. Але я б рекомендував ще замінити радіатори на більш ефективніші (ось сюди і витратьте кошти, які плануєте на 6 теплолічильників).

Я читав. Чи уважно чи неуважно - мої знання з теплотехніки залишилися на початковому рівні - краще велика та тепла поверхня ніж маленька та гаряча. :) Наскільки я зрозумів - теплорозділювач має сенс тоді, коли опалення виконано вертикальною однотрубною системою - в випадку двотрубної системи в кожному з стояків може бути своя швідкість руху теплоносія.

Які батереї Ви вважаєтє більш єффективними ?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #119 : 27 Вересня 2010, 09:29:38 »

[\quote]
Я пробую оцінити чи варто ставити теплолічильник. Будинок 2002 року введений в експлуатацію. Площа 126 кв.м. В мене начебто і стіни товсті - 600мм сіликатної цегли плюс 100 мм поганої засипки пінопластом та плюс 100 мм звичайної цегли. Але і зовнішні стіни в мене майже 65% перимитру квартири. Крім того розташування будинку таке, що ці стіни обдуваются всіми вітрами. Опалення горизонтальне двутрубне тобто це легше для обліку ніж одинарна та стояків в мене шість, а це 150 евро за теплолічильник ( загалом 900), якось дуже не бюджетно виходить. :(
Поки міркую встановити один та оцінити тепловитрати.
Навіщо ставити 6 теплолічильників? Уважно прочитайте цю тему форуму і всі посилання. Ставиться один теплолічильник і 6 теплорозподілювачів. Але я б рекомендував ще замінити радіатори на більш ефективніші (ось сюди і витратьте кошти, які плануєте на 6 теплолічильників).
Я читав. Чи уважно чи неуважно - мої знання з теплотехніки залишилися на початковому рівні - краще велика та тепла поверхня ніж маленька та гаряча. :) Наскільки я зрозумів - теплорозділювач має сенс тоді, коли опалення виконано вертикальною однотрубною системою - в випадку двотрубної системи в кожному з стояків може бути своя швідкість руху теплоносія.
Які батереї Ви вважаєтє більш єффективними ?
Швидкість руху теплоносія може бути неоднаковою у різних стояках незалежно від того, чи здійснюється подача послідовно (однотрубна система), чи паралельно (двотрубна). В обох випадках необхідно мати можливість регулювати теплоспоживання.
Те, що Ви назвали "теплорозподілювачем" не має відношення до регулювання, а стосується лише до обліку споживання. Регулювання здійснюється клапанами, кранами або вентилями. А облік ведеться з застосуванням радіаторних розподілювачів обліку теплової енергії. Плюс еталонний теплолічильник.
Трохи дивно, що при двотрубній системі у Вашому випадку встановлено шість, очевидно, шість пар, стояків. Може Ви помилилися, оскільки на одну квартиру достатньо мати один подаючий і один зворотній трубопровід.
Стосовно марки радіаторів. Практикою доведена доцільність застосування алюмінієвих низькотемпературних секційних радіаторів з великою поверхнею тепловіддачі. Для таких радіаторів рекомендується визначати кількість секцій у пропорції одна секція на один кв. м опалювальної площі. Радіатори ефективно віддають теплоенергію навіть при температурі носія у межах 37-40 градусів Цельсія, що в умовах Києва не є рідкістю.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email