'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: На рецензію - про встановлення балансоутримувача та виконавця  (Прочитано 5351 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Прохання відрецензувати. Особливість мого будинку - у будинку є декілька ЖБК, котрі обслуговують окремі під'їзди.


                     Голові  Державної районної адміністрації
                     Дніпровського району міста Києва
                     Шевчуку Олександру Семеновичу
                     _______________________________
                     що проживає за адресою:
                     _______________________________
                     _______________________________

            ЗАЯВА

На підставі законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про житлово-комунальні послуги»

Згідно статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником. 
Згідно статті 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.
Порядок визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді затверджений наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25 квітня 2005 року № 60, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 травня 2005 р. за № 541/10821.

Повідомляю, що я маю намір отримувати житлово-комунальні послуги, тобто користуватися результатами господарської діяльності виконавців по наданню житлово-комунальних послуг, які відповідають нормативам, нормам, стандартам, порядкам і правилам. 
З метою вирішення виникаючих питань щодо якості надання мені житлово-комунальних послуг прошу надати наступну інформацію (з посиланням на рішення органу місцевого самоврядування, розпорядження виконавчого органу, договори тощо).
Які суб’єкти господарювання визначені у відповідності до закону:
1. Балансоутримувачем будинку (підїзду № __ будинку) за адресою мого проживання;
2. Управителем будинку за адресою мого проживання;
3. Особами, уповноваженими балансоутримувачем укладати із власниками квартир договори з:
- управління будинком, спорудою або групою будинків; 
- утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; 
- централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення. 
4. Виконавцем послуг з:
- управління будинком, спорудою або групою будинків; 
- утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; 
- ремонту приміщень, будинків, споруд
- централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення. 
5. Виробником послуг з:
- холодного водопостачання, 
- гарячого водопостачання, 
- водовідведення, 
- центрального опалення, 
- утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. 

Прошу надати копії всіх документів (рішення органу місцевого самоврядування, розпорядження виконавчого органу, договори тощо), якими були визначені повноваження учасників правовідносин у сфері житлово-комунальних послуг за адресою мого проживання. Для підтвердження повноважень зазначених підприємств прошу надати копії їх  статутів.

Заявник                ____________________                 ________________________________

Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Цілком підходить.
Навряд чи буде коректна відповідь на всі питання. Але для початку - добре.
Якось я готувала та публікувала на сайті пакет стартових запитів по нашому району. Пошукайте.
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Викладаю відповідь на звернення.
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Чи є зміст звертатися з повторним зверненням для уточнення деталей, чи звертатися у судових позовах до ЖБК як балансоутримувача?

І чи має ЖБК як балансоутримовач, що не є виконавцем послуг, вимагати повірки лічильників у жильців?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

1. Тепер є сенс витребувати необхідні Вам документи у ЖБК. Вам, передбачувано, відмовлять. Буде готовий плацдарм для заяви про забезпечення доказів в судовому процесі.

2. ЖБК як балансоутримувач, зобов`язаний укладати зі споживачами договори по ПКМУ 529 та ПКМУ 630.
Вимоги щодо повірки лічильників регламентовані ПКМУ 630.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Обговорення щодо наявності/відсутності спільної власності в будинках ЖБК, ініційоване дописувачем  mata, виношу в окрему тему, як таку, що не має відношення до предмету обговорення.
« Останнє редагування: 23 Вересня 2012, 16:47:06 від Тетяна Academia »
Записаний

Валентина

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 437
    • Перегляд профілю
    • Email

У судовому процесі по справі визначення членства у кооперативі ОК "Радуга-11" правонаступник ЖБК "Радуга" з'ясувалось, що не всі ЖБК є балансоутримувачами ( як на мене то жоден нині не може бути балансоутримувачем без згоди всіх співласників передати повноваження ЖБК бути балансоутримувачем їх спільного сумісного майна).
 Підтвердженням є Довідка, яка є в матеріалах зазначеної справи щодо відмови БТІ зареєструвати кооператив ОК "Радуга-11" як балансоутримувача, оскільки Він не має статуса власника будинку і не уповноважений ніким бути балансоутримувачем.
Для того, щоб ЖБК ( будинок якого після прийняття закону про власність і відповідно ст.15 цього закону члени кооперативу, які виплатили повністю пайовий внесок стали власниками квартир перестав знаходитись у кооперативній власності ЖБК)  став балансоутримувачем необхідно щоб значна більшість власників квартир були членами ЖБК (нині більшість ЖБК таковими не є) а власники, які не є членами цього кооперативу, заключили договори на балансоутримання спільного сумісного майна. Тому питання щодо балансоутримувача ЖБК не таке просте.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

У судовому процесі по справі визначення членства у кооперативі ОК "Радуга-11" правонаступник ЖБК "Радуга" з'ясувалось, що не всі ЖБК є балансоутримувачами ( як на мене то жоден нині не може бути балансоутримувачем без згоди всіх співласників передати повноваження ЖБК бути балансоутримувачем їх спільного сумісного майна).
 Підтвердженням є Довідка, яка є в матеріалах зазначеної справи щодо відмови БТІ зареєструвати кооператив ОК "Радуга-11" як балансоутримувача, оскільки Він не має статуса власника будинку і не уповноважений ніким бути балансоутримувачем.
Для того, щоб ЖБК ( будинок якого після прийняття закону про власність і відповідно ст.15 цього закону члени кооперативу, які виплатили повністю пайовий внесок стали власниками квартир перестав знаходитись у кооперативній власності ЖБК)  став балансоутримувачем необхідно щоб значна більшість власників квартир були членами ЖБК (нині більшість ЖБК таковими не є) а власники, які не є членами цього кооперативу, заключили договори на балансоутримання спільного сумісного майна.
У мене до Вас таке питання -
Під час розгляду мого позову проти ДП "ЕКОС", я вимагав щоб відповідач пред"явив договори на балансоутримання спільного сумісного майна.
Відповідач спочатку заявив, що співвласники укладали договори з балансоутримувачем(типові) про надання виконавцем послуг з утримання будинків, та прибудинкової території, і заявив, що начебто ці договори і є договорами на балансоутримання спільного сумісного майна.
Чи це є так на Вашу думку?
Суд відмовив мені у витребуванні договорів на балансоутримання, мотивувавши відмову тим, що по перше цих договорів дуже багато, і надати їх всі не буде можливості, а по друге, я не маю права вимагати їх витребування, тому, що вони не стосуються захисту моїх прав, як споживача послуг.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email