Судові справи > Кримінальне судочинство

Невиконання рішення суду

(1/1)

Dugf:
Доброго дня, всім користувачам форуму. Законом "Про судоустрій і статус суддів України" вiд 07.07.2010  № 2453-VI окрім відомих вже нам змін у наказному провадженні з'явились і ще деякі зміни. До прийняття цього Закону у Кримінальному Кодексі України ст. 382 передбачалась відповідальність службових осіб за невиконання судових рішень. Підпунктом 3.4 Перехідних положень Закону внесені зміни до КК України, а саме:

--- Цитувати ---3.4. Статтю 382  Кримінального  кодексу  України  ( 2341-14 )
(Відомості  Верховної Ради України,  2001 р.,  N 25-26,  ст.  131)
викласти в такій редакції:

     "Стаття 382. Невиконання судового рішення
     1. Умисне  невиконання  вироку,  рішення,  ухвали,  постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -
     
     карається штрафом    від    п'ятисот    до    однієї   тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
     2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, -

     караються штрафом  від  семисот  п'ятдесяти  до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на  строк  до  п'яти  років,  з  позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

     3. Дії,  передбачені частиною першою або другою цієї  статті, вчинені  службовою  особою,  яка  займає відповідальне чи особливо відповідальне становище,  або особою,  раніше судимою  за  злочин, передбачений  цією статтею,  або якщо вони заподіяли істотну шкоду
охоронюваним законом правам  і  свободам  громадян,  державним  чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, -

     караються позбавленням  волі  на  строк  від  трьох до восьми років з позбавленням права обіймати  певні  посади  або  займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

     4. Умисне  невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини -

     карається позбавленням волі на  строк  від  трьох  до  восьми років  з  позбавленням  права  обіймати  певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".     
--- End quote ---


Тобто, з ч. 1 ст. 382 КК до останньої редакції,


--- Цитувати ---Стаття 382. Невиконання судового рішення
1. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -

карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, -

караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини -

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
--- End quote ---

вилучили "службовою особою".

До того ж, в п.1 Прикінцевих положень Закону немає підпункту 3.4, з чого випливає, що ці зміни набрали чинності з моменту оприлюднення Закону.

Запитання: Чи вірно я зрозумів, що після змін ст. 382 ККУ, вона стосується і всіх інших, не службових осіб?

gro-za:
Суб’єктом злочину, передбаченого ст. 382 КК України може бути не лише службова особа. Службовими  є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням.
Фізична особа,  що здійснює представництво на підставі договору за дорученням може бути суб’єктом злочину, що передбачений частиною першою ст. 382 КК України.

Dugf:
Тобто, коло осіб розширили новою редакцією? Наразі до них відносяться фізичні особи, які є боржниками у виконавчому провадженні?

 

gro-za:

--- Цитата: Dugf від 25 Вересня 2010, 19:56:09 ---Тобто, коло осіб розширили новою редакцією? Наразі до них відносяться фізичні особи, які є боржниками у виконавчому провадженні?

--- End quote ---
Так точно.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

Go to full version