'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Форум => Запитання по ЖКП => Тема розпочата: Iriska від 19 Жовтня 2011, 14:42:25

Назва: Які НПА регулюють якість ЦО, як фіксувати температуру повітря в квартирі?
Відправлено: Iriska від 19 Жовтня 2011, 14:42:25
Каким нпа регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?

Интересует, собственно вот этот порядок:
"Правила вимірювання температури
 Температура повітря визначається термометрами (ртутними, спиртовими й електричними та термографами в градусах за шкалою Цельсія.
 Середня температура приміщення визначається на рівні зросту людини (1,5 м від підлоги) у п'яти точках: одна з них знаходиться в центрі приміщення, а інші чотири — в його кутах. Після проведення вимірювань визначають середню арифметичну величину, яка і є показником середньої температури. Дослідження повторюють через 10—15 хв.
 Величину перепаду температури по горизонталі одержують шляхом визначення різниці температур у трьох точках: на
 відстані 0,5 м від зовнішньої стіни, в центрі приміщення та на відстані 0,5 м від внутрішньої стіни.
 Величина перепаду температури по вертикалі характеризується різницею в показниках термометрів, які розташовані відповідно на відстані 10 см від підлоги, 1,5 м від підлоги та 10 см від стелі.
 Добовий перепад температур визначається шляхом зіставлення показників денної та нічної температур.
 Оптимальними у більшості приміщень слід вважати: середню температуру в приміщенні в межах 18— 22 °С, перепади температури по горизонталі та вертикалі — до 2—З °С, добовий перепад — до 2 °С (при використанні центрального опалення) та до 5 °С (у разі застосування місцевого опалення)."
Назва: Re: Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?
Відправлено: ВАВАНчик від 21 Жовтня 2011, 19:49:09
А не получилось найти документик...
Может из ДБН (СНиП) какого-то?

Есть реферат в котором этот текст. Но в нем нет ссылки на литературу.
А еще в прошлое воскресенье его по 1+1 в ТСН цитировали, но на сайте нет этого видео :(

В ПКМУ 630 написано, что
Цитувати
4) перевірку  кількісних  і якісних показників надання послуг (якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря у  приміщеннях  тощо)  у  порядку,  встановленому  цими Правилами;

Но чтото в самой ПКМУ 630 нет этого порядка :(

Его оттуда удалили ПКМУ 151.

В самой 151 есть новый порядок, в соответствии с которым проводится пересчет платы за некачественные услуги
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=151-2010-%EF&new=1&p=1318399267976488 (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=151-2010-%EF&new=1&p=1318399267976488)
Назва: Re: Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?
Відправлено: ВАВАНчик від 21 Жовтня 2011, 20:28:59
Это ж нужно быть такими полуграмотными?
Цитувати
Порядок перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг

33. У разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв'язку чи у письмовій формі за адресами, що зазначені в договорі.

У повідомленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові, точна адреса проживання споживача, а також найменування виду неналежно наданої або ненаданої послуги. Повідомлення споживача незалежно від його форми (усна або письмова) обов'язково реєструється представником виконавця у журналі реєстрації заявок споживачів. Представник виконавця зобов'язаний повідомити споживачеві відомості про особу, яка прийняла повідомлення (прізвище, ім'я та по батькові), реєстраційний номер повідомлення та час його прийняття.

34. Представник виконавця, якому відомі причини неналежного надання або ненадання послуги, зобов'язаний невідкладно повідомити про це споживача та зробити відповідну відмітку в журналі реєстрації заявок, що є підставою для визнання виконавцем факту неналежного надання або ненадання послуг.

35. Представник виконавця, якому не відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний узгодити з виконавцем точний час та дату встановлення факту ненадання послуг, надання їх не у повному обсязі або перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг. У разі необхідності проведення такої перевірки у приміщенні споживача представник виконавця повинен з'явитися до споживача не пізніше визначеного у договорі строку.

36. У разі незгоди з результатами перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг споживач і виконавець визначають час і дату повторної перевірки, для проведення якої запрошується представник уповноваженого органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування, а також представник об'єднання споживачів. За результатами повторної перевірки складається акт про неналежне надання або ненадання послуг, який підписується споживачем (його представником), представником виконавця, представниками уповноваженого органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування, а також представником об'єднання споживачів.

37. За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг (далі акт-претензія), який підписується споживачем та представником виконавця згідно з додатком 2. Акт-претензія складається у двох примірниках по одному для споживача та виконавця.

38. У разі неприбуття представника виконавця в установлений договором строк для проведення перевірки кількісних та/або якісних показників або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії такий акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

39. Акт-претензія реєструється уповноваженими особами виконавця у журналі реєстрації актів-претензій згідно з додатком 3. Виконавець зобов'язаний розглянути такий акт-претензію і повідомити протягом трьох робочих днів споживача про її задоволення або про відмову у задоволенні з обґрунтуванням причини такої відмови. У разі ненадання протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг. Спори щодо задоволення претензій споживачів розв'язуються у суді. Споживач має право на досудове розв'язання спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.
Ну и где сам порядок то?
Назва: Re: Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?
Відправлено: Iriska2712 від 24 Жовтня 2011, 12:55:30

А еще в прошлое воскресенье его по 1+1 в ТСН цитировали, но на сайте нет этого видео :(


Есть на сайте видео, но точно так же нет ссылки на какой-либо нпа.  http://tsn.ua/ukrayina/teplo-v-kvartiri-za-kozhen-gradus-nedogrivu-minus-5-v-oplati-za-opalennya.html (http://tsn.ua/ukrayina/teplo-v-kvartiri-za-kozhen-gradus-nedogrivu-minus-5-v-oplati-za-opalennya.html)
Вообще, сама статья составлена очень неграмотно. Написано: " існує спеціальна інструкція "Як вимірювати температуру в приміщенні"? " которой на самом деле не существует.
Назва: Re: Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?
Відправлено: Nimfa від 24 Жовтня 2011, 20:15:06
Вот у нас в квартире очень холодно зимой, иногда до +14. При плюсе на улице в квартире выходит до +18.
Была в 2008-м комиссия. Пришли в 10 утра. Измеряли температуру на определенных расстояниях в каждом углу, выходит выполняли какую-то инструкцию. Причем показатели температуры прибор давал с точностью до 0,1 град. Т.е. в одной комнате получилось +16,7, в другой +17,6. При этом батареи +39, на улице +3. В общем батареи виноваты  ;D
В прошлом году вызываем СЭС, когда на улице -15. Звонят через 2 недели, что придут, а на улице уже +5 и батареи около +60. И зачем теперь попу баян? Это я к тому, что должна же быть еще и инструкция и по скорости реагирования СЭС на вызов. Выходит ждали, чтоб температура поднялась на 20 град. Ладно, отказались от замеров, объяснили, что уже неактуально.
В этом году история повторилась, зима была теплая, один раз за зиму температура несколько дней держалась на уровне (-15) ночью и (-10) днем. Опять пишем заяву в СЭС, просим сделать замеры в квартире в связи с резким похолоданием за окном, и как результат, в квартире.
СЭС приперлась через 2 недели в 14-00, когда за окном уже несколько дней плюсовая температура и солнышко (этаж у нас последний, благодаря солнцу к середине дня, точнее к 13-00 квартира прогревается). Замеряли. Как и чем меряли не знаю, не присутствовала, но в акте написали, что температура в комнатах была (+18)-(+19) град.
Лично меня не интересует температура в квартире в 14-00, я в это время на работе, пусть хоть (-5), а вот ночью, утром и вечером дубарь в квартире уж очень волнует. Откуда к СЭС появилось несколько вопросов:
1) почему приперлись только через 2 недели и в 14-00 в солнечный день?
2) что это за точность прибора такая в 1 град (в 2008-м точность была в 10 раз больше, 0,1 град)?
3) какую инструкцию использовали, что проведения процедуры (имелось в виду, что выводы можно делать только после трех по времени замеров (утром, днем и вечером)).
4) какое соотношение между температурами на улице, в помещении и теплоносителя должно быть, ведь +18 в квартире при теплоносителях в +70 и +2 за окном, это как-то маловато. И как вы считаете, если бы за окном было -10, то сохранились бы те же +18?
В общей сложности было конкретно поставлено 6 или 7 вопросов.
Ответ, полученный от СЭС - в стиле остальных гос.органов: написано много, но ни одного конкретного ответа ни по одному пункту.
Почему приперлись в 14-00 не сказали, почему точность в 10 раз меньше предыдущей тоже, инструкцию по правилам замера не назвали, соотношение температур тоже (видимо некомпетентны) и вообще, прибор проходил поверку (в акте не указано, каким именно прибором проводились замеры, поэтому какой именно прибор проходил поверку непонятно), поскольку эта процедура замера бесплатная только для квартир коммунальной собственности, а ваша кв. - частная собственность, то какой результат вы еще расчитывали получить, мы ж замеры проводили бесплатно. И это при том, что никто не предупреждал, что эта процедура платная, да и в СЭС нет ни одного прейскуранта на видном месте. А то, что +18 при таких внешних показателях, то по их словам это норма для жилых помещений на основании СНИП двадцатилетней давности. Нашла эти СНИП в Инете, там ни единого слова про +18 в жилом помещении. И вообще эти СНИПы о пром.помещениях. Да на один вопрос все-таки ответ прозвучал. Почему приперлись через 2 недели? Ответ: законодательство дает нам 30 дней для реагирования на заявления граждан. Т.е. это нам еще повело  ;D, что через 2 недели пришли, а могли бы через 30 дней, когда за окном +15.
Вот и думаю, куда дальше запрос отправить на основании того, что СЭС делает вид, что "тупит". Так чтоб и на вопросы ответы получить, и на СЭС нажаловаться. В Минздрав или в Главное управление здравоохранения?
Если интересно могу выложить ответ СЭС в теме "Тупой, еще тупее..."
И еще очень важно, вот тут даже не знаю, куда обращаться, может кто подскажет.
+18 это норма при плохом отоплении, т.е. при такой температуре нельзя предъявить претензии по ЦО. У нас др.проблема, отопление хорошее, считаю что +70, это хорошее, т.к. руку удерживать на батарее при такой температуре невозможно, но при этом в квартире все равно +18, а то и ниже.
Назва: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: andrk від 21 Листопада 2011, 22:51:51
Проблема така - батареї ледь теплі. Хотів би домогтися підвищення температури/тиску теплоносія. Справа в тому, що друга половина будинку, яка має окремий вхід опалення, проблем жодних не має - різницю можна відчути навіть помацавши батареї в під"їздах тієї половини і нашої. Неофіційно жеківці визнають, що наша половина "проблемна", "тупикова", "останння в мережі", хоча в інші сезони батареї були тепліші. Водночас кивають на Київенерго, яка так розподіляє теплоносій.

В жовтні, коли розпочався сезон, ми звернулися до 1551 і отримали листа у відповідь про незадовільні параметри теплоносія в нашому будинку (додається). Після того зверенення ледь помітно батареї потеплішали на дотик, потім  вже в листопаді вдарили морози, знову батареї стали холодніші. В суботу знову звернувся на 1551, сьогодні з ЖЕКу прислали 2 дівчат-тепловиків поміряти температуру в квартирі - наміряли аж 19 градусів. Вони казали, що якщо нема 18 градусів, то вони звертатимуться до Київенерго, аби ті підвищили параметри теплоносія. При чому міряли вони у день коли на вулиці була плюсова температура, а морози ще попереду. Дівчата стверджували, що Київенерго по нашій першій заявці нібито відкоригувало параметри теплоносія, і в подальшому коригуватиме в залежности від температури повітря...

От і виникає питання, чи є НПА, що регулюють температуру теплоносія на вході в будинок? В ЖЕК всі кивають на цифру 18 градусів у квартирі (виходить ми маємо мерзнути і не вмикати обігрівач, щоб їм щось довести). При чому ті двоє дівчат сьогодні дуже самовпевнено стверджували, що ті 18 градусів і інші числові параметри якости опалення містяться нібито в одному з додатків до 630 постанови КМУ, хоча нема там такого додатку! Заперечую їм, а вони і слухати не хочуть... Отже де закріплені ті 18 градусів? Чи правильно я розумію їх, що не можу пред"являти претензій щодо якости, базуючись на параметрах теплоносія? До речі, ніяких конкретних параметрів по нашому будинку ніхто в ЖЕКу нам не повідомляв... Хоча по першій заявці перевіряли саме параметри носія, а міряти температуру ніхто не намагався.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Перо від 22 Листопада 2011, 02:34:49
Див.:
http://www.truba.ua/artic/ru_212 (http://www.truba.ua/artic/ru_212)
Текст ДБН додається.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Roman від 22 Листопада 2011, 06:43:41
А лучше заглянуть сюда http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6533.0.html (http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6533.0.html)
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: andrk від 22 Листопада 2011, 15:08:02
Див.:
[url]http://www.truba.ua/artic/ru_212[/url] ([url]http://www.truba.ua/artic/ru_212[/url])
Текст ДБН додається.


Ці Норми поширюються на проектування нових і реконструкцію житлових будинків - так там сказано. А я питаю про якість послуги опалення в існуючих будинках. Юридично це ж різні речі - я ж не можу послатися на нові будівельні норми, коли йдеться про відносини по ЖКП в будинку 1961 року (хоча в 2004 був капремонт і батареї міняли)

У 630-й читаємо

Цитувати
6. Послуги повинні відповідати:
     ..........
     з централізованого опалення - нормативній температурі повітря у приміщеннях  квартири  (будинку  садибного  типу)  за  умови  їх утеплення  споживачами  та  вжиття  власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до  утеплення  місць  загального користування будинку;


і все. Під словом "нормативній" розуміється саме ДБН? І по температурі теплоносія запитання залишається.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Перо від 22 Листопада 2011, 16:54:53
До 630-ої ПКМУ норми були прописані в ПКМУ № 1497 від 30.12.1997 р. Нормативна температура у житлових приміщеннях передбачена ДБН діючими, а не ДБН, які існували до 2005 р.
Щодо температури носія -див. тему:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5221.0 (http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5221.0)
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: andrk від 23 Листопада 2011, 01:39:16
Дякую за тему, подивився, не надихає (( Стару постанову теж бачив - там цей  абзац такий же, як ві в 630-й. Але! в одному з додатків є  Рекомендовані вимоги щодо показників надання послуг - і там ці 18 градусів є! От що мабуть мали на увазі ті дівчата, що міряли температуру. Але ця постанова втратила чинність з прийняттім 630-ї, а в 630й ті рекомендації відсутні.

Нормативна температура у житлових приміщеннях передбачена ДБН діючими, а не ДБН, які існували до 2005 р.

Все ж не розумію - а як трактувати норму у ДБН, що додані до Вашого посту "Ці Норми поширюються на проектування нових і реконструкцію житлових будинків...." ? І головне - чи можуть будівельні норми регулювати стосунки щодо ЖКП? Адже вони стосуються інших відносин і інших субїєктів. Чи зобов"язують вони до чогось виконавця ЖКП?
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: bav від 23 Листопада 2011, 12:56:41
Я звертався до СРДА, але НАЖАЛЬ не допомогло (послалися на рішення суду, який відверто засудив (відома суддя бУкіна). Може мої вимоги (обгрунтування) допоможуть Вам.
(click to show/hide)
Відповідь-відписка
(click to show/hide)
Рішення попереднього суду (по забезпеченню належної температури) досі виконавчою службою не виконане (вони не янають як його виконати, хоча я їм все докладно розяснив і постанову про закриття не надали)
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Юрій Васильович від 23 Листопада 2011, 15:37:28
Автор: andrk:
Цитувати
При чому ті двоє дівчат сьогодні дуже самовпевнено стверджували, що ті 18 градусів і інші числові параметри якости опалення містяться нібито в одному з додатків до 630 постанови КМУ, хоча нема там такого додатку! Заперечую їм, а вони і слухати не хочуть... Отже де закріплені ті 18 градусів?

Постанова КМУ від 17.02.2010р. № 151:
 "ПОРЯДОК  проведення перерахунків розміру плати  за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання     не в повному обсязі, зниження якості "
Пункти 4 - 6 "Порядку..." та Додаток до порядку: "ВИМОГИ щодо кількісних і якісних показників послуг та зменшення плати у разі їх відхилення   від нормативних ".
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-п  (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-п)
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Юрій Васильович від 23 Листопада 2011, 16:55:35
Автор: andrk:
Цитувати
Чи правильно я розумію їх, що не можу пред"являти претензій щодо якости, базуючись на параметрах теплоносія?
Якщо температура в кімнатах 180 ( в наріжних (росс. - угловых) - 200), вимірюванням температури теплоносія Ви нічого не доведете. А от у разі меншої і намаганнях комунальників "звалити" це на невиконання Вами "заходів з утеплення квартири", бажано зафіксувати й температуру теплоносія. Пошукайте - десь на сайті Віктор Іванович наводив табличку температури теплоносія в залежності від температури повітря "за бортом".
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: andrk від 23 Листопада 2011, 17:23:59
Автор: andrk:
Цитувати
Чи правильно я розумію їх, що не можу пред"являти претензій щодо якости, базуючись на параметрах теплоносія?
Якщо температура в кімнатах 180 ( в наріжних (росс. - угловых) - 200), вимірюванням температури теплоносія Ви нічого не доведете. А от у разі меншої і намаганнях комунальників "звалити" це на невиконання Вами "заходів з утеплення квартири", бажано зафіксувати й температуру теплоносія. Пошукайте - десь на сайті Віктор Іванович наводив табличку температури теплоносія в залежності від температури повітря "за бортом".

Зрозуміло, дякую. Буду ще їх викликати у разі настання холодів. Вікна утеплив нормально ))) Доречі, для перевірки їхнього термометра послав їх на вулицю - вони наміряли +6, хоча в інтернеті одноголосно ресурси показували +4. Відмазувалися, цо в різних місцях києва температура може різнитись.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: bav від 24 Листопада 2011, 11:24:06
Замір температурі в приміщенні НІЧОГО НЕ ДАСТЬ, ЖЕО зробить перерахунок за 10 днів і поверне смішні кошти, а це не вирішує ВАШУ проблему, але захистить їх (вони виконали все по закону). Краще всеж таки вимагати ВІДРЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМИ НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ та встановлення лічильника.
Звернення до СРДА про незадовільне теплопостачання викриває механізм ОБДУРЮВАННЯ.
(click to show/hide)
Відписка
(click to show/hide)
Температуру міряйте декількома термометрами (в різних місцях кімнат(-и) на рівні 1,2 м, наприклад на столі) і це зафіксуйте в акті. Деякі ЖЕО мають електронний (лазерний) пристрій заміру температури, який дозволяє поміряти і теплоносій (радіатор). Крім того ще варто заміряти теплоносій на вході в будинок! Для заміру температури зробіть заяву на конкретний день (не пізнише наступного) і час (продублюйте через диспетчера ЖЕО). В моєму випадку (одного разу) комісія ЖЕО прийшла тільки після закінчення морозів (у марті, через 2 тижні) і сфальшувала (як завзяті шахраї).
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Тетяна Academia від 24 Листопада 2011, 12:08:16
Кількісні і якісні показники ЦО, ГВП та ХВП встановлені ПКМУ 151.
Додатково. Згідно ПКМУ від 3 вересня 2009 р. N 933  з Типового договору зник корисний для споживачів ЖКП пункт
Цитувати
25. Виконавець може відмовити споживачеві в задоволенні  його претензій  щодо  відхилення кількісних і якісних показників послуг
на підставі:
- показань реєстраційних  технічних  засобів,   атестованих   і опломбованих відповідними органами Держспоживстандарту;
-правильності показань засобів обліку води і теплової енергії;
- аналізу якості води.
     У разі обґрунтованості претензій споживача витрати, пов'язані з   їх   перевіркою,   відшкодовуються    виконавцем,    у    разі необґрунтованості - споживачем.

Довести факти неналежної якості послуги ЦО дуже важко. З огляду на те, що споживачі "догрівають" житло всіма можливими підручними засобами. А по ПКМУ 151 контролюється не температура теплоносія, а а температура повітря.

Для себе проблему частково вирішила заміною чавунних радіаторів на сучасні алюмінієві з високою тепловіддачею (ефективні навіть при низькій температурі теплоносія) і монтажем квартирного теплолічильника.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Юрій Васильович від 24 Листопада 2011, 15:42:23
Автор: bav:
Цитувати
Замір температурі в приміщенні НІЧОГО НЕ ДАСТЬ
Але без фіксації заниженої температури в квартирі взагалі годі й сподіватися на те, що комунальники щось там регулюватимуть.

Автор: andrk:
Цитувати
Доречі, для перевірки їхнього термометра послав їх на вулицю - вони наміряли +6, хоча в інтернеті одноголосно ресурси показували +4. Відмазувалися, цо в різних місцях києва температура може різнитись.
Різнитись може, це не проблема. Головне щоб вимірювання здійснювалися не побутовими термометрами з погрішністю "плюс-мінус лапоть", а термометрами, які відповідають  вимогам метрології:
Цитувати
Стаття 11. Застосування, ввезення, виробництво, ремонт, продаж і прокат засобів вимірювальної техніки
     1. Засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися,  якщо вони  відповідають  вимогам  щодо  точності,  встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації.
     2. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний  нагляд,  дозволяється  застосовувати,  випускати  з виробництва,  ремонту та у продаж  і  видавати  напрокат  лише  за умови,   якщо  вони  пройшли  повірку  або  державну  метрологічну
атестацію.
     3. Засоби  вимірювальної  техніки,  на  які  не   поширюється державний   метрологічний   нагляд,   дозволяється   випускати   з виробництва  та  ремонту  лише  за  умови,   якщо   вони   пройшли калібрування або метрологічну атестацію. ....

Автор: andrk:
Цитувати
Справа в тому, що друга половина будинку, яка має окремий вхід опалення, проблем жодних не має - різницю можна відчути навіть помацавши батареї в під"їздах тієї половини і нашої. Неофіційно жеківці визнають, що наша половина "проблемна", "тупикова", "останння в мережі"
Можливо Вам допоможе така порада ( висловлена колись одним з відвідувачів сайту):
Цитувати
... созвать комиссию и замерить на тепловом узле дома давления на прямом и обратном трубопроводах (там должны быть штуцера, а манометры на Петровке купить) и температуры на прямой и обратке. ...    .... Но если при замерах окажется, что между прямой и обраткой нет никакого перепада давления (располагаемого напора), то это и есть причина недогрева вашего дома. Нормальная циркуляция сетевой воды может быть только лишь при наличии перепада давления (разность потенциалов в электротехнике). Нет перепада, нет и циркуляции.
Назва: Re: Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?
Відправлено: Nimfa від 24 Листопада 2011, 15:45:47
Выкладываю документы этого года, пусть все знают, как у нас работает СЭС, и как выполняется "заказ" госорганов не фиксировать никаких нарушений.
Предыстория написана в пред. посте. Коротко: пришла комиссия по нашему заявлению в СЭС об измерении температуры, т.к. на нашем термометре она +16 (за окном -15 ночью, и -10 днем), нам холодно в квартире и мы из-за этого часто болеем. Комиссия появилась только через 2 недели в солн.день в 14-00 (у нас посл.этаж, который прекрасно прогревается солнцем), когда температура за окном составляла уже не -10, а 0 град. Написали в акте, что температура в комнатах +18-19 С, что соответствует норме, посоветовали утеплить окна (а они у нас металлопластиковые!!!), попросили мед.доки о том, что мы часто болеем зимой(?!), а также предложили обратиться к специалистам, что проводят строит.экспертизу (?!).
В акте мы расписались, заявили что к этому акту у нас есть "окрема думка", которую мы подадим в СЭС.
Вот окрема думка (под спойлером):
(click to show/hide)

А вот ответ СЭС на особливу думку (обратите внимание, что в особливий думци все было расписано по пунктам с целью получения адекватного ответа). Самое интересное, что в ответе даже улица указана неправильно, что говорит о том, что всем пишут одинаковые стандартные отписки.
Назва: Re: Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?
Відправлено: Nimfa від 24 Листопада 2011, 15:51:00
А вот наш ответ на ответ СЭС
 Головному лікарю СЕС Оболонського району м.Києва
          Вербич Е.Ю.
ХХХХ, мешканця кв.№ХХ
          по вул.ХХХХХ, у м.Києві
ЗАЯВА
   Через незгоду із змістом Акту СЕС від  02.03.11 та діями комісії, що його складала, я зареєстрував у СЕС Особливу думку (вх.№530 від 14.03.11), про що зазначив при підписанні Акту. В Особливій думці мною було чітко перераховано недоліки у роботі комісії та вказано на формальність її висновків, а точніше, свідомого ухиляння від встановлення тих обставин, які стали причиною мого звернення до СЕС. На жаль, відповідь СЕС на мою Особливу думку (№599 від 18.03.11) виявилась стандартною відпискою, та ще й наданою з порушенням ЗУ «Про звернення громадян». Поштовий штамп на конверті датований 20.05.11, а печатка СЕС на тому ж конверті - 18.03.11, що є намаганням СЕС перекласти вину за несвоєчасність відповіді на поштових працівників. У відповіді відсутнє будь-яке роз’яснення піднятих в Особливій думці проблем несумлінного ставлення СЕС до своїх обов’язків. А зміст відповіді та неправильна назва вулиці у ній свідчать про те, що посадовці СЕС надають заявникам стандартні відписки за єдиним зразком незалежно від суті заяви.
   У зв’язку з тим, що СЕС ухилилася від прямої відповіді на мою Особливу думку, я вимушений звернутися до СЕС з тими ж питаннями повторно, оскільки усі питання, викладені в Особливій думці, мають відношення виключно до компетенції СЕС, а не будівельної експертизи (як зазначено у вашій відписці).
Тому вимагаю надати адекватні пояснення тим недолікам, що зазначені в Особливій думці з посиланням на відповідні нормативно-правові акти (НПА). А саме:
1) Які НПА дозволяють СЕС реагувати на заяву про заміри температури в квартирі у зв’язку з різким похолоданням тільки через 2 тижні після її подання (за цей час температура довкілля піднялася з  –15 до +1)?
2) Якими НПА керувалися Ваші посадовці, обираючи час для проведення обстеження та кількість обстежень?
3) Якими НПА керувалися ваші посадовці, проводячи обстеження приладами, що не мали документів про їх сертифікацію, повірку і справність?
4) Якими НПА керувалися ваші посадовці, вимагаючи пред’явити медичні документи мешканців квартири на підтвердження їхніх хвороб внаслідок низької температури в квартирі?
5) Якими НПА керувалися посадовці, відмовляючись фіксувати температуру у приміщенні кухні? У яких НПА кухня визнана нежитловим приміщенням?
6) Які НПА дозволяють Вам у такий спосіб (п.1 – 5) спотворювати реальні показники температури у житловому приміщенні в холодну пору року?
7) Яке відношення до будівельної експертизи мають вищеназвані п.1 – 5 ?
   Також у відповіді на Особливу думку було проігноровано пропозицію щодо взяття моєї квартири на облік для проведення обстежень під час критично низьких та критично високих температур з метою уникнення спотворення реального стану речей в моїй квартирі на майбутнє.
Окрім того, СЕС не надала офіційних висновків щодо запитуваного в Особливій думці співвідношення між температурами в жилому приміщенні, у навколишньому середовищі та у теплоносії. СНиП, на який СЕС посилається у відповіді, такої інформації не містить.
До заяви додаю копію відповіді СЕС та копію лицьової сторони конверту (на звороті).
11.08.2011                                                         

Думаю, что теперь интересно, что же ответила СЭС и смогла ли назвать хоть какие-нибудь инструкции, которыми она руководствуется при измерениях температуры в квартире, в т.ч. почему не фиксируется температура в кухне.
Ответ выше всякого "разума". Обращаю внимание, что снова все вопросы были пронумерованы для получения конкретного ответа на конкретный вопрос.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Nimfa від 24 Листопада 2011, 15:58:09
Якщо температура в кімнатах 180 ( в наріжних (росс. - угловых) - 200),

В одній з тем я писала і викладала відповіді на мої звернення про заміри температури повітря в квартирі.
Так от у мене у наріжному приміщенні вона була більшою за +18, але меншою за +20. Цей показник комісія відмовилася фіксувати в акті, мотивуючи це тим, що це наріжне приміщення не є житловою кімнатою, а є кухонним приміщенням (!!!). при цьому досі не назвали жодного документу, на підставі якого вони не мають встановлювати температуру в кухні.
У мене склалося враження, що встановлення температури в квартирі ЖЕКами та іншими службами має давати показники не менші за +18 (це таке замовлення, таке саме як і відмовні рішення судів споживачам по ЖКП). Доказами цього є багато показників: і приходять вони для замірів невчасно, і прилади у них з якоюсь дивною точністю, і заміри виконують у сонячну погоду в середині дня о 14-00, коли будинок добре прогрівся за рахунок сонячних променів тощо. 

Документи я виклала у цій темі http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6724.msg31520.html#msg31520 (http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6724.msg31520.html#msg31520)
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Юрій Васильович від 24 Листопада 2011, 21:20:45
 В житлових приміщеннях (кімнатах) - 180 (наріжних -200). Кухня це підсобне приміщення.
Цитувати
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держбуду України18.05.2005 N 80 ( v0080509-05 )
НАДАНО ЧИННОСТІ наказом Держбуду України 28.09.2005 N 175 ( v0175667-05 )
ПОГОДЖЕНО:
листом Міністерства охорони здоров'я України 29.07.2004 N 05.03.02-07/30603,
листом Державного департаменту пожежної безпеки МНС України 06.07.2004 N 21/3/2234,
листом Держжитлокомунгоспу України 13.05.2004 N 4/3-888
  ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
Будинки і споруди
ЖИТЛОВІ БУДИНКИ.ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
ДБН В.2.2-15-2005  Чинні від 01.01.2006 р.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток Б (обов'язковий)
ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ
Загальна площа квартири (житлового будинку) - сумарна площа житлових і підсобних приміщень з урахуванням лоджій, балконів, веранд і терас, що враховуються з коефіцієнтом відповідно до додатка В.
Квартира - комплекс взаємопов'язаних приміщень, використовуваних для проживання однієї сім'ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу.
Квартира у двох рівнях - квартира, житлові та підсобні приміщення якої розміщені на двох суміжних поверхах і об'єднані внутрішньоквартирними сходами.

Підсобні приміщення квартири - приміщення, призначені для гігієнічних або господарсько-побутових потреб мешканців (ванна, вбиральня, душова, приміщення для прання, кухня, комора), а також передпокій, внутрішньоквартирний хол, коридор тощо.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.15498.4&nobreak=1 (http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.15498.4&nobreak=1) 

Цитувати
СНиП 2.08.01-89 С.14

 ПРИЛОЖЕНИЕ 1
Обязательное
ТЕРМИНЫ И ОПРЕДЕЛЕНИЯ
Общая площадь квартиры - суммарная площадь жилых и подсобных помещений квартиры с учетом лоджий, балконов, веранд, террас (см. обязательное приложение 2).

ПРИЛОЖЕНИЕ 2
Обязательное
1. Площадь квартир следует определять как сумму площадей жилых комнат и подсобных помещений без учета лоджий, балконов, веранд, террас и холодных кладовых, тамбуров.

2. Общую площадь квартир следует определять как сумму площадей их помещений, встроенных шкафов, а также лоджий, балконов, веранд, террас и холодных кладовых, подсчитываемых со следующими понижающими коэффициентами: для лоджий - 0,5, для балконов и террас - 0,3, для веранд и холодных кладовых - 1,0.

Площадь, занимаемая печью, в площадь помещений не включается. Площадь под маршем внутриквартирной лестницы при высоте от пола до низа выступающих конструкций 1,6 м и более включается в площадь помещений, где расположена лестница.

Ні у ПКМУ № 1497, ні № 630, ні № 151 про підсобні приміщення мова не йде (не зрозуміло - чому?).
Але ж у СНиП 2.08.01-89 С.18   ПРИЛОЖЕНИЕ 4 Обязательное
Цитувати
Расчетная температура  воздуха в холодный период года:
Жилая комната квартир или общежитий    18
Кухня квартиры и общежития, кубовая: 18
Ванная 25
 Примечания: 1. В угловых помещениях квартир и общежитий расчетную температуру воздуха следует принимать на 2°С выше указанной в таблице.


http://www.lic.com.ua/documentations/43-snips/410--20801-89--.html (http://www.lic.com.ua/documentations/43-snips/410--20801-89--.html)
Автор: Nimfa:
Цитувати
...і приходять вони для замірів невчасно, і прилади у них з якоюсь дивною точністю, і заміри виконують у сонячну погоду в середині дня о 14-00, коли будинок добре прогрівся за рахунок сонячних променів тощо.

А у випадках (не для Києва) коли у складі комісій присутні представники тепломереж, то у день перевірки тепломережі навмисно завищують температуру теплоносія і температура в квартирах досягає норми. Потім  знову недогрівають, бо економлять на газі.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Тетяна Academia від 24 Листопада 2011, 21:36:52
Паралельно одне питання обговорюється  в двох темах.
"Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?"
"Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?"
Будуть теми об`єднані. А дублюючі повідомлення видалені.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: andrk від 24 Листопада 2011, 23:23:25
Паралельно одне питання обговорюється  в двох темах.
"Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?"
"Чем регулируется порядок измерения средней температуры воздуха в помещении?"
Будуть теми об`єднані. А дублюючі повідомлення видалені.

Моя вина, вибачаюсь, шукав серед існуючих тем, чомусь прогледів....
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: andrk від 25 Листопада 2011, 00:05:54
Головне щоб вимірювання здійснювалися не побутовими термометрами з погрішністю "плюс-мінус лапоть", а термометрами, які відповідають  вимогам метрології:
Цитувати
Стаття 11. Застосування, ввезення, виробництво, ремонт, продаж і прокат засобів вимірювальної техніки
     1. Засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися,  якщо вони  відповідають  вимогам  щодо  точності,  встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації.
     2. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний  нагляд,  дозволяється  застосовувати,  випускати  з виробництва,  ремонту та у продаж  і  видавати  напрокат  лише  за умови,   якщо  вони  пройшли  повірку  або  державну  метрологічну
атестацію.
     3. Засоби  вимірювальної  техніки,  на  які  не   поширюється державний   метрологічний   нагляд,   дозволяється   випускати   з виробництва  та  ремонту  лише  за  умови,   якщо   вони   пройшли калібрування або метрологічну атестацію. ....

Тільки де взяти таку аппаратуру? Ті дівчата спочатку дічтали з кишені "пістолет" (очевидно з інфрачервоним променем і дисплеєм) і у них вийшло 23 градуси. Ми обурилися, і вони дістали спиртовий, з червоним спиртом, як побутовий, але трохи солідніший - і ним наміряли 19.
Цитувати
Автор: andrk:
Цитувати
Справа в тому, що друга половина будинку, яка має окремий вхід опалення, проблем жодних не має - різницю можна відчути навіть помацавши батареї в під"їздах тієї половини і нашої. Неофіційно жеківці визнають, що наша половина "проблемна", "тупикова", "останння в мережі"
Можливо Вам допоможе така порада ( висловлена колись одним з відвідувачів сайту):
Цитувати
... созвать комиссию и замерить на тепловом узле дома давления на прямом и обратном трубопроводах (там должны быть штуцера, а манометры на Петровке купить) и температуры на прямой и обратке. ...    .... Но если при замерах окажется, что между прямой и обраткой нет никакого перепада давления (располагаемого напора), то это и есть причина недогрева вашего дома. Нормальная циркуляция сетевой воды может быть только лишь при наличии перепада давления (разность потенциалов в электротехнике). Нет перепада, нет и циркуляции.

Саме про недостаток тиску як про причину недогріву нам і казали тепловики, коли ми з ними розмовляли ще перед першим зверенням (зараз це пригадую). Але зараз нам кажуть, що Київенерго нібито щось відрегулювало, і далі вимагати щось з них тепловики ЖЕКу можуть тільки при незадовільній температурі в квартирі. І очевидно їм не дуже це потрібно, простіше намалювати нам 18.
Назва: Re: Якими НПА регулюється якість послуги з опалення (і як діяти)?
Відправлено: Nimfa від 25 Листопада 2011, 00:18:57
А у випадках (не для Києва) коли у складі комісій присутні представники тепломереж, то у день перевірки тепломережі навмисно завищують температуру теплоносія і температура в квартирах досягає норми. Потім  знову недогрівають, бо економлять на газі.
У Києві те саме. коли ми у 2008р звернулися за замірами, у кімнатах наміряли +16 та +17, а теплоносії +39. 
Коли звернулися до СЕС у наст.році, то перед приходом СЕС для заміру сталося чудо: температура носія збільшилася майже вдвічі: до +60. І так відбувається вже три роки підряд. Як тільки ми пишемо заяву в СЕС на заміри температури, температура теплоносія піднімається до +60.  ;D
Назва: Re: Які НПА регулюють якість ЦО, як фіксувати температуру повітря в квартирі?
Відправлено: Archer від 13 Січня 2012, 16:13:23
А у випадках (не для Києва) коли у складі комісій присутні представники тепломереж, то у день перевірки тепломережі навмисно завищують температуру теплоносія і температура в квартирах досягає норми. Потім  знову недогрівають, бо економлять на газі.


У Києві те саме. коли ми у 2008р звернулися за замірами, у кімнатах наміряли +16 та +17, а теплоносії +39. 
Коли звернулися до СЕС у наст.році, то перед приходом СЕС для заміру сталося чудо: температура носія збільшилася майже вдвічі: до +60. І так відбувається вже три роки підряд. Як тільки ми пишемо заяву в СЕС на заміри температури, температура теплоносія піднімається до +60.  ;D
Что бы правильно боротся с недогревом, надо измерять не только температуру но и влажность. По санпину влажность при 18% должна быть 55%... Я по себе ощущаю - при влажности 76% 22 ро цельсию ощущается как холодно а при 50% как тепло и комфортно...

Редагування: Виправлено межі цитування.
Назва: Re: Які НПА регулюють якість ЦО, як фіксувати температуру повітря в квартирі?
Відправлено: Nimfa від 09 Березня 2012, 14:01:19
Подала до СЕС інформаційний запит про порядок вимірювання температури повітря у жилих приміщеннях. перед цим заяву на такі заміри у квартирі. Температуру поміряли, вийшло від +15 до +16. Температра теплоподачі до будинку +90, на виході +60.
Акт одержала, там є і запис, що єдиний теплоносій у приміщеннях загального користування холодний (і це при -20 на вулиці).

Щодо інформзапиту, відповідь не можуть дати вже місяць, посилаючись на те, що такого порядку не існує. При цьому температуру вимірювали на визначеній висоті, по кутках кімнат та посередині (тобто все-таки діяли у відповідності з якимсь алгоритмом).
Запропонувала їм написати у відповіді до мене, що порядку та правил вимірювання не існує. Хочу далі таку відповідь до МОЗ відправити та поставити їм те саме запитання. Але відповіді досі немає.
Назва: Re: Які НПА регулюють якість ЦО, як фіксувати температуру повітря в квартирі?
Відправлено: Юрій Васильович від 09 Березня 2012, 20:28:26
Цитувати
Акт одержала, там є і запис, що єдиний теплоносій у приміщеннях загального користування холодний
Теплоносій - це рідина в системі.
Назва: Re: Які НПА регулюють якість ЦО, як фіксувати температуру повітря в квартирі?
Відправлено: Nimfa від 15 Березня 2012, 13:45:15
Цитувати
Акт одержала, там є і запис, що єдиний теплоносій у приміщеннях загального користування холодний
Теплоносій - це рідина в системі.
Перечитала, написано "батарея", хоча, як на мене температура і батареї, і її теплоносія має бути однаковою  ;D