'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Перегляд судових рішень  (Прочитано 99363 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #30 : 14 Січня 2014, 17:25:01 »

Про що мова? Які «аналогічні підстави»? Мені відмовили в допуску з причини посилання на справи, які відправлені на новий розгляд до першої інстанції, тобто, це  є «аналогічні підстави»?
Підставою для відмови вам у допуску було те, що як приклад неоднаковості застосування норм матеріального права у подібних відносинах ви наводили судові рішення касаційної інстанції, якими не завершувався судовий розгляд справи, а справа просто поверталася на новий розгляд із зазначенням недоліків попереднього. Тобто ці наведені вами рішення є підставами. Якщо рішення змінити - то зміняться підстави.
« Останнє редагування: 06 Березня 2014, 15:50:40 від Юрій Васильович »
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #31 : 14 Січня 2014, 17:32:36 »

Приємно чути корисні поради від "розумних"( без ") ! Дякую !
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #32 : 14 Січня 2014, 17:48:11 »

Відмову у допуску справи до провадження Верховного Суду України отримав 25 листопада 2013 року.
Це в даному випадку не має значення.

В мене в голові запаморочелася ! Відмову про відкриття касаційного провадження отримав 5 липня 2013 року.То, за який період мені шукати потрібні справи ? Це ж треба так обмежити  можливості людині відстояти свої права, тим більше, що законодавство за цей час не змінилося. Але я ще з дистанції не зійшов....
Не має значення коли отримав. Має значення коли УХВАЛЕНО.
Проягом 3-х місяців з дати ухвалення Ви можете використовувати рішення, які булі раніше Вашого.
Якщо Ви хочете використати рішення що з'явилось пізніше Вашого, то Ви маєте строк 3 місяці з дати ухвалення цього "нового" рішення, але тільки впродовж року з дати ухвалення Вашого рішення. Тобто, якщо з дати ухвалення Вашого рішення пройде наприклад 11 місяців і з'явиться потрібне "нове" рішення, то на його "використання" у Вас залишиться лише 1 (один) місяць.
Дати рішень судів першої і апеляційної інстанцій не мають значення.

Маємо те, що маємо...
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #33 : 14 Січня 2014, 21:11:54 »


Цитувати
Не має значення коли отримав. Має значення коли УХВАЛЕНО.
Зовсім не поважаєте, не треба так буквально сприймати , що написано. Природно, що я надавав дати ухвалення рішень.
.
 
Цитувати
Тобто, якщо з дати ухвалення Вашого рішення пройде наприклад 11 місяців і з'явиться потрібне "нове" рішення, то на його "використання" у Вас залишиться лише 1 (один) місяць.
Заява про перегляд судових рішень  подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення,  на яке здійснюється посилання .
Тобто, строк три місяці надається як на дату ухвалення оспорюваного рішення, так і на дату судового рішення, на яке здійснюється посилання .
якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 Тут розмова про дату ухвалення судового рішення,  на яке здійснюється посилання  ,яка не повинна вийти за межі одного року з дня ухвалення рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, а не про строк на подачу заяви про перегляд. Іншими словами, строк в один рік дається не на подачу заяви про перегляд судового рішення , а на використання інших судових рішень, які можуть з,явитися на протязі року після рішення. яке особа просить переглянути.
« Останнє редагування: 14 Січня 2014, 21:54:50 від assia »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #34 : 14 Січня 2014, 23:03:07 »

Зовсім не поважаєте, не треба так буквально сприймати , що написано. Природно, що я надавав дати ухвалення рішень.
Та які ж Ви вразливі. До чого тут поважаєте-не поважаєте. Я просто звернув Вашу увагу на відмінність. Звернув не просто так, а тому, що вже повідомлялось про випадок, коли ВССУ відмовився прийняти заяву від заявника, який порахував 3 місяці від дати отримання і подав клопотання про подовження строку. Відповідь ВССУ була така : "Три місяці є достатнім строком для отримання рішення  і направлення заяви про перегляд. Відмовити."

Тут розмова про дату ухвалення судового рішення,  на яке здійснюється посилання  ,яка не повинна вийти за межі одного року з дня ухвалення рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, а не про строк на подачу заяви про перегляд. Іншими словами, строк в один рік дається не на подачу заяви про перегляд судового рішення , а на використання інших судових рішень, які можуть з,явитися на протязі року після рішення. яке особа просить переглянути.
Тут Ви помиляєтесь. Тут мова йде про річний строк, відведений на подання заяви про перегляд.
Якщо у Вас є питання до текстів статей кодексу, читайте кодекси з науково-практичними коментарями.
Цитувати
2.Недодержання умови щодо річного строку для подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України є підставою для відмови у допуску справи до провадження, оскільки такий строк поновленню не підлягає. Зазначене правило поширюється й на судові рішення суду касаційної інстанції (Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України), що ухвалені до 30 липня 2010 року - дати набрання чинності Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

Рішення не підлягає допуску до перегляду Верховним Судом України, якщо протягом одного року з моменту його ухвалення не виникло підстав для його перегляду, тобто не ухвалено рішення, яким судом (судами) касаційної інстанції неоднаково застосовано одні й ті самі норми матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах. Крім того, рішення не підлягає допуску до провадження в разі, якщо протягом одного року було ухвалено інше рішення, але протягом цього строку не подано відповідної заяви про його перегляд.

Таким чином, граничний строк подання заяви про перегляд - один рік. Якщо заявник не віднайде рішення з іншою правовою позицією, яке прийнято протягом року після прийняття рішення в його справі, він не зможе скористатися цим правом.
« Останнє редагування: 06 Березня 2014, 15:53:22 від Юрій Васильович »
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #35 : 14 Січня 2014, 23:21:18 »

Цитувати
Тобто, якщо з дати ухвалення Вашого рішення пройде наприклад 11 місяців і з'явиться потрібне "нове" рішення, то на його "використання" у Вас залишиться лише 1 (один) місяць.
Дозвольте мені з Вами не погодитися.
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

   Відкіля взято заборону використовувати раніше прийняті рішення, вони що втрачають як парфуми свою дію, чи мають строк використання як ковбаса ? Рішення прийняті ВССУ або Верховним Судом України  діють з моменту прийняття і можуть бути відмінені тими ж інстанціями. Діючи за Вашою схемою, якщо я хочу подати заяву про перегляд через 3 дні після ухвали по моїй справі, то за ці 3 дні повинна з,явитися потрібна ухвала з ознакою неоднакового використання норм матеріального права. Це дивно. Строк в один рік надається для того, щоб я мав верхню межу використання рішень і не намагався подати заяву через 5 років.
   Таким чином, якщо потрібне мені рішення ухвалене в останній день року після ухвали по моїй справі. то в термін три місяці я можу подати заяву про перегляд, використовуючи це рішення.
  Шановний Юрію Васильовичу ! Я прочитав Ваш останній допис про "мою вразливість". Це я з гумором. я пожартував ! Я трохи образився. коли Ви підтримали думку про важкість спілкуватися з пенсіонерами. Не звертайте уваги.

« Останнє редагування: 14 Січня 2014, 23:31:06 від assia »
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #36 : 14 Січня 2014, 23:50:19 »


 
Цитувати
Цитувати
Тут Ви помиляєтесь. Тут мова йде про річний строк, відведений на подання заяви про перегляд.
Якщо у Вас є питання до текстів статей кодексу, читайте кодекси з науково-практичними коментарями.


Рішення не підлягає допуску до перегляду Верховним Судом України, якщо протягом одного року з моменту його ухвалення не виникло підстав для його перегляду, тобто не ухвалено рішення, яким судом (судами) касаційної інстанції неоднаково застосовано одні й ті самі норми матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
 Крім того, рішення не підлягає допуску до провадження в разі, якщо протягом одного року було ухвалено інше рішення, але протягом цього строку не подано відповідної заяви про його перегляд.

Таким чином, граничний строк подання заяви про перегляд - один рік. Якщо заявник не віднайде рішення з іншою правовою позицією, яке прийнято протягом року після прийняття рішення в його справі, він не зможе скористатися цим правом.

 Дивний коментар! Коментатор , мабуть, обкурився ! А як бути, якщо за день до закінчення року з,явилося потрібне рішення. Вважати , що не повезло ?
« Останнє редагування: 06 Березня 2014, 15:55:32 від Юрій Васильович »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #37 : 15 Січня 2014, 09:07:36 »

Дивний коментар! Коментатор , мабуть, обкурився ! А як бути, якщо за день до закінчення року з,явилося потрібне рішення. Вважати , що не повезло ?
Якщо за день не встигнете подати заяву про перегляд, то дійсно не пощастило! Закон є закон.
Коментарі до ЦПК пишуться непересічними особами, які стосовно права мають наукові знання, а не уявлення. Коментарі є науковим опрацюванням норм ЦПК, вони проходять обговорення, рецензування серед науковців правників, адвокатів, суддівських органів. Ви маєте повне право на зневажливе ставлення до них, але будьте свідомі й того, що не ви тлумачете норми ЦПК, ваша думка щодо його застосування суд не цікавить. Як результат - отримаєте ще одну відмову. Вам надаються на сайті фахові консультації. Чи скористаєтеся ви ними - справа ваша.
« Останнє редагування: 15 Січня 2014, 09:22:53 від thunderclap »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #38 : 15 Січня 2014, 10:32:20 »

Коментар відповідає тексту статті. До того ж по факту коментарем, з наведеної цитати, є лише одне речення - останній абзац. А перші два абзаци, то є слово в слово текст п. 11 ППВСУ  від 30.09.2011р. №11 "Про судову практику застосування статей 353-360 ЦПК України"
Цитувати
11. Недодержання умови щодо річного строку для подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України є підставою для відмови у допуску справи до провадження, оскільки такий строк поновленню не підлягає. Зазначене правило поширюється й на судові рішення суду касаційної інстанції (Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України), що ухвалені до 30 липня 2010 року - дати набрання чинності Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

Рішення не підлягає допуску до перегляду Верховним Судом України, якщо протягом одного року з моменту його ухвалення не виникло підстав для його перегляду, тобто не ухвалено рішення, яким судом (судами) касаційної інстанції неоднаково застосовано одні й ті самі норми матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах. Крім того, рішення не підлягає допуску до провадження в разі, якщо протягом одного року було ухвалено інше рішення, але протягом цього строку не подано відповідної заяви про його перегляд.

А як бути, якщо за день до закінчення року з,явилося потрібне рішення. Вважати , що не повезло ?
Не пощастило. А чим краще ситуація,  якщо "потрібне" рішення з'явилось на наступний день після закінчення року? Невже не так образливо?
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #39 : 15 Січня 2014, 11:32:51 »


Цитувати
Якщо як приклад  іншого вирішення аналогічного спору використовувати рішення 2008 року, то три місяці слід було б відраховувати від дати, коли ВССУ ухвалою про відмову відкрити касаційне провадження за вашою справою остаточно підтвердив правильність застосування норм права нижчими інстанціями.
Добрий день, thunderclap !
Ще раз прокоментуйте це речення про 2008 р. І де йдеться про неможливість використання раніше  прийнятих рішень. В відмові в перегляді від 25 листопада 2013р. з ВССУ про це ні слова.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #40 : 15 Січня 2014, 12:19:48 »

Добрий день, thunderclap !
Ще раз прокоментуйте це речення про 2008 р. І де йдеться про неможливість використання раніше  прийнятих рішень. В відмові в перегляді від 25 листопада 2013р. з ВССУ про це ні слова.
Юрій Васильович вам все фахово розписав. Мене дивує, що там може бути незрозумілим. Але на ваше прохання так би мовити "на пальцях" поясню ще раз.
Наприклад, ВССУ виніс ухалу про відмову відкрити касаційне провадження за вашою справою 21 березня 2013 року. Далі існують два можливі незалежні варіанти подання заяви про перегляд через неоднакове застосування касаційною інстанцією норм матеріального права у подібних відносинах, що призвело до протилежних за змістом судових рішень:
1 ) Як підставу для перегляду ви наводите  інше рішення касаційної інстанції датоване до 21 березня 2013 року, тоді заяву про перегляд ви маєте подати до 21 червня 2013 року (протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд).
2) Як підставу для перегляду ви наводите  інше рішення касаційної інстанції датоване після 21 березня 2013 року, тоді заяву про перегляд ви можете подавати до 21 березня 2014 року, але від дати ухвалення цього іншого рішення до дати подання вашої заяви про перегляд має пройти не більше трьох місяців. Наприклад, інше рішення ухвалене 10 листопада 2013 року - то ви маєте подати заяву до 10 лютого 2014 року. Якщо інше рішення ухвалене 15 січня 2014 року - то ви маєте подати заяву до 21 березня 2014 року (граничний строк )
 
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #41 : 15 Січня 2014, 14:45:46 »

Цитувати
Мене дивує, що там може бути незрозумілим.

Дуже дякую за терпіння, шановний  thunderclap, але мене дивує, що Вас  "дивує". Для пересічного громадянина, це про що ми говоримо , як казав Райкін, "рекбус".

Цитувати
але від дати ухвалення цього іншого рішення до дати подання вашої заяви про перегляд має пройти не більше трьох місяців.

 Відмову я отримав 5 липня 2013 р., до 5 вересня я міг подати заяву  на перегляд, використовуючи інші рішення з 5 травня 2013р., чи і рішення, скажемо,  за 2008р. ?
На сьогодняшний день я можу використовувати інші рішення не раніше 16 жовтня 2013 р. ,чи не раніше 5 липня 2013 р.?

Цитувати
Рішення не підлягає допуску до перегляду Верховним Судом України, якщо протягом одного року з моменту його ухвалення не виникло підстав для його перегляду, тобто не ухвалено рішення, яким судом (судами) касаційної інстанції неоднаково застосовано одні й ті самі норми матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах. Крім того, рішення не підлягає допуску до провадження в разі, якщо протягом одного року було ухвалено інше рішення, але протягом цього строку не подано відповідної заяви про його перегляд. 
   
                 
То можу я використовувати інші рішення за весь рік , чи з кожним днем,  який наближає нас до 5 липня 2014 р., цей строк звужується до 0 ?

Ще раз прошу вибачення за настирливість. Думаю, що питання не настільки просте і прочистить очі багатьом , кого це цікавить .
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #42 : 15 Січня 2014, 16:07:46 »

Відмову я отримав 5 липня 2013 р., до 5 вересня я міг подати заяву  на перегляд, використовуючи інші рішення з 5 травня 2013р., чи і рішення, скажемо,  за 2008р. ?
Якщо відмова ВССУ по касаційній скарзі була 5 липня 2013 р., то заяву про перегляд із посиланням на інші рішення ухвалені до 5 липня 2013 року ви мали право подати до 5 жовтня 2013 року.
Цитувати
На сьогодняшний день я можу використовувати інші рішення не раніше 16 жовтня 2013 р. ,чи не раніше 5 липня 2013 р.?
Якби ви подавали заяву про пергляд сьогодні 15 січня 2014 року, то повинні використовувати інші рішення ухвалені після 15 жовтня 2013 року
Цитувати
То можу я використовувати інші рішення за весь рік , чи з кожним днем,  який наближає нас до 5 липня 2014 р., цей строк звужується до 0 ?
Ні, не за весь рік! А так аби між датою подання вами заяви і датою іншого рішення пройшло не більше 3-х місяців. 
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #43 : 15 Січня 2014, 17:44:04 »


Цитувати
Ні, не за весь рік! А так аби між датою подання вами заяви і датою іншого рішення пройшло не більше 3-х місяців.

З вереснем я прорахувався, звісно, що жовтень. Але яким коментарем , під чиєю редакцією скористатися, бо в інтернеті їх багато. Хотілося б на власні очі побачити коментарі з цього питання.
А якщо відверто, то таке звужування строків, це узурпація моїх прав на захист, а рішення ВССУ та Верховного Суду прирівняне до строку на вживання дешевої ковбаси.
Я передивився десятки рішень з ідентичних справ і виключно всі вони вирішувалися спираючись на положення ст. 176, а якийсь негідник ( можливо не за спасибі) вирішив не сприйняти положення цієї ст. і я повинен тепер сподіватися на щасливий випадок ?!
« Останнє редагування: 15 Січня 2014, 17:55:31 від assia »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Перегляд судових рішень
« Reply #44 : 15 Січня 2014, 18:15:30 »

З вереснем я прорахувався, звісно, що жовтень. Але яким коментарем , під чиєю редакцією скористатися, бо в інтернеті їх багато. Хотілося б на власні очі побачити коментарі з цього питання.
Коментарі до чого?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email