'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Робота по скасуванню судового наказу в Печерському р/с  (Прочитано 34914 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Здравствуйте, уважаемые форумчане!

Задать этот вопрос меня вынудил полученный сегодня судебный приказ по ЖКУ. Сейчас занят составлением заявления на отмену. С общими образцами таких заяв знаком. Хотелось бы совета, как аргументировать в моем случае, на какие доказательства сослаться, какие документы приложить.

Моя ситуация:

- договоры по ПКМУ 529 и 630 с нами не заключались никогда (наказ вынесен солидарно против меня и матери)
- в 1996 г при приватизации с покойной ныне бабушкой был заключен договор. Бабушка умерла в марте 2008 г. По закону о ЖКУ такой договор утратил силу с 1. 01. 2006. Копию данного договора ЖЭК приложил к заяве на выдачу наказа, но в самой заяве на него не ссылался.
- В заяве на выдачу наказа ЖЭК ссылался на п.4 и 17 "Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями" , утвержденными ПКМУ №572 от 08.10.1992. Притом с 2006 года действует ее новая редакция http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=45-2006-%EF
- теперь самое интересное - мы все время ежемесячно платили за комуналку, но после повышения (ЕМНИП с 2009г) платили по "старым" тарифам (брали в жеке бланк платежки и заполняли сами). Уж не знаю, ухудшает или улучшает данный факт наше положение :) В справке из бухгалтерии ЖЭКа, приложенной к заяве, данный факт отражен.
- никаких обоснований размера начисленной платы ЖЭК не привел (типа ссылки на утвержденные тарифы и т.д)
- в самом судебном наказе содержится единственная мотивация выдачи наказа -"поскольку заявлено требование
о взыскании долга за ЖКУ" (при необходимости отсканирую и выложу документы)
- никакой переписки с Жэком и РГА мы не вели, и иск против них заранее не подавали (как написано в FAQ, увы :(   )

Здесь выше видел мнение, что одного лишь аргумента "нет договора" недостаточно. В общем, буду рад любым советам. Заранее спасибо.
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 01:54:42 від andrk »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Опублікуйте заяву стягувача та судове рішення про видачу наказу (особисті дані за потреби затушовуєте). Ваше обговорення буде перенесено в розділ "Судові справи". Зможете отримати конкретні поради. Опублікуйте проект Вашої заяви про скасування судового наказу на рецензію. Отримаєте кваліфіковані поради.
Додатково пропоную переглянути тему "Скасування СН в Дарницькому р/с" http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5740.0.html

В Ваших умовах захист слід будувати на статтях 100, 105 та 105(1) ЦПК.
1. Слід наголошувати на відсутність у стягувача права вимоги. Оскільки судовий наказ виданий за заявою про стягнення боргу за ЖКП, то чи є докази, що право вимоги по стягненню боргу у стягувача?
Чи надані суду рішення ОМС про визначення стягувача учасником правовідносин в сфері ЖКП (чи стягувач є балансоутримувач, управитель, виконавець)?
Чи укладені з споживачем договори по ПКМУ № 529, 630? Чи є ці договори в справі, як доказ наявності правовідносин та права вимоги боргу зі сторони саме стягувача?

2. Слід наголошувати на існуванні між Вами та стягувачем спору про право. Про право стягувача вимагати оплату за ЖКП саме у встановленому ним обсязі. Додатком до заяви можете зробити порівняльну таблицю по предмету вашого спору.
- Ваші оплати в розмірі, що відповідають певному РКМДА.
- реквізити РКМДА, розмір тарифу як підстава для оплати.
- сума нарахувань та вимог по судовому наказу від стягувача
- посилання на безпідставність вимог в рамках цього процесу (стягувач не надав вартісну базу для нарахувань, не надав посилань на тарифні РКМДА).
- теперь самое интересное - мы все время ежемесячно платили за комуналку, но после повышения (ЕМНИП с 2009г) платили по "старым" тарифам (брали в жеке бланк платежки и заполняли сами). Уж не знаю, ухудшает или улучшает данный факт наше положение :) В справке из бухгалтерии ЖЭКа, приложенной к заяве, данный факт отражен.

Обов`язково наголошуйте на цю обставину. Це підтвердження наявності у Вас з ЖЕО спору про право.

3. Слід просити суд скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 09:00:49 від Тетяна Academia »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

....
3. Слід просити суд ....роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
Это ОБЯЗАННОСТЬ суда с случае отмены приказа. Просить об это не нужно!
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Згодна, це обов`язок суду.
Одночасно, структуруючи процесуальні документи, я завжди формулюю в фіналі прохання виконати саме щось на підставі саме чогось...  :) Цитата потрібної частини ЦПК.  Навіть по очевидним питанням.
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Опублікуйте заяву стягувача та судове рішення про видачу наказу (особисті дані за потреби затушовуєте). Ваше обговорення буде перенесено в розділ "Судові справи". Зможете отримати конкретні поради. Опублікуйте проект Вашої заяви про скасування судового наказу на рецензію. Отримаєте кваліфіковані поради.

Публікую скан судового наказу. Трохи згодом буде заява стягувача і проект моєї заяви.

Додатково пропоную переглянути тему "Скасування СН в Дарницькому р/с" http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5740.0.html

Дякую, прочитав, є багато корисного. Хіба що в нашому випадку з жодними заявами до КП (ЖЕК) ми не зверталися, просто платили за тими ж тарифами, що й до підвищення (виходячи з того,що нема договору=нема зобов"язань перед стягувачем навіть на ці суми)
Також с тих пір  змінилася законодавча база (роззділ ЦПК про наказне провадження)

1. Слід наголошувати на відсутність у стягувача права вимоги. Оскільки судовий наказ виданий за заявою про стягнення боргу за ЖКП, то чи є докази, що право вимоги по стягненню боргу у стягувача?
Чи надані суду рішення ОМС про визначення стягувача учасником правовідносин в сфері ЖКП (чи стягувач є балансоутримувач, управитель, виконавець)?
Чи укладені з споживачем договори по ПКМУ № 529, 630? Чи є ці договори в справі, як доказ наявності правовідносин та права вимоги боргу зі сторони саме стягувача?

До заяви додано рішення Печерської райради про створення КП, а також Акт прийому-передачі цьому КП майна на правах оперативного управління (мій будинок там є). В заяві КП стверджує, що є баланстутримувачем мого будинку.
Договори з нами по ПКМУ не укладалися ніколи. До справи додано договір, що укладався з  покійною бабусею у 1996 році, звісно, іншої форми і змісту. Бабуся померла в березні 2008, сам договір втратив, як я розумію, чинність з 2006 року згідно прикінцевих положень Закону про ЖКП. В тексті заяви про видачу наказу посилань на цей договір нема.

2. Слід наголошувати на існуванні між Вами та стягувачем спору про право. Про право стягувача вимагати оплату за ЖКП саме у встановленому ним обсязі. Додатком до заяви можете зробити порівняльну таблицю по предмету вашого спору.
- Ваші оплати в розмірі, що відповідають певному РКМДА.
- реквізити РКМДА, розмір тарифу як підстава для оплати.
- сума нарахувань та вимог по судовому наказу від стягувача
- посилання на безпідставність вимог в рамках цього процесу (стягувач не надав вартісну базу для нарахувань, не надав посилань на тарифні РКМДА).

Очевидно, ті тарифи, на які ми орієнтувалися, були затверджені в лютому 2007р. (реквізитів не паміятаю). Але чи є це РКМДА досі чинним?

Ще одне питання: я вірно розумію, заяву на скасування СН слід подати спільну від 2 осіб, а не окремі від кожного?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Публікую скан судового наказу. Трохи згодом буде заява стягувача і проект моєї заяви.
Важливо бачити заяву стягувача. Щоб фільтрувати контраргументи.
Дякую, прочитав, є багато корисного. Хіба що в нашому випадку з жодними заявами до КП (ЖЕК) ми не зверталися, просто платили за тими ж тарифами, що й до підвищення (виходячи з того,що нема договору=нема зобов"язань перед стягувачем навіть на ці суми)
На жаль... Неодноразово повторювалось, що анархістський спосіб самозахисту прав споживача ЖКП - нікому нічого не платити, всіх посилати, в суді відбитись (спосіб імені відомої адвокатеси Тетянои Монтян), можуть результативно застосовувати дуже невелика кількість осіб
До заяви додано рішення Печерської райради про створення КП, а також Акт прийому-передачі цьому КП майна на правах оперативного управління (мій будинок там є). В заяві КП стверджує, що є баланстутримувачем мого будинку.
Це означає, що ваш стягувач є учасником правовідносин у сфері ЖКП. Одночасно Вам слід наголошувати, що за відсутності договорів згідно ПКМУ 529 та 630 у стягувача не встановлені договірні правовідносини з боржником і стягувач нічим не підтвердив своє право звертатись з вимогою.
Очевидно, ті тарифи, на які ми орієнтувалися, були затверджені в лютому 2007р. (реквізитів не паміятаю). Але чи є це РКМДА досі чинним?
Останні законні тарифні РКМДА - № 748 від 19.05.2000 та № 1245 від 20.06.2002 року зі змінами, що вносились до 2006 року. Вони були скасовані в порядку, передбаченому законодавством, РКМДА №№ 518 від 18.04.2008 року. ВІд тих пір в Києві немає законно встановлених тарифів.
Всі тарифні розпорядження починаючи з жовтня 2006 року оскаржені в судовому порядку.
В справах 2а-412/07, 2а-166/07 та 22а-5383/08 прийняті рішення, що набрали законної сили. В інших справах продовжуються судові процеси.
Ще одне питання: я вірно розумію, заяву на скасування СН слід подати спільну від 2 осіб, а не окремі від кожного?
Можна одну заяву від двох осіб. І підписана повинна бути двома особами.
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Додаю заяву стягувача на отримання СН. Особливо порадувало посилання на нечинну редакцію "Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями"
Спробую до кінця дня скласти проект своєї заяви.

Виникло також кілька додаткових питань:
 - чи треба додавати до своєї заяви копії всіх платіжок за період, вказанний в бухгалтерській довідці, чи тільки тих, де мої дані по оплаті з їхніми не збігаються (ще не звіряв)
- на початку бух.довідки вказується якийсь борг у 300 з чимось гривень станом на 01.11.07. Чи слід вказати, що ця сума знаходиться за межами 3-річного терміну давнини?
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

На жаль... Неодноразово повторювалось, що анархістський спосіб самозахисту прав споживача ЖКП - нікому нічого не платити, всіх посилати, в суді відбитись (спосіб імені відомої адвокатеси Тетянои Монтян), можуть результативно застосовувати дуже невелика кількість осіб
На жаль.. для мене завжди було аксіомою, що зобов"язання у мене перед КП виникають лише внаслідок укладання договору...
Останні законні тарифні РКМДА - № 748 від 19.05.2000 та № 1245 від 20.06.2002 року зі змінами, що вносились до 2006 року. Вони були скасовані в порядку, передбаченому законодавством, РКМДА №№ 518 від 18.04.2008 року. ВІд тих пір в Києві немає законно встановлених тарифів.
Всі тарифні розпорядження починаючи з жовтня 2006 року оскаржені в судовому порядку.
В справах 2а-412/07, 2а-166/07 та 22а-5383/08 прийняті рішення, що набрали законної сили. В інших справах продовжуються судові процеси.
Тоді як послатися на ті тарифи, якщо розпорядження скасовано? Чи просто вказати на відсутність законно встановлених тарифів?
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 15:33:32 від andrk »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Тоді як послатися на ті тарифи, якщо роспорядження скасовано? Чи просто вказати на відсутність законно встановлених тарифів?
[/quote]
Вирізаєте з моєї публікації весь третій розділ, вставляєте цей блок у власний текст.  8-) І додатками до заяви приєднуєте судові рішення, які набрали законної сили.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4938.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5722.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5718.0.html
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Вирізаєте з моєї публікації весь третій розділ, вставляєте цей блок у власний текст.  8-) І додатками до заяви приєднуєте судові рішення, які набрали законної сили.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4938.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5722.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5718.0.html


Дякую, так і зроблю. Однак чи не доведеться пояснювати, чому у відсутності законних тарифів я якісь суми їм сплачував?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
- на початку бух.довідки вказується якийсь борг у 300 з чимось гривень станом на 01.11.07. Чи слід вказати, що ця сума знаходиться за межами 3-річного терміну давнини?
Це відомий прийом комунальних шулерів. Зробити розрахунок нібито в межах строку позовної давності, але все що було за межами включити в одну маленьку клітинку як борг на початок місяця. Розрахунок на те що суддя не буде роздивлятися, а відповідачіне побачать, бо більшість взагалі в тих розрахунках не орієнтується. Таким чином отримують рішення, накази які нібито формально видані тільки за період  що не виходить  за межі, але сума стягується вся (і за межами).
Тож Ви маєте право стверджувати що в заяві на судовий наказ заявлені вимоги що виходять  за межі строку позовної  давності, таким чином є спір про право, що в свою чергу є підставою для скасування судового наказу.
Дотого ж заява подана 16.02.2011р.  відповідно не тільки ті 300 грн. за межами , а й всі суми до 16.02.2008р.
Бажано б глянути на  ту "Довідку".
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Дякую, так і зроблю. Однак чи не доведеться пояснювати, чому у відсутності законних тарифів я якісь суми їм сплачував?
Вирізаєте з моєї публікації або весь 5 пункт, або одну фразу (ну, далі Ви знаєте, що робити)  ;D
Цитувати
Боржник своїми діями (оплата за житлово-комунальні послуги в розмірах, які передбачені останніми законними тарифними розпорядженнями КМДА) продемонструвала своє  відповідальне ставлення до прав та обов’язків споживача житлово-комунальних послуг. Одночасно боржник має намір оплачувати тільки за фактично надані послуги належної кількості та якості, які відповідають вимогам нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, за тарифами, які сформовані і затверджені в суворій відповідності до вимог  чинного законодавства.
І в суді наполегливо наголошуєте на тому:
- Ви - відповідальний платник і відповідальний споживач ЖКП, оскільки розумієте, що хоч законних тарифів вже і немає, але ж робота якась по наданню послуг, хоч і мізерна, ведеться. Тому Ви сплачуєте згідно останніх законних тарифів.
- Ви вимагаєте від стягувача дотримання Ваших прав і не виконуєте оплати по нарахуванням, які не відповідають закону (Конституція Вам в допомогу).
- крім спору про право стягувати за межами позовної давності існує спір про право оплачувати чи не оплачувати рахунки з сумами по незаконним тарифам.
Це все - Ваші козирі.  На них слід акцентувати.
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 17:10:58 від Тетяна Academia »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Це відомий прийом комунальних шулерів. Зробити розрахунок нібито в межах строку позовної давності, але все що було за межами включити в одну маленьку клітинку як борг на початок місяця. Розрахунок на те що суддя не буде роздивлятися, а відповідачіне побачать, бо більшість взагалі в тих розрахунках не орієнтується. Таким чином отримують рішення, накази які нібито формально видані тільки за період  що не виходить  за межі, але сума стягується вся (і за межами).
Тож Ви маєте право стверджувати що в заяві на судовий наказ заявлені вимоги що виходять  за межі строку позовної  давності, таким чином є спір про право, що в свою чергу є підставою для скасування судового наказу.
Дотого ж заява подана 16.02.2011р.  відповідно не тільки ті 300 грн. за межами , а й всі суми до 16.02.2008р.
Бажано б глянути на  ту "Довідку".

Довідку викладаю.
Там є ще один хитрий момент. За деякі місяці в проплатах стоять нулі, у наступник рядках - суми за 2 місяці. Можливо, до них надходило невчасно, я старався не тягнути з оплатою. Але в останньму рядку (12.2010) стоїть нуль проплат, і це впливає на підсумкову суму. А проплата мала місце, і в наступному рахунку за січень проплата за грудень врахована, тобто це також їхній трюк.
Я так розумію, що доведеться додавати копії квитанцій до заяви, сподіваюсь, що не всі за період, який охоплює ця довідка :)
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 18:18:07 від andrk »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Приєднання Ваших квитанцій - додатковий доказ на підтвердження необгрунтованості нарахованих сум боргу. БАжано в тексті заяви надати 2-3 ілюстрації зайво нарахованого боргу. Як приклад - Ваша інфо по 12.2010 року.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ви добре повичищали, навіть зайве. Перевірте цей "документ"на відповідність ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні "
Цитувати
2. Первинні  та  зведені  облікові  документи   можуть   бути складені  на  паперових  або  машинних  носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:
     назву документа (форми);
     дату і місце складання;
     назву підприємства, від імені якого складено документ;
     зміст та  обсяг  господарської   операції,   одиницю   виміру господарської операції;
     посади осіб,   відповідальних   за  здійснення  господарської операції і правильність її оформлення;
     особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=996-14
Дати складення документу я не бачу, підписів повинно бути три : хто склав, головбух, директор.
Із розмірів сум нарахувань здогадуюсь що там враховано не тільки утримання будинку а й інші жк-послуги. але які саме, їх вартість не зазначено. Є якісь перерахунки але по яким послугам не зазначено.
Тож цей "Макумент" (вислів Т.І.) не є допустимим та належним доказом.
Взагалі ця довідка може свідчити лише про те що кошти нараховувалися регулярно та в повному (за виключенням деяких місяців) обсязі. Але ж це не є доказом що послуги надавалися в повному обсязі. А ПКМУ 572 на яку посилається стягувач зазначає :
Цитувати
7. Власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов'язаний:
     укласти договір  на   надання   житлово-комунальних   послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору;
     оплачувати НАДАНІ   житлово-комунальні   послуги   у  строки, встановлені договором або законом;

Цитата з andrk:
Цитувати
Але в останньму рядку (12.2010) стоїть нуль проплат, і це впливає на підсумкову суму. А проплата мала місце, і в наступному рахунку за січень проплата за грудень врахована, тобто це також їхній трюк.

Це не зовсім трюк, вірогідно Ви сплатили в січні 2011р., а довідка складена станом на 01.01.2011р., тож сплати ще не було. Але Ви праві що це має значення у наказному провадженні ( в позовному це не мало б суттєвого значення, просто суд, оглянувши надану Вами квитанцію, у рішенні зазначив би, що частина боргу вже сплачена і зменшив би на цю суму розмір стягнутого боргу) бо свідчить про те що сума боргу розрахована невірно.
Скористайтеся порадами Тетяни Іванівни, пишіть заяву про скасування  наказу, викладайте на рецензію.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email