'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Терміново потрібна допомога.  (Прочитано 2908 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Доброго дня. Виникла така ситуація.
Після смерті матері жінка (інвалід 1 групи) у встановлений законом термін та порядок звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за заповітом як єдина спадкоємиця . На підставі заповіту,  їй було видано на її ім’я « Свідоцтво про право на спадщину за заповітом». Але за  відсутності оригіналу державного акту на землю, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки, та надане роз’яснення стосовно неможливості отримання свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з відсутністю  оригіналу правовстановлюючого документу – Державного акту на землю, і рекомендовано звернутися до суду.
  У 2005 році жінка за дорученням матері звернулась із заявою  у Земельний кадастр на виготовлення технічної документації зі складанням державних актів на право власності на земельні ділянки. Технічна документація зі складанням державних актів виготовлялась даним  Земельним кадастром протягом шести років, за цей час її мати померла у 2009 році в зв’язку з цим отримати державні акти на право власності на земельну ділянку не встигла. Згідно заповіту спадкоємцем всього майна, в тому числі земельної ділянки, після смерті є жінка.
   При її зверненні до Управління Держкомзему за отриманням державного акта на право власності на земельну ділянку, який було виготовлено за замовленням її матері,  їй було відмовлено в отриманні оригіналів, оскільки державні акти на померлих громадян не видаються.
Ми подали позов до суду. Рішенням суду право власності на земельні ділянки було визнано жінку.
У мене питання :
Як тепер діяти дальше ? Куди звертатись ? Чи потрібно знову оформлювати все спочатку і платити за кожну ділянку ?
Допоможіть будь ласка.
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #1 : 29 Травня 2014, 13:14:10 »

Сьогодні ми звернулись до Укрдержреестру, нам сказали що спочатку ми повинні звернутись до Держземагенства для того щоб нам видали витяг з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, але я так розумію що земельні ділянки потрібно переоформити на жінку.
Порадьте будь ласка, що потрібно для цього зробити, які потрібні документи, і куди саме звертатись?
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #2 : 30 Травня 2014, 16:03:23 »

Ніхто не може порадити? Чи я знову  щось не те, чи не там написала ?
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #3 : 30 Травня 2014, 16:10:35 »

Я міркую так, щоб обминути Держкомзем. Звернемось до нотаріуса, який відмовив видати свідоцтво про спадщину на земельні ділянки і порадив звернутись до суду. Щоб він на підставі Рішення суду, все ж видав свідоцтво, і сам здійснив Державну реєстрацію прав шляхом внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Як думаєте ?
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #4 : 30 Травня 2014, 18:22:06 »

Я міркую так, щоб обминути Держкомзем. Звернемось до нотаріуса, який відмовив видати свідоцтво про спадщину на земельні ділянки і порадив звернутись до суду. Щоб він на підставі Рішення суду, все ж видав свідоцтво, і сам здійснив Державну реєстрацію прав шляхом внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Як думаєте ?
Ваш вопрос не совсем соответствует тематике форума. Здесь обсуждаются вопросы по коммунальным услугам, тарифам и судам по этим вопросам. 

Может кто-то из юристов и отзовется...

Начните с изучения законов на которые Вам указывают в переписках. Посмотрите законы о нотариусах, на каком основании и как они должны выполнять выдачу свидетельства. Возможно это поможет самостоятельно понять как действовать правильно.
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #5 : 30 Травня 2014, 18:33:00 »

Дякую за відповідь !
От тепер зрозуміло.
Прошу модераторів видалити мою тему  :-[
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #6 : 31 Травня 2014, 09:37:32 »

Я міркую так, щоб обминути Держкомзем. Звернемось до нотаріуса, який відмовив видати свідоцтво про спадщину на земельні ділянки і порадив звернутись до суду. Щоб він на підставі Рішення суду, все ж видав свідоцтво, і сам здійснив Державну реєстрацію прав шляхом внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Як думаєте ?
Почніть з нотаріуса.
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #7 : 31 Травня 2014, 13:07:45 »

Шановний Юрій Васильович, дуже вдячна Вам за відповідь !!!
Можна з Вами порадитись ? Я підготувала Заяву до нотаріуса з документами..... чи не погодитесь Ви її прокоментувати ?
Викладати ?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #8 : 01 Червня 2014, 17:32:02 »

Як бажаєте, то викладайте.
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #9 : 01 Червня 2014, 19:18:44 »

Дякую !

Ось вона :

(click to show/hide)
                                                                     
« Останнє редагування: 01 Червня 2014, 19:38:48 від bird »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #10 : 01 Червня 2014, 23:14:54 »

Не зрозумів, навіщо ст. 82 ЦПК?
По декрету краще вказати повністю абз. 5 п. 18 ч. 1 ст. 4
"9.    Копії земельних ділянок площею :" - мабуть таки копії якихось документів?
Я б так виклав:
Керуючись ч.3 ст. 1268 Цивільного кодексу України, Постановою КМУ від 17 жовтня 2013 р. № 868 «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», ст. 3 Закону України “ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” , Наказом Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1964/5 «Про затвердження Порядку доступу державних виконавців до Державного
реєстру речових прав на нерухоме майно», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.01.2013 за № 2/22534, ст. 82 ЦПК ст. 4 і ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»
На  підставі Рішення суду від 14 квітні 2014 року по справі № 363/1194/14-ц
Прошу :
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #11 : 03 Червня 2014, 09:36:03 »

Юрій Васильович, дуже Вам вдячна за поради !
Все виправила.
82 ст. на автоматі з позовної  :-[
Записаний

bird

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 89
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Терміново потрібна допомога.
« Reply #12 : 03 Червня 2014, 11:41:52 »

Трошки змінила третій абзац, і добавила статтю :
ЗУ «Про нотаріат» ст. 46-1 Нотаріус як спеціальний  суб’єкт,  на  якого  покладаються функції  державного реєстратора прав на нерухоме майно та який має печатку  такого  реєстратора,  здійснює повноваження відповідно до Закону  України  "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" ( 1952-15 ). Нотаріус  під  час  вчинення  нотаріальних  дій  з  нерухомим майном, має доступ та користується  Державним реєстром  речових прав на нерухоме майно, здійснює  пошук  у ньому відомостей про зареєстровані речові права на  нерухоме  майно формує витяг з Державного реєстру  речових прав на нерухоме майно. Користування  Державним  реєстром  речових  прав  на нерухоме
майно   здійснюється   безпосередньо   нотаріусом, який вчиняє відповідну нотаріальну дію.

І після всіх пунктів ПРОШУ, добавила :
У разі відмови будь якого мого прохання, прошу згідно ст.49 ЗУ «Про нотаріат» викласти  причини  відмови в письмовій формі (для можливості оскарження у суді згідно ст.50 ЗУ «Про нотаріат») у термін згідно чинного законодавства.

Нотаріуси Вишгородського району мають звичку "футболяти"людей. Коли моя свекруха пішла сама до нотаріуса перший раз, для оформлення спадщини, їй толком нічого не пояснили. Вже потім мій чоловік з нею пішли за роз'ясненням. Все затягнулось на роки, за цей термін вона заболіла і стала іевалідом 1 групи. Зараз я вже подавала позовну до суду, і піду з нею до нотаріуса. Хочу викласти все так у Заяві щоб нотаріус мав найменьше шансів для відмови.
« Останнє редагування: 03 Червня 2014, 12:15:10 від bird »
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email