'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - lioness

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 10
16
 
Цитувати
Суди так не вважають. Та і законодавство не таке однозначне. Кооператив може створюватися не лише для побудови будинка, а і для подальшої експлуатації і управління (статут, закон).

я зустрічала в реестрі тільки рішення,де оскаржувалися протоколи зборів тільки із за відсутності кворому.Вимоги визнати недійсним протокол з підстав,що ЖБК, у якому склад членів не збігається зі складом співвласників багатоквартирного будинку, статутні органи управління кооперативу не мають права приймати жодних рішень щодо управління спільним майном багатоквартирного будинку,не зустрічала взагалі.
Може таких вимог у суді ніхто не заявляв?


17
Цитувати
Україні практично немає жодного ЖБК, в якому би склад членів збігався зі складом співвласників відповідного багатоквартирного будинку. Мені особисто відомі випадки, коли, скажімо, у 100-квартирному будинку і дійсних членів ЖБК залишалася лише одна особа - і та глибоко похилого віку!

Більше того, не існує формальних перешкод навіть для того, щоби новим членом ЖБК стала особа, яка взагалі не є власником квартири в багатоквартирному будинку (натомість у випадку з ОСББ участь в об'єднанні є невід'ємною від права власності на квартиру).

Враховуючи викладене вище, варто визнати, що в ЖБК, у якому склад членів не збігається зі складом співвласників багатоквартирного будинку, статутні органи управління кооперативу не мають права приймати жодних рішень щодо управління спільним майном багатоквартирного будинку, а рішення загальних зборів членів ЖБК в жодному разі не може замінити собою рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку.
Цитувати

Цитувати
ЖБК, у якому склад членів не збігається зі складом співвласників багатоквартирного будинку, статутні органи управління кооперативу не мають права приймати жодних рішень щодо управління спільним майном багатоквартирного будинку,

Цитувати
рішення загальних зборів членів ЖБК в жодному разі не може замінити собою рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку
-то виходить,що жк не мають юридичних підстав подавати позови про борги за житлово-комунальні послуги?
-При наявності таких обставин ,треба звертатися до суду(до якого?)про визнання цих рішень противоправними?

18
Працюю с документами і найшла отаке
   
              https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-document/101940095/
Герц не надає послуг.Він роздруковує платіжки.Хіба він має право звертатися до суду по комунальним боргам?
Цитувати
5. Порядок голосування: закон не вимагає письмового голосування (коли кожен, хто голосує, ставить свій підпис).
тут не зрозуміла.На зборах ЖК
-не треба інфікувати людину за паспортними даними?
-Не потрібно в реєстрі присутніх на зборах ставити підпис?
Якщо так,то це можна написати список і внести в нього навіть тих,кого на сборах не було?

19
Цитувати
Не можна. Оформлення різне...
А де можна побачити як мають правильно виглядати протоколи співвласників? Чим цей протокол-рішення відрізняється від  протоколу членів ЖК ?

20
мама отримала ухвалу суду 25,11,2021,а я ще взагалі іі не отримала.
Суд дав 15 днів на відзив.Який останій день подачі відзиву?
Чи можу я подати відзив пізніше, бо безоплатного адвоката надали тільки зараз і він не вспіває в указані сроки написати відзив.Чи треба зараз повідомити суд про ці обставини?
Яким чином повідомити суд про ці обставини?
Ато пока адвокати будуть писати відзив та заяви про поновлення сроків-судья візьме і винесе рішення.

21
документи по справі не грузяться, бо вони великі.Як іх загрузити?Шанси.....то таке.Якщо ЗАКОН заведома мене як співласника ставить в безправне положення.Приблизно по суті написати можу заперечення,але якщо не скасоване рішення жк по затвердженню цього кошториса,то запереченя не допоможе

22
первий лист протокола,де зазначено що це збираються співласники,А так його видають за протокол зборів жк.Хіба так можно?
Перелік теж дивний.Там і померлі і ті що за кордон поїхали

24
Справа № 642/1975/20
Провадження № 2/642/866/20
це до поста 460.Я скопірувала слово в слово.Туму і виникли питання,бо згідно інформації з цього рішення під управління домом попадає прибирання теріторіі і інше .І тепер це відноситься до ком послуг.І дата 9 взяла там же.Мама член кооперативу і може оскаржувати.А я виходить не можу оскаржити протокол на підставі якого мене обкрадають.Які ще е варіанти дій для мене в цему випадку(я не член)

25
нічого не зрозуміла,про що Ви кажете.Питання виникли після читання рішень суду з реестру(самих свіжих)Зараз найду ссилку

26
Цитувати
Предметна та суб`єкта юрисдикція господарських судів, тобто сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції, визначена статтею 20 ГПК України, за змістом частини першої якої господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності, та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

У справі, яка переглядається, суди попередніх інстанцій не звернули уваги на те, що спір у цій справі виник у зв`язку з реалізацією позивачем прав члена ЖБК «Субнобудівник-21»на участь в управлінні ним, тобто корпоративних прав. Відповідно, спір виник з корпоративних правовідносин та підлягає розгляду в порядку господарського судочинства відповідно до вищезазначених вимог закону.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до частин першої та другої статті 414 ЦПК України судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню в касаційному порядку повністю або частково із закриттям провадження у справі або залишенням позову без розгляду у відповідній частині з підстав, передбачених статтями 255 та 257 цього Кодексу. Порушення правил юрисдикції загальних судів, визначених статтями 19-22 цього Кодексу, є обов`язковою підставою для скасування рішення незалежно від доводів касаційної скарги.

Частиною третьою статті 400 ЦПК України визначено, що суд не обмежений доводами та вимогами касаційної скарги, якщо під час розгляду справи буде виявлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Оскільки суди першої та апеляційної інстанції не встановили природу правовідносин, які виникли між сторонами, невірно застосували норми процесуального права, судові рішення щодо вирішення зазначених позовних вимог підлягають скасуванню, а провадження у справі - закриттю.

На виконання вимог частини першої статті 256 ЦПК України, враховуючи позицію Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі  № 145/166/18 (провадження № 14-524цс19), колегія суддів вважає за необхідне роз`яснити  ОСОБА_1 , що розгляд справи віднесено до юрисдикції господарського суду. Протягом десяти днів з дня отримання постанови позивач може звернутися до суду із заявою про направлення справи за встановленою юрисдикцією.

Керуючись статтями 255, 256, 402, 409, 414 ЦПК України, Верховний Суду складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Деснянського районного суду міста Києва від 16 січня 2019 року

та постанову Київського апеляційного суду від 18 квітня 2019 року скасувати.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1

до житлово-будівельного кооперативу «Суднобудівник-21», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , про визнання недійсними рішень закрити.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що розгляд справи віднесено до юрисдикції господарського суду. Протягом десяти днів з дня отримання постанови позивач має право звернутися до суду із заявою про направлення справи за встановленою юрисдикцією.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.


Головуючий       


Щоб визнати протокол не дійсним,а збори такими що не відбулися, то треба іти тільки до господарського суду?

https://reyestr.court.gov.ua/Review/88375884

27
Все сказане прийняла до уваги,дякую за пораду!
В мене питання з приводу:

Цитувати
За змістом статті 14 Закону «Про житлово-комунальні послуги» №1875-IV від 24.06.2004 залежно від порядку затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вони поділяються на три групи:  1) перша група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують уповноважені центральні органи виконавчої влади, а у випадках, передбачених законом, - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;  2) друга група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території;  3) третя група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін).
Відповідно до ст. 5 Закону Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року до житлово-комунальних послуг належать:
1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:
утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;

поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження


            До мене пред'явлена вимога по сплаті за управління будинком(в позові детально зазначено).За новим ЗУ (Відповідно до ст. 5 Закону Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року до житлово-комунальних послуг належать)ця послуга відноситься до комунальних послуг.
                Затвердження цін за цими комунальними послугами відноситься до компетенції держави(вище цитата с ЗУ ).
-----То чому вартість цієї послуги після 9 листопада 2019 року затверджується протоколом членів ЖК?


28
якщо є можливість,то опублікуйте або вишліть на мою почту документи по апеляції.Бо з рішення апеляції взагалі ніякої інформації.Тільки общі вирази.

29
Доброго дня форумчанам!
Справу я виграла у двох інстанціях,
Майже 4 роки розглядалася справа в спрощеному порядку.Є багато цікавих подробиць, але зможу ними поділитися після спливу строків на оскарження,а я ще досі в апеляції не отримала повне рішення, бо один із судів не підписує. То отпуск....то хвороба.

30
ЗВЯЗОК МІЖ КОРИСТУВАТИСЯ СВОЄЮ КВАРТИРОЮ і обовьязком брати участь у витратах на утримання будинку в тому,що ніхто не має права перешкоджати власнкові користуватися своїм майном.Після відключення світла я не можу здати квартиру в аренду9на що маю повне право)-бо кому вона потрібна без світла.Не можу жити в ній сама без світла ,бо холодильник,єлектроплита-це речі без яких я не можу.Єлектрощитову я повністью за свій рахунок перед пожежою ремонтувала.Пожежа з вини ЖК.Жк  перебило мені неодноразово кабелі напруги зі щита.В

Ви вважаєте,що неправильно сформована вимога до суду?
Потрібно довести і отримати рішення суду про незаконне відключення,а потім в регресному порядку вимагати компенсувати мені сплачені кошти на утримання будинку?Так?Бо не може бути,що мене позбавили фактично можливості користуватися квартирою та й ще через суд отримають гроші за свої послуги.

а з відовідью водоканала щ порадите робити?
-Звернутися ще раз з заявою про перехід на прямі договора(надавши ваші оргументи).
-Чи писати скарги,але кому?

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 10

Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email