'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: про детальний розрахунок коефіцієнту кількості теплоти, спожитої на опалення МЗК  (Прочитано 14202 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

Мне удалось поставить индивидуальный счетчик тепла для своей квартиры, сейчас встал вопрос начисления обслуживающей организацией дополнительной платы за отопление мест общего пользования (МОП или МЗК).
Подготовил запрос в обслуживающую организацию про предоставление такой информации, так как мне навязывают коэффициент 1.2 (20%).
Рабочий проект по тепло счетчику делал Водолей-Энергосервис http://www.ve-ltd.com.ua/
Когда я получил проект на руки, он уже был согласован обслуживающей организацией и монтаж счетчика был уже сделан.
Я обнаружил что в проекте нет детального расчета коэффициента МЗК, и когда начал капать выяснилось что ЖЕК не хотел согласовывать этот проект без внесения фиксированного коэффициента. Ну да ладно. Сейчас стоит задача внести изменения в этот проект, а следовательно нужно получить информацию о фактическом коэффициенте МЗК.
Прошу высказаться если есть желание и возможность по подготовленному проекту запроса.
Спасибо.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Методика розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення затверджена Наказом Мін. буд.та ЖКГ № 359 від 31.10.2006 року.
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1237-06

Неодноразово обговорювалось на форумі, що методика нежиттєздатна. Реально використовувати неможливо.
Щоб закрити питання оплати МЗК, використовуйте Постанову КМУ  N 630  від 21 липня 2005 р.:
Цитувати
    "Ст. 12. У  разі  встановлення  будинкових засобів обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги  згідно   з   їх   показаннями пропорційно  опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або  виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку.
     У разі нездійснення таких  заходів  споживач  не  сплачує  за опалення місць загального користування будинку. "
Вимоги робити та узгоджувати в ЖЕО проекти на монтаж лічильників, внесення в проекти коефіцієнтів для оплати МЗК - самодіяльність ЖЕО, яка не має жодних правових підстав. На запити, можна передбачити, буде надано купу макулатури, відписок і заборон.

Згідно ПОСТАНОВИ КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27 листопада 1995 р. N 947  "Про Програму поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії на 1996 - 2007 роки  ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1657 ( 1657-98-п )   від 19.10.98  N 1957 ( 1957-2002-п ) від 25.12.2002 ).
   
Цитувати
   Ст.7.Міністерству    машинобудування,    військово-промислового комплексу і   конверсії   разом   з   Державним    комітетом    по житлово-комунальному господарству  протягом  двох  місяців  внести Кабінету Міністрів  України  пропозиції  щодо   розроблення     та освоєння виробництва терморегуляторів і приладів - розподілювачів, що встановлюються на опалювальних пристроях у квартирах.
.Установлення, технічне обслуговування,  ремонт і контроль  за функціями лічильників здійснюється спеціалізованими  організаціями та підприємствами, які мають відповідну ліцензію....

     ......Установлення лічильників  виконується  за типовими проектними рішеннями. Допускається      установлення      лічильників      за індивідуальними проектними  рішеннями,  розробленими відповідно до нормативно-технічних вимог або вимог заводу-виготовлювача...
   
Вважаю доцільним укласти договір з фірмою, яка має відповідні ліцензії, яка здійснить опломбування лічильників, зафіксує початкові показники, а потім відповідно до ПКМУ 630 подати до ЖЕО заяву про прийняття лічильника на абонентський облік.
Зверніть увагу на тему http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6533.0.html
« Останнє редагування: 07 Листопада 2011, 23:45:44 від Тетяна Academia »
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
    "Ст. 12. У  разі  встановлення  будинкових засобів обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги  згідно   з   їх   показаннями пропорційно  опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або  виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку.
     У разі нездійснення таких  заходів  споживач  не  сплачує  за опалення місць загального користування будинку. "

1. Как вы предлагаете поступить, в случае если действия были осуществлены? Что делать тогда?
2. Писать запрос как я понял из ваших слов - нет смысла?
3. Понятно что методика мертвая - но ее пока никто не отменял... разве не так?

Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Перепрошую, пропустила повідомлення і не швидко відповідаю.
Щось радити - невдячна справа.

Моя позиція в питанні лічильників така (!!! з огляду саме на мої обставини встановлення лічильників). Я не готую і не прошу в ЖЕО узгоджувати ніякі проекти. В договір по ПКМУ 630 я вношу стартові показники лічильників. Оплачувати опалення МЗК поки не планую, оскільки їх утеплення ЖЕО не виконують ніколи. В регулярних претензіях та актах-претензіях до ЖЕО я фіксую факт "відсутності утеплення МЗК".
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

Прочитала Методику з Наказу, подивилася формулу для розрахунку к-сті тепла для для помешкання у багатоквартирному будинку , що обладнаний приладом обліку тепла, але не обладнаний таким приладом для обліку тепла окремо для  МЗК, тобто п.2.2.1 та 2.2.2
2.2.1. Витрати  теплової  енергії,  спожитої на опалення МЗК,
яка  виставляється  до   сплати   споживачами   кожного   окремого
помешкання    будинку,    споживачами   нежилих   приміщень,   які
користуються МЗК, визначається з розрахунку

                               i      i
                       Q    = К    х Q    ,                  (2.7)
                        МЗК    МЗК    МЗК

          i
     де  К  - коефіцієнт, який враховує частку i-того помешкання у
          МЗК
витратах на опалення МЗК.
2.2.2. Розподіл визначених величин витрат  теплової  енергії, спожитої на опалення МЗК,  між окремими помешканнями будинку,  які не  мають  відокремленого  входу,  пропорційний  до  їх  загальної опалюваної площі. Для для кожного i-того помешкання розраховується коефіцієнт
            i
             К   ,  який відображає частку загального  платежу,   що припадає на дане помешкання
            МЗК
                                      i
                                     F
                            i         ж
                           К    = ----------                 (2.8)
                            МЗК        i
                                     SF
                                       ж

         i
     де F  - опалювальна площа i-того помешкання, кв.м;
         ж
      i
     SF  -  загальна опалювальна площа всіх помешкань будинку, які не мають відокремленого входу, кв.м.
       ж
  3. Розрахунок плати за опалення
                  місць загального користування
                    багатоквартирних будинків

     Плата за    опалення    місць     загального     користування
багатоквартирних  будинків  розраховується  відповідно  до  чинних
тарифів на теплову  енергію  для  даної  категорії  споживачів  за
формулою

                                i
                          П = Q    х T,                      (3.1)
                               МЗК
         i
     де Q      -  витрати  теплової енергії,  спожитої на опалення
         МЗК
МЗК,  яка виставляється до сплати  власникам  споживачами  кожного
окремого помешкання будинку та визначається за формулою (2.7);
     Т -  тариф на теплову енергію для даної категорії споживачів,
грн/ Гкал.

                                      Таблиця 1
                 Загальнорічні та питомі витрати теплової енергії на опалення місць загального користування в багатоквартирних
               будинках масових серій будівництва
Далі таблиця йде по областях по будинках визначених типових серій. Таблиця вся на сайті ВР не вмістилася, обрізана якраз на 9 та 16-ти поверхових будинках. Ніде в ІНеті не знайшла цієї таблиці повністю.

І ще знайшла Методику відповідно до Наказу. Вкладаю.
Я так розумію, що для типових серій будинків можуть використовуватися дані цієї таблиці.
До Наказу є ще один документ, плани МЗК для будинків масових серій. Вкладаю.
« Останнє редагування: 15 Березня 2012, 12:04:31 від Nimfa »
Записаний

sasha12

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю

Добрый день прошу помощи ситуация такая. Живу я Киевская область Смт Глеваха поставил в этом году индивидуальное отопление, полностью обрезался со всех стояков вся документация есть. Проблема такая  заплатил я за Ноябрь месяц она мне говорит что нудно еще за МЗК. Вопрос если у меня индивидуальное отопление почему я должен платит за потерю тепла?
Искал все законы но не где нашел ответ помогите пожалуйста должен ли я платить или нет? Просил чтобы показали копии договоров стосовно по мзк но не кто не чего не предоставил.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Добрый день прошу помощи ситуация такая. Живу я Киевская область Смт Глеваха поставил в этом году индивидуальное отопление, полностью обрезался со всех стояков вся документация есть. Проблема такая  заплатил я за Ноябрь месяц она мне говорит что нудно еще за МЗК. Вопрос если у меня индивидуальное отопление почему я должен платит за потерю тепла?
Искал все законы но не где нашел ответ помогите пожалуйста должен ли я платить или нет? Просил чтобы показали копии договоров стосовно по мзк но не кто не чего не предоставил.
Цитувати
28. Споживачі,  які  встановили  у квартирі багатоквартирного будинку  індивідуальні  (автономні)  системи  опалення,  оплачують послуги  з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно  до  методики,  що  затверджується  центральним органом    виконавчої    влади   з   питань   житлово-комунального господарства.
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-п
Записаний

sasha12

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю

Спасибо  я так понимаю жек сам высчитывает стоимость МЗК?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Розрааховує виконавець послуги з ЦО.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email