'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: відсутність договору на надання послуг  (Прочитано 22054 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

Відповідно до   п.2 ст.10 ЗУ Про приватизацію державного житлового фонду

Власники  квартир  багатоквартирних  будинків та житлових  приміщень  у  гуртожитку  є  співвласниками допоміжних приміщень у
будинку    чи   гуртожитку,   технічного   обладнання,   елементів  зовнішнього  благоустрою  і  зобов'язані  брати участь у загальних
витратах,   пов'язаних   з   утриманням  будинку  і  прибудинкової  території   відповідно   до   своєї  частки  у  майні  будинку
  чи
гуртожитках.

Тобто участь власника в утриманні  будинку є обовязковою

ст 382 ЦК України передбачає, що

 Власникам квартири у дво- або багатоквартирному  житловому  будинку  належать  на праві спільної сумісної власності приміщення
загального користування,  опорні конструкції  будинку,  механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині
квартири,  яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди,будівлі,  які  призначені  для  забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у  житловому будинку.

ст 360 ЦК Передбачає, шо

Співвласник відповідно до своєї частки  у  праві  спільної  часткової  власності  зобов'язаний  брати  участь  у  витратах  на
управління,  утримання та збереження  спільного  майна,  у  сплаті податків,   зборів   (обов'язкових   платежів),   а   також  нести
відповідальність  перед   третіми   особами   за   зобов'язаннями,  пов'язаними із спільним майном.



Отже, власник квартири зобовязаний брати участь у витратах  на управління,  утримання та збереження  спільного  майна,  у  сплаті податків,   зборів   (обов'язкових   платежів)


Отже, ви зобовязані підписати договір про надання жк послуг і брати участь у утриманні та збереженні спільного майна - а саме Вашого будинку
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Отже, ви зобовязані підписати договір про надання жк послуг і брати участь у утриманні та збереженні
спільного майна - а саме Вашого будинку
Вот итог всех Ваших ссылок на законодательство
" брати участь у утриманні .... спільного майна - а саме Вашого будинку "

здесь Вы передернули ;D
- нигде не было сказано, что ДОМ является совместной собственностью жильцов.
насправді наш будинок не є спільним майном.!!!!!
;D и это все меняет.

Вы доказываете, что я совладелец дома и поэтому обязан его содержать.
Так я не против если БТИ подтвердит, что я владелец дома.

Сколько не повторяй слово "халва" - сладко не станет.
Сколько не повторяй "владелец" - без регистрации в БТИ владельцем не станешь.
А БТИ говорит - нет, владелец квартиры не является совладельцем дома.
В БТИ зарегистрировано, что владелец дома только горсовет и нет никаких совладельцев!!!!

Юридически квартира это не часть дома. ;D
И дом и квартира - самостоятельные объкты недвижимости.
И дом и квартира - самостоятельные объекты права собственности.
Право собственности на квартиру не порождает право собственности на дом (часть дома).
Право собственности на дом не порождает право собственности на квартиру.

Вот где собака зарыта.

Для того, что бы быть точным Ваш вывод должен иметь продолжение:

"Отже, ви зобовязані підписати договір про надання жк послуг і брати участь у утриманні та збереженні
спільного майна - а саме Вашого будинку
після реєстрвції в державному реэстрі речових прав на нерухоме майно
Вашого права співвласності на 10% будинку (майна будинку) згідно рішення ОМС.
"


При такой регистрации в БТИ все становится на свои места и
окажется, что закон о Приватизации, на который Вы ссылаетесь
не противоречит Гражданскому кодексу
- Собственник квартиры обязан содержать дом
(т.к. он является совладельцем дома согласно решения ОМС).

Тогда и договор Про услуги содержания дома должен заключать я, а не горсовет.
А иначе .... имущество горсовета должен содержать горсовет.
« Останнє редагування: 02 Січня 2012, 16:19:26 від mata »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Автор: mata:
Цитувати
1. Ніде в рішеннях КСУ (які Ви процитували) ні в будь яких інших НПА не сказано, що допоміжні приміщення це синонім слова багатоквартирний будинок.

Допоміжні приміщення - це "складові частини будинку".
Цитувати
допоміжні приміщення багатоквартирного будинку -  приміщення, призначені  для  забезпечення  експлуатації  будинку та побутового обслуговування  мешканців  будинку  (сходові  клітини,  вестибюлі, перехідні   шлюзи,  позаквартирні  коридори,  колясочні,  кладові,
сміттєкамери,  горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення);

     житловий комплекс  -  єдиний  комплекс  нерухомого майна,  що утворений земельною ділянкою в установлених межах,  розміщеним  на ній  жилим  багатоквартирним  будинком  або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий
комплекс;

     загальне майно   -  частина  допоміжних  приміщень  житлового комплексу, що можуть використовуватися згідно з їх призначенням на умовах,  визначених у статуті об'єднання (кладові,  гаражі, в тому числі підземні, майстерні тощо);

     конструктивні елементи багатоквартирного  будинку  -  частини споруди,  які  забезпечують  її  цілісність  та необхідні технічні умови  функціонування  (фундамент,  несучі   стіни,   міжповерхові перекриття,  сходові  марші,  конструкції даху,  покрівля,  в'їзна група тощо);

     нежиле приміщення - приміщення,  яке  належить  до  житлового комплексу,  але  не відноситься до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин;

     неподільне майно - неподільна  частина  житлового  комплексу, яка  складається  з  частини допоміжних приміщень,  конструктивних елементів будинку,  технічного обладнання будинку, що забезпечують належне функціонування жилого будинку;

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2866-14  Закон про ОСББ. Якщо у Вас не ОСББ, застосовується за "аналогією  закону".
Автор: mata:
Цитувати
4. В державному реєстрі прав власності зареєстровано моє право власності тільки на квартиру і там немає вказівки, що я такоє є співвласником будинку (або частини будинку).

Ця вказівка і не потрібна. Ще раз з Рішення КС:
Цитувати
1.1. Допоміжні приміщення (підвали,  сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.)  передаються  безоплатно  у  спільну  власність громадян   одночасно   з  приватизацією  ними  квартир  (кімнат  у квартирах)   багатоквартирних   будинків.   Підтвердження    права власності   на   допоміжні   приміщення   не  потребує  здійснення додаткових  дій

Ви розумієте фразу "не  потребує  здійснення додаткових  дій"?
Перегляньте:
 http://gro-za.io.ua/s81705/kievskiy_apelyaciyniy_administrativniy_sud._postanova_28.10.2008_r._sprava_n_22-a-2912408_r
« Останнє редагування: 02 Січня 2012, 16:24:33 від Юрій Васильович »
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

Ваша думка хибна, повірте. потім ця використають проти вас у справі про стягнення боргу

ЗУ Про житлово-комунальні послуги

утримання будинків і прибудинкових територій  -  господарська  діяльність,   спрямована   на   задоволення  потреби  фізичної  чи
юридичної особи  щодо  забезпечення  експлуатації  та/або  ремонту  жилих та нежилих приміщень
, будинків і споруд, комплексів будинків
і споруд,  а також  утримання  прилеглої  до  них  (прибудинкової)  території   відповідно  до  вимог  нормативів,  норм,  стандартів,
порядків і правил згідно із законодавством;

Ч. 4 ст. 319 Цивільного кодексу: «Власність зобов’язує.....»
За ст. 10 закону «Про приватизацію державного житлового фонду» власник квартири, він же співвласник будинку, зобов’язаний брати участь в утриманні даного будинку нарівні з іншими власниками його квартир.

Робиться це відповідно до закону «Про житлово-комунальні послуги» шляхом найму виконавця послуг, пов’язаних з утриманням, тобто шляхом укладення договору з виконавцем послуг і наступної оплати його послуг. Йдеться про всі послуги з утримання будинку, а також ту частину комунальних послуг, які необхідні для утримання будинку, тобто про послуги з опалення в частині опалення місць загального користування..


Обовязок власника квартири підписати договір про надання житлово-комунальних послуг передбачено законом :
ст. 20, Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,з врахуванням ст.29 даного закону,  п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ № 572 від 8.10.1992 р. «Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", в редакції постанови КМУ № 45 від 24.01.2006 р., та відповідні постанови КМУ 529 і тд. і ніяк не суперечить ст 322 ЦК

Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

ЗУ Про житлово-комунальні послуги

утримання будинків і прибудинкових територій  -  господарська  діяльність,   спрямована   на   задоволення  потреби  фізичної  чи
юридичної особи  щодо  забезпечення  експлуатації  та/або  ремонту  жилих та нежилих приміщень
, будинків і споруд, комплексів будинків
і споруд,  а також  утримання  прилеглої  до  них  (прибудинкової)  території   відповідно  до  вимог  нормативів,  норм,  стандартів,
порядків і правил згідно із законодавством;
И что?

Ч. 4 ст. 319 Цивільного кодексу: «Власність зобов’язує.....»
За ст. 10 закону «Про приватизацію державного житлового фонду» власник квартири, він же співвласник будинку, зобов’язаний брати участь в утриманні даного будинку нарівні з іншими власниками його квартир.
Опять передернули - "він же співвласник будинку".
К сожалению этого в законе нет.
Я вот говорю, что раз в законе нет - должно быть по решению ОМС для того что бы не вступать в противоречие с гражданским кодексом.

Вместо обоснования что ВЛАСНИК КВАРТИРИ - Є СПІВВЛАСНИК ДОМУ,
Вы это вначале голословно утверждаете,
а потом исходя из этого рассуждаете почему я должен заключить договор.

Докажите, что ВЛАСНИК КВАРТИРИ - Є СПІВВЛАСНИК ДОМУ.
Это то звено, потянув за которое все остальное становится очевидным.

Робиться це відповідно до закону «Про житлово-комунальні послуги» шляхом найму виконавця послуг, пов’язаних з утриманням, тобто шляхом укладення договору з виконавцем послуг і наступної оплати його послуг. Йдеться про всі послуги з утримання будинку, а також ту частину комунальних послуг, які необхідні для утримання будинку, тобто про послуги з опалення в частині опалення місць загального користування..

Обовязок власника квартири підписати договір про надання житлово-комунальних послуг передбачено законом :
ст. 20, Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,з врахуванням ст.29 даного закону,  п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ № 572 від 8.10.1992 р. «Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", в редакції постанови КМУ № 45 від 24.01.2006 р., та відповідні постанови КМУ 529 і тд. і ніяк не суперечить ст 322 ЦК
Ну, ... я уже приводил обоснование, что никакой закон и тем более никакое решение КМУ не могут противоречить гражданскому кодексу, который говорит, что
собственник обязан содержать свое имущество.
КАК ДОКАЗАТЬ, ЧТО ВЛАДЕЛЕЦ КВАРТИРЫ ЯВЛЯЕТСЯ СОВЛАДЕЛЬЦЕМ МНОГОКВАРТИРНОГО ДОМА,
(если БТИ говорит нет. Владелецем многоквартирного дома - зарегистрирован только горсовет.)
« Останнє редагування: 02 Січня 2012, 17:37:52 від mata »
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Ваша думка хибна, повірте. потім ця використають проти вас у справі про стягнення боргу
Я это понимаю и отрабатываю ее с Вами (типа Вы чесно на стороне юриста ЖЭКа).

Ключевая фраза ЖЭКа - Вы совладелец дома и обязаны содержать свое имущество.

Ключевой документ моей защиты
- выписка из гос. реестра прав на недвижимое имущество - на основании Решения ОМС №... от ..... право собственности на дом зарегистрировано за горсоветом.

Дальше все четко - собственник сам обязан содержать свое имущество.

Я внимательно читаю Ваши аргументы и аргументы Юрия Васильевича....
ну....,  против убойного реестра прав собственности на недвижимое имущество
нет у Вас пока прямого и четкого 1, 2, 3, ... доказательства, что собственник квартиры имеет право собственности на многоквартирный дом.
А это ключевой момент в защите от взыскания начислений без договора.
« Останнє редагування: 02 Січня 2012, 18:02:56 від mata »
Записаний

Oz

  • Гість

Цитувати
нет у Вас пока прямого и четкого 1, 2, 3, ... доказательства, что собственник квартиры имеет право собственности на многоквартирный дом.
А это ключевой момент в защите от взыскания начислений без договора.

Владелец квартиры всего лишь владелец квартиры  - не владелец дома. И доказательств не нужно. Вы витаете в облаках.
То что, он же - совладелец дома - установлено нормами ГК. Читайте, есть.
Чтобы бороться за свои права, надо хотя бы знать их. Вы, похоже,  не знаете чего хотите. 
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ви таки не бажаєте читати наведені рішення КС та приклади справ з інших судів.
Ну спробуйте свій захист у суді, потім розкажете.
додатково: читайте ЦК У
Цитувати
Стаття 382. Квартира як об'єкт права власності

     1. Квартирою  є  ізольоване  помешкання  в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.

     2. Власникам квартири у дво- або багатоквартирному  житловому будинку  належать  на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування,  опорні конструкції  будинку,  механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині
квартири,  яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі,  які  призначені  для  забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

mata!

 Кажу ще раз вам.

Пунктом 1 ч.3 ст.20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” встановлено, що споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. 

Договір   на   надання   житлово-комунальних   послуг    у багатоквартирному  будинку  укладається  між  власником  квартири,
орендарем   чи   квартиронаймачем   та   балансоутримувачем    або уповноваженою ним особою.

Обов’язок власника квартири укласти договір на надання житлово-комунальних послуг та оплачувати надані послуги передбачено також п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМ України від 08.10.92 року №572.


Таким чином, необхідність укладення договору на надання житлово-комунальних послуг передбачена законом і його укладення визначено як обов’язок, а не право сторін.

І не будьте наївними, у суді з вас стягатимуть збитки, які ви завдали виконавцю послуг, внаслідок не підписання вами договору про надання послуг.

а Ви там спорьте про борг і тд
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Юрій Васильович,
я уважно вичитав і рішення КС (можу напамять цитувати) і ЦК і про приватизацію і по ЖК послуги і про власність і про реєстрацію прав. Усі постанови КМУ і т.п.
Усі ці закони і постанови у мене в компі і в голові.
Я проводив і самостійний і автоматичний пошук підходящих статей.

Мене влаштовує і юридичний доказ, що мешканці будинку - є співвласниками будинку
(в цьому випадку ВРЕЖО не може мати до мене претензій оскільки
як співвласник будинку я можу отримати претензії тільки від інших співвласників будинку).

Мене влаштовує і юридичний доказ, що міськрада власник будинку
(в цьому випадку ВРЄЖО не може мати до мене претензій оскільки
не я, а міськрада повинна утримувати будинок)

Мене не влаштовує якщо питання хто власник будиноку в суді буде вирішуватись то так, то навпаки. Якщо потрібні гроші щоб утримувати будинок, то я власник, а якщо реконструкцію будинку робити, то власник міськрада.

Мене не влаштовує якщо питання хто власник прибудинкової території буде вирішуватись то так, то навпаки. Якщо потрібні гроші щоб її утримувати, то я власник, а якщо гараж поставити, то власник міськрада.

Ви кажете, що Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку  належать  на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування,  опорні конструкції  будинку,  механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири,  яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі,  які  призначені  для  забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
І не кажете прямо, а натякаєте щоб я сам зробив висновок, що це і є право власності на будинок і що згідно рішення КС воно не потребує реєстрації.
Я правильно Вас зрозумів?

Вважаю що такий висновок в суді буде спростовано:
1. Будинок це неподільний обьект нерухомості і міської забудови. І єдиний обьєкт права власності. Право на допоміжні приміщення і опорні конструкції не створює право на будинок. 

2. Рішення КС на яке Ви посилаєтесь стосується тільки допоміжних приміщень будинку.
Тому для підтвердження права власності на опорні конструкції  будинку,  механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири,  яке обслуговує більше однієї квартири, а також на нежитлові приміщень, які розташовані у житловому будинку - можливо потребне здійснення відповідних додаткових дій.

3. Рішення КС не каже (буквально не каже), що реєстрація права власності на будинок не потребує державної реєстрації.
Більше того в державному реєстрі прав власності зареєстроване право власності на будинок як обьєкт нерухомості і міської забудови і тільки за міськрадою.

Юрій Васильович - це Державний акт який має тільки буквальний зміст.
Буквальний зміст Державного акту каже, що право власності на наш будинок тільки у міськради.
Це юридичний документ прийнятий на підставі дійсного Рішення ОМС з підписами і печаткою ОМС.
« Останнє редагування: 02 Січня 2012, 23:39:44 від mata »
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

mata!

 Кажу ще раз вам.

Шановний focus
Я кажу що мені не потрібно укладати договір про утримання будинку (один з 7 видів ЖК послуг)
А Ви наводити закони про всі ЖК послуги в цілому.

Всі 7 видів ЖК послуг отримувати не обовязково.
Наприклад в мене автономне опалення і укладати договір на центральне теплопостачання мені не потрібно. Ніхто і не наполягає щоб я його укладав.

Так і з утриманням будинку - якщо я доведу суду що я не власник будинку, то ніхто не буде наполягати щоб я його утримував.
Є багато таких прикладів.
Ну, ... наприклад Ви не власник площі незалежності і ніхто не каже Вам шоб Ви її утримували.
Записаний

Oz

  • Гість

Цитувати
Всі 7 видів ЖК послуг отримувати не обовязково.
Наприклад в мене автономне опалення і укладати договір на центральне теплопостачання мені не потрібно. Ніхто і не наполягає щоб я його укладав.
Так і з утриманням будинку - якщо я доведу суду що я не власник будинку, то ніхто не буде наполягати щоб я його утримував.
Є багато таких прикладів.
Ну, ... наприклад Ви не власник площі незалежності і ніхто не каже Вам шоб Ви її тримували
.
Мата, вижу, Вы не прикидываетесь, а и в правду не понимаете свое глубокое  заблуждение.
Вы владелец части дома. К примеру, если у Вас в доме 100 квартир - Вы являетесь совладельцем 1/100 части дома.  Это понятно?
Цитувати
Стаття 355. Поняття і види права спільної власності
      1. Майно,   що   є   у   власності   двох   або  більше  осіб
(співвласників),  належить їм на праві спільної власності (спільне
майно).
      2. Майно може належати особам на праві спільної часткової або
на праві спільної сумісної власності.
То, что Вы не владелец всего дома, не является основанием для отказа в долевом  участии  на содержание  дома  в  целом. Разве это  так  трудно  понять?  Или Вы считаете себя самым хитрым?  Все остальные - должны содержать  дом,  а  я,  Мата, не должен !
Цитувати
Ну, ... наприклад Ви не власник площі незалежності і ніхто не каже Вам шоб Ви її утримували
И здесь Вы заблуждаетесь. Площадь Независимости удерживается на деньги налогоплательщиков. Вы есть плательщиком налогов - то есть, принимаете долевое участие в содержании Площади Независимости. 
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Вы владелец части дома. К примеру, если у Вас в доме 100 квартир - Вы являетесь совладельцем 1/100 части дома.  Это понятно?
А як на Ваш погляд визначити - якою часткою будинку(в наведеному Вами прикладі) володіє Міськрада, якщо всі 100 квартир приватизовані приватними особами, а державний Акт на право власності на будинок є тільки у Міськради? 
Записаний

Oz

  • Гість

А як на Ваш погляд визначити - якою часткою будинку(в наведеному Вами прикладі) володіє Міськрада, якщо всі 100 квартир приватизовані приватними особами, а державний Акт на право власності на будинок є тільки у Міськради?
Державний Акт на право власності на будинок  у Міськради??? Так Вы таки наниматель коммунальной квартиры???
Вы видели, то о чем говорите своими глазами, или это лишь  плод Вашего воображения?  Может пробовали получить хотя бы копию Этого Акта? Управление собственности  Вам даже справку не даст о том, что дом принадлежит  к коммунальной  собственности, не  говоря уже об  Акте...
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Шановний Oz!
Щодо частки в будинку (Вашої чи моєї, не має значення).
Ви зачіпили досить цікаву тему. Я цікавився у балансоутримувача (яка моя частка 1/х  будинку в якому мені належить квартира) відповідь була така (ваша частка це 3грн. 08 коп. з метра квадратного Вашої квартири).
Спробуйте і Ви отримати інформацію, щодо своєї частки в багатоквартирному будинку.
І отримати відповідь не в гривнях, а в вигляді дробу.
« Останнє редагування: 03 Січня 2012, 20:26:38 від Георгий »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email