'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Диспозитивність  (Прочитано 3142 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю
Диспозитивність
« : 06 Лютого 2012, 23:31:52 »

Шановні юристи,
така ситуація
- в додатку до позовній заяві є ксерокопія рішення ОМС в якому немає додатку, на який посилається позивач в своїх вимогах. Цим додатком фактично є база даних в форматі Excel.
- в зустрічній позовній заяві є лист - скомпонований з цієї базы під назвою додаток до рішення ОМС.

Ухвалою суду Позов і Зустрічний позов обьєднані в одне провадження.
Таке питання
Чи вправі суд використовувати письмові докази з зустрічного позову (скомпонований додаток) для винесення рішення на користь позивача (у якого цього додатку не було)?

Ну,.. або як кажуть на вашій мові чи діє в такому проваджені принцип - vigi-lantibusjura scripta sunt?
 (Для простих громадян - хто хоче здійснити свої право, повинен сам потурбуватися про це)
« Останнє редагування: 07 Лютого 2012, 00:02:19 від mata »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #1 : 07 Лютого 2012, 13:50:19 »

Особисто я рішення ОМС і додатки до нього взагалі не вважаю доказами. Це правові підстави (як і законодавчі акти) для задоволення вимог, або відмови у цьому. Але, навіть якщо і вважати їх доказами, які були відсутні у сторони справи, то цій самій стороні ніщо не заважало ознайомитися з матеріалами справи і їх побачити.
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #2 : 07 Лютого 2012, 20:07:42 »

Ну, ... можно поконкретней Вас спрсить?
Речь ведь не о том знает ПРЭЖО или не знает размер тарифа.
Речь о том правду он говорит о размере, утвержденного ОМС тарифа или ВРЕЖО врет мне и суду.
Стороны ведь должны доказать те обстоятельства на которые они ссылаются.

Предметом спора является сумма ежемесячного платежа по договору.
ВРЕЖО паредлагает типовой договор и указывает в нем сумму платежа пропорционально тарифа, утвержденного ОМС. Т.е. площадь квартиры Х на тариф.
При этом прилагает к исковому - копию РЕШЕНИЯ ОМС без приложения в котором указан этот самый тариф. Суд не может увидеть это приложение и проверить сумму этого тарифа,
и суд приимает решене обязать меня заключить договор с учетом  хотелки ВРЕЖО.

А откуда я и суд  можем знать какой там на самом деле тариф заложил ОМС? Надо приложение.

У меня вопрос может ли суд ссылаться на ту цифру тарифа ОМС, которую я вычислил и указал во встречном иске? Может я сильно ошибся. Там не оригинал проложения, а скомпонованый мною и незаверенный лист. И вправе ли я говорить о процессуальном нарушении диспозитивності, если для принятия решения (по тарифу) в пользу ВРЕЖО, суд ссылается на приложение в моем исковом. 
« Останнє редагування: 07 Лютого 2012, 20:18:26 від mata »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #3 : 07 Лютого 2012, 21:39:55 »

А откуда я и суд  можем знать какой там на самом деле тариф заложил ОМС? Надо приложение.

Законы и НПА публикуются.

Цитувати
У меня вопрос может ли суд ссылаться на ту цифру тарифа ОМС, которую я вычислил и указал во встречном иске? Может я сильно ошибся. Там не оригинал проложения, а скомпонованый мною и незаверенный лист. И вправе ли я говорить о процессуальном нарушении диспозитивності, если для принятия решения (по тарифу) в пользу ВРЕЖО, суд ссылается на приложение в моем исковом.

Я ничего не понял. Суд неправильно указал тариф, удовлетворив иск первичного истца?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #4 : 07 Лютого 2012, 22:16:59 »

Шановний mata! Я вже повідомляла. Тариф, затверджений ОМС - чинний. Стати нечинним він може, коли його скасує ОМС. Або Ви оскаржите до суду тарифне розпорядження і суд прийме рішення на Вашу користь.

У Вашій ситуації, в цивільному спорі з ВРЖЕО сперечатись про розмір тарифу, на мою думку, не правильно.
Слід подавати адміністративний позов про визнання існуючого тарифу незаконним і про встановлення тарифу для Вашого будинку з урахуванням істотних обставин його експлуатації.

Це ми тут в Києві в договорах на ЖКП пропонуємо нашим ЖЕО "договірні" тарифи. Оскільки ВСІ розпорядження КМДА з 2006 року по встановленню тарифів на ЖКП оскаржені до суду. Частина розпоряджень - визнана незаконними, по частині справ процеси тривають.
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #5 : 07 Лютого 2012, 23:14:04 »

Шановний mata! Я вже повідомляла. Тариф, затверджений ОМС - чинний.
Шановна Тетяна Academia,
я нигде и никогда не оспаривал размеры тарифов на ЖК услуги, утвержденные ОМС.
Таких тарифов много (тариф на убоку лестниц, тариф на уборку двора, тариф на дератизацию, тариф на содержание лифтов и т.д).
Сумма платежа с квартиры определяется суммой указанных тарифов Х на пл.квартиры.
Но при оплате в эту сумму тарифов не должны входить тарифы на те услуги, которые не предоставляются.
Т.е. если нет лифта, то из общей суммы тарифов вычитается тариф на содержание лифтов и остаток умножается на площадь квартиры.
По ЗУ Про ЖКП споживач має право не сплачувати за послуги, які він не отримує. В договоре Про утримання будинка ... -ст.10, ст.12 сторони мають право вносити зміни в договір, які впливають на рохмір оплати. (Это не запрещенное изменение тарифов ОМС - это разрешенное изменение суммы платежа с квартиры строго по тарифам ОМС).
Я говорю ВРЕЖО - услуги, которых нет не оплачиваются,
а ВРЕЖО и суд говорят нет если нет лифта, то платить конечно не надо. А за содержание придомовой територии платить надо даже если ее нет. Ну и т.д. В этом суть спора.

Приложение к Решению ОМС о тарифах на ЖК услуги, в котором установлены тарифы на каждый дом - это здоровенная база данных Excel. Файлы на дискетах розданы 15-ти ВРЕЖО.
Сотни домов в городе и в каждом по два- три  десятка услуг и цен. Это нигде в прессе не печаталось. Но в договоре на это приложение ссылаются.
Как я и суд можем узнать какие тарифы на услуги были приняты ОМС для нашего дома? - дискета.
Я таких дискет сбацаю  два десятка з 10 мин.
Как Вы считаете - надо ВРЕЖО доказывать правильность тарифов для дома и квартиры
(что это то, что принял ОМС и ВРЕЖО нечего не подправил)?
« Останнє редагування: 07 Лютого 2012, 23:22:34 від mata »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #6 : 08 Лютого 2012, 01:44:37 »

Цитувати
Таких тарифов много (тариф на убоку лестниц, тариф на уборку двора, тариф на дератизацию, тариф на содержание лифтов и т.д).
Це складові (структура) тарифу. А тариф один - це сума складових. Різний для тих, хто з ліфтами і для тих, хто без ліфтів.
Цитувати
Приложение к Решению ОМС о тарифах на ЖК услуги, в котором установлены тарифы на каждый дом - это здоровенная база данных Excel. Файлы на дискетах розданы 15-ти ВРЕЖО.
Сотни домов в городе и в каждом по два- три  десятка услуг и цен. Это нигде в прессе не печаталось.
Додаток у вигляді таблиць Excel може бути ще розміщеним на сайті райради (міськради).
В  пресі, як мінімум, повинно було бути надруковано тариф ( сумарний ) для кожного будинку окремо. І окремо з ліфтом, чи без ліфта.
Структуру тарифу ( які складові включено саме по Вашому будинку, їх вартість) , а також періодичність  та строки надання послуг обов`язково повинно бути у вигляді додатку додано до договору. Це може бути у вигляді витягу з тих "таблиць Excel" саме по Вашому будинку ( Вам же інші не потрібні).
Відсутність публікації може бути підставою для визнання цього тарифу нечинним, але це предмет іншого позову ( Т.І. Вам пояснила).
Цитувати
Как я и суд можем узнать какие тарифы на услуги были приняты ОМС для нашего дома? - дискета.
Суд може витребувати завірений витяг з таблиць по Вашому будинку. Ви можете заявляти клопотання про витребування.
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #7 : 08 Лютого 2012, 08:12:07 »

Логічно. Тепер я зрозумів судове рішення.
Так тоді я не можу виграти апеляцію?

Грубо кажучи правильна логіка така
1. ліфту у будинка немає, але якщо складова тарифу (послуга з утримання ліфту) включена до тарифу ОМС, то я забовязаний укласти з ВРЕЖО договір з цим тарифом?

2. А потім я можу або оскаржувати тариф ОМС в іншому позові, або
3. кожен місяць подавати претензії ВРЕЖО і в судовому порядку сперечатись
щодо виконання ВРЕЖО умов договору про утримання ліфта.

"Как трудно жить - кругом одно жулье" (c) ;D
« Останнє редагування: 08 Лютого 2012, 08:14:39 від mata »
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю
Re: Диспозитивність
« Reply #8 : 08 Лютого 2012, 14:10:20 »

Юрій Васильович,
а як Ви оціните таку аргументацію щодо не оплати неіснуючеї прибуд. территорії

Виконком міськради в ч.3 вирішив {а.с.12},
“Впродовж місяця, наступного за звітним, у разі збільшення, або зменшення фактичних витрат, по будь якому будинку, або гуртожитку виконавці послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій зобовязані здійснювати перерахунок за фактично надані послуги відповідно порядку і періодичності (п.1.3) цього рішення та вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством, при цьому рівень рентабельності не повинен перевищувати 3-х відсотків.”

Спираючись на вказане рішення органу місцевого самоврядування і згідно права сторін, внести зміни в договір, які стосуються розміру оплати, що вказано в ст.10, ст.12 типового договору затвердженого постановою КМ України №529, я вимагаю в розділ типового договору “інші умови” внести перелік неіснуючих на цей час обїєктів по яких у відповідності до вказаного рішення міськради “виконавець послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій зобовязаний здійснювати перерахунок” .
Це не зміна затвердженого тарифа, як вважає суд, а обгрунтування передбаченого Рішенням Органу місцевого самоврядування щомісячного перерахунку розміру оплати у відповідності до фактично наданих послуг згідно затвердженого тарифа. І саме такі зміни до договору (які впливають на розмір оплати) сторони мають право вносити в типовий договір відповідно постанови КМУ №529.

    Суд не не дослідив надані докази (щодо права сторін на внесення змін до типового договору, які впливать на розмір оплати) і не  врахував істотні для справи обставини. 
    Отже мають місце суттєві процесуальні порушення які призвели до прийняття необгрунтованого судового рішення тому це рішення має бути скасовано.

послуга з утримання за попередній місяць фактично не надана оскільки прибудинкова територія фактично не встановлена. По рішенню ОМС Виконавець забовязаний зробити перерахунок.
« Останнє редагування: 08 Лютого 2012, 14:46:10 від mata »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email