'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: загально будинковий лічильник на електроенергію  (Прочитано 16276 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Доброго дня! Вчора побачила об'яву (скан нижче). Дуже здивувалася, оскільки у кожного в будинку є квартирні лічильники електроенергії і вже більше 40 років жителі розраховуються за електроенергію за ними.  В постанові НКРЕ №497 вказано, що: 1.6. Населенню, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, крім гуртожитків. Тобто у будинку повинно бути ОСББ. Я правильно розумію?
Чи правомірне таке рішення ЖЕКу? Якщо так, то на які закони та акти можна зсилатися?

Дякую.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Доброго дня! Вчора побачила об'яву (скан нижче). Дуже здивувалася, оскільки у кожного в будинку є квартирні лічильники електроенергії і вже більше 40 років жителі розраховуються за електроенергію за ними.  В постанові НКРЕ №497 вказано, що: 1.6. Населенню, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, крім гуртожитків. Тобто у будинку повинно бути ОСББ. Я правильно розумію?
Чи правомірне таке рішення ЖЕКу? Якщо так, то на які закони та акти можна зсилатися?

Дякую.
А у квартировласників є індивідуальні договори із Києвенерго на постачання електроенергії? А як є, то що в них прописано?
Справа в тому, що якщо між кожним окремим квартировласником і Київенерго відсутні прямі договори на постачання електроенергії, то ймовірно такий договір укладений між балансоутримувачем будинку (юридична особа) і Київенерго. Тоді балансоутримувач є основним споживачем, а квартировласники субспоживачами. Балансоутримувач повинен забезпечити баланс електроенергії за загальнобудинковим лічильником і лічильниками квартировласників.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Щодо будинків ОСББ, ЖБК (як приклад), то такі будинки вважаються за певних обставин "населеними пунктами", згідно розпорядження НКРЕ від 28.11.2011 р. № 215-р "Про врегулювання взаємовідносин енергопостачальних компаній та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельних кооперативів)":
http://www2.nerc.gov.ua/control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=123557&cat_id=45596
« Останнє редагування: 03 Серпня 2013, 12:29:23 від Перо »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Питання щодо ОСББ, ЖБК, приватний ЖЕК всі будуть зводитися до одного - визначення точки передачі в енергосистемі енергії та розмежування відповідальності між Київенерго та споживачем. Якщо було укладено договір між Київенерго і балансоутримувачем (уповноваженою ним особою) і визначено, що точка передачі електроенергії споживачеві це загальнобудинковий лічильник, внутрішньобудинкова електромережа (разом із квартирними лічильниками) на обслуговуванні балансоутримувача, між квартировласниками, балансоутримувачем, Київенерго не укладалися тристоронні договори про пряме постачання від Київенерго квартировласникам електроенергії через загальнобудинкову мережу, то тоді квартировласники повинні платити за тарифом для "населених пунктів".
Записаний

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Дякую за відповіді. Київенерго відмовилося підписувати індивідуальні договори з квартировласниками.
А як нараховуються дані по загальному лічильнику? Я повинна буду сплачувати по своєму лічильнику і додатково, що нарахує мені ЖЕК?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

А як нараховуються дані по загальному лічильнику? Я повинна буду сплачувати по своєму лічильнику і додатково, що нарахує мені ЖЕК?
Для вашого випадку основним споживачем буде балансоутримувач, а ви субспоживач. Основний споживач повинен забезпечити баланс електроенергії за загальнобудинковим електролічильником. Він повинен загальнобудинкові покази з врахуванням планових величини втрат рознести по субспоживачам з врахуванням витрат електроенергії на освітлення місць загального користування, роботу ліфтів, наносів і т.д. Квартировласник має сплачувати тільки за показами свого квартирного лічильника, електроенергія на освітлення місць загального користування, роботу ліфтів, наносів враховується в тарифі на послугу утримання бідинків і споруд та прибудинкових територій (див. Постанову КМУ від 1 червня 2011 р. N 869)
« Останнє редагування: 05 Серпня 2013, 12:02:42 від thunderclap »
Записаний

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Вони так і нараховували раніше. В тарифі у нас закладені такі витрати. В ЖЕКу сказали, що тепер будуть зніматися показники по загальному лічильнику і розподілятися по кількості проживаючих. Але ж тоді вони повинні виключити з тарифу витрати на електроенергію? Я живу на першому поверсі, ліфтом не користуюся. В тарифі (квартплата) мені не враховували ці витрати, а тепер я повинна буду за них сплачувати?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

В ЖЕКу сказали, що тепер будуть зніматися показники по загальному лічильнику і розподілятися по кількості проживаючих.
А у вас хіба будинок має гуртожитковий статутс. То тільки в гуртожитках рахують за кількістю мешканців, а в багатоквартирних будинках система має бути іншою. Така новація ЖЕК буде незаконною. Подайте ЖЕК письмовий запит стосовно прав споживача і нехай ЖЕК надасть вам розрахунок тієї суми, яку виставить для оплати.
Записаний

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Дякую за відповіді.
Але в мене є проблема - ЖЕК не відповідає на мої запити. Тільки після звернення в прокуратуру я можу отримати відповіді, які мені ЖЕК начебто відправляв. Чи можу я також наліслати запит до балансоутримувача. Він зможе мені дати відповідь на запит?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Дякую за відповіді.
Але в мене є проблема - ЖЕК не відповідає на мої запити. Тільки після звернення в прокуратуру я можу отримати відповіді, які мені ЖЕК начебто відправляв. Чи можу я також наліслати запит до балансоутримувача. Він зможе мені дати відповідь на запит?
Можете. Варто всі звернення подавати в письмовому вигляді. Зазначайте, що відповідь бажаєте отримати особисто. Крім того скаржник маж право брати участь в розгляді своєї скарги, то ж наполягайте на дотриманні цього. В разі порушень розгляду ваших звернень ЖЕКом звертайтеся із відповідними заявами до Прокуратури, Держінспекції з питань захисту прав споживачів. Фіксуйте будь-які неправомірні дії ЖЕК, все це може стати вам у нагоді, зокрема, для судового розгляду.
Записаний

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Дякую.
Записаний

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Доброго дня. На мій запит про нарахування електроенергії отримала відповідь від КП ЦОС Шевченківського району (ЖЕК поки відповідь не надіслав). Як мені діяти далі? Про те, що ми вже сплачуємо за освітлення місць загального користування, живлення ліфтів кожного місяця (це закладено в тариф за комунальні послуги) було вказано в моєму запиті, але це питання було проігноровано.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Лист дійсно цікавий, але окремі його положення викликають більше ніж здивування.
Положення, що нарахування за спожиту електроенергію буде здійснюватися за показниками загальнобудинкового лічильника пропорційно кількості проживаючих осіб не містять правового рбгрунтування. Постанова НКРЄ 497, на яку посилається лист такого механізму оплати не містить/
Питання постачання/споживання електренергії за загальнобудинковим лічильником за договором між енергопостачальником та споживачем, що є власником/балансоутримувачем будинку, регулюються Правилами користування електричною енергією (Постанова НКРЄ №28 від 31.07.1996) для якого застосовуються поняття
Цитувати
населення - споживачі електричної енергії - фізичні особи, які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що належать їм за ознакою права власності або користування, за винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в установленому законодавством порядку підприємницької діяльності;
споживач електричної енергії - юридична або фізична особа, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору;
основний споживач - споживач електричної енергії або власник електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними електричними мережами субспоживачам та/або електропередавальній організації;
населений пункт - юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту;
споживачі населеного пункту - населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту та яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом;
Якщо мову вести про Вас як споживача населеного пункту, а КП ЖЕК "Дегтярівська"- начелений пункт, то згідно Правил
Цитувати
12.3. Населений пункт на підставі договору про постачання електричної енергії здійснює закупівлю електричної енергії у постачальника електричної енергії з метою її подальшого використання споживачами населеного пункту для задоволення комунально-побутових потреб споживачів населеного пункту, для технічних цілей та інших потреб населеного пункту. За обсяг закупленої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується населений пункт відповідно до умов договору.
12.4. Закупівля електричної енергії у постачальника за рахунок коштів споживачів населеного пункту, умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту.
12.7. Для забезпечення проведення повних та своєчасних розрахунків населений пункт забезпечує складення балансу обсягу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах та надає його постачальнику електричної енергії в термін, обумовлений договором про користування електричною енергією на території населеного пункту.
12.8. Споживач на території населеного пункту розраховується з постачальником електричної енергії за тарифом для населення за обсяг електричної енергії, визначений за показами його лічильника згідно з умовами договору про користування електричною енергією.
12.9. Споживач на території населеного пункту оплачує населеному пункту вартість послуг з утримання технологічних електричних мереж населеного пункту згідно з умовами тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту.
Споживач на території населеного пункту за тарифом для населеного пункту відшкодовує населеному пункту вартість частки обсягу електричної енергії, спожитої на технічні цілі, та електричної енергії, втраченої внаслідок її передачі до електроустановки споживача, згідно з умовами тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту.
Частка обсягу електричної енергії, яку має відшкодувати споживач на території населеного пункту, визначається пропорційно обсягу використаної ним електричної енергії.
12.10. Електроустановки споживачів населеного пункту та споживачів на території населеного пункту, які не дотримуються умов договорів, укладених згідно з вимогами цих Правил з постачальником електричної енергії або населеним пунктом, підлягають відключенню від електричних мереж населеного пункту.
На вимогу постачальника електричної енергії населений пункт зобов'язаний відключити електроустановки споживача на території населеного пункту у порядку, встановленому Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року N 1357.
Порядок розрахунків між основним споживачем і постачальником (з п.1.1 цих правил випливає, що їх дія поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення)
Цитувати
6.13. У передбачений договором термін за результатами розрахункового періоду споживачем, постачальником електричної енергії, електропередавальною організацією (основним споживачем) на підставі даних розрахункового обліку електричної енергії визначається фактичний обсяг переданої та поставленої споживачу (субспоживачу) електричної енергії та оформляється акт про використану електричну енергію (акт прийняття-передавання товарної продукції).
6.23.1. У разі послідовного приєднання засобів обліку споживача та субспоживача.
6.23.1.1. Якщо точка продажу електричної енергії субспоживачу встановлена на межі балансової належності суміжних електроустановок, які належать за ознакою права власності основному споживачу та субспоживачу:
для визначення обсягу електричної енергії, спожитої основним споживачем, обсяг втрат електричної енергії, пов'язаних із спільним використанням технологічних електричних мереж основного споживача, віднімається від різниці між обсягом електричної енергії, що надійшла в електричні мережі основного споживача, та обсягом електричної енергії, відданої в електричні мережі субспоживача (субспоживачів);
обсяг електричної енергії, спожитої субспоживачем, визначається за засобом обліку електричної енергії, отриманої субспоживачем.
Але головне, в Правилах ніде не передбачено розрахунку пропорційно до кількості проживаючих.

« Останнє редагування: 23 Вересня 2013, 13:25:53 від thunderclap »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Крім того, говорити про КП ЖЕК "Дегтярівська" , як про населений пункт,  поки безпідставно, бо ЖЕК не є власником електроустановок населеного пункту (це співвласність квартировласників) і, напевно, співвласники не передавали йому в господарське відання електроустановки населеного пункту, бо згідно листа він квартирні лічильники на баланс не прийняв (а вони є складовою частиною електроустановок). Варто було б з'ясувати чи прийняло на баланс ЖЕК "Дегтярівська"  технологічні електричні мережі будинку. А якщо так, то в якому складі? Лічильники там мали б бути, бо вони були передбачені проектом, фізично існували і були підключені, попередній балансоутримувач їх використовував. Варто розібратися в усіх обставинах, але головне, що ви маєте право на вибір схеми енергопостачання. НКРЄ в листі від 07.12.2011 р. N 9198/11/17-11 вказує, що
Цитувати

Додатково повідомляємо, що обов'язкова вимога щодо улаштування загальнобудинкового розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації з положень пункту 3.6 Правил вилучена.

На думку НКРЕ, використання розрахункових загальнобудинкових приладів обліку електричної енергії для розрахунків за електричну енергію буде найбільш коректним та ефективним за умови, якщо енергопостачальна компанія як організація, яка відповідає за облік електричної енергії, використаної населенням, забезпечить створення та організацію автоматизованих систем комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) в багатоквартирних житлових будинках шляхом встановлення локального устаткування збору та обробки даних (ЛУЗОД) для здійснення розрахунків з власниками квартир за спожиту електричну енергію.

Одночасно слід зазначити, що особливості постачання електричної енергії для населених пунктів встановлені розділом 12 ПКЕЕ.

Згідно з положеннями пункту 1.2 ПКЕЕ "населений пункт" - це юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту; "споживачі населеного пункту" - це населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту, та яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом.

Електрична енергія постачається населеному пункту на підставі договору про постачання електричної енергії (пункт 12.1 ПКЕЕ). Точка продажу електричної енергії населеному пункту встановлюється на межі балансової належності електроустановок цього населеного пункту (пункт 12.2 ПКЕЕ).

Населений пункт на підставі договору про постачання електричної енергії здійснює закупівлю електричної енергії у постачальника електричної енергії з метою її подальшого використання споживачами населеного пункту для задоволення комунально-побутових потреб споживачів населеного пункту, для технічних цілей та інших потреб населеного пункту. За обсяг закупленої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується населений пункт відповідно до умов договору (пункт 12.3 ПКЕЕ).

Враховуючи вищенаведене, НКРЕ вважає, що незалежно від форми управління багатоквартирним житловим будинком (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив, житлово-експлуатаційна організація тощо), питання щодо постачання електричної енергії споживачам - власникам квартир (мешканцям) відповідних багатоквартирних житлових будинків має бути врегульоване за вибраною безпосередньо самими споживачами (власниками квартир) однією із двох можливих схем, а саме:

1) укладення між енергопостачальною компанією та власниками квартир (мешканцями) відповідного багатоквартирного житлового будинку прямих договорів про користування електричною енергією згідно з ПКЕЕН та укладення між енергопостачальною компанією та відповідним управителем договору про постачання електричної енергії для електрозабезпечення технічних цілей (освітлення місць загального користування, робота ліфтів, підкачка води тощо) багатоквартирного житлового будинку.

У такому випадку енергопостачальна компанія (електропередавальна організація) має право встановлювати згідно з погодженою проектно-кошторисною документацією загальнобудинковий прилад обліку електричної енергії, який використовуватиметься енергопостачальною компанією як технічний прилад обліку для контролю за рівнем електроспоживання та виявлення понаднормативних втрат електричної енергії у внутрішньобудинкових електричних мережах відповідного багатоквартирного житлового будинку.

На думку НКРЕ, це дасть змогу зняти суспільну напругу власників квартир (мешканців) багатоквартирних житлових будинків в частині можливості користування електричною енергією з урахуванням блочних тарифів та пільг;

2) постачання електричної енергії для електрозабезпечення багатоквартирного житлового будинку як для "населеного пункту" (з урахуванням особливостей, встановлених розділом 12 ПКЕЕ). У такому випадку "населений пункт" має забезпечити встановлення розрахункового загальнобудинкового приладу обліку електричної енергії для розрахунків за загальний обсяг електричної енергії, спожитої "населеним пунктом".

З метою запобігання виникненню конфліктних ситуацій між окремими мешканцями багатоквартирного житлового будинку, управителем та енергопостачальником, забезпечення можливості всім мешканцям багатоквартирних житлових будинків користуватись наданими їм законодавством правами та пільгами НКРЕ вважає за доцільне рекомендувати об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельним кооперативам) приймати у встановленій законодавством формі рішення щодо обраної мешканцями багатоквартирного житлового будинку однієї із вищезазначених схем врегулювання взаємовідносин.

При цьому у разі прийняття рішення щодо укладення прямих договорів про користування електричною енергією між кожним членом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельного кооперативу) та енергопостачальником кожний власник квартири (мешканець) має письмово звернутись до енергопостачальника із заявою стосовно укладення відповідного договору та надати для цього усі необхідні документи.

Додатково необхідно зауважити, що НКРЕ за необхідності будуть внесені відповідні зміни нормативно-правових актів України, зокрема, до ПКЕЕ та ПКЕЕН щодо забезпечення реалізації двох вищевказаних схем врегулювання взаємовідносин власників квартир (мешканців) відповідних багатоквартирних житлових будинків та енергопостачальних компаній.
Можливо власникам квартир в будинку варто організовано письмово виступити щодо укладенння прямих договорів за ПКЕЕН
« Останнє редагування: 23 Вересня 2013, 14:59:16 від thunderclap »
Записаний

Valentyna

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 62
    • Перегляд профілю

Дякую за відповідь. Я вже звертались до Київенерго з пропозицією укласти договір. Мені відмовили, пояснивши, що немає технічних можливостей. Також було відмовлено і іншим мешканцям. Тому навряд чи ми зможемо підписати прямі договори з Київенерго. Можливий якийсь інший варіант?
Мені потрібно дочекатися відповіді від ЖЕКу? Чи може написати балансоутримувачу про неправомірність ді
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email