'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.


Відповідь

Ім'я:
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:

Вкладення:
(Clear Attachment)
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 24000KB, maximum individual size 8000KB
Verification:

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Олександр Григорович
« : 20 Червня 2014, 12:08:53 »

Вчора  вкотре був на прийомі у ГоловАПУ. Чиновник запевнив мене, що наразі офіційно на цій земельній ділянці згідно генеральному плану міста не передбачено житлової забудови, і  всі ці мої дії марні. Без змін в генплані мені всеодно нічиго не світить.  В управлінні знають, що ця земельна ділянка на 90% вже забудована (по-сучасному  роздеребанена). На кадастровій карті це добре видно (див. вище викопіровку з карти  « Reply #5 : 16 Червня 2014, 21:37:04 »). Світлими  позначені   ділянки з кадастровими номерами. ГоловАПУ, за словами цього чиновника,  подало свої висновки та пропозиції по коректировці генплану міста до  ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст ДІПРОМІСТО імені Ю.М.Білоконя» що в м.Києві, який вже три роки  коригує проект і поки що безрезультатно (немає коштів).
Відносно ДЗК. Ось яку відповідь я отримав, якою наголошується, що ДЗК містить відомості лише про зареєстровані земельні ділянки. А з кадастрової карти видно, що територія смуги відводу залізниці в ній не зареєстрована, тому й інформація про цю землю в ДЗК відсутня. Все-таки потрібно «співпрацювати»  з користувачем, тобто звертатися з запитом про межі до залізниці, як розпорядника цієї інформації. Одночасно подати запит до інституту, коли буде відкориговано генплан міста Дніпропетровська.   
Автор: bird
« : 19 Червня 2014, 14:45:38 »

З А К О Н   У К Р А Ї Н И
Про Державний земельний кадастр


Цитувати
Стаття 38. Порядок користування відомостями Державного  земельного кадастру

    п. 1. Відомості Державного земельного кадастру надаються державними кадастровими реєстраторами у формі:
        -  витягів з   Державного   земельного   кадастру   про   об'єкт Державного земельного кадастру

    п.5. На отримання відомостей Державного земельного кадастру про земельну ділянку мають право:
     власник (власники)  та  користувачі  земельної  ділянки   або уповноважені ними особи;
     спадкоємці (правонаступники   -  для  юридичних  осіб)  осіб, зазначених в абзаці другому цієї частини,  або  уповноважені  ними особи;
     особа (особи), в інтересах якої (яких) встановлено обмеження, або уповноважені ними особи;
     органи державної влади та органи місцевого самоврядування для реалізації своїх повноважень, визначених законом;
     особи,  які  в  установленому  законом  порядку  включені  до Державного  реєстру  сертифікованих  інженерів-землевпорядників та Державного  реєстру  інженерів-геодезистів,  і особи, які отримали ліцензії  на  проведення землеоціночних робіт та земельних торгів, землеоціночних  робіт,  для  виконання  зазначених  робіт. { Абзац шостий  частини  п'ятої  статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5394-VI ( 5394-17 ) від 02.10.2012 }
     З метою дотримання правил добросусідства особа, якій належить речове   право   на  земельну  ділянку,  має  право на отримання відомостей про  земельну  ділянку,  передбачених  частиною  першою статті 25 цього Закону.

     п.7. Для отримання відомостей  Державного  земельного  кадастру заявник  або  уповноважена ним особа подає Державному кадастровому реєстратору:
     заяву за формою,  встановленою  Порядком  ведення  Державного земельного кадастру;
     документ про  оплату  послуг  за  надання витягу з Державного земельного кадастру (крім випадків,  визначених цим Законом в день надходження  повідомлення  та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб)


РЕДАГУВАННЯ: Виконано форматування цитати.
В подальшому виконуйте форматування самостійно.
Автор: Перо
« : 19 Червня 2014, 13:10:56 »

Робить запит щодо надання витягу з Державного земельного кадастру про межі земельної ділянки. Якщо відмовлять -це буде підставою для витребування доказів в адміністративному процесі.

Див. також публічну кадастрову карту України:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8205.0.html
Автор: Олександр Григорович
« : 18 Червня 2014, 17:16:58 »

        В телефонній розмові відповідальна особа, що підготувала мені відповідь в.о. начальника залізниці, повідомила, що в державному акті від 10.12.1997 ДПД №81 на право  постійного користування  земельною ділянкою зазначена лише загальна її площа - це 50 га. Ділянка, про яку наразі йде мова, відповідно кадастрової карти, складає приблизно 20 га. Решта, на мою думку, знаходиться в якомусь іншому місці в межах цієї ж станції, де дійсно є залізничні інфраструктури ( парк відстою пасажирських вагонів, тягова електропідстанція і т.і. зі своїми під'їздними коліями)   На мою спробу поцікавитись про наявність встановлених меж смуги відводу згідно технічної документації мені відразу ж відмовили, мотивуючи тим, що така інформація має службовий характер, і мені, як фізичній особі, надана не буде.
       Відповідно до ЗУ "Про доступ до п.і."  ( 2939-17 )  службовою інформацією є інформація, що міститься в документах суб'єктів  владних  повноважень,  які   становлять   внутрівідомчу службову  кореспонденцію,  доповідні записки,  рекомендації,  якщо вони  пов'язані  з  розробкою  напряму  діяльності  установи   або здійсненням  контрольних,  наглядових  функцій  органами державної влади,  процесом   прийняття   рішень   і   передують   публічному обговоренню  та/або  прийняттю  рішень,  а  також  інформація,  що зібрана  в  процесі   оперативно-розшукової,   контррозвідувальної діяльності,  у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.
       На мою думку, інформація про межі земельної ділянки не  відповідає визначенню службової. 
        Крім цього,  Законом ( 2939-17 ) передбачається,  що не  може бути  обмежено  доступ  до інформації про розпорядження бюджетними коштами,  володіння,  користування  чи  розпорядження   державним, комунальним майном,  у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна,  прізвища, імена, по батькові фізичних  осіб  та  найменування  юридичних осіб,  які отримали ці кошти або майно, якщо оприлюднення або надання такої інформації не може   завдати  шкоди  інтересам  національної  безпеки,  оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.
        Питання таке: "Земля (державна чи комунальна) - це відповідне державне чи комунальне майно?   Майнові права застосовуються також і по відношенню до землі?"  Отже інформація про межі земельних ділянок - це є публічна інформація, і відмова в наданні  такої інформації буде протиправною, так?
        Все це мені потрібно для того, щоб переконатися в тому, чи дійсно одна і та ж земельна ділянка може знаходитись у володінні та розпорядженні двох субєктів -  залізниці з одного боку - та приватних осіб та комунальних з іншого ( на цій з.ділянці знаходяться і РЕУ Дніпрогазу, і дитсадки, і котельна Дніпротепломережі, і магазини і навіть церквушка).
Автор: bird
« : 18 Червня 2014, 15:40:06 »

Залізниця коли небудь може зробить інвентаризацію своїх земель, і на цих власників ділянок з кадастровими номерами під присадибними будинками подасть позов до суду. Суд може встановити :
 
Відповідно до ч.2 ст.149 Земельного кодексу України вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.
       Залізниця, як суміжний користувач, не погоджувала ні проект відведення земельної ділянки, ні акт встановлення і узгодження зовнішніх меж землекористування в натурі, погодження на вилучення земельної ділянки не надавала.
        Відповідно до п. б) 4.4 ст.84 Земельного кодексу України, до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність належать, зокрема, землі під державними залізницями, а отже, Дніпропетровська міська рада не мала правових підстав виносити рішення про передачу у власність.
        Частина 1 ст.155 Земельного кодексу України передбачає, що у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
І вирішити позов задовольнити.Згідно Рішення суду, буде визнано незаконним та скасовано рішення Дніпропетровської міської ради в частині безоплатного виділення в приватну власність земельної ділянки, та визнано недійсним «Державний акт» на право власності на дану земельну ділянку або «Свідоцтво на право власності» якщо оформлення здійснювалось після 01.01.2013 року.
Автор: Олександр Григорович
« : 16 Червня 2014, 21:37:04 »

Дякую за пораду. Я спробую дізнатися про межі смуги відводу, бо є дуже сумнівним, що на виділеній у користування залізниці землі є чимало ділянок з кадастровими номерами під присадибними будинками. Виходить, що за одну і ту ж землю сплачують податки  і залізниця і власники будинків ( хоча, як вони могли стати власниками в даному випадку...?) та інші користувачі.
Автор: Перо
« : 16 Червня 2014, 18:33:16 »

Якщо Вас не влаштовує надана відповідь, а відповіді міської ради немає, то можете подати адмін. позов до міськаради з вимогою зобов'язати розглянути Ваше звернення з приводу землевідведення шляхом винесення питання на розгляд найближчої сесії.
Автор: Олександр Григорович
« : 16 Червня 2014, 16:35:43 »

Така відповідь ГоловАПУ ДМР
Автор: Перо
« : 16 Червня 2014, 15:14:50 »

Відповідно до ст. 118 ЗКУ ми з дружиною, як громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність ділянки із земель державної або комунальної власності, подали клопотання до Дніпропетровської міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.

Питання таке,  як домогтися виділення у власність зем. ділянки правовими  методоми саме в цій, так званій,  смузі відводу? Адже вона, земля в цій смузі, не використовується залізницею за цільовим призначенням.

І яка відповідь з Дніпропетровської міської ради?
Автор: bird
« : 16 Червня 2014, 10:28:15 »

На мою думку правовими методами ніяк. Атже у державної залізниці вже є «Акт на постійне користування земельною ділянкою».

Крім того відповідно до ст.84 п.4  Земельного кодексу України, землі під державними залізницями належать до державної власності та не можуть передаватися у приватну власність.
Автор: Олександр Григорович
« : 16 Червня 2014, 01:36:57 »

Доброго здоров'я усим форумчанам!
Відповідно до ст. 118 ЗКУ ми з дружиною, як громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність ділянки із земель державної або комунальної власності, подали клопотання до Дніпропетровської міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначено цільове призначення земельної ділянки -  для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) - та її орієнтовні розміри відповідно ЗКУ. До клопотання також додали викопіровку з кадастрової карти, на якій зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Але виявилося, що понад 20 га цієї земельної ділянки, як смуга відводу, знаходиться у постійному користуванні ДП «Придніпровська залізниця» на підставі державного акта від 10.12.1997 року. Про що свідчить відповідь В.О. начальника залізниці.
Стаття 68  Земельного кодексу України  «Землі залізничного транспорту» визначає:
             «До земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації; під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту».
             Проте,  ніяких із зазначених споруд, необхідних для забезпечення роботи залізничного транспорту, на цій в 20 га земельній ділянці, про яку йде мова - немає.   Ця  земельна ділянка державної форми власності наразі майже повністю забудована житловими будинками, які відносяться до приватної   та комунальної власності.  Деякі присадибні ділянки мають кадастрові номери.     
            Але є чимало вільної від забудови землі, яка заростає бур’яном, або самовільно використовується мешканцями під огороди. Саме з цієї вільної землі ми і просимо надати нам у власність ділянку відповідно ЗКУ.
Питання таке,  як домогтися виділення у власність зем. ділянки правовими  методоми саме в цій, так званій,  смузі відводу? Адже вона, земля в цій смузі, не використовується залізницею за цільовим призначенням.


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email