Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями ... тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page8
А згідно ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів"
Цитувати
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом), - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень; ... роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень; ... Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/481/95-%D0%B2%D1%80/page4
Тобто поліція може накласти штраф тільки від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.)? І це все?
Прийшов лист з департаменту міського благоустрію та збереження природного середовища КМДА:
Цитувати
За результатами опрацювання повідомляємо, що Департаментом відповідно до діючих Правил благоустрію міста Києва, контрольна картка на тимчасове порушення благоустрію не надавалась.
Під час обстеження території за вказаною адресою інспектором комунального підприємства "Київблагоустрій" видано припис на усунення виявлених порушень. У разі не виконання припису будуть вжито відповідні заходи.
Оскільки Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища контрольна картка на тимчасове порушення благоустрою при розміщенні МАФу не видавалась, а виявлені порушення не було усунуто, було складено доручення на його демонтаж. Але це доручення на даний час все ще не виконано, бо... адміністрація району надала документи про те, що цей МАФ - власність КП "Керуюча компанія". Я подав новий запит до цього Департаменту з питанням: "На якій підставі це доручення на даний час все ще не виконано?" Більше того, в цьому МАФі продаються алкогольні напої, що є порушенням рішення Київради від 24.02.2011 № 56/5443 (в 11 жовтня 2017 року це заборонено). Я два рази вже викликав поліцію, але вони... не можуть зрозуміти - це МАФ чи не МАФ!
ПИТАННЯ: Як домогтись, щоб поліція відновила правопорядок? Як правильно звертатись до поліції по телефону? Як проконтролювати виконання поліцією своїх обов'язків? Може треба вимагати, щоб черговий представлявся, щоб називав номер реєстрації заяви у журналі чи ще щось? Які санкції чи покарання передбачені за невиконання рішень ОМС, зокрема за незаконну торгівлю алкоголем?
Прийшов лист з департаменту міського благоустрію та збереження природного середовища КМДА:
Цитувати
За результатами опрацювання повідомляємо, що Департаментом відповідно до діючих Правил благоустрію міста Києва, контрольна картка на тимчасове порушення благоустрію не надавалась.
Під час обстеження території за вказаною адресою інспектором комунального підприємства "Київблагоустрій" видано припис на усунення виявлених порушень. У разі не виконання припису будуть вжито відповідні заходи.
Яким чином і ким саме визначено, що МАФ саме на прибудинковій, а не прилеглій території?
Простите за неграмотность, а в чем разница?
Цитувати
Утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05
Цитувати
Прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку. http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05
Цитувати
4) прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку; http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/417-19
А ким визначено, що рівновіддаленість від будинку і є критерієм належності до прибудинкової території? Де Витяг з Кадастру (до речі відкритого)?
Мені подзвонили з Управління контролю за благоустроєм КМДА в сказали, що цей МАФ - незаконний. Сказали, що на місце виїде комісія та будуть розбиратись. А він вже стоїть більше 10 років ... За Витяг з Кадастру треба платити. Поки що мені немає великої необхідності у цьому.
За ЖКП "Витрати з вивезення та знешкодження твердих побутових, великогабаритних, рідких відходів".
Наявність чи відсутність МАФу не впливає на розмір Ваших платежів за видалення ТПВ. В деякій мірі може впливати на розмір платежу за прибирання прибудинкової території.
Але ж відповідним споживачам ЖКП не робиться жодного перерахунку!
Перерахунку за що?
За ЖКП "Витрати з вивезення та знешкодження твердих побутових, великогабаритних, рідких відходів". Бо КП "Керуюча компанія" виправдовує існування МАФу на нашій прибудинковій території тим, що між ними є договір... про вивіз сміття!
Надіслав два запита на отримання публічної інформації: 1. Київська міська державна адміністрація Департамент містобудування та архітектури
Цитувати
Чи було надано дозвіл на розміщення МАФу біли Х-го під’їзду буд. ХХХ на вул. ХХХ м. Києва? Якщо так, то коли, кому і на підставі яких документів?
2. Київська міська державна адміністрація Управління контролю за благоустроєм
Цитувати
Чи було надано дозвіл на порушення благоустрою при розміщенні МАФу біли Х-го під’їзду буд. ХХХ на вул. ХХХ м. Києва? Якщо так, то коли, кому і на підставі яких документів?
Виконавець ЖКП КП "Керуюча компанія" побудував МАФ (магазинчик) на прибудинкової території багатоквартирного будинку без згоди його співвласників і вже 10 років веде свій бізнес. Свої дії вони виправдовують тим, що вони мають з цими бізнесменами договір... по вивозу сміття! Але ж відповідним споживачам ЖКП не робиться жодного перерахунку! Питання: 1. Наскільки такі дії виконавця протизаконні? 2. Як з цим боротись?