Питання: чи має право нотаріус у свідоцтві про право на спадщину у склад спадкового майна включити музейні предмети, на які є лише акт їх прийому - передачі?
Має, яко є документи, які підтверджують право власності спадкодавця на ці предмети.
Юнга, нотариус имеет право, не значит обязан. Вам, в вашей ситуации, надо письменно обратиться к нотариусу с просьбой включить в свидетельство музейные предметы. Без этого он не внесет, раз он не стал сразу пользоваться этим правом. После вашего заявления он должен или письменно отказать с указанием причины, или начать процедуру сбора необходимых документов. Наличие у вас второго заявления (с отметкой о получении нотариусом) позволит вам при необходимости оспорить в суде отсутствие в свидетельстве указание прав на музейные экспонаты.
Питання: чи має право нотаріус у свідоцтві про право на спадщину у склад спадкового майна включити музейні предмети, на які є лише акт їх прийому - передачі?
Має, якщо є документи, які підтверджують право власності спадкодавця на ці предмети. Чи може бути таким документом акт приймання-передачі, сказати важко. Особливо без тексту акту. Зверніться до спеціалістів зі спадкового права.
За графіком півдня на тиждень працює державний нотаріус
Вам сильно не повезло. Странный график работы для гос. нотариуса.
Цитувати
Свідоцтва про право власності на квартиру у померлого не було, але був документ про дарування йому квартири, жодних питань у нотаріуса з цього приводу не виникло.
Вопрос возник. Ведь сделан запрос в БТИ. Может в квартире числится другой владелец. Регистрации дарственной у нотариуса ведь не было, раз документ на руках. В БТИ квартира числилась за усопшим, всякое может быть в нашей стране.
Цитувати
Питання: чи має право нотаріус у свідоцтві про право на спадщину у склад спадкового майна включити музейні предмети, на які є лише акт їх прийому - передачі? Якщо має(повинен?), на якій підставі? Чи робиться нотаріальний запит на таке майно?
Чтобы найти ответ надо немного почитать законы. Ссылки на законы Вам даны.
За графіком півдня на тиждень працює державний нотаріус, саме до державного подавалась заява про прийняття спадщини після смерті спадкодавця і ним же заводилась спадкова справа. Приватні нотаріуси пояснили, що подальші оформлення тільки у державного. Свідоцтва про право власності на квартиру у померлого не було, але був документ про дарування йому квартири, жодних питань у нотаріуса з цього приводу не виникло. Ось що знайшлося в інтернеті: Свідоцтво про право на спадщину за заповітом видається, якщо у нотаріуса є докази: - Факту смерті спадкодавця; - Наявності заповіту, який на день видачі свідоцтва не скасовано і не змінено; - Часу, місця відкриття спадщини; - Складу спадкового майна; - Підтверджують осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині; - Оплати мита; - Закінчення встановленого законом строку для вступу в права спадщини.
Питання: чи має право нотаріус у свідоцтві про право на спадщину у склад спадкового майна включити музейні предмети, на які є лише акт їх прийому - передачі? Якщо має(повинен?), на якій підставі? Чи робиться нотаріальний запит на таке майно?
У спадку квартира, на яку нащадок ще не оформив документ на право власності, оскільки продавати її не збирається: нотаріус йому роз’яснив, що це можна не робити, оскільки його дітям квартира і так перейде у спадок.
Нотариус почему-то хитрит. В права наследства вступают не только для продажи жилья. Государство забирает бесхозную недвижимость (дома, земельные участки, гаражи, дачи и т.д.и т.д.) и затем самостоятельно ими распоряжается. О сроках бесхозности, основании и порядке таких действий есть НПА. Раз ваше завещание у нотариуса в стадии оформления это уже не бесхозность. При вступлении в права наследства наследники первой степени родства освобождены от нотариального налога. Поэтому, если его дети (а это внуки владельца квартиры - наследники второго родства) будут оформлять на себя квартиру придется платить налог. К тому же владелец квартиры (т.е. Вы) может делать дарственную своим детям, которая тоже не облагается налогом (первая степень родства). Можете заложить в кредит или обменять, оспорить вопросы коммунальных услуг, платежей, защищать интересы связанные с квартирой и выполнять другие действия. Удивляет, почему нотариус не объяснил эти особенности.
Цитувати
З музейними ж актами нотаріальні дії не вчиняються.
Якщо все ж не вирішиться, підкажіть, будь ласка, як правильно сформулювати позовну вимогу(визнати законним спадкоємцем музейних предметів?) та як перекласти судові витрати на музей.
О каком суде может идти речь, Вы являетесь наследником не вступившим в силу, есть только завещание. У вас нет свидетельства о праве на наследство.
Меньше обращайтесь с музейным вопросом, не привлекайте внимание к экспонатам. Решайте вопрос со свидетельством, найдите толкового юриста и только потом в музей. Без юриста будете долго ходить по кругу или просто ходить....
Спадкоємець подав нотаріальний запит у БТІ. Коли вдасться оформити свідоцтво про право на спадщину - невідомо, нотаріус працює півдня один раз на тиждень, черги величезні.
Причем здесь БТИ?Есть перечень документов для вступление в права, которые должны быть предоставлены нотариусу. У вас что, нет документа подтверждающего права собственности наследодателя на квартиру? Раз нотариус имеет такой свободный график обратитесь к государственному нотариусу и дешевле оформление (единственное, может быть вопрос со сроками-загруженность) и работать должен каждый день. Посмотрите закон "Про нотаріат" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3425-12 Поищите в инете подзаконные НПА для нотариусов. Кое в чем разберетесь. О наследстве посмотрите ЦК глава 84 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15 Наберите в Гугле - спадщина за заповітом 2019 - и найдете ответы на многие свои вопросы.
Свідоцтва про право на спадщину спадкоємець не отримував, оскільки не планував продавати квартиру, в якій живе. Нотаріус пояснив, що «відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину»( п.3 ст.1296 ЦК).
Спадкоємець подав нотаріальний запит у БТІ. Коли вдасться оформити свідоцтво про право на спадщину - невідомо, нотаріус працює півдня один раз на тиждень, черги величезні.
Якщо я правильно розумію, у свідоцтві про право на спадщину в якості спадщини буде лише квартира, музейні експонати нотаріус туди не впише. Як доводити на них своє право?
також додана довідка, яку порадив взяти нотаріус - про те, що спадкова справа знаходиться на стадії оформлення.
Если нотариус дал такую справку, он сказал когда закончится стадия оформления? Без свидетельства о праве на наследство с вами разговаривать будут, но без свидетельства ничего не отдадут. Вы не вступили в права наследства. Добивайтесь получения этой справки. Когда были поданы документы нотариусу для оформления своих прав?
Дякую. Заява на ім’я директора музею подана з реєстаційним № та датою, а також з копіями: паспорту спадкоємця, свідоцтва про смерть спадкодавця, акту прийому-передачі, заповіту, витягу з спадкового реєстру про реєстрацію спадкової справи, також додана довідка, яку порадив взяти нотаріус - про те, що спадкова справа знаходиться на стадії оформлення. Довелось спілкуватися з двома нотаріусами, вони не стикалися з подібною проблемою, але вважають, що наданих документів достатньо. Щодо статей ЦК, то доведеться їх самостійно шукати. Оскільки музей комунальний, спробуємо після відмови звернутись до ОМС, якому музей підпорядкований, є сподівання, що вирішиться без суду. Якщо все ж не вирішиться, підкажіть, будь ласка, як правильно сформулювати позовну вимогу(визнати законним спадкоємцем музейних предметів?) та як перекласти судові витрати на музей.
Після смерті власника нащадком у нотаріуса була в установленому порядку зареєстрована спадкова справа.
У наследника есть нотариально заверенный документ, подтверждающий вступление в права наследства? Непонятно, далее упоминается о какой-то справки от нотариуса.
Цитувати
У музеї, підпорядкованому міській раді, за актом прийому-передачі на тимчасове зберігання та експонування(договір не укладався) на умові «до заяви власника про повернення» з 2006 року знаходяться предмети(муз. інструменти),
Сделайте копию акта. Подайте в музей заявление. Зарегистрируйте его и сделайте отметку с печатью на втором (своем) экземпляре о его регистрации. К заявлению приложите копии: нотариального документа подтверждающее права наследия и копию акта. В заявлении изложите свои требования. Ждите месяц. В ответе музей должен изложить причину отказа в соответствии с законодательством. Требования справки, решение суда, оформление квартиры и прочее должно быть юридически обосновано. Устные общения для них очень удобные. Можно "морочить голову" долгие годы.
По истечения месячного срока и отсутствия ответа или при письменном отказе придется подавать в суд. Для суда делаете: копию своего заявления в музей с отметкой о получении музеем своего экземпляра, копию ответа из музея (при наличии), копию акта и копию нотариального документа, подтверждающее права на наследство.
Проконсультируйтесь у государственного нотариуса о правах наследника по вопросам которые вас интересуют. Он может подсказать (если убедите) где, что написано в законодательстве, какие статьи или нормы защищают ваши интересы и права. Это будет юридическим основанием и на это будете ссылаться в заявлении при изложении своих прав на наследство и требований.
У музеї, підпорядкованому міській раді, за актом прийому-передачі на тимчасове зберігання та експонування(договір не укладався) на умові «до заяви власника про повернення» з 2006 року знаходяться предмети(муз. інструменти), власник яких помер.
У заповіті померлого ці конкретні предмети не зазначені, там лише стандартні формулювання.
Крім цього акту(без №), інших документів на музейні предмети немає: ні оцінки, ні страховки.
Після смерті власника нащадком у нотаріуса була в установленому порядку зареєстрована спадкова справа. У спадку квартира, на яку нащадок ще не оформив документ на право власності, оскільки продавати її не збирається: нотаріус йому роз’яснив, що це можна не робити, оскільки його дітям квартира і так перейде у спадок. З музейними ж актами нотаріальні дії не вчиняються.
При усному спілкуванні музей відмовляється від видачі предметів або їх переоформлення на тимчасове зберігання на ім’я нащадка. Вимагають то довідки від нотаріуса (взята у нотаріуса довідка, що спадкова справа на стадії оформлення, їх не задовольнила), то судового рішення, то оформлення свідоцтва про право власності на квартиру. Який вихід з такої ситуації? Подано письмовий запит, поки нема відповіді.