Добрий день!
У понеділок у мене засідання,а в голові щось не все складається.
В спрощеному позовному провадженні сторони обмінялися запереченнями та відзивами.Але до розгляду по суті не дійшли,бо змінився суддя.Я подала уточнену позовну заяву ,суд ії прийняв.Учасники процессу по другому кругу обмінялися відзивами та запереченнями.Але у представника відповідача була просрочена довіреність з моменту заміни суді.Тільки на останнє заперечення з'явилася нова довіреність.
Я так розумію,що всі відзиви і заперечення поданні без довіреності є можливість із справи вибити.
-Як я маю про це заявити у суді?Обов'язково письмово,чи можна устно.
-Що я прошу суд-не визнати належними ці процесуальні документи з доданими до них доказами?
-Чи просто їх не розглядати?
-На якому етапі судового засідання про це заявити?
-Яка після цього доля моїх проц. документів(відповідей на відзив і т.д)?
Ще цікавий правовий статус доказів поданих до перших заперечень при першому судьї(тоді ще довіреність діяла).Якщо ми не розглядаєм їх(бо все почали заново),а докази поданні саме до цих заперечень-ЧИ приймає їх суд як докази?Ще питання.Я хочу ,щоб суд допитав мене як свідка,бо я є свідок.Але я і представник.Мені самій треба писати заяву про допит мене як свідка?
Як тоді мені приймати участь у справі?
Мене ,як остальних свідків виставлять за двері на весь процес аж до мого допиту?
Чи маю я право при допиті подати від себе документи в підтвердження моїх слів?
Рятуйте!
1) Щодо поданих у справу документів краще подати письмове клопотання про визнання недопустимими доказів, як таких що подані неналежним представником (ст. 78 ЦПК). Усно також заявити, під технічний запис, на стадії розгляду клопотань (це після встановлення судом осіб, що з'явилися в засідання).
2) Оцінку доказам та їх кваліфікації (як неналежних, недопустимих) надається судом в нарадчій кімнаті при винесенні рішення (ст. 264 ЦПК). Рішення може бути оскаржене, якщо до уваги взято недопустимі докази.
3) Заява про допит Вас як свідка складається Вами письмово (за формою, визначеною ст. 117 ЦПК), оскільки допит свідка це забезпечення доказів (ч. 2 ст. 116 ЦПК). Разом із тим, про це слід було заявляти ще на стадії подачі першої заяви по суті вимог, що однак вступає в певну суперечність зі ст. 91 ЦПК, де вказано про таку можливість до засідання (цим і скористайтесь). Жодні документи свідком у справу не надаються, а судом не приймаються, оскільки це право учасників справи у розумінні ст. 42 ЦПК. Тобто, це Ваше право як учасника (ст. 43 ЦПК), а не як свідка, який є "іншим учасником процесу" (ст. 65 ЦПК). А подавати документи (докази) слід не коли це заманеться, а з першою заявою по суті справи -разом із позовом чи відзивом (ст. 83 ЦПК).