Автор: valtok:
Территориальное отд. Антимонопольного комитета своим решением признало действия теплоснабжающей организации по начислению платы собственникам кв-р многоквартирных домов с индивидуальным автономным отоплением не законными,
Не зовсім так. З наведеної Вами цитати зрозуміло, що не нарахування плати за МЗК "автономщикам" визнані неправомірними, а нарахування " у необгрунтовано
завищеному розмірі".
Сама по собі участь "автономщиків" в оплаті опалення МЗК передбачена нормами чинного законодавства. А на практиці, через небажання або невміння зробити правильні розрахунки, теплопостачальники або зовсім не чіпають "автономщиків" ( чим порушують права інших мешканців, на яких все "вішають"), або нараховують "автономщикам" зайве ( як у, наведеному Вами, випадку).
какие эффективные методы защиты на Ваш взгляд можно предпринять
З`ясуйте чи входить Ваш будинок до того "багатоквартирного сектору", про який іде мова в рішенні АМКУ. Якщо входить, то у разі позову проти Вас, потрібно буде просити суд призупинити провадження по справі до закінчення апеляційного провадження у справі по оскарженню рішення АМКУ. А потім як мінімум вимагати проведення перерахунку розміру плати за опалення МЗК на підставі рішення АМКУ (90% що апеляцію теплопостачальники програють).
Зараз можете з`ясувати у балансоутримувача ( потім може знадобиться) наступну інформацію:
- чи є в будинку лічильник тепла,
- чи є в МЗК будинку опалювальні прилади (радіатори, конвектори ....) їх тип і потужність ( інколи в парадних демонтують радіатори чи через їх несправність, чи навмисно, щоб менше витрачалося тепла ( особливо як є лічильник).
- копії актів про готовність будинку до зими ( правда у разі як Ви ( чи Ваші сусіди) не зверталися зі скаргами про не виконання заходів з утеплення місць загального користування будинку, то такі акти, формально складені, мабуть є.
А у теплопостачальника витребуйте розрахунок вартості опалення МЗК по Вашому будинку. Потім співставите чи дані, використані розрахунку, співпадають з даними від балансоутримувача.