'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Новини => Тема розпочата: Перо від 19 Жовтня 2018, 16:09:37
-
Кабмін підняв ціни на газ для населення
(https://img.pravda.com/images/doc/8/d/8d578f7-------------1.jpg)
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%.
Про відповідне рішення він оголосив на екстреному засіданні уряду.
Зазначається, що з 1 листопада ціна на газ для газопостачальних компаній складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.
"Проект постанови покладає спеціальні обов'язки на НАК "Нафтогаз України" продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу населенню газ за ціною 8550 гривень за тисячу кубометрів", - пояснив суть рішення уряду міністр енергетики Ігор Насалик.
За словами Гройсмана, це було непросте рішення і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли би на ньому бути присутніми, але є обставини, які слід враховувати.
"Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все у моїх силах", - сказав прем'єр.
Він наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов'язання щодо вирівнювання ціни на газ було ще у 2008 році.
Гройсман додав, що мова йде про те, що якщо не буде вирішене питання щодо ціни на газ, може бути розірвана співпраця з Міжнародним валютним фондом, що призведе до дефолту в країні.
"Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс", - сказав Гройсман.
Очільник уряду зазначив, що всі, хто потребуватиме підтримки держави у вигляді субсидій - отримають її.
Зараз населення купляє блакитне паливо за ціною 6,96 гривні за кубічний метр. Якщо порівняти цей тариф з новою ціною, то виходить підвищення на 22,9% - на 0,6 процентних пункта менше, ніж оголосив Гройсман.
Раніше Кабінет Міністрів України ще на два тижні продовжив дію спеціальних зобов'язань (PSO) з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ) за зниженою ціною, яка закінчувалася 18 жовтня.
Як повідомлялося, постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов'язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, потім - до кінця липня, серпня і вересня, а 28 вересня - до 18 жовтня.
Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов'язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.
На сьогодні питання цін на газ для населення є одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ.
https://www.pravda.com.ua/news/2018/10/19/7195686/ (https://www.pravda.com.ua/news/2018/10/19/7195686/)
-
РЕГУЛЯТОРНАЯ СЛУЖБА ОТКАЗАЛА КАБМИНУ В ПОВЫШЕНИИ ЦЕНЫ НА ГАЗ И ОБЪЯСНИЛА ПРИЧИНУ
В Государственной регуляторной службе указали, что разработчиками постановления не были соблюдены принципы государственной регуляторной политики, определенные законодательством.
https://newsone.ua/news/economics/rehuljatornaja-sluzhba-otkazala-kabminu-v-povyshenii-tseny-na-haz-i-objasnila-prichinu.html
-
РЕГУЛЯТОРНАЯ СЛУЖБА ОТКАЗАЛА КАБМИНУ В ПОВЫШЕНИИ ЦЕНЫ НА ГАЗ И ОБЪЯСНИЛА ПРИЧИНУ
В Государственной регуляторной службе указали, что разработчиками постановления не были соблюдены принципы государственной регуляторной политики, определенные законодательством.
https://newsone.ua/news/economics/rehuljatornaja-sluzhba-otkazala-kabminu-v-povyshenii-tseny-na-haz-i-objasnila-prichinu.html
І що тепер? Все пропало? © Дефолт? :o
-
Регуляторная служба не сможет оспорить газовое постановление правительства
Но основная претензия, отметила в комментарии агентству глава службы Ксения Ляпина, заключается в том, что порядок сбора Минфином персональных данных потребителей газа, в том числе, номер карты плательщика налогов, адрес, паспортные данные, которые предусмотрены документом, нарушает закон о персональных данных.
"Следует отметить, что предложенный по тексту (постановления) "системный сбор информации" о потребителях операторами газораспределительной системы и передача такой информации Минфину противоречит положениям Закона Украины "О защите персональных данных", и не может быть выполнена в предложенные сроки оператором ГРС, поскольку требует письменного согласия потребителя", - говорится в решении.
решение правительства может быть оспорено в суде кем угодно, в том числе и частным лицом. Одна из общественных организаций уже заявила о таком намерении.
Также, действие постановления может быть приостановлено Президентом Украины.
https://ukranews.com/publication/2558-regulyatornaya-sluzhba-ne-smozhet-osporyt-gazovoe-postanovlenye-pravytelstva