http://osvita.ua/test/advice/7792 - ЗНО-2010: Розрахунок тестового балу з іноземних мов за 200-бальною шкалою
Як вони вас оцінять:
Тестовий бал зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з англійської, німецької, французької та іспанської мов обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту
Максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з іноземних мов – 78.
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, німецької, французької та іспанської мов здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 78 балів). На другому етапі, на основі тестового балу визначається оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою.
До уваги абітурієнтів – таблиці перерахунку тестового балу у 200-бальну шкалу наведені для приблизного розрахунку тестового балу:
У цій статті використані таблиці перерахунку тестових балів у 200-бальну шкалу минулого року. У чистому вигляді використання таблиць минулого року неможливе, оскільки тести минулого та цього року відрізняються за кількістю завдань та максимальною кількістю можливих балів.
Перевід суми набраних балів на тестуванні з іноземних мов в унормовану 200-бальну шкалу оцінювання визначається рядом наступних чинників:
* максимальною кількістю балів, що може отримати учень;
* складністю тестового завдання;
* фактичними результатами, що одержали учасники тестування у цьому році.
Зважуючи на те, що формула перерахунку в цьому році залишається такою ж, якою вона була у 2009 році; припускаючи, що складність тестових завдань відповідає складності минулого року; а фактичний максимальний бал не сильно відрізняється від минулорічного, ‑ до уваги слід брати тільки максимальну кількість балів за виконання всіх тестових завдань (минулого року – 60 балів, цього року – 78).
Отже, кожний бажаючий може орієнтовно вирахувати свій бал у такий спосіб: помножити свій набраний бал на коефіцієнт 0,769 (нуль цілих сімсот шістдесят дев’ять) і застосувати цей бал до таблиці 2009 року.
У будь-якому випадку, всім абітурієнтам слід зауважити, що остаточний результат буде відомий тільки після перевірки всіх тестових завдань УЦОЯО.
Дітки, вперед! Забудьте англійську чи іншу мову. Займіться тепер арифметичними розрахунками. За наслідки ніхто не ручається.
Для спрощення Вашого завдання я публікую графік, побудований на підставі таблиці 2010 р. з англійської мови. Найдивніше, як на мене, є штучний характер цього графіка. Чому він будується в шкалі (100...200) балів, а не в (0...200)?
Виходить, що не набравши жодного балу після перерахунку абітурієнт отримає оцінку в 100 балів?
Чому вибрана саме така, трохи нелінійна залежність? Хто це все видумав і навіщо? Невже не можна було зробити простіше і прозоріше? Що це за такий необґрунтований злом графіка між точками 5 та 16 по горизонталі, ради чого він запроваджений? Для псевдонауковості?
А тепер нехай хто-небудь скаже, чим мій графік (внизу під попереднім) відрізняється від їхнього. Вважаю свій об'єктивнішим, можу навіть обґрунтувати не гірше, ніж це роблять чиновники з Центру ЗНО.