"Причесати" заперечення було б бажано. Але як вони вже подані, то чим допомогти?Якщо потрібно щось слабке виправити, або уточнити, я повинен подати пояснення суду відразу.
....
Суддя по цій справі той самий, що видавав скасований з Вашою допомогою судовий наказ. Знайомий адвокат каже, що це самий безпринципний суддя в місцевому суді (пише рішення які накажуть). Вважаю, що на будь яке його рішення буде апеляційне оскарження.
Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої ....,інстанції а так само у новому розгляді її судом першої інстанції після скасування попереднього рішення
Я зосередив свої заперечення по нарахуванням без договору
на відповіді БТІ що МВК має одноособове право власності на будинок,2) Слід подати клопотання про залучення МВК співвідповідачем на підставі ст. 33 ЦПК.
2) Слід подати клопотання про залучення МВК співвідповідачем на підставі ст. 33 ЦПК.1. Суд за клопотанням позивача, не припиняючи розгляду
Косвенно я это учел в Запереченнях:ЦитуватиЯ зосередив свої заперечення по нарахуванням без договору
добавте, що плата за житлово-комунальні послуги нарахована з порушенням ст.32 ЗУ про ЖК послуги
Приймаючи рішення про видачу судового наказу суддя не оцінював докази позивача (це справа позовного провадження) і не мав жодної інформації про аргументи і докази відповіддача.
За змістом статті 98, пункту 2 частини третьої статті 100, статті 103 ЦПК до заяви про видачу судового наказу додаються оригінали або належним чином завірені копії документів, які підтверджують матеріально-правову вимогу заявника. На такі документи поширюються вимоги статей 58 і 59 ЦПК щодо належності та допустимості доказів.
....
У цьому випадку може бути видано судовий наказ про стягнення не лише суми заборгованості, але й про стягнення індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості. Для їх стягнення суду має бути додано документи, що чітко підтверджують їх розрахунок (у тому числі й розрахунок щомісячних нарахувань), при цьому визначений розмір не потребує додаткової оцінки та дослідження у сукупності з іншими доказами.
Я відповідач по справі тому на таке клопотання не маю права. Це право позивача.
Згодні?
Щодо інших обставини, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді
з Вами погоджуюсь. Якщо суддя відхилить це клопотання в апеляції можна буде це використати.
Дякую.
ще добавте такі обставини - відкривши провадження у справі, суддя незаконно вас притягнув до цивільно-правової відповідальності, оскільки відповідно до ст.92 Конституції виключно законами україни визначаються- засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них та судочинство.1. Відсканувати і опублікувати позов я зможу через 3 - 4 дні. Зараз не маю можливості (знаходжусь в чистому полі за межами міста 3g internet).
відкриття провадження без наявності договору найму у справі (ст.67-68 жк україни) свідчить про те, що вас незаконно тягають по судах і засвідчує відсутність спору.
викладіть позовну заяву, без неї важко підказати шось. які позовні вимоги? конкретно і чим обгрунтовують
По-перше, ст. 27 ЦПК не містить жодних обмежень у заявленні відповідачем клопотань (у ст. 168 ЦПК йдеться про інші підстави при повторному заявленні). Сторони є рівними у процесі (ст. ст. 10, 31 ЦПК). По-друге, мова йдеться про залучення судом співвідповідача, а не про клопотання позивача щодо заміни відповідача.Я заявляю, що я не власник і не співвласник будинку і тому не мою обовязку оплачувати його утримання. Я довожу, що одноосібний власник будинку - Міськвиконком і тому він сам повинен утримувати цей будинок. Послугу ВРЕЖО з утримання будинка спожив не я, а власник будинку (Міськвиконком) тому, що нести тягар утримання майна це обовязок власника.
Після цього ВРЕЖО взяв мій (підписаний два роки тому) варіант договору, поставив свій підпис і печатку і приєднав його до свого позову про стягнення нарахувань.
Я повідомляю суд (і посилаюсь на листування і рішення двох судів), що цей договір сфабрикований.
Стаття 14. Виконання цивільних обов'язків
1. Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Стаття 29. Особливості укладання договорів у багатоквартирному будинку
Процедура погодження умов договору відбувається протягом
одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Стаття 638. Укладення договору
1. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
....
2. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою
стороною.
Я заявляю, що я не власник і не співвласник будинку і тому не мою обовязку оплачувати його утримання. Я довожу, що одноосібний власник будинку - Міськвиконком і тому він сам повинен утримувати цей будинок. Послугу ВРЕЖО з утримання будинка спожив не я, а власник будинку (Міськвиконком) тому, що нести тягар утримання майна це обовязок власника.
поясніть мені дії суду, позивача і мої дії після подання такого клопотання. Схематично - що буде і як діяти.
Відсутність договору про моє добровільне утримання чужої власності мій головний аргумент.Дивна позиція у Вас Мата. Чужа власність? Ви винаймаєте квартиру у Власника ? Вас примусили її винаймати? Не добровільно? А тому не хочете платити?
Два роки тому за моєю ініциативою велись перемови про укладання договору. Я направляв ВРЕЖО на підпис підписаний мною проект договору. ВРЕЖО відмовився його підписувати і направив мені свій підписаний проект договору. Я склав і направив ВРЕЖО підписаний мною протокол розбіжностей. ВРЕЖО відмовився його узгоджувати і подав судовий позов - забовязати мене підписати договір в редакції ВРЕЖО. Я подав зустрічний позов - забовязати ВРЕЖО підписати договір в моїй редакцції. Суд першої інстанції задовільнив позов ВРЕЖО і відмовив мені в зустрічному позові. Апеляційний судскасував рішення суду першої інстанції в частині забовязати мене укласти договір в редакції ВРЕЖО і залишив без змін рішення суду першої інстанції в частині відмовити мені в зустрічному позові. Аргумент - свобода договору. Ніхто не зобовязаний укладати договір.
Ну а тепер родзинка. Заявіть суду про те що оскільки угоди немає і факт її існування (письмово чи усно) не доведений позивачем то ст.204 ЦКУ Презумпція правомірності правочинуПрезумпція правомірності правочину не має до чого застосовувати, так як угода є різновидом правочину а угода не заключена (правочин не вичинено). І тому вам не потрібно доводити її неправомірність і тому не потрібно доводити що ви отримували якісь послуги від комунальної організації чи не отримували. Тобто ваших обовязків що небудь доводити відповідно до ст.60 ЦПКУ не виникає поскільки угоди немає і факт її існування не доведений.
Будьте уважні і в якому разі не пробуйте доводити, що ви отримували послуги частково так як частково їх отримували. Точку суму в даному випадку визначити важко і довести не можливо і вас запутають. ЗАПАМЯТАЙТЕ у вас не має зобовязань щось доводити.
З 1 січня 2005 року ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» введені адміністративні та цивільно-правові відносини, коли письмове заключнення угоди є обовязковим (а тому числі і для жильців не приватизованих квартир).Закон набрав чинності 30.07.2004р. після публікації у "Голосі України".
Ст.11 Цивільного кодесу який вступив в силу з 1 січня 2004 року вказує що обовязки в сторін можуть виникнути тільки при наявності заключеної угоди.Дуже вільне трактування ст. 11. Наспрвді ст. 11 передбачає і " 2. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є:
Будьте уважні і в якому разі не пробуйте доводити, що ви отримували послуги частково так як частково їх отримували.? ? ? No comment! ;D
Якщож через не знання ви вносили якісь кошти поза межами позовної давності заявіть суду що платили просто так. Ваші гроші і куди ви їх забажали тоди і заплатили."Детский лепет"! В платіжках є така графа "Призначення платежу". І якщо в платіжці зазначено, що це платіж за якусь жк-послугу, то будь-який суд і сприйматиме таку платіжку як сплату за цю послугу і не інакше, щоб там платник не заявляв.
Ваша часткова оплата не є підтвердження наявності договірних відносин а є ваша добра воля, як гривник симпатичній дівчинці з флейтою.
Суд может вначале рассмотреть само правоотношение "Содержание дома"То, что
Я хочу исключить себя из этого выбора указав, что я не субъект данных правотношений (я не совладелец дома согласно документов БТИ. Единоличный владелец -Горсовет) и я никогда не заключал договор "Про услуги содержания дома" (подтверждают решения двух судов).
Единоличный владелец -Горсоветпросто чушь. Плакат Вы похоже не читали, или не поняли его смысл.
Так, что - нравится, не нравится, а суд должен признать это как доказанный факт.Ну, ну... Дома в коммунальной собственности? Тогда Ты НАНИМАТЕЛЬ и Обязан платить квартплату.
Многоквартирные дома в коммунальной собственности и никаких совладельцев нет
1. Здесь принято обращаться на Вы и не переходить на личности.а) Прошу уточнить какой пункт Правил обязывает пользователя называть оппонента на ВЫ? На ты, на равных, не оскорблял. Какие обиды?
Я не хитрый, но и не наивный.
2. Я дом не нанимал, поэтому я не наниматель и не обязан никому платить.
Я живу в приватизированной мной (т.е. в своей) квартире.
Я не хитрый, но и не наивныйИли то или другое. Поверь.
Згідно зі ст.67, 68 ЖК УССР мешканці квартир зобов’язані своєчасно вносити квартирну плату (витрати по технічному обслуговуванню будинків та прибудинкових територій), та плату за комунальні послуги. У зв’язку з невиконанням ст.67,68 ЖК УРСР за період з 01.01.2002р. по 01.04.2012р. у відповідача утворилась заборгованість за витрати по технічному обслуговуваню будинків і прибудинкових територій та комунальні послуги у розмірі 6644, 46 грн.В иске ВРЕЖО указывает ЧТО ДОМ НАХОДИТСЯ В КОММУНАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ.Вы подтверждаете, что этому факту в деле есть документальные доказательства. ВРЕЖО просит стянуть
Згідно зі ст.67, 68 ЖК УССР мешканці квартир зобов’язані своєчасно вносити квартирну платус)
1. Стягнути солідарно з відповідачів відповідача1, відповідача2(дочка), які мешкають за адресою м.********** вул.**************, б.**, кв.* заборгованостіОбрати(те) внимание на слова СОЛИДАРНО и ЗАБОРГОВАНОСТІ. Солидарно тянут именно по ЖК УРСР. Внимательно читайте ИСК, как вам советовали ранее. Похоже Вы сами себе копаете яму: ДОКАЗАТЕЛЬСТВА ПОДАНЫ, ответчик ИХ ПРИЗНАЕТ! ЧТО НЕ ЯСНО? Вы наниматели. Свои обязательства не выполняете. Готовьте деньги!
Суд должен оценивать в качестве доказательств не плакаты и эмоции, а документы. Свидетельство о праве собственности горсовета на многоквартирный дом со всеми ранее приватизированными квартирами это не отмененный судом юридический документ (он здесь выложен). Есть и письмо БТИ к этому свидетельству.Шановний mata!
Более того, Истец в Исковом заявлении заявляет, что дом в коммунальной собственности,
и я это в Запереченнях на позов говорю, что многоквартирный дом с ранее приватизированнми квартирами в коммунальной собственности.
Читаем ЦПК Стаття 61. Підстави звільнення від доказування
1. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть
участь у справі, не підлягають доказуванню.
А тут еще и письменные доказательства от БТИ прилагаются!
Так, что - нравится, не нравится, а суд должен признать это как доказанный факт.
Многоквартирные дома в коммунальной собственности и никаких совладельцев нет.
Позов я виклав. Сподіваюсь на поради шановних форумчан.
Шановна Тетяна Academia,Ви сформували свою позицію, знаєте її сильні і слабкі сторони, неодноразово отримували застереження щодо можливих ризиків.
бесперечно не всі поради доречно буде використовувати.
Заперечення на позов на основі документів МВК - на мій погляд натякає що МВК сам дурак.
Тим не менш я розумію, що хоч ці рішення МВК і спірні, але інші рішення МВК призвели б до зупинки ЖКХ міста. Я думаю, що суддя по цьому питанню прийме таке рішення, яке йому скажуть зверху.
На апеляції можна розраховувати на незалежність і неупередженість суду.
Шановні друзі,
позивач просить стягнути нарахування зроблені ним з 01.01.2001р. по 01.02.2012р.
Чи буде вважатись обгрунтованним таке моє клопотання і чи не означає воно (часткове) визнання боргу?:
Шановні друзі,
я грунтую свій захист на підставі зареєстрованого права власності МВК на будинок (з раніше приватизованими квартирами), відсутності прибудинкової території і права власності МВК на всі земельні ділянки навколо будунка.
З дати реєстрації цих прав МВК пройшло більше 10 років
і ця реєстрація права власності МВК досі ніким не оскаржена і судом не скасована.
Чи не втрачено право на скасування цих рішень і реєстрації в держ реєстрі прав власності?
Чи можу я стверджувати, що тим самим порушено (скасоване) моє право співвласності на будинок?
Чи можу я стверджувати, що тим самим порушено (скасоване) моє право власності на квартиру ?
Чи потрібно мені подати клопотання про ухвалу суду, (або подати позов) про порушення мого права співвласності на будинок, витребування мого майна з незаконного володіння МВК і ВРЕЖО і стягнення на мою користь незаконно отриманих ВРЕЖО прибутків за 10 років.
Шановні друзі,
в позовній заяві, я кажу, шо договір позивачем сфальшований і що це має ознаки право порушення означеного в ст.190 кримінального кодекса.
Чи можливо і чи потрібно це підправити подавши клопотання про визнання договору не укладенним (в додатках надати лист ВРЕЖО в якому він повідомляє, що моя пропозиція укласти договір буде розглядатись в суді і з цього приводу ВРЕЖО вже подав позов. Суд відмовив сторонам в примусовому укладанні договору).
І на останок - чи правильно буде в трьох попередніх клопотаннях просити суд прийняти окремі ухвали суду
1)ухвала - відмовити позивачу в частині нарахувань, по яким не було відмови в наказному проваджені.
2) ухвала - про скасування рішення щодо реєстраціі права власності МВК на будинок і передачі на цій підставі будинку в повне господарське відання ВРЕЖО,
а також про відновленя мого право співвласності на будинок з правом вимоги на прибутки отримані ВРЄЖО за цей період часу відповідно моєї частки майна в будинку.
3) ухвала - про визнання договору ВРЕЖО зі мною - неукладеним.
mata, Вам вже повідомляли:Клопотання про застосування строку позовної давності я подав одразу з запереченнями на позов (і в запереченнях продублював це клопотання).
1) Подати окрему заяву про застосування строку позовної давності (від дати подачі позову мінус 3 роки). Це самостійна підстава для відмови у задоволенні позову у зазначений період.
2) У межах строку позовної давності слід подати: а) заяву про повернення позову на підставі ч. 3 ст. 118, п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК;Про те, що в наказному проваджені була лише частина позовних вимог з 2001р по 2011р, а позові з 2001 по 2012, я помітив тільки вчора перглядаючи судовий наказ.
Я будую захист на документах про право власності МВК на будинок і вимогах утримувати свою власність ст.322 ЦК, якщо інше не встановлено договором або законом. Закона немає.Шановні друзі,
в позовній заяві, я кажу, шо договір позивачем сфальшований і що це має ознаки право порушення означеного в ст.190 кримінального кодекса.
Чи можливо і чи потрібно це підправити подавши клопотання про визнання договору не укладенним (в додатках надати лист ВРЕЖО в якому він повідомляє, що моя пропозиція укласти договір буде розглядатись в суді і з цього приводу ВРЕЖО вже подав позов. Суд відмовив сторонам в примусовому укладанні договору).
За ст. 190 КК -окрему заяву про злочин. У чому суть клопотання? Чого Ви хочете досягти? Якщо є спір щодо договору в іншому судовому процесі -подайте клопотання про зупинення провадження. Клопотаннями і позовними вимогами договора не укладеними не визнаються. Див. ст. 16 ЦК.
Я не розумію, чи може суд за межами позовних вимог визнати недійсним право власності МВК на будинок і на цій підставі визнати мене співвласником будинку і споживачем послуг з утримання будинку. Тобто визнати таким чином мене боржником.Шановні друзі,
я грунтую свій захист на підставі зареєстрованого права власності МВК на будинок (з раніше приватизованими квартирами), відсутності прибудинкової території і права власності МВК на всі земельні ділянки навколо будунка.
З дати реєстрації цих прав МВК пройшло більше 10 років
і ця реєстрація права власності МВК досі ніким не оскаржена і судом не скасована.
Чи не втрачено право на скасування цих рішень і реєстрації в держ реєстрі прав власності?
Чи можу я стверджувати, що тим самим порушено (скасоване) моє право співвласності на будинок?
Чи можу я стверджувати, що тим самим порушено (скасоване) моє право власності на квартиру ?
Яке це відношення має до заявлених позовних вимог (суті спору)?ЦитуватиЧи потрібно мені подати клопотання про ухвалу суду, (або подати позов) про порушення мого права співвласності на будинок, витребування мого майна з незаконного володіння МВК і ВРЕЖО і стягнення на мою користь незаконно отриманих ВРЕЖО прибутків за 10 років.
Яке відношення цей (можливий) позов має до суті спору?
mata, Вам вже повідомляли:Клопотання про застосування строку позовної давності я подав одразу з запереченнями на позов (і в запереченнях продублював це клопотання).
1) Подати окрему заяву про застосування строку позовної давності (від дати подачі позову мінус 3 роки). Це самостійна підстава для відмови у задоволенні позову у зазначений період.2) У межах строку позовної давності слід подати: а) заяву про повернення позову на підставі ч. 3 ст. 118, п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК;Про те, що в наказному проваджені була лише частина позовних вимог з 2001р по 2011р, а позові з 2001 по 2012, я помітив тільки вчора перглядаючи судовий наказ.
Уточніть будь ласка треба подати клопотання про поверненя позову на підставі ч. 3 ст. 118, п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК;,
чи про відмову в останній частині позова (з 2011 по 2012р).
Я цей момент не розумію. Підтвердіть Вашу пораду.
Зрозумів,Тоді клопотання про відвод судді на підставі ч.4 ст.20 я не подаю.
подам клопотання про поверненя позову на підставі ч. 3 ст. 118, п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК;
Дякую
Про відвід судді подається заява. А не клопотання.Зрозумів,Тоді клопотання про відвод судді на підставі ч.4 ст.20 я не подаю.
подам клопотання про поверненя позову на підставі ч. 3 ст. 118, п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК;
Дякую
Оскільки суддя в наказному провадженні на всю сумму позову не приймав участі.
Так?
Чи подати щей й клопотанняпро відвод судді, і хай він сам вибере що йому більше подобається?
ЦитуватиЯ заявляю, що я не власник і не співвласник будинку і тому не мою обовязку оплачувати його утримання. Я довожу, що одноосібний власник будинку - Міськвиконком і тому він сам повинен утримувати цей будинок. Послугу ВРЕЖО з утримання будинка спожив не я, а власник будинку (Міськвиконком) тому, що нести тягар утримання майна це обовязок власника.
я вважаю що це лишнє, адже предметом вашого позову є правова-матеріальна вимога до вас - стягнення боргу за договірними відносинами і договору найму (ст67-68 ЖК урср), спосіб порушеного права який вибрав позивач(ст.16 ЦК )-дивіться у позов - це може бути виконання обовязку в натурі(виконання договору) або відшкодування майнової шкоди за невиконання договірних відносин (у вигляді штрафу пені збитків неустойки) - тому читайте уважно позов і вивчайте предмет і підставу позову та позовні вимоги.
[url]http://radnuk.info/pidrychnuku/tsuvil-pro/267-biloysov/4076-s-2-----.html[/url] ([url]http://radnuk.info/pidrychnuku/tsuvil-pro/267-biloysov/4076-s-2-----.html[/url]) прочитайте і розберіть ваш позов
Ваша головна задача-довести відсутність договірних відносин між сторонами
Тобто позивач (а насправді - суддя безпосередньо в судовому рішенні) може в будь який час зіскочити з заявлених ними підстав позову (ст.67, 68 Житлового кодексу) і заявити інші підстави, на які я не давав заперечень (наприклад ЗУ Про ЖК послуги, чи ЦК).
ВРЕЖО в додатках до позовної заяви дало роздруківку особового рахунку по квартирі. В цьому особовому рахунку вони показали нарахування за "сод1004" і "Комунусл" на загальну суму близько 7000 грн.
Вони вважають, що це доказ саме моєї заборгованості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в
межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 27 цього Кодексу, позивач має право протягом усього часу розгляду справи
збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, а відповідач має право визнати позов повністю або
частково. До початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу
позову, а відповідач - пред'явити зустрічний позов.
От наприклад в заяві на судовий наказ стягувач посилався на ст.67, 68 ЖК і жодного разу не згадував ЗУ Про ЖК послуги.
Якщо в позовній заяві позивач почне посилатись на ЗУ Про послуги з утримання будинку - це буде підставою для повернення її позивачу як на таку щодо якої не було наказного провадження?
5) Врахувати, що солідара відповідальність винаикає на основі закону або договору в силу полежень цк. якщо квартира приватна і немає договру- відповідачі не можуть нести солідарну відповідальність
7) просити залишити позов без розгляду на підставі ст.119 цпк а саме не зазначено доказів, що ви користуєтеся державними жилими житловими приміщеннями див гл.2 ЖК УРСР та не приєднано їх до позову ст.119 цпк ч2 п.7
по п.7 - ще немає. згодом зроблю
Стаття 61. Підстави звільнення від доказування
1. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
2. Обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування.
...
3. У разі якщо відповідачем у позовній заяві, поданій і оформленій у порядку, встановленому цим Кодексом, вказана фізична особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване
місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
6) перевірити повноваження юристконсультатна щодо звернення до суду з позовом
Крім того позивач змінив юристконсульта.
Більш цікавим було б повернення позовної заяви з підстав невідповідності періодів у наказі і позові.В суд.розгляді позову до мене у клопотанні про залишенні позову без розгляду за цих підстав двічі було відмовлено.
Більш цікавим було б повернення позовної заяви з підстав невідповідності періодів у наказі і позові.
В суд.розгляді позову до мене у клопотанні про залишенні позову без розгляду за цих підстав двічі було відмовлено.
Не знають судді ЦПК або не хочуть знати.
"Не тратьте, куме, сили..." і часу.
Вказаний будинок є комунальною власністю, та знаходиться на балансі позивача КП ВРЕЖО №...
Вже неодноразово пояснювалося, що це залежить від того чи квартира у "спільній частковій" ( відповідальнісь за свою частку), чи "спільній сумісній" ( відповідальність солідарна) власності.
Стаття 61. Підстави звільнення від доказування
1. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
2. Обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування.
...
Десь на форумі вже цитувалося рішення чи ВССУ, чи якогось апеляційного суду ( точно не пам`ятаю, а на пошук зараз нема часу) в якому було обґрунтування таких дій суду. Приблизно таке: " судовий наказ було скасовано через наявність спору про право, тому і при розгляді вимог за подальший період буде наявним спір про право, що в свою чергу є підставою для відмови у виданні нового судового наказу, тому розгляд вимог разом і за період скасованого наказу, і за подальший одразу у позовному провадженні є правомірним".Більш цікавим було б повернення позовної заяви з підстав невідповідності періодів у наказі і позові.В суд.розгляді позову до мене у клопотанні про залишенні позову без розгляду за цих підстав двічі було відмовлено.
Не знають судді ЦПК або не хочуть знати.
не погоджуюся. [url]http://reyestr.court.gov.ua/Review/3511433[/url] ([url]http://reyestr.court.gov.ua/Review/3511433[/url])
Стаття 360. Утримання майна, що є у спільній частковій власності
1. Співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести
відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.
Стаття 541. Солідарне зобов'язання
1. Солідарний обов'язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов'язання.
куме?По-перше це не до Вас. Пост було адресовано mata.
"Не тратьте, куме, сили,Читайте класику:
Спускайтеся на дно!"
Если вернут Иск на доработку - я выиграю год исковой давности.Не факт.
Стаття 264. Переривання перебігу позовної давності
1. Перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов'язку.
2. Позовна давність переривається у разі пред'явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач.
3. Після переривання перебіг позовної давності починається заново.
Час, що минув до переривання перебігу позовної давності, до нового строку не зараховується.
Правда я не бажаю mata "спускатися на дно", але й витрачати час на безперспективні поради я йому не раджу!Шановний Юрій Васильович, чи правильно я розумію позовну давність для мого випадку
Солідарна ж відповідальність у приватизованій квартирі передбачена
Стаття 541. Солідарне зобов'язання
1. Солідарний обов'язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом,Цитуватизокрема у разі неподільності предмета зобов'язання.
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2009 р.
№ 40/142
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П.- головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.
розглянув касаційну скаргу колективного підприємства “Житлово-експлуатаційна контора”, м. Краматорськ Донецької області (далі –Підприємство)
на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 22.12.2008
зі справи № 40/142
за позовом Підприємства
до релігійної громади “Церква Христова”, м. Краматорськ Донецької області (далі –релігійна громада)
про стягнення заборгованості в сумі 3 519, 44 грн.
Судове засідання проведено за участю представників сторін:
позивача – Добровольського А.Г.,
відповідача – не з’яв.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України
ВСТАНОВИВ:
Позов було подано про стягнення заборгованості в сумі 3 519, 44 грн. за надані послуги.
Рішенням господарського суду Донецької області від 06.11.2008 (суддя Підченко Ю.О.), залишеним без змін постановою Донецького апеляційного господарського суду від 22.12.2008 (колегія суддів у складі: Геза Т.Д. –головуючий, судді Акулова Н.В. і Діброва Г.І.), у задоволенні позову відмовлено. У прийнятті зазначених рішення та постанови попередні судові інстанції виходили з недоведеності позовних вимог.
У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Підприємство просить скасувати оскаржувану постанову апеляційної інстанції і прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги й стягнути з релігійної громади заборгованість у сумі 3 519, 44 грн. за надані послуги з утримання будинку і прибудинкової території, а також судові витрати у справі. Скаргу з посиланням, зокрема, на приписи статей 360, 382, 629 Цивільного кодексу України (далі –ЦК України), статті 32 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, статей 33, 43, 11110 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) мотивовано прийняттям згаданої постанови з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, внаслідок чого суд, на думку скаржника, дійшов помилкових висновків про права та обов’язки сторін.
Відзив на касаційну скаргу не надходив.
Сторони відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.
За результатами такого розгляду Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги з урахуванням такого.
Судовими інстанціями у справі встановлено, що:
- житлово-будівельним кооперативом “Мир” як замовником та Підприємством як виконавцем було укладено договір б/номеру від 05.01.1995 на технічне обслуговування будинку та прибудинкової території;
- строк дії цього договору відповідно до пункту 5.3 останнього було пролонговано до 05.01.2010;
- поряд з тим Підприємством і релігійною громадою, власником нежитлового приміщення, було укладено договір від 01.05.2005 № 6 на технічне обслуговування житлового будинку та прибудинкової території житлово-будівельного кооперативу (далі –Договір № 6), згідно з яким:
власник нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Краматорськ, вул. 19 Партз’їзду, 59, загальною площею 429, 2 кв. м сплачує експлуатаційні витрати пропорційно займаній площі, в розмірі 0, 40 грн. за 1 кв. м, в сумі 171, 68 грн. (пункт 1.1);
Підприємство до 1 числа місяця, наступного за звітним, надає власникові приміщення рахунок до оплати експлуатаційних витрат, згідно з яким власник до 10 числа місяця, наступного за звітним, сплачує пред’явлений рахунок (пункти 3.1, 3.2);
строк дії даного договору (пункт 6.1) –з 01.05.2005 по 30.04.2006, і договір вважається продовженим на той же термін та на тих самих умовах, якщо за три місяці до закінчення його дії жодна з сторін письмово не заявить про припинення договору (пункт 6.3);
розмір оплати експлуатаційних витрат визначається на договірній основі та на підставі розрахунків у розмірі 0, 40 грн. за 1 кв. м пропорційно займаній площі 429, 2 кв. м у сумі 171, 68 грн. (пункт 3.4);
- поданий Підприємством суду першої інстанції розрахунок заборгованості по експлуатаційних витратах “не містить посилання на зобов’язання”, зокрема, в ньому не зазначені Договір № 6, розрахункові документи, рахунки тощо;
- релігійна громада є власником нежитлового приміщення на підставі договору купівлі-продажу від 16.09.2008; загальна площа приміщення становить 863, 1 кв. м, і названа громада є співвласником будинку на праві загальної спільної власності –1/10 частина. Балансоутримувачем будинку є житлово-будівельний кооператив “Мир”;
- строк дії Договору № 6 минув 01.05.2006;
- Підприємством було надіслано на адресу релігійної громади листа від 23.05.2007 № 64 та додаткову угоду до Договору № 6 про введення нових тарифів на послуги та продовження дії цього договору “на той же термін”. Релігійна громада листами від 08.05.2007 та від 15.06.2007 повідомила Підприємство про припинення Договору № 6 і пропонувала переукласти договір, “де права та обов’язки між виробниками, виконавцями та споживачами визначає Закон України “Про житлово-комунальні послуги”;
- Підприємство з 2005 року направляло розрахунки за послуги, “перелік яких не надавались зовсім”;
- Підприємством не подано обґрунтованого розрахунку послуг, наданих за договорами, і не доведено, яка саме заборгованість та за яким договором виникла у релігійної громади на час подання позову. Релігійною громадою з огляду на розрахункові документи доведено, що заборгованості перед Підприємством на час подання позову у неї не існує.
Судом апеляційної інстанції з’ясовано, що:
- згідно з пунктом 6.1 Договору № 6 строк його дії встановлено з 01.05.2005 по 30.04.2005. При цьому, як зазначено в оскаржуваній постанові, “враховуючи, що сторони виконували умову цього договору, що підтверджено доказами матеріалів справи, суд дійшов висновку, що зазначений договір укладений між сторонами, а у вказанні року закінчення строку дії договору, зазначеному у п. 6.1, допущена описка”;
- жодна з сторін у зазначений у Договорі № 6 строк не заявила про припинення його дії, тому на час подання позову цей договір не припинив свою дію;
- збільшення Підприємством тарифів здійснено ним, за його твердженням, відповідно до рішення виконкому Краматорської міської ради від 16.01.2007 № 22, яким установлено тарифи для нежитлових приміщень у розмірі 1 грн. за 1 кв. м загальної площі;
- Підприємство вважає, що з 01.04.2007 релігійна громада мала сплачувати за договором 429, 20 грн. щомісячно (акт звірки взаємних розрахунків між сторонами від 01.02.2008);
- пунктом 2.2.3 Договору № 6 передбачено, що Підприємство повинне інформувати власника нежитлового приміщення про зміни рівня і якості послуг та про введення нових тарифів;
- Підприємством не доведено, коли саме ним надавалися релігійній громаді рахунки (згідно з пунктом 3.1 Договору № 6) і за який період.
Причиною подання касаційної скарги стала незгода Підприємства з постановою апеляційного господарського суду в даній справі.
В обґрунтування своїх доводів скаржник посилається, зокрема, на незастосування апеляційним господарським судом у вирішення цього спору таких норм матеріального права:
- статті 360 ЦК України;
- частини другої статті 382 ЦК України;
- статті 629 ЦК України;
- статті 10 Закону України “Про приватизацію” (так його називає скаржник; закону саме з такою назвою не існує);
- пункту 5 частини третьої статті 20, статті 32 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.
Відповідно до статті 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов’язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов’язаннями, пов’язаними із спільним майном. Згідно із статтею 629 названого Кодексу Договір є обов’язковим для виконання сторонами.
Пунктом 5 частини третьої статті 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” передбачено обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом, а статтею 32 названого Закону передбачено здійснення плати за житлово-комунальні послуги.
Згідно з приписами ГПК України:
- сторони обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами (частина друга статті 43);
- кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу (частина перша і друга статті 33);
- господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (частини перша і друга статті 34).
З установлених попередніми судовими інстанціями фактичних обставин справи вбачається, що Підприємство не довело належними і допустимими доказами як невиконання чи неналежного виконання релігійною громадою своїх договірних зобов’язань, так і наявності у неї заборгованості перед Підприємством за такими зобов’язаннями в сумі 3 519, 44 грн.
Що ж до статті 382 ЦК України, то в ній відображено питання, пов’язані з визначенням квартири як об’єкта права власності, і з регулюванням права спільної сумісної власності на певні об’єкти, але не із здійсненням розрахунків за комунальні послуги.
Решта доводів касаційної скарги стосується виключно оцінки доказів, які вже були предметом дослідження попередніми судовими інстанціями, та правильності встановлення ними фактичних обставин справи. Однак згідно з частиною другою статті 1117 ГПК України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази. З урахуванням приписів цієї норми процесуального права відповідні доводи, дослідження яких перебуває поза межами перегляду справи в касаційній інстанції, не можуть бути підставою для задоволення касаційної скарги. Водночас скаржником не наведено обґрунтованих доводів щодо порушення апеляційною інстанцією передбачених статтею 43 ГПК України правил оцінки доказів у з’ясуванні і перевірці обставин даної справи.
Визначених законом підстав для скасування оскаржуваної постанови не вбачається.
Керуючись статтями 1117, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Постанову Донецького апеляційного господарського суду від 22.12.2008 зі справи № 40/142 залишити без змін, а касаційну скаргу колективного підприємства “Житлово-експлуатаційна контора” –без задоволення.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Бенедисюк
Суддя Б. Львов
Підготовка заперечення на СН тут
[url]http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5829.0.html[/url] ([url]http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5829.0.html[/url])
Прокурор Придніпровського району м. Черкаси в інтересах КП СУБ "Митниця" звернувся до суду із зазначеним позовом обґрунтовуючи вимоги тим, що відповідачі у рівних частках мають у приватній власності квартиру АДРЕСА_1, яку вони придбали у січні 1998 року, що підтверджується довідкою з ЧОО БТІ. Указував, що за підрахунками КП СУБ "Митниця" (правонаступник КП ВЖ РЕУ-1) станом на 1 грудня 2007 року відповідачі заборгували по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території 3231 грн. 15 коп.
Рішенням Черкаського районного суду Черкаської області від 6 травня 2010 року, в позові відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Черкаської області від 21 жовтня 2010 року, рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у солідарному порядку на користь КП СУБ «Митниця» 1697 грн. 58 коп. за надання послуг на утримання будинку та прибудинкової території. Вирішено питання щодо судових витрат.
.....
Керуючись ч. 3 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_5, до якої приєднався ОСОБА_4 відхилити.
Рішення апеляційного суду Черкаської області від 21 жовтня 2010 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Юрій Васильович! вот знайшов рішення Fanmasterа. Що з цього приводу скажете?Скажу наступне:
Я так розумію що Вас бентежить у справі FanmasterА застосування солідарного стягнення хоча квартира у частковій ( принаймні так зазначено у рішеннях) власності. Так дивимось п.1. ...
ЦитуватиЯ так розумію що Вас бентежить у справі FanmasterА застосування солідарного стягнення хоча квартира у частковій ( принаймні так зазначено у рішеннях) власності. Так дивимось п.1. ...
Юрій Васильович! я не про те! я законночесний громадянин. треба виконати рішення суду. видано декілька виконавчих листів. у цих листах нічого не сказано про право чи обовязок солідарного стягення. тіки стягнути солідарно. то от я і питаю- право чи обовязок стягнення заборговності в випадку є солідарним. і чому? правосуддя вже відбулося. треба виконувати рішення. як виконувати?? чому суд не зазначив у виконавчому це?
Немає ніякої полеміки.
Є обставини реальної судової справи в якій ВРЕЖО заявляє, що будинок знаходиться в комунальній власності і вимагає стягнути з власника квартири витрати на утримання будинка і прибудинкової території.