'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Форум => Запитання по ЖКП => Тарифи => Тема розпочата: Ольга 38 від 12 Лютого 2013, 18:59:52

Назва: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга 38 від 12 Лютого 2013, 18:59:52
Підприємство, яке утримує гуртожиток, встановило тариф по обслуговуванню будинку та прибудинкової території вдвічі вищий ніж по місту. При цьому перший поверх будинку давно проданий і власники цих нежитлових приміщень не платять жодних коштів на утримання будинку. Підприємство мотивує це тим, що ці приміщення викуплені і власники не повинні приймати участь в утриманні будинку. Все утримання покладене на плечі мешканців.
Підскажіть, будь-ласка, чи правильне таке рішення? Адже будинок - це один "організм".
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Перо від 12 Лютого 2013, 21:40:21
Викладайте текст "рішення".
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 12 Лютого 2013, 22:15:31
Цитувати
При цьому перший поверх будинку давно проданий і власники цих нежитлових приміщень не платять жодних коштів на утримання будинку. Підприємство мотивує це тим, що ці приміщення викуплені і власники не повинні приймати участь в утриманні будинку. Все утримання покладене на плечі мешканців.
Має значення коли і відповідно до якої ПКМУ розраховувався та затверджувався тариф. Якщо до 02.05.2009р. по ПКМУ -560, то дійсно площа нежитлових приміщень в розрахунку тарифу не враховувалась.:
Цитувати
Пз - загальна  площа  квартир будинку.
А як після 20.05.2009р. по ПКМУ 529, чи по ПКМУ 869 -2011р., то площа нежитлових приміщень повинні враховувати:
Цитувати
П(з) - сумарна загальна площа  квартир  (житлових  приміщень  у  гуртожитку) та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку).
Викладайте "рішення".
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 11:06:24
Рішення виконкому в прикріпленому файлі
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 11:09:55
А ще розрахунок тарифу.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 11:27:58
Завтра судове засідання в Києво-Святошинському суді з приводу визнання незаконним даного рішення виконкому. Суддя "тупо" вже двічі не розглядає клопотання про забезпечення позову (про призупинення діі рішення до вирішення справи). Були проведені громадські слухання, на яких мешканці виказали своє обурення тарифною політикою ДП, за результатами громадських слухань були подані пропозиції (до МР та надавача послуг), які були проігноровані без аргументів.
Це друге рішення, попереднє було винесене в жовтні 2010, оскаржене в суді. Суд задовольнив позов мешканців, виконком не оскаржував це рішення, апеляцію подало ДП. На сьогодні апеляція ще не розглядалася. Т.я. в тому випадку суддя задовольнив клопотання про забезпечення позову, яке діє до остаточного рішенн по справія, ДП разом з виконкомом "замутили" нове рішення. Треба віддати належне виконкому та ДП, що за два роки вони спромоглися на проведення громадських слухань, на створення розрахунку вартості та на "створення" договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території, який потребує окремих коментарів (останнє речення є сарказмом).
Дуже вдячна всім дописувачам.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 13 Лютого 2013, 16:19:05
То не розрахунок. То лише його остання сторінка. В нормальному розрахунку по кожному рядку цього розрахунку буде декілька сторінок "свого" розрахунку.
В цьому розрахунку в стовбчику "Загальна сума..." вказано ромір річних витрат (не зрозуміло чому річних? ніде не зазначно, що для отримання числа в правому стовбчику потрібно поділити окрім як на площу, ще й на 12). Але звідки взялась сума річних витрат? Де її розрахунок згідно до ПКМУ № 869 - 2011р., з урахуванням норм часу відповідно до Наказу Держжитлокомунгоспу № 59 - 1997р.?
Можливо то розмір витрат за попередній рік? Але ПКМУ №560 ( в ній була така норма) скасована ще в 2009 році. В преамбулі Рішення зазначено що "керуючись ПКМУ № 869", але чи це відповідає дійсності?
От Вам перше питання,  яке потрібно з'ясувати. Для цього потрібно витребувати розрахунки в повному об'ємі.
Друге питання - площа. Потрібно витребувати технічний паспорт будинку і перевірити  чи 6290,30 кв. м це дійсно так?

Слід мати на увазі, що розмір тарифу в гуртожитку насправді виходить вищим (питання на скільки?) ніж у будинках. Бо в  гуртожтках є "зайві" складові послуги : утримання вахтерів, утримання місць загального користування (кухні, душові, туалети, холи,  загальні коридори). Більші витрати на освітлення МЗК. Не можна відмовитися від прибирання сходових клітин.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 17:49:00
До суду і мешканцям була подана лише ця сторінка. Великі сумніви, що існує ще щось. Т.я. навіть ця сторінка - це витвір, який ми змусили їх створити. Спробуємо витребувати "справжні" розрахунки, але не знаю, чи суддя задовольнить це клопотання.
Площа відповідає дійсності, це вже з"ясовували на минулих судах.

Цитувати
"Слід мати на увазі, що розмір тарифу в гуртожитку насправді виходить вищим (питання на скільки?) ніж у будинках. Бо в  гуртожтках є "зайві" складові послуги : утримання вахтерів, утримання місць загального користування (кухні, душові, туалети, холи,  загальні коридори). Більші витрати на освітлення МЗК. Не можна відмовитися від прибирання сходових клітин."

При нарахуванні кв.плати ДП використовує коефіцієнт 1,4, завдяки якому в оплату враховуються місця загального користування, Питання вахтерів в нас є спірним, т.я. посада ця, на наш погляд є непотрібною. Гуртожиток сімейний, режим роботи вахтерів з 18 до 9 ранку. Просто переспати. Ходить, хто хоче, навіть питання не задають до кого. Більше толку від замка кодового. Прибудинкова територія не визначена, сходові клітини прибираються раз на місяць. В пропозиціях після громадських слухань пропонувалося обєднати посади двірника та прибиральниці, скасувати вполовину посади вахтерів, або переглянути режим і якість їх роботи. Пропозиції били проігноровані.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 13 Лютого 2013, 18:53:19
Автор: Ольга38:
Цитувати
При нарахуванні кв.плати ДП використовує коефіцієнт 1,4, завдяки якому в оплату враховуються місця загального користування,
Що за мячня? Це вже є в тарифі (рядок 11).
Автор: Ольга38:
Цитувати
До суду і мешканцям була подана лише ця сторінка. Великі сумніви, що існує ще щось.
Але ж  розмір витрат в першому стовбчику потрібно довести.
Якщо не було нового розрахунку, а було лише коригування, то потрібно витребувати як доказ рішення яким затверджено було попередній тариф, розрахунок того тарифу, та розрахунок коефіцієнта коригування, здійснений відповідно до п.п. 36, 37, 38 ПОРЯДКУ  формування тарифів на послуги  з утримання будинків і споруд  та прибудинкових територій (ПКМУ 869).
Автор: Ольга38:
Цитувати
Площа відповідає дійсності, це вже з"ясовували на минулих судах.
6290,30 кв. м це з першим поверхом? Чому тоді Ви раніш питали про перший поверх?
Автор: Ольга38:
Цитувати
Підприємство мотивує це тим, що ці приміщення викуплені і власники не повинні приймати участь в утриманні будинку.
Доречі, раз у Вас є ліфти, то хоча б формально ОМС повинен був затверджувати два тарифи: 1-й окремо для 1-го поверху ( без витрат на ліфти), та 2-й для всіх окрім 1-го поверху (з витратами на ліфти). Відсутність  такої диференціації вже є підставою для скасування рішення через невідповідність тарифу ПОРЯДКУ... (ПКМУ 869).
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 19:42:46
При нарахуванні кв.плати розмір кімнати (для прикладу 18 кв.м)  множиться на коефіціент 1.4 та нараховується квартплата на 25.2кв.м (кухня коридор та інш. , що є на блоці). А рядок 11, напевне, Це вже сходові клітини??? Це я так розумію.

Попереднє рішення Про встановлення тарифу було оскаржене в суді та суд задовольнив позов. Рішення було скасовано з моменту прийняття. Міська рада не подавала апеляції, отже, погодилась з рішенням суду. Апеляція була подана лише ДП і на даний час ще не розглядалася. Дуже дякую, Ви мені відкрили очі))) Міська рада "відкорегувала тариф", який було скасовано судом, і рішення по якому на даний час не прийняте (не розглянута апеляція)

Ні 6290,3 - це без проданих приміщень першого поверху. В нас, начеб-то, і є перший поверх і одночасно - немає. Приміщення 1 поверху у приватій власності - аптека, стоматологія, магазин взуття, банк, кафе. ДП стверджує, що т.я. вони власники, то не мають сплачувати тариф по утриманню будинку. Мене хвилює питання - мають таки чи ні? В 869 постанові написано власники (винаймачі) житлових приміщень, а також власники (винаймачі) нежитлових приміщень. Чи досить цього для того, щоб стверджувати, що вони мають платити?
Т.я перший поверх - приватніприміщення, власники їх і так нічого не сплачують, тому, напевне, і тариф не розділяли... Але це моя думка. Це можна використати, як доказ?
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 13 Лютого 2013, 21:12:16
Цитувати
Попереднє рішення Про встановлення тарифу було оскаржене в суді
Рішення суду про скасування не набрало законної сили.
Цитувати
Приміщення 1 поверху у приватій власності - аптека, стоматологія, магазин взуття, банк, кафе. ДП стверджує, що т.я. вони власники, то не мають сплачувати тариф по утриманню будинку.
Мають сплачувати. Інша річ, що з них стягнути важче. Там спір потрібно вирішувати у господарському суді. Легше витрати розкидати на мешканців.
Цитувати
В 869 постанові написано власники (винаймачі) житлових приміщень, а також власники (винаймачі) нежитлових приміщень. Чи досить цього для того, щоб стверджувати, що вони мають платити?

І в ПКМУ 529 вже теж було: сумарна площа і житлових і нежитлових приміщень. На цьому потрібно наполягати. Якщо відповідач заперечує, хай він доказує ( ч.2 ст. 71КАСУ). Хай він наведе нормативно правовий акт яким би було передбачене не так, як у ПКМУ 869, чи раніш у ПКМУ 529.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 13 Лютого 2013, 22:01:37
Автор: Ольга38:
Цитувати
При нарахуванні кв.плати розмір кімнати (для прикладу 18 кв.м)  множиться на коефіціент 1.4 та нараховується квартплата на 25.2кв.м (кухня коридор та інш. , що є на блоці).

Площа повинна підраховуватия так:
Цитувати
6.2. У  комунальній  квартирі,  жилому   блоці   (секції)   у гуртожитку,  де мешкають два і більше наймачі,  загальна площа, що передається  у  власність  громадян,  визначається  як  сума  площ займаних   наймачами   жилих  кімнат  (з  урахуванням  відповідних коефіцієнтів площі розташованих у них веранд,  засклених балконів, лоджій, холодних  комор,  відкритих балконів,  лоджій та терас) та площі підсобних приміщень,  яка розподіляється між всіма наймачами пропорційно площі займаних ними жилих кімнат.
     Приклад обчислення  загальної  площі  комунальної   квартири, жилого блоку (секції) у гуртожитку,  в якій (якому) мешкають два і більше наймачі, наведено у додатку 1.
Додаток під спойлером:
(click to show/hide)
   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0109-10 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0109-10)

Автор: Ольга38:
Цитувати
А рядок 11, напевне, Це вже сходові клітини???

Ні, сходові клітини 2-й рядок.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 22:05:57
Рішення не набрало законної сили, але є ухвала про призупинення дії цього рішення до вирішення справи по суті (ухвала про забезпечення попереднього позову). Як можна корегувати тариф, затвердження якого є спірним, а спір не вирішеним?
Їм треба було приймати нове рішення, а не корегувати сумнівне... Це думки вголос...

Дякую за пояснення питання сплати власниками першого поверху. Завтра буду намагатися пояснити це  представникам ДП, міськради та й судді також, бо щось мене суміви беруть в його неупередженності...
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 13 Лютого 2013, 22:22:17
Раз є ухвала, то думки вірні. ( Я про ухвалу мабуть не дочитав, вибачте).
Про суддю в мене теж вже така думка закралася.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 13 Лютого 2013, 22:40:25
Ні, про ухвалу я не писала. Це вже просто логічно дійшла до неї. З Вашою допомогою)))
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 14 Лютого 2013, 16:36:08
Можете привітати з незаконним рішенням суду!
Все відбувалось дуже передбачливо. Суддя уважно вилухав всі наші доводи: і те, що коригується тариф, затверджений постановою, яке призупинена, і те, що тариф не платять власники приміщень першого поверху, і те, що розрахунок тарифу лише на одному аркушику, без власне розрахунку, і що пропозиції мешканців за результатами громадських слухань проігноровані... З боку виконкому юристка сказала лише , що вони просять у позові відмовити, бо вважають його законним, а з боку ДП бухгалтер з листочка прочитав, що просять відмовити, бо грошей на утримання гуртожитку не вистачає (ці два речення йому написала юристка виконкому).
Та... О диво!!! Суддя прийняв єдине правильне рішення - у позові відмовити.
Що ж, на інше ми й не сподівалися))) Готуємось до апеляції
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 14 Лютого 2013, 16:55:58
Забули написати ім"я нашого героя - суддя Коцюрба М.П., Києво-Святошинський районний суд
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 14 Лютого 2013, 20:33:38
Готуйте апеляцію.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 27 Лютого 2013, 17:07:16
26.02.13 року отримали Постанову суду. Що сказати... Знали вже рішення, але не думали, що все буде так відверто нагло.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 27 Лютого 2013, 19:16:34
Прошу Вашої критики стосовно апеляційної скарги. За основу взяли одну з апеляцій В. Кулі.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 27 Лютого 2013, 20:49:20
Цитувати
на Постанову адміністративного Києво-Святошинського районного суду
суд не адміністративний. Справа адміністративна.
Перелік апелянтів, вілповідачів, третіх осіб ставте до слів "Апеляційна скарга".
Цитувати
тариф в розмірі 3 грн/м2 є не діючим на даний момент, оскільки діючим є тариф в розмірі 6 грн 70 коп за м2, встановлений рішенням виконкому Боярської міської ради від 05.10.10р. №127/3.
Щось тут незрозуміло.
Чому Ви хочете подавати скаргу 28.02.?
Чим підтверджується дата отримання 26.02.? Якщо отримали рішення у повному обсязі 26.02., то перший день на оскарження це 27.02., а десятий це 08.03., але це неробочий день,  тому останнім днем буде перший робочий післяя 08,03.  - понеділок 11.03.  То маєте ще час на вдосконалення.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 27 Лютого 2013, 22:45:23
При отриманні постанови в розписці вказали, що "повний варіант постанови суду з мотивувальною частиною отримали 26.02.13року. Це доказ?
21 та 22 лютого (четвер та п"ятниця) подавали до канцелярії суду заяви про неготовність повного варіанту постанови. В п"ятницю навіть двічі - зранку та після обіду.
Хвилює, що в постанові вказано, що апеляція подається протягов 10 днів з дня проголошення. Це може якось вплинути на кінцеву дату подання?
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Юрій Васильович від 28 Лютого 2013, 17:36:07
Гарний доказ. Заяви теж доказ.
Цитувати
Хвилює, що в постанові вказано, що апеляція подається протягов 10 днів з дня проголошення.
То не так. Можливо помилка ( бо писалося в місцевову суді, а не в адміністративному; помічники суддів  теж використовують "рибу"). А можливо спроба Вас обдурити.
Цитувати
Стаття 186. Порядок і строки апеляційного оскарження
2. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду  першої  інстанції подається протягом  десяти  днів  з  дня  її проголошення.  У разі застосування судом частини третьої статті  160  цього  Кодексу,  а також  прийняття  постанови  у  письмовому  провадженні апеляційна скарга подається  протягом  десяти  днів  з  дня  отримання  копії постанови.
Цитувати
Стаття 160. Порядок ухвалення судових рішень, їх форма
     3.  У  виняткових  випадках  залежно  від  складності  справи складення постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, однак суд повинен проголосити у тому самому засіданні,  в  якому  закінчився розгляд   справи,   вступну   та  резолютивну  частини  постанови. Постанова суду,  яка містить вступну та резолютивну частини, перед оголошенням  має  бути  підписана всім складом суду і приєднана до справи.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: Ольга38 від 01 Березня 2013, 22:05:54
Дуже дякую за поради та підтримку. Будемо сподіватися, що все буде гаразд. Але вирішили до 10 березня не чекати, вже сьогодні подали апеляцію.

Не знаю, чи правильно зробили, але до апеляції приєднали черговий раз клопотання про забезпечення позову (призупинення дії рішення виконкому). В суді подавали його двічі, але суддя навіть не розглядав його.
Назва: Re: тариф по утриманню будинку та прибудинкової території
Відправлено: CawkaUa від 22 Січня 2024, 18:12:48
в батьків за село дуууже подорожчала електрика з 01 місяця ф неяк не пояснюють це(