'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Матеріали сайтів gro-za.io.ua та viki1234.io.ua => Форум gro-za => Тема розпочата: pidgirna від 28 Лютого 2008, 20:16:50
-
Доброго дня Віктор Іванович! Ми продовжуємо свою боротьбу, у такому плані.
ГРОМАДСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЖИТЛА
“ НАШЕ МІСТО “
51400, ( ЗАТ РВА “Ракурс”), вул. Леніна, 14 ”а” , м. Павлоград,
тел. 0563-20-20-75, 0563-20-45-69, 05362-4-02-37.
№ _____ Міністру з питань
житлово-комунального
господарства України
Україна
Кучеренко Олексію Юрійовичу
«____» ____________2008р. вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008.
«Про свавілля монополістів
у житлово-комунальних
відносинах»
Шановний Олексій Юрійович!
Просимо Вас надати термінову допомогу у вирішенні конфлікту, який вже набув загальнонаціонального масштабу у реформуванні відносин у сфері ЖКГ.
Виходячи з останніх подій, організованих монополістами постачання житлово-«комунальних» послуг для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а саме постачальниками: електричної енергії (Дніпроенерго), міськводоканалом, тепловими мережами, міською газовою компанією та іншими, склалося враження, що програму реформування ЖКГ через створення ОСББ хтось вирішив поховати в Україні на корінцю.
27 ОСББ міста Павлограда висловлює свою стурбованість у подальшому існуванні нової форми колективного управління багатоквартирними будинками.
З шантажем про відключення загально-будинкового освітлення, почав свої стосунки з ОСББ РЕМ «Дніпроенерго», який під тиском намагається перекласти на ОСББ свої функції з контролю та обліку електричної енергії використаної у багатоповерховому будинку усіма споживачами!
Намагання РЕМ встановити і повісити на ОСББ розрахунки з показників загально-будинкового приладу обліку електричної енергії, є порушенням права власності суб’єктів багатоквартирного будинку у тому числі і ОСББ в межах своєї обмеженої відповідальності.
Межа балансової належності..., про яку говорять правила пп. 1.1., абз. 3.6., 3.8., 7.5.6., 7.5.7. Правил користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28 у редакції Постанови НКРЕ від 17.10.05 № 910 зі змінами, затвердженими постановою НКРЕ від 22.11.06. № 1497, ці правила не можуть бути застосовані до ОСББ у частині їх порушення прав власників квартир, бо ОСББ не має на меті бути суб’єктом транзитного постачальника «комунальних» послуг (Статутні норми ОСББ м. Павлограда ). Окрім того багатоквартирні будинки у місті Павлограді не були передані на баланс ОСББ.
ОСББ у нашому місті створювалися з єдиною метою – замінити бездіяльні ЖЕКи і покращити надання послуг по обслугованню будинку та прибудинкової території, що саме ми успішно і робимо.
Для обслуговання і ремонту загально-будинкових мереж потрібно мати належних штатних працівників, пройти дозвільні процедури і ліцензування по видам діяльності. Окрім того виконати усі норми з охорони праці, пожежної безпеки, виконання санітарних і інших правил. Зрозуміло, що жоден голова ОСББ не візьме на себе відповідальність за життя і здоров’я людей. Тому ОСББ користуються послугами державних та комерційних підприємств у разі виконання термінових, поточних та капітальних ремонтів. Нормами тарифів діючими у ОСББ не передбачені послуги з контролю за обліком електричної енергії, збиранню платежів, обслугованню приладів обліку, ремонту загальних електричних мереж тощо.
Монопольні структури підозріло і в одно час, почали наїжджати на новоутворенні об’єднання співвласників з різними вимогами, які вони до створення ОСББ «залюбки» виконували для ЖЕКів.
В чому причина? А причина, на наш погляд, тримається на тому, що монополістам не терпиться скинути з себе свою частину відповідальності на об’єднання співвласників, з метою зекономити свої нерви і гроші. Тому РЕМ і не погоджується на встановлення окремого приладу обліку електричної енергії для ОСББ на освітлення місць загального користування і ліфтів. Зрозуміло, що краще встановити електронний загально будинковий лічильник поверх квартирних радянських лічильників і повісити усю розходження у показниках на об’єднання!!!
Якщо, років десять тому, усі монопольні структури відраховували кошти УЖКГ на утримання внутрішньо-будинкових мереж, то зараз вони заслонилися від усіх так званою «межею балансової належності». Фактично ця межа у кожного власника квартири проходить в межах його під’їзду і поверху, бо квартира і є його неподільною власністю, а у ОСББ ця межа знаходиться в межах його відповідальності за обслуговання будинку (тобто місць загального користування) та прибудинковій території. Оскільки ОСББ не може бути цільним і не подільним власником нерухомості, то і не може розглядатися як власник чи балансоутримувач. Жоден член ОСББ не передавав і ніколи не передасть свою частку власності (квартиру) об’єднанню співвласників. Тому ніяких ілюзій у цьому питанні не може бути, ОСББ – це організація спільноти власників квартир і ніколи не буде власником цільного і неподільного комплексу. У ідеалі кожна квартира окремо повинна бути приєднана до засобів обліку електричної енергії, теплових мереж, водопостачання, газу, бо це є відокремлена власність з відокремленими можливостями. Ніхто не вправі зазіхати на приватну власність через підзаконні акти просунуті монополістами через міністерство Юстиції.
Тому, ми вимагаємо негайно припинити незаконні дії з боку монопольних структур і зобов’язати їх виконувати свої прямі функції, ми вимагаємо скасувати суперечливі згадані вище і інші правила.
Сьогодні такі самі закиди вже лунають з боку місьгазу, водоканалу, тепломереж і інших.
Тому, ми протестуємо проти цього і навіть готові у разі подальшої відсутності реакції з боку влади ліквідувати наші ОСББ розуміючи, що їх просто задавлять борговою ямою, через три максимум шість місяців. У крайньому випадку будемо ходити без світла і нехай наша влада тоді відповідає за побиття, зґвалтування і інші хуліганські прояви у під’їздах і біля них.
На всі наші запити до відповідних структур ми не одержали будь яких зрозумілих відповідей. Відслідковуючи загальну ситуацію з цього питання у Інтернеті, через зв’язки з ОСББ та громадськими організаціями України, ми прийшли до висновку, що ці дії з боку обленерго є спланованою дією на перерозподіл власності на житло в Україні. Такі самі проблеми виникли у Дніпропетровську, Запоріжжі, Кривому Розі, Києві та інших містах. Окремі будинки за короткий термін заборгували РЕМам від 20 до 55 тис. гривен! А деякі вже скуплені за борги Обленерго. Так ось у чому є суть реформування ЖКГ України ? А як, що це так, то наші висновки не забаряться з адекватною відповіддю.
Просимо Вас надати поясненням державної політики з цього питання у встановлені законом терміни.
До цього листа приєдналися:
Голова ГОВЖ «Наше місто» ___________________ Муха Ю.В.
-
Ваша боротьба заслуговує поваги.
Але конкретно Міністр нічого не зможе вдіяти. У нього дуже обмежені повноваження.
Ще раз повторюсь - питання слід вирішувати у судовому порядку.
А якщо про перспективи існування ОСББ, то ми вже цю тему обговорили. При нинішньому стані правових відносин у сфері ЖКГ перспективи нульові. Зміни законодавства гальмуються не тільки відсутністю толкових законопроектів, а ще й бездіяльністю ВРУ.
Сьогодні була трансляція по ТРК "Київ" засідання колегії КМДА під головуванням Голубченка А.К. Зачіпалися питання реформування ЖКГ і ОСББ. Висновки такі ж невтішні. Запропонували проводити експерименти, шукати шляхи, провести спільну нараду з Міністром ЖКГ, сформувати пропозиції про внесення змін до законодавства.
Тобто, у масштабах столиці з її 25-міліардним бюджетом проблема не може бути вирішена без втручання держави.
А державі - самій би якось вижити у газовій петлі Газпрому.
Хоч у міської влади рильце також в пуху - досі нормативно не визначені виконавці житлово-комунальних послуг. Хоч закон зобов\\\'язує, а Порядок визначення затверджений Наказом Держжитлокомунгоспу. Тарифи також не затверджені належним чином, тобто незаконні.
З цього приводу слідкуйте за повідомленнями, які я надрукую упродовж наступних двох вихідних днів.