'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Запитання по ЖКП => Оплата ЖКП => Тема розпочата: inari від 31 Січня 2015, 10:50:28
-
Прошу порадити, як діяти.
Київ, Шевченківський район, п'ятиповерховий будинок на 4 парадних. На поверсі 4 квартири. У моїй однокімнатній квартирі 3 стояки опалення: кімната, санвузол та кухня. Від початку опалювального сезону стояк кухні не працював. Звертались протягом листопада та грудня до диспетчерів ЖЕКу, на прийом до ЖЕКу, на 1551 - телефоном та через інтернет - жодних дій з боку ЖЕКу. Написали колективну від 5 квартир заяву про надання перерахунку на ЖЕК, копії до РДА та мерії. У січні прибула комісія для встановлення факту відсутності опалення по стояку. Ремонт виконали, а от у перерахунку відмовили (РДА, письмово), посилаючись на постанову КабМіну №151.
Тобто мене змушують платити за себе і за сусіда, бо кількість тепла, спожитого будинком, за винятком опалення місць загального користування, механічно ділять на опалювальну площу квартир, не відкидаючи непрацюючий стояк.
Маю на руках: відповідь Шевченківської РДА з визнанням факту проведення ремонту і відмовою у перерахунку на підставі 151 постанови, можу видряпати акт обстеження.
Усвідомлюю, що діяти требя швидко, до кінця опалювального сезону.
Куди та із чим маю звертатись, щоб зробили перерахунок?
-
Ще з (як мінімум) 1997р. ( ПКМУ 1497) опалювальною площею квартири є й площа приміщень, що не мають опалювальних приладів:
опалювана житлова площа квартири - площа всіх житлових та підсобних приміщень квартири (житлових кімнат, кухні, туалету, ванної кімнати, передпокою, коридорів, комірчин тощо) в межах внутрішньої поверхні стін і перегородок квартири;
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1497-97-п (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1497-97-п)
В чинній редакції ( ПКМУ 630) так:опалювана площа (об'єм) квартири (будинку садибного типу) - загальна площа (об'єм) квартири, а також будинку садибного типу без урахування площі лоджій, балконів, терас;
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-п (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-п)
Тому на перерахунок впливає не те працює, чи не працює окремий стояк, а те, яка температура в кімнатах квартири.
В чинній редакції (ПКМУ 151): Кількісні і якісні показники
температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їх утеплення)
відповідає діючим нормам і правилам - 18 град.C (у наріжних кімнатах - 20 град.C)
Відхилення від показників
фактична температура в приміщеннях нижча ніж нормативна
Допустимий строк відхилення від показників
12 годин на добу (один раз на місяць)
Потрібно було Вам викликати представників виконавця і проводити заміри температури зі складенням Актів. Але це у разі відсутності квартирних та будинкових засобів обліку. За їх наявності перерахунок не провадиться, плата нараховується за показами квартирних або будинкових засобів обліку ( по фактичному споживанню):
4. Якщо надання послуг з централізованого опалення розпочалося пізніше встановленого строку або опалювальний сезон достроково закінчився, а також за наявності перерв у наданні послуг, що перевищують допустимий строк (12 годин на добу один раз на місяць), перерахунок за надання таких послуг за відсутності квартирних та будинкових засобів обліку теплової енергії проводиться у разі оплати послуг:
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-п (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-п)
-
За їх наявності перерахунок не провадиться, плата нараховується за показами квартирних або будинкових засобів обліку ( по фактичному споживанню):
Саме про це і прийшов лист з РДА. Тексти постанов 630 та 151 я уважно прочитала. Актом встановлено відхилення температурних показників.
Тобто, навіть якщо у моєму приміщенні +10, у сусіда +20, але є будинковий лічильник тепла - сплачуємо пропорційно за опалювальну площу, а не за фактично отримане тепло? Наявність будинкового лічильника тепла хіба знімає чинність із цього:
9. Споживач має право на:
1) зменшення розміру плати у разі:
надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;
???
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF)
Якось дивно та нелогічно.
-
Способи нарахування за показами загальнобудинкових лічильників взагалі не дуже справедліві
12. У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями
пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку та/або виконавцем заходів з утеплення місць загального користування будинку.
Але то вже інше питання.
-
Тобто, все безнадійно, треба скласти руки та мовчки сплачувати "за себе і за того хлопця"? Складно усвідомити таке. Невже нема жодного шансу?
-
Можна встановити лічильники у квартирі. І платити по факту отриманих послуг.
Можна через Центр законодавчих ініциатив ( є при кожній ОДА), через депутатів спробувати вплинути на КМУ, на ВР щодо уточнення норм "Порядку...".
-
М-да... Залишається тільки цитувати Еллочку-людоїдку: "Мрак!" >:(
У будь-якому випадку - дякую за відповіді!