'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Запитання по ЖКП => Тема розпочата: Пересiчний від 17 Лютого 2015, 23:31:37
-
Ситуація наступна: вже багато часу (більше року) каналізація одного з під’їздів багатоповерхового житлового будинку (не ОСББ, не ЖБК) в центральному районі Києва тече прямо під фундамент. Попередній висновок по причині:
аварійники київводоканалу і сантехніки обслуговуючого ЖЕКу вбачають необхідним в цій ситуації перекладати каналізаційний відвід від будинку з урахуванням більшого уклону.
Заяви до різних інстанцій (депутат київради, мінрегіонбуд, райдерадміністрації) були переадресовані до комунального підприємства "Керуюча дирекція району" (балансоутримувач), а у нього відповідь єдина - комунікації в задовільному стані згідно Акту огляду від 22.01.15 (підписаний гол інженером, інспектором і слюсарем-сантехніком).
До речі, огляду підвалу не було. Оглядали в листопаді 2014, але вже тоді текло і з того часу нічого не змінилось.
Є намір звернутися до прокуратури зі скаргою на бездіяльність обслуговуючої організації.
Питання до знатоків: чи може є найкоротший шлях до вирішення питання, які є ще варіанти? Може вже були подібні прецеденти, як вони вирішувалися?
На просторах рунету є невдалий приклад (у Москві) вирішення подібного власним коштом: http://www.bmwclub.ru/vb/showthread.php?t=382302 (http://www.bmwclub.ru/vb/showthread.php?t=382302)
-
Що таке "прямо під фундамент"? В підвал? З зовні будинку по прибудинуовій території?
-
Вилив в підвалі, далі 5 метрів фекалії течуть по полу підвала (там було офісне приміщення) і через отвір в полу стікає в під-підвальне приміщення (нижче тільки грунт і з боків стіни фундаменту), там вже утворилося озерце. Без бактеріологічного захисту дихальних шляхів я лазити туди не раджу, переконався на власному досвіді.
Додам, що назовні каналізаційні води не відводяться зовсім, все в підвал. Це тільки в першому під’їзді, в інших все нормально.
Прочистка тросом з люка допомагає десь на добу, потім знову все тече в підвал.
Санстанція відповіла, що виклики від приватних осіб не відпрацьовують, тільки від інших інстанцій.
-
Потрібно не просто скарги надсилати. Потрібно викликати представників виконавця послуги з утримання будинку для складення Акту- претензії. Забезпечити присутність декількох споживачів під час огляду і складення акту. представники споживачів мають право в акті записати свої зауваження, якщо представники виконавця спробують написати брехню.
-
Акт-претензія була складена 19 грудня 2015р:
АКТ-ПРЕТЕНЗІЯ
про неналежний стан утримання внутрішньобудинкових каналізаційних комунікацій
м. Київ «19» грудня 2014 р.
Споживач ......, що проживає за адресою 04107, м.Київ, вул...... висловлює претензії Виконавцю житлово-комунальних послуг щодо неналежного стану утримання внутрішньобудинкових каналізаційних комунікацій, що спричиняє порушення санітарно-епідеміологічних норм для мешканців будинку, а саме: підвищена вологість і спричинений цим конденсат на вікнах і ліфтовій шахті під’їзда, неприємні запахи застояних каналізаційних стоків у всьому під’їзді. Це спостерігається постійно і вже не перший рік.
Проведений огляд виявив наступне:
1. В підвальному приміщенні 1 під’їзда стічні води каналізації надходять під шахту ліфта.
2. В люку перед 1 під’їздом стоять стічні води.
Таким чином, Вами порушено умови Договору № 12-36 про надання послуг в п.3.4.1 щодо надання послуг, забезпечуючи безпеку для здоров’я, п.3.4.10 щодо утримувння внутрішньобудинкових мереж у належному стані, п.3.4.12 щодо усування аварій, п.3.4.17 щодо своєчасності усунення несправностей.
У зв'язку з викладеним, вимагаю терміново усунути несправності і пошкодження, які привели до витікання каналізаційних стоків під будинок.
Підпис виконавця в особі інженер .....
Підпис споживач .....
Але це не завадило цьому ж інженеру підписати Акт від 20 січня 2015р, складений КП "Керуючою дирекцією Шевч району", де зазначено, що комунікації у задовільному стані!
-
Це не заважає Вам ще раз і ще раз викликати і складати новий акт.
Акт від 20 січня 2015р. складено для того, щоб засвідчити усунення несправностей.
Ваш новий акт свідчитиме про неякісне виконання робіт.
І так не одноразово.
-
Що робити з цими актами, складати в папочці, чи гатити в інстанції (прокуратуру)?
-
Коли їх буде декілька, що свідчитиме про неналежне виконання обов'язків, можно копії у всі можливі інстанції подавати.
-
ЖЕК наполягає на тому, що причини аварійного стану каналізації в самовільному улаштуванні (неузгодженому, нібито він не позначений на інженерному плані будинку) підключення до каналізації з боку власника офісу в цьому підвальному приміщенні. Буцімто, якби заглушити ці відводи, то й проблеми не було б.
До речі, офіс вже кілька років не працює, власник на пенсії, але залишилось майно і заборона власника щось у нього тут переобладнювати. Відзначу, що ключі від підвалу він передав мешканцям. Юридичний статус власності приміщення мені невідомий, в електронному реєстрі прав власників на https://kap.minjust.gov.ua/services пошук по номеру приміщення, а тут підвал.
Питання:
1.Чи правомірно в цьому випадку ЖЕК перекладає відповідальність на власника підвалу? Як в цьому випадку діяти?
2.По ходу: де дізнатися про майновий статус підвалу: чи потрібно писати запит, чи можна просто зателефонувати, наприклад, до балансоутримувача?
-
Питання:
1.Чи правомірно в цьому випадку ЖЕК перекладає відповідальність на власника підвалу? Як в цьому випадку діяти?
2.По ходу, де дізнатися про майновий статус підвалу: чи потрібно писати запит, чи можна просто зателефонувати, наприклад, до балансоутримувача?
-
Неправомірно. За стан загальнобудинкової системи водовідведення (в тому числі за транзитні трубопроводи в межах жиьлових чи нежитлових прміщень) відповідальність несе ЖЕКа. Якщо втручання у інженерну систему здійснено без дозволу балансоутримувача, то на відновлення її проектного стану ні чиїх дозволів не потрібно. Проте не впевнений, що в тому є потреба. Якщо вилив відбувається не з унітазу чи раковини (що може бути через засмічення), то велика вірогідність негерметичності з'єднань каналізаційних труб. Негерметичність можна усунути і без "заглушити ці відводи".
-
У тому-то й річ, що після прочистці ззовні будинку (з люку) каналья працює справно десь добу. Потім фекалії починають витікати з відводів у підвалі - з унітазу, мийці та інших, там їх декілька.
Тобто виглядає дійсно так, як кажуть аварійники: треба ремонтувати стічний канал від будинку.
Але ЖЕК перекладає вирішення питання на інших, тобто на власника підвалу.
-
Тобто виглядає дійсно так, як кажуть аварійники: треба ремонтувати стічний канал від будинку.
Але ЖЕК перекладає вирішення питання на інших, тобто на власника підвалу.
В такому разі і "заглушити ці відводи" не вирішить проблему. Буде витікати з унітазу квартири пеершого поверху.
Дійсно може бути поомилка підчас проектування чи монтажу каналізаційного колектору. То є зона відповідальності водоканалу.
Ще можлива причина - хтось з мешканців через унітаз спускає сміття ( трапляються такі, інколи).
-
http://kiev.segodnya.ua/kommunalka/kak-ubrat-nepriyatnyy-zapah-iz-podezda-606228.html (http://kiev.segodnya.ua/kommunalka/kak-ubrat-nepriyatnyy-zapah-iz-podezda-606228.html)
-
Ми свою проблему вирішили (на всяк випадок стукаю по дереву), але це особливість виключно нашого будинку, тобто наш метод не буде корисним для інших.
По-перше, ЖЕКу треба провести інформаційну кампанію з нагадування правилами користування каналізаційною мережею, вкинути в кожну поштову скриню або наклеїти на двері під’їзда пам’ятку-правила на кшталт такої:
http://www.meloun.ru/2013/11/kakoj-musor-nelzya-vykidyvat-v-evrope-opasnyj-musor-v-chexii/ (http://www.meloun.ru/2013/11/kakoj-musor-nelzya-vykidyvat-v-evrope-opasnyj-musor-v-chexii/)
Де головне для нас фраза:
"Одноразовые подгузники, памперсы, женские прокладки и тампоны - положить в пакет и в смешанный мусор".
За цю фразу напевно проголосують усі сантехніки світу. А деякі в серцях навіть вигукнуть незле тихе слово. Тому що вони кожен раз витягають все це з мереж при засорах. Буває правда й інші форс мажори:
http://kronvestnik.ru/city/6756 (http://kronvestnik.ru/city/6756)
По-друге, проблему треба вивчити і це в багатьох випадках це можливо самим мешканцям.
Огляд мереж зсередини будинку, потім ззовні в люках (загальний стан, швидкість течиї). Тобто власними силами провести роботу хорошого сантехніка, зібрати інформацію і в деяких випадках вирішети проблему власними вилами або писати по інстанціям зі знанням справи.
p.s.: Юрію Васильовичу, фото з вашого лінку, де зображені люки без кришки - це і є можлива причина, зараз ставлять пластикові, з цього хай починають вирішення по Семашко, 15 у Києві:
http://kiev.segodnya.ua/img/gallery/6062/28/620818_main.jpg (http://kiev.segodnya.ua/img/gallery/6062/28/620818_main.jpg)
-
p.s.: Юрію Васильовичу, фото з вашого лінку, де зображені люки без кришки - це і є можлива причина, зараз ставлять пластикові, з цього хай починають вирішення по Семашко, 15 у Києві:
Я не киянин... Я не бачу на фото люків без кришки. Є один, закритий, і поруч декілька провалів-промоїн у грунті. Посилання давав про всяк випадок...
З вирішенням проблеми вітаю.